Jump to content
Dogomania

Straż dla Zwierząt - Okręg Śląsk


Klementynkaa

Recommended Posts

[quote name='Szamanka']Nawet jeśli waszego miasta nie ma jako rejonu działania, [U]warto napisać maila lub zadzwonić[/U] i dowiedzieć się o szczegóły.
Adres strony Straży dla zwierząt:
[URL="http://www.strazdlazwierzat.com.pl"]STRA� DLA ZWIERZ�T[/URL][/quote]
Czy warto to już kwestia dyskusyjna ;) Ciekawe czy na tym wątku rozmowa Straży jest możliwa czy również nie. Zaraz się okaże....:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Franca81']Mam pytanko. Na allegro znalazłam pseudohodowce. Z Mysłowic. Koleś ma na dzień dzisiejszy w sprzedaży: boksery, mastifa ang, bernardyny, mix maltańczyka z chihuahua oraz ratlerko pinczerki... :shake: Na jednej z aukcji w tle widać było też owczarka niemieckiego... To jest jakaś masakra.... Co zrobić i gdzie takiego faceta zgłosić? Przecież nie wierzę że w takiej pseudohodowli szczenięta jak i rodzice mają idealne "domowe" warunki... Albo wszystkie mieszkają na dworze albo tylko te wieksze (bokserty sie nie nadaja na dwor). No ale boksery z pinczerami, maltanczykami szarpejami???

Jak zobaczyłam jaką ma różnorodność "towaru" to mi szczęka opadłą. A do tego mixuje specjalnie psy.....

Co można z tym zrobić? Bo facetowi nie odpuszcze (zwierzęta to nie towar czy rzecz).

Tu link do jego aukcji:
[URL="http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=6403473"]Przedmioty użytkownika - Aukcje internetowe Allegro[/URL]
[/quote]
Posiadanie dużej ilości psów i ich rozmażanie nie jest w tym kraju karalne.
Gdyby tak było to również wielu członków ZK łamałoby prawo.:razz:
Póki co nic nie wiesz w jakich warunkach żyją te psy a jedynie to mogłoby stanowić podstawę do zrobienia czegokolwiek. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Czy warto to już kwestia dyskusyjna ;) Ciekawe czy na tym wątku rozmowa Straży jest możliwa czy również nie. Zaraz się okaże....:diabloti:[/QUOTE]

Ktoś potrzebował namiar więc go podałam. Zadzwonić zawsze można. O tym czy warto - zadecyduje sam zainteresowany.
Karmi, to, co robisz takimi postami nazywane jest tutaj trollowaniem i ponosi się za to konsekwencje.:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Ktoś potrzebował namiar więc go podałam. Zadzwonić zawsze można. O tym czy warto - zadecyduje sam zainteresowany.[/quote]
Zgadza się ale -tak jak pisałam- to, ze ktoś posiada kilka ras nie oznacza, że łamie prawo. Żeby stawiać komuś takie zarzuty trzeba mieć pewność a nie subiektywne odczucie, że to musi być ,,masakra".
[quote]Karmi, to, co robisz takimi postami nazywane jest tutaj trollowaniem i ponosi się za to konsekwencje.:cool1:[/quote]
Ha! Wiedziałam! :razz:
Krytykując Straż dla Zwierząt zostałam trolem a krytykując dajmy na to Pogotowie i Straż dla Zwierząt jakoś nie :lol:
Az spojrzałam na definicję trollingu bo coś mi tu nie gra ;)
[url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling]Trollowanie - Wikipedia, wolna encyklopedia[/url]

Link to comment
Share on other sites

Cytat:
Ktoś potrzebował namiar więc go podałam. Zadzwonić zawsze można. O tym czy warto - zadecyduje sam zainteresowany.


[quote name='Karmi']Zgadza się ale -tak jak pisałam- to, ze ktoś posiada kilka ras nie oznacza, że łamie prawo. Żeby stawiać komuś takie zarzuty trzeba mieć pewność a nie subiektywne odczucie, że to musi być ,,masakra".
[/quote]


ta wypowiedz Szamanki tyczyła sie straży a nie tych psów o ktorych pisze [B]Franca81-[/B]nawet nie czytasz dokładnie tylko wypowiadasz sie po to zeby wywołac kłótnie :shake:

[quote name='Karmi']Az spojrzałam na definicję trollingu bo coś mi tu nie gra ;)
[URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling"]Trollowanie - Wikipedia, wolna encyklopedia[/URL][/quote]


Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/K%C5%82%C3%B3tnia_internetowa"]kłótni[/URL])Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.

wszystko sie zgadza ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MartynaP']Cytat:
Ktoś potrzebował namiar więc go podałam. Zadzwonić zawsze można. [U]O tym czy warto - zadecyduje sam zainteresowany. [/U]

ta wypowiedz Szamanki tyczyła sie straży a nie tych psów o ktorych pisze [B]Franca81-[/B]nawet nie czytasz dokładnie tylko wypowiadasz sie po to zeby wywołac kłótnie :shake:[/quote]
Czytam ;)
[quote name='Franca81']Co zrobić i gdzie takiego faceta zgłosić? Co można z tym zrobić? Bo facetowi nie odpuszcze (zwierzęta to nie towar czy rzecz).
[/quote]

ps. Kłótnia z modem? Aż taka naiwna to nie jestem. Mod ma narzędzia...:razz:
[quote]Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/K%C5%82%C3%B3tnia_internetowa"]kłótni[/URL])Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty, która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji. wszystko sie zgadza ;)[/quote]
...jak w co drugim , no dobrze- co trzecim poście na dogo :lol:

