Jump to content
Dogomania

Stop Okrucieństwu Wobec Zwierząt - Akcja Dogomaniaków - ZACZNIJMY DZIAŁAĆ!


Anashar

Recommended Posts

Ja się naprawdę dziwię. O krakowskiej sprawie, gdzie smarkacze męczyli kota, który przecież ostatecznie przeżył i jest teraz w dobrych rękach grzmi po prostu. Wystosowali chyba ze trzy petycje i cały czas gadają z wielkimi emocjami co to się nie powinno gówniarzowi zrobic a o tych dwóch sprawach gdzie skala okrucieństwo jest nie do opisania - cisza, po prostu jakby nic sie nie stało i wszyscy to mieli w d... . podsunełam im petycje do podpisania w sprawie suczki husky i nic, zero odzewu, kompletna olewka.
Dzięki za link.
Co do tego wilczura to może był wyuczony komendy zostań i wykonał rozkaz, pies przecież jest bezgranicznie oddany swojemu panu

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 820
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jest wyrok w sprawie husky:
[URL]http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8958880,Wyrok_sadu__do_wiezienia_za_brutalne_zabicie_psa.html[/URL]

Wlekli psa za autem. Zabili go - urwali mu głowę. Dwóm z nich sąd w Nowym Targu wymierzył kary 10 miesięcy więzienia. Trzeciemu - bo kierował autem po pijanemu - 12 miesięcy. By ukarać ich jeszcze surowiej wzywało 140 tys. ludzi.

Link to comment
Share on other sites

Ale dlaczego w tym artykule nie napisao, że trzej kilkunastoletni gnoje z Lublina podpalili szczeniaka husky i przyglądali się jego cierpieniu i jak umiera. Podobno nakręcili jeszcze komórką film na którym widać błagający wzrok tego pieska. Dlaczego o tym jest zupełnie cicho i nikt nic nie mówi ?!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia Z.']Ale dlaczego w tym artykule nie napisao, że trzej kilkunastoletni gnoje z Lublina podpalili szczeniaka husky i przyglądali się jego cierpieniu i jak umiera. Podobno nakręcili jeszcze komórką film na którym widać błagający wzrok tego pieska. Dlaczego o tym jest zupełnie cicho i nikt nic nie mówi ?!!![/QUOTE]
wydaje mi się że autor artykułu chciał tylko przedstawić to co działo się na przekroju tylko kilku ostatnich dni

Link to comment
Share on other sites

Ale czy coś wiecie o tej sprawie, bo o tym się chyba wogóle nie mówi wśród dogomaniaków ani nawet na tym wątku a przecież to jest straszne co zrobili i chciałabym się dowiedzieć co w tej sprawie się dzieje i czy zostaną ukarani. Trudno mi się aż uspokoić jak myślę, że może im ujdzie na sucho. Ja gdzieś kliknełam link i widziałam film jak wypowiadał się o tym chyba policjant, ale zapomniałam na którym wątku i w którym miejscu na to trafiłam i teraz nie mogę znaleźć. Pamiętam tylko, że to się stało chyba w czerwcu w Lublinie, trzech kilkunastoletnich smarkaczy. Myślałam, że zrobi się z tego burza i będą jakieś informacje, może petycje a tu nic, kompletna olewka. Ludzie potrafią współczuc poturbowanemu kotkowi ale szczeniakowi, który zginął powoli płonąc żywcem to już nie. Dziwne to jest dla mnie i niesprawiedliwe.

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs786.ash1/167635_156339771084685_129265773792085_321255_3476841_n.jpg[/URL]
Dla "zabawy" zatłuczono ponad 200 nietoperzy. Te, które przeżyły masakrę - kilka - spędzą życie z amputowanymi skrzydłami, w hodowli.

Link to comment
Share on other sites

nie sądziłam że skóry z tchórzofretek też można kupić na allegro.
Szok!
[URL]http://moda.allegro.pl/piekne-skorki-z-tchorzofretek-i1423826377.html[/URL]
[URL]http://moda.allegro.pl/skorki-tchorzofretki-okazja-i1404374107.html[/URL]

prawdopodobnie !! norki:
[URL]http://moda.allegro.pl/naturalne-skorki-wyprawione-norki-4-sztuki-i1414837995.html[/URL]

[FONT=Arial Narrow]i takie retoryczne jak można założyć futro z setek wiewiórek! co to za babsztyle![/FONT]
[URL="http://moda.allegro.pl/futro-z-wiewiorek-kanadyjskich-piekne-i1415959657.html"][FONT=Arial Narrow]http://moda.allegro.pl/futro-z-wiewiorek-kanadyjskich-piekne-i1415959657.html[/FONT][/URL]

Link to comment
Share on other sites

O matko, fretki są tak rewelacyjne... Jak ktoś może ubrać na siebie pozostałości z ich zwłok tego nigdy nie zrozumiem....

