Jump to content
Dogomania

Taksa - chwila jamniczej radości :D - jak dobrze że jesteś :)


anica

Recommended Posts

DzieńDoberek :)

nadrobiłam zaległości i ..... no właśnie - jak nie wsadzę swoich 3groszy, to się znowu pochoruję! ;)

Po pierwsze jeśli chodzi o szkolenia, to wsie jamnikolubne wiedzą, że jeśli ich miłość mierzona na metry

pozwoli im od czasu do czasy być sobą, zjeść spokojnie śniadanie czy też iść na spacer gdzie oni chcą

-mogą powiedzieć, że są wybrańcami Dobrego Losu :D

 

Rozmawiacie o starości, ubliżaniu .... z przykrością i ogromnym zawstydzeniem stwierdzam,

że dla wielu, wielu młodych ludzka starość (ba! i wiek tzw. średni) jest powodem samy w sobie

i usprawiedliwieniem dla ich ignorancji, buty i totalnego braku szacunku. Mnie od zawsze wzrusza bezradność ludzka wobec starości, tak trudno zrozumieć, że w starych ciałach zamknięte są młode dusze?

że Ich doświadczenia, mądrość są kopalnia wiedzy?

Nie twierdzę, że wszyscy seniorzy są bezgranicznie mądrzy, są i głupi (w tej materii wiek nie ma znaczenia),

ale głupota też jest wspaniałym nauczycielem pod warunkiem naszej umiejętności refleksyjnego odbioru świata.

W szpitalu pielęgniarki doprowadzały mnie do szału zwracając się do starszych pacjentów, jak do doszczętnie

skretyniałych istotek. Wlazła kiedyś piguła i zwraca się do mojej sąsiadki - kapitalnej, wesołej, z bardzo światłym umysłemPani po 80tce :"i cio tam ? jak się dzisiaj ciujemy? "

Na moje pytanie dlaczego zwraca się do Pani, jak do kretynki oburzona próbowała mnie "sprowadzić do parteru".

Mnieeeee??? :D ... nie opiszę, co było dalej, bo zapominając (na chwilę w słusznej sprawie) o kulturze słowa

weszłam na wyższe piętra zostawiając pigułę na poziomie "0"

Kończąc wykład ;) podzielę się cytatą z książki, którą właśnie skończyłam "nie da się pokochać tego,

czego się nie potrafi i nie chce zrozumieć"

Cześć :)

Link to comment
Share on other sites

Fajnie się WAS ...." czyta ".

 

Kraksa słodka a Taksa  normalna jamniczka...hihihi

Witaj Celinko :D

dziękuję, ale to również Wasza zasługa! najlepsza jamnicza szkoławub.gif

 

DzieńDoberek :)

nadrobiłam zaległości i ..... no właśnie - jak nie wsadzę swoich 3groszy, to się znowu pochoruję! ;)

Po pierwsze jeśli chodzi o szkolenia, to wsie jamnikolubne wiedzą, że jeśli ich miłość mierzona na metry

pozwoli im od czasu do czasy być sobą, zjeść spokojnie śniadanie czy też iść na spacer gdzie oni chcą

-mogą powiedzieć, że są wybrańcami Dobrego Losu :D

 

Rozmawiacie o starości, ubliżaniu .... z przykrością i ogromnym zawstydzeniem stwierdzam,

że dla wielu, wielu młodych ludzka starość (ba! i wiek tzw. średni) jest powodem samy w sobie

i usprawiedliwieniem dla ich ignorancji, buty i totalnego braku szacunku. Mnie od zawsze wzrusza bezradność ludzka wobec starości, tak trudno zrozumieć, że w starych ciałach zamknięte są młode dusze?

że Ich doświadczenia, mądrość są kopalnia wiedzy?

Nie twierdzę, że wszyscy seniorzy są bezgranicznie mądrzy, są i głupi (w tej materii wiek nie ma znaczenia),

ale głupota też jest wspaniałym nauczycielem pod warunkiem naszej umiejętności refleksyjnego odbioru świata.

W szpitalu pielęgniarki doprowadzały mnie do szału zwracając się do starszych pacjentów, jak do doszczętnie

skretyniałych istotek. Wlazła kiedyś piguła i zwraca się do mojej sąsiadki - kapitalnej, wesołej, z bardzo światłym umysłemPani po 80tce :"i cio tam ? jak się dzisiaj ciujemy? "

Na moje pytanie dlaczego zwraca się do Pani, jak do kretynki oburzona próbowała mnie "sprowadzić do parteru".

Mnieeeee??? :D ... nie opiszę, co było dalej, bo zapominając (na chwilę w słusznej sprawie) o kulturze słowa

weszłam na wyższe piętra zostawiając pigułę na poziomie "0"

Kończąc wykład ;) podzielę się cytatą z książki, którą właśnie skończyłam "nie da się pokochać tego,

czego się nie potrafi i nie chce zrozumieć"

Cześć :)

Witaj Gusiaczku :D

pięknie to ujęłaś ,,w starych ciałach zamknięte są młode dusze?że Ich doświadczenia, mądrość są kopalnia wiedzy? ,,  nie jestem w stanie pojąć,  dlaczego niektórzy ludzie nie przyjmują tego do siebie... że to tylko sprawa czasu ,że też tak samo, wszystkich nas to czeka?!...  chyba ,że....

