Jump to content
Dogomania

Lucyna i jej świat


AgLusia89

Recommended Posts

Dobra ludzie, potrzebna pomoc :D

Odkryłam, że Lucyna to nie żaden tam cocker spaniel, ani berneńczyk :D

To jest normalny regularny jamnik zmieszany z czymsiem. No i by się zgadzało, widze cechy. Jak na spacer to z nosem przy ziemi, jak tylko trafi się jakaś dziura, nora cokolwiek w co można wepchnąc nos to Lucka od razu. Generalnie jest taka jakby łowna...

I tutaj wpadłam na genialny pomysł. Pomęczę jej umysł zabawami węchowymi. Próbowałam, Lucyna nie jest zainteresowana. Pytanie do Was, doświadczeni dogomaniacy.

Jak rozpocząć z psem zabawy węchowe w domu?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tyśka, popatrzyłam, poczytałam. Absolutnie nie ma tam nic co na chwilę obecną było by dla mnie przydatne :(

Lucyna uczy się dopiero podstaw, ogarnęła już siad, nauczyła się leżeć, ale to jeszcze nie wychodzi jej perfekcyjnie. Potrafi aportować chociaż czasami zapomni po co biegnie  wraca bez patyka/szarpaka :D

Nie chcę wchodzić z nią w tropienie. Zależy mi na zabawach węchowych, na początek tych w domu. Jak mam ją zainteresować tematem? Jak skusić ją, żeby troszkę powęszyła za smaczkiem? Czytałam o metodzie z rolkami papieru, ale w ogóle mi się to jakoś nie podoba. Luśka mi się nażre tektury i tyle z tego będzie.

Link to comment
Share on other sites

Heloł Świątecznie :)

My w tym roku świąt nie mamy, wigili też nie. Kiedy wszyscy siedzieli przy stołach zajadając karpia (fuj!) ja z Lucyną siedziałam na podłodze :D

Kotka była bardzo zainteresowana. Dzisiaj nacieramy na park, może uda mi się strzelić jakąś fotę tej małej pchle.

 

[img]http://zmniejszacz.pl/zdjecie/203/1515597_DSC_0141[1].JPG[/img]

[img]http://zmniejszacz.pl/zdjecie/203/1515598_DSC_0143[1].JPG[/img]

Link to comment
Share on other sites

Chyba nikt nie zagląda na tego mojego bloga bidulka, ale i tak się pochwalę.

Dzisiaj Lucyna była po raz pierwszy na wizycie w obcym (ale jakże miłym i przytulnym) domu. Jestem z niej bardzo dumna, zachowała się jak dama. Nie zsiusiała się na podłogę, nie zrobiła kupki, elegancko przywitała się z każdym domownikiem, pomerdała ogonkiem, zjadła kawałek paszteciku i grzecznie położyła się przy moich nogach :)

Załatwiła się dopiero na dworze!

Duma

W parku poznałyśmy przesympatycznego Shih Tzu.. Edka :D Trzymiesięczny Edward bardzo przypadł małej do gustu.

I jeszcze jedno. Psina została poczęstowana kawałkiem pasztetu świątecznego domowej roboty (bez soli). Zapamiętać na przyszłość! Pasztet be! W tej chwili przy Lucyśce nie da się wysiedzieć, śmierdzi potwornie :(

Link to comment
Share on other sites

Był spacer, był pysk w śniegu i duuużo radości, niestety Lucyna nie ma czasu pozować, a mój aparat w telefonie nie ogarnia stworzenia w ruchu.

Mamy selfie, których za ciul nie potrafię obrócić. Anfas i z profilu :D

[img]http://zmniejszacz.pl/zdjecie/204/1534851_DSC_0171[1].JPG[/img]

[img]http://zmniejszacz.pl/zdjecie/204/1534858_DSC_0170[1].JPG[/img]

Link to comment
Share on other sites

U nas co rano więcej i więcej śniegu :D Dzisiaj na porannym szybciochu Lucyna topiła się w zaspach na trawnikach, więc co dopiero będzie na łące <3

Identyfikator mi się nie podoba :( Gdybym kupowała jeszcze raz, wzięłabym inny, taki złoty, okrągły. Ten jest be. Chyba zamówię nowy :D

Link to comment
Share on other sites

Były my u weterynarza!

Luśka jest taka dzielna, nic a nic się nie bała, nie zauważyła nawet kiedy doktor zrobił zastrzyk <3 :D

A po weterynarzu było "bieganie" z Dropsem. Piszę w cudzysłowiu, bo oczywiście Drops wolał kijka niż Lucyśkę :(

Ale jutro planowane jest większe wyjście, kilka psów więc mam nadzieję że będzie zabawa.

 

Gosia, nie mam czasu robić zdjęć :D poza tym mój telefon nie ogarnia tematu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...