Oczywiście dla mnie futro z każdego zwierzaka jest tak samo bez sensu, ale fretki poznałam nie raz w roli zwierzątka domowego, więc tym bardziej taki obrazek uderza... Nigdy mnie zakup futra nie interesował, więc nawet nie myślałam o tym, że z freci też się je robi :(

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.petycjeonline.pl/petycja/petycja-w-sprawie-wymierzenia-maksymalnych-mozliwych-kar-trzem-sprawcom-bestialskiego-spalenia-kota-w-wigilie-swiat-bozego-narodzenia-2009-a-takze-rozpatrzenia-spraw-przez-sad-i-wydania-wyrokow-w-terminie-bez-dopuszczenia-do-przedawnienia-czynu/161[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Jest szansa, aby nieznane dotąd sprawy bestialskiego traktowania zwierzat ujrzały światło dzienne. Mój znajomy pracuje w TVN. Własnie jest w trakcie kręcenia materiału o nieludzkich przejawach okrecieństwa wobec zwierząt. Jeśli znacie takie przypadki, macie jakies linki - np. tu z DOGO - wraz ze zdjęciami etc., które mogłyby stanowić podstawę do dalszego "drążenia sprawy" dajcie proszę znać. Sama nie jestem w stanie wszystkiego przejrzeć. Była sławna sprawa kobiety, która zakładała pseudoschroniska w małych miejscowościach, brała pieniądze od gmin, które potem nie byłe wydatkowane zgodnie z przeznaczeniem. Zwierzęta były głodzone, nie miały opieki weterynaryjnej, były chore, zagryzały się nawzajem. Czy ktoś może dać mi namiary na tę sprawę? Jaki jest jej finał? Proszę, roześlijecie info do znajomych. Może dzięki tej akcji, temu reportażowi, pomożemy jakimś zwierzakom?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ossa98']Jest szansa, aby nieznane dotąd sprawy bestialskiego traktowania zwierzat ujrzały światło dzienne. Mój znajomy pracuje w TVN. Własnie jest w trakcie kręcenia materiału o nieludzkich przejawach okrecieństwa wobec zwierząt. Jeśli znacie takie przypadki, macie jakies linki - np. tu z DOGO - wraz ze zdjęciami etc., które mogłyby stanowić podstawę do dalszego "drążenia sprawy" dajcie proszę znać. Sama nie jestem w stanie wszystkiego przejrzeć. Była sławna sprawa kobiety, która zakładała pseudoschroniska w małych miejscowościach, brała pieniądze od gmin, które potem nie byłe wydatkowane zgodnie z przeznaczeniem. Zwierzęta były głodzone, nie miały opieki weterynaryjnej, były chore, zagryzały się nawzajem. Czy ktoś może dać mi namiary na tę sprawę? Jaki jest jej finał? Proszę, roześlijecie info do znajomych. Może dzięki tej akcji, temu reportażowi, pomożemy jakimś zwierzakom?[/QUOTE]

W Lublinie ostatniego lata trzech kilkunastoletnich wyrostków podpaliło kilkumiesięcznego szczeniaka husky i przyglądało się jego powolnej śmierci kręcąc film kamerą z tel komórkowego. Na filmie widać podobno męczarnie i błagalny wzrok tego pieska. Widziałam gdzieś w internecie film na którym dziennikarka rozmawia o tym zdarzeniu z policjantem chyba albo z jakimś kuratorem. Nie rozumiem obojętności ludzi chociażby z dogo na temat tego zdarzenia - nie ma petycji, zero, zainteresowania - dziwne, ale ja postaram się ten film znaleźć

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Basia Z.']W Lublinie ostatniego lata trzech kilkunastoletnich wyrostków podpaliło kilkumiesięcznego szczeniaka husky i przyglądało się jego powolnej śmierci kręcąc film kamerą z tel komórkowego. Na filmie widać podobno męczarnie i błagalny wzrok tego pieska. Widziałam gdzieś w internecie film na którym dziennikarka rozmawia o tym zdarzeniu z policjantem chyba albo z jakimś kuratorem. Nie rozumiem obojętności ludzi chociażby z dogo na temat tego zdarzenia - nie ma petycji, zero, zainteresowania - dziwne, ale ja postaram się ten film znaleźć[/QUOTE]

mnie też strasznie zbulwersowała sprawa tych gnoi..... no i ucichła niestety:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asior'][url]http://www.tvn24.pl/28377,1691868,0,1,bez-litosci,fakty_wiadomosc.html[/url]


kolejny idiotyczny film:

[url]http://lublin.com.pl/artykuly/pokaz/14708/nastolatkowie,nakrecili,film,jak,wrzucaja,psa,do,piwnicy,dla,zabawy,(zdjecia,wideo)/[/url][/QUOT

boże nie moge patrzeć jak takie rzeczy robia dzieci!!!!!!!!!!!!!!!!! kurw.... za przeproszeniem , gdzie są rodzice? wychowanie?