Gusiaczku, to że jesteś dla mnie autorytetem i to pod wielu względami, to już wiesz! że cenię sobie Twoje zdanie to również ! i ... chyba jak do tej pory , zgadzałam się z Twoimi opiniami!in_love.gif  ... jeśli teraz jeszcze okazuje się ,że ... potrafisz się zapomnieć (na chwilę w słusznej sprawie)... to ja mogę powiedzieć ,że żałuję ,że mnie też tam nie było!  nie wiem co by było najpierw.. czy Wielki cmok dla Ciebie! buziak.gif czy też zmasowany atak na pigułę! ( żeby nigdy więcej!.. bo to są ludzie ,normalni z krwi i kości ) ja również jestem z tych, którzy uważają ,że należy reagować!!!..

Link to comment
Share on other sites

Aniu, jestem gadułą na temat własnych odczuć i tyle.

Cieszę się ogromnie, że lubimy rozmawiać, a za "autorytet" sercem dziękuje, ale nie ! - wolę wymianę zdań, przemyśleń "po równo".

Nie zapominaj, że autorytet zobowiązuje i ... po co Ci to ? ja na Twoim miejscu byłabym bardzo ostrożna :D

 

Taksuniu, przepraszam, że "bloguję" u Ciebie, ale nasze człecze sprawy są nierozerwalnie związane

z Waszymi Ogonkowymi

Ciotka bardzo Cię kocha i mizia dobranockovo:)

Link to comment
Share on other sites

Tak Elu, dokładnie sprawdzę w jej papierach, ale to chyba już będzie rok! jeśli mogłabym to tak ująć... to radosny rok! jeśli chodzi o Tasiunię to wniosła wiele radości w nasze życiewub.gif  mamy niestety wiele problemów( nie dlatego ,żeby narzekać!)  ale przychodzi taki moment, że spojrzę na nią... dotknę...przytulę!  i wszystko jest lepiej, jakby się goiłopies.gif

Link to comment
Share on other sites

Aniu, Ovo zjawiła się na moje zawołanie: "bez psa za chwilę oszaleję"

i co z tego, że miała być na DT ? no .... była, ale krótko ;)

ostatnio niedomagam zdrowotnie - Ovo wiele godzin spędza przytulona do mnie,

liże po rękach, nie zaczepia do zabawy i patrzy tak, że "wszystko się goi", jak piszesz

Serdeczności zostawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

A ja nie wiem tak do końca czy wyczuwają nasze nastroje,bo Rufus jak jestem przygnębiona to idzie do II pokoju i śpi..Tak myśłę-może radzi żebym przespała to wszystko?Sama nie wiem...

E/W/R

Link to comment
Share on other sites

A ja nie wiem tak do końca czy wyczuwają nasze nastroje,bo Rufus jak jestem przygnębiona to idzie do II pokoju i śpi..Tak myśłę-może radzi żebym przespała to wszystko?Sama nie wiem...

E/W/R

... może?! ... może chce Ci dać troszeczkę spokoju?  na pewno, coś w ten sposób Ci przekazuje... a w każdym razie nie zdziwiła bym się gdyby tak było?... pomyślmy co jeszcze innego??...

Link to comment
Share on other sites

Mój każdy jamnik, którego miałam szczęście kochać, tulić wyczuwał/ła gdy źle się czułam a nawet gdy doły dopadały. Dzięki NIM pokonuję ból, nauczyłam się z nim żyć. One pokazały mi jak wybaczać ( niestety niektórym już nie potrafię wybaczyć - za dużo kamieni w mym ogrodzie  ), jak godnie żyć w chorobie.

 

Boże jak strasznie tęsknię....

Link to comment
Share on other sites

Mój każdy jamnik, którego miałam szczęście kochać, tulić wyczuwał/ła gdy źle się czułam a nawet gdy doły dopadały. Dzięki NIM pokonuję ból, nauczyłam się z nim żyć. One pokazały mi jak wybaczać ( niestety niektórym już nie potrafię wybaczyć - za dużo kamieni w mym ogrodzie  ), jak godnie żyć w chorobie.

 

Boże jak strasznie tęsknię....