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/opole-zaglodzil-i-zmumifikowal-amstaffa,1,4170984,region-wiadomosc.html[/URL]

[B]Zwłoki zagłodzonego psa rasy amstaff znaleźli policjanci przeszukujący mieszkanie 29-latka z Opola. Mężczyzna został wcześniej zatrzymany za posiadanie narkotyków. Usłyszał już zarzut, m.in. znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. [/B]
Jak przekazał rzecznik opolskiej policji nadkomisarz Maciej Milewski, policjanci znaleźli zwłoki psa. Był przywiązany do kaloryfera, doszczętnie wychudzony i zmumifikowany. W pomieszczeniu czuć było fetor gnijącego zwierzęcia. - Okoliczności znaleziska wskazują, że zwierzę od długiego czasu było systematycznie głodzone - relacjonował Milewski.
Do zagłodzenia zwierzęcia przyznał się 29-letni Karol U. Tego dnia został zatrzymany do kontroli na opolskim osiedlu Chabrów. Policjanci znaleźli przy nim zawiniątko z marihuaną, a w jego samochodzie kolejne dwa opakowania - łącznie 1,2 grama.

Funkcjonariusze rutynowo w takiej sprawie poszli również do mieszkania zatrzymanego. Oprócz zwłok psa znaleźli tam jeszcze woreczek z ponad 5 gramami amfetaminy.
Ponieważ mężczyzna tłumaczył, że niedozwolone substancje kupił na własny użytek w Czechach, oprócz zarzutu posiadania narkotyków usłyszał też zarzut przewożenia ich w obszarze wewnątrzwspólnotowym. Może mu za to grozić kara do pięciu lat więzienia.
Niezależnie od tego, sąd rozpatrzy zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, grozi za to kara do dwóch lat więzienia.

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.calisia.pl/articles/9598-dranstwo-w-radliczycach[/URL]

[B]ZE WZGLĘDU NA DRASTYCZNĄ TREŚĆ I ZDJĘCIA PROSIMY OSOBY WRAŻLIWE I DZIECI O NIE CZYTANIE TEGO ARTYKUŁU[/B]
Dnia 12.02.br otrzymaliśmy zgłoszenie, iż na jednej z posesji w Radliczycach znajduje się suczka z wrośniętym łańcuchem okalającym szyję.
Po dotarciu na miejsce ujrzeliśmy 4 psy. Trzy przywiązane łańcuchami do bud i jeden mały luźno biegający.
[B]Jeden z psów (brązowy mieszaniec boksera z owczarkiem niemieckim Dejzi) miał wokół szyi otwartą ranę w której wrośnięta była śruba. Ponadto zapięcie łańcucha (klamra) zaczepiona była nie za obrożę tylko za tkankę skórną i mięśniową szyi suczki. Klamra zaczepiona była bezpośrednio o żywą tkankę! Musieliśmy piłować zarówno łańcuch jak i wbitą w szyję klamrę, gdyż był to jedyny sposób uwolnienia suczki.
Lekarz po dokładnym obejrzeniu rany stwierdził, iż wokół szyi psa zaczepiony był sznurek lub łańcuch, który wrósł w tkankę szyjną. Ktoś życzliwy najprawdopodobniej wyrwał psu tą wrośniętą pseudo obrożę a sunię zaczepił na haku jak słoninę w sklepie mięsnym !!![/B] Pies musiał strasznie cierpieć…
Suczka była zakrwawiona a na obwodzie szyi miała jedna otwartą ranę.
Natychmiast ją zabraliśmy. Przeszła 3 godzinną operacje. Jest umieszczona w domu tymczasowym. Codziennie musi być dowożona na zabiegi do lek. wet. Leczenie potrwa przynajmniej kilka tygodni.
Takiego draństwa ze strony człowieka nie widzieliśmy nigdy w życiu, podobnie lekarz, który do 12.00 w nocy operował tą nieszczęsną sunię.
Dnia 13.02.br ponownie udaliśmy się do gospodarstwa.
Musieliśmy prosić o pilną interwencję Policji. Dzięki pomocy policjantów z KP w Opatówku odebraliśmy kobiecie drugiego psa / owczarka niemieckiego/ , skrajnie wychudzonego, który również zamiast obroży miał na szyi zaciśnięty łańcuch. Pies przywiązany był łańcuchem w bezpośrednim sąsiedztwie nie zabezpieczonego szamba! W każdej chwili mógł do niego wpaść i utopić się.
Pikanterii tej całej sprawie dodaje fakt , że 25 stycznia br psy te były szczepione przeciw wściekliźnie przez miejscowego lek. wet. Jak lekarz mógł nie zauważyć tych faktów?
[B]Kobiecie tej musimy odebrać pozostałe dwa psy. Niestety nie mamy gdzie ich umieścić, gdyż nasze domy tymczasowe pękają w szwach! Dalsze pozostawienie psów u obecnej właścicielki doprowadzi do ich niechybnej śmierci głodowej. Prosimy o pomoc w ulokowaniu czworonogów, o znalezienie dla nich tymczasowych domów.[/B]
Właścicielka nie karmi psów – do tej pory robiła to mieszkanka Radliczyc, która nie mogła patrzeć na cierpienie zwierząt. Właścicielka twierdzi, iż nie zauważyła sączących się ran na szyi suczki.
Pragniemy podkreślić, iż odbieramy zwierzęta, tylko i wyłącznie wtedy gdy dalsze pozostawienie ich u właścicieli bezpośrednio zagraża ich życiu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...