... wiem Celinko jak to jest!przytul.gif ... i ja nie potrafię niektórym wybaczyć! ...niestety!.. to bardzo destrukcyjne emocje smutny.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W przyszłym tygodniu pojedziemy z Taksunią na szczepienie p/wściekliźnie, słyszałam ,że to jest obowiązkowe szczepienie!?

zastanawiam się co to znaczy obowiązkowe?  czy mogę dostać mandat?  czy jakieś inne konsekwencje?  pytam bo mój kolega powiedział ,że swojego ''nie będzie truł''?   i już zaszczepiona myśl...czy robię dobrze?  zastanawiałam się nawet ... nad jeszcze jedną tabletką na odrobaczenie!  ... nie.gif niestety ze dwa -trzy razy zauważyłam, że Taksunia coś ''jakby zjadła z trawy'' nie mam pewności czy napewno? ale pomimo ,że ją naprawdę bardzo pilnuję!  to jest żywe sreberko i ... ja nie nadążam za nią!icon_rolleyes.gif

jej kumpel Bobik, chodzi na spacerki w kagancu (pani powiedziała ,że nie dlatego ,że jest agresywny, tylko właśnie dla tego ,że zjada różne rzeczy na spacerkach właśnie i już się poważnie struł)  ... nie chcę jej tego robić!  nie wyobrażam sobie Tasi, nawet w kantarku!nie.gif

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Aniu, oczywiście że obowiązkowe! np.: kierowca każdego środka publicznej komunikacja ma prawo zażądać dowodu szczepienia,

(nawet taksiarz ma prawo odmówić kursu), gdyby Taksa dziabnęła innego psa, dziecko; ba! nawet mocniej zadrapała musisz przedstawić w/w

Przepraszam, ale nie rozumiem :

 

mój kolega powiedział ,że swojego ''nie będzie truł'

Dzieci mają kalendarz szczepień obowiązkowych i co? też by "nie truł" ?

A o konsekwencje nawet nie pytaj ;)

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Anica co trzeba zrobić, żeby mieć wszystkie emotki? :terazpol:  :krach:     :megagrin:  czy trzeba wgrać jakiś program czy cozeby spokazywały się obrazki? Na początku miałam a teraz zniknęły, chyba , że zapiszę graficznie i wtedy się pokazuje obraz no. :)  dwie kropki i nawias i jest śmieszek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Niby rozumiem?... a NIE!!! rozumiem, że są ludzie ,którzy nie lubią psówbezradny.gifbeczy.gif ... ponieważ nie bardzo radzimy sobie ''jakoś'' z wychowaniem( socjalizowaniem chyba lepiej brzmiz_jezorem.gif) Tasiuni, i ''małpa'' jedna nie chce zostawać sama w domciu, więc zabieram ją do pracy na 2-3godź(wymieniamy się z TZ) i zauważyłam ,że są ludzie którzy nie lubią jak Tasia do nich podchodzi!... a nawet już młoda dziewczyna(byłam tak zaskoczona!.. że nie... słowa nie mogłam wykrztusićsmutny.gif) i raz kobieta zwróciła się(do Tasi) słowami... piesku, nie podchodź do mnie! nie dotykaj mnie!... ale teraz twardo( można powiedzieć ,że nikt jeszcze nie podejmuje wtedy ,dalszej dyskusji)

..  .. Jest u siebie!!!!!!.... i mam w nosie!z_jezorem.gif

Link to comment
Share on other sites

Anica co trzeba zrobić, żeby mieć wszystkie emotki? :terazpol:  :krach:     :megagrin:  czy trzeba wgrać jakiś program czy cozeby spokazywały się obrazki? Na początku miałam a teraz zniknęły, chyba , że zapiszę graficznie i wtedy się pokazuje obraz no. :)  dwie kropki i nawias i jest śmieszek.

 

O widzisz Aluś, dobre pytanie... ja myślałam, że tylko ja nie mam emotikonek... a okazuje się, że nie 16.gif ...

I dzięki Tobie (podpowiedzi Ani), teraz będziemy miały, ba nawet już mamy clap.gif

 

Alu, na dogo chyba nikt nie ma!? ja nawet ostatnio mam problem z wklejaniem obrazków...  klikam po 2razy... muszę kombinować  a jeśli chodzi o emotki ,ja korzystam z innych, z netu , np http://www.ofon.net/spis-emotikon-usmieszkow-t8102.html

 

Anusia, dzięki wielkie za ściągę 285.gifa015.gif

 

Niby rozumiem?... a NIE!!! rozumiem, że są ludzie ,którzy nie lubią psówbezradny.gifbeczy.gif ... ponieważ nie bardzo radzimy sobie ''jakoś'' z wychowaniem( socjalizowaniem chyba lepiej brzmiz_jezorem.gif) Tasiuni, i ''małpa'' jedna nie chce zostawać sama w domciu, więc zabieram ją do pracy na 2-3godź(wymieniamy się z TZ) i zauważyłam ,że są ludzie którzy nie lubią jak Tasia do nich podchodzi!... a nawet już młoda dziewczyna(byłam tak zaskoczona!.. że nie... słowa nie mogłam wykrztusićsmutny.gif) i raz kobieta zwróciła się(do Tasi) słowami... piesku, nie podchodź do mnie! nie dotykaj mnie!... ale teraz twardo( można powiedzieć ,że nikt jeszcze nie podejmuje wtedy ,dalszej dyskusji)

..  .. Jest u siebie!!!!!!.... i mam w nosie!z_jezorem.gif

 

Ano, są ludzie, którzy nie przepadają za psami... mam nawet w gronie moich znajomych takowych confused.gif....

Dlatego, albo przestali mnie odwiedzać, albo pojawiają się rzadziej - to nie mój problem, a jeżeli ich tak, to trudno...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...