Dopiero teraz zrobiło się nie na temat ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Czytam ;)


ps. Kłótnia z modem? Aż taka naiwna to nie jestem. Mod ma narzędzia...:razz:

...jak w co drugim , no dobrze- co trzecim poście na dogo :lol:

Dopiero teraz zrobiło się nie na temat ;)[/quote]
Ja mam taką propozycje - [B][I][U]zapominamy ze Karmi tworzy Swoje posty bo niczego nie wnosza i to tylko zbedne gadanie i obrażanie innych![/U][/I][/B]
Co do psów - to rzeczywiście nie zakazemy nikomu miec takie hodowle - ciekawe w jakich warunkach je trzyma - moze trzeba zrobic jakies zdjecia dodatkowe (te na allegro sa calkiem spoko) i poprostu podesłać je do Straży dla Zwierząt.
Niestety musimy pamietac ze wiele jest miejsc gdzie dręczone sa zwierzęta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diana123']Ja mam taką propozycje - [B][I][U]zapominamy ze Karmi tworzy Swoje posty bo niczego nie wnosza i to tylko zbedne gadanie i obrażanie innych![/U][/I][/B]
Co do psów - to rzeczywiście nie zakazemy nikomu miec takie hodowle - ciekawe w jakich warunkach je trzyma - moze trzeba zrobic jakies zdjecia dodatkowe (te na allegro sa calkiem spoko) i poprostu podesłać je do Straży dla Zwierząt.
Niestety musimy pamietac ze wiele jest miejsc gdzie dręczone sa zwierzęta.[/quote]

Właśnie o to mi chodzi. Najlepiej zacząć gadać (nie piszę o Dianie), że nie ma zakazu trzymać tylu zwierząt. No i owszem. Ale mi chodzi o coś innego (tak jak napisala Diana). Ja nikomu nie zakazuję trzymać zbyt wielu zwierząt. Po prostu na wielu przypadkach (podobnych) można zobaczyć jak żyją zwierzęta trzymane tylko dla szczeniaków (które jak towar zostaną sprzedane).
Podejrzewam, że skoro facet ma tyle róznych "ras" (a mozliwe ze jeszcze wiecej) to psy mogą być zaniedbywane. Suki wymęczone.... tragiczne warunki. Oczywiste jest, że na fotkach tego nie przedstawi.
Skoro facet tworzy mixy, to albo niedopilnowal, albo nie liczy sie ze zwierzetami... (widziałam juz w schronisku nawet mixy jamnika z rotweilerem - męczarnia psa). Bo jeszcze troche to może będzie sie starał stworzyć mix maltańczyka z bernardynem.

Uważam że warto zainteresować się sprawą niż na forum nabijać posty pisząc że to nie jest zakazane lub że jeszcze nie ma dowodów.

Skoro mam podejrzenia (a że mieszkam obecnie w Warszawie więc nie mam możliwości osobistego sprawdzenia) to pytam się w jaki sposób mogę to zrobić.... Uważam, że straż dla zwierząt powinna zwracać baczną uwagę na takie duże pseudohodowle... Ale widocznie lepiej posiedzieć w fotelu i olać to...

Karmi - ja rozumiem że członkowie ZK teżź mają sporo psów. Ale zwykle oni wystawiają swoje psy i dbają o nie. A takiemu pseudohodowcy zależy tylko na jak najwiekszej liczbie szczeniaków (i jak najczęściej).

Thx za kontakt jutro jak bede miec czas w pracy to zadzwonie.

Ps. Znalazłam jeszcze innego takiego pseudo.. i co? Facet sprzedaje dwa mioty szczen iąt (Husky i Shar Pei) a dorosłą sukę boksera (z naciągnietymi sutkami siedzącą na śniegu) sprzedaje na allegro. Bo pewnie boksery wychodzą z mody.... Ale nikt zapewne nie kupi doroslej suki boksera. Wiec jestem przekonana ze ja po prostu wyrzuci.....

Doda,m jeszcze cos. Facet na aukcjach napisal szczeniaki po rodowodowych rodzicach (szczeniaki bez rodowodu) wiec wprowadza kupujacych w blad - wiec jak dla mnie to zwykly oszust.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Franca81']
Uważam że warto zainteresować się sprawą niż na forum nabijać posty pisząc że to nie jest zakazane lub że jeszcze nie ma dowodów.
Skoro mam podejrzenia (a że mieszkam obecnie w Warszawie więc nie mam możliwości osobistego sprawdzenia) to pytam się w jaki sposób mogę to zrobić.... Uważam, że straż dla zwierząt powinna zwracać baczną uwagę na takie duże pseudohodowle... Ale widocznie lepiej posiedzieć w fotelu i olać to... [/quote]
Mój ulubiony argument w dyskusji -,,klikanie";)
Ty również ,,siedząc w fotelu" usiłujesz coś zrobić dla zwierzaków więc chyba jednak wierzysz w sens takich działań? :razz:
Nawiasem mówiąc fora takie jak dogomania to właśnie bezcenna możliwośc kontaktu z innymi osobami, którym dobro zwierząt leży na sercu. Nie możemy byc wszędzie ale z dużym prawdopodobieństwem możemy założyc, że ktoś ,,z naszych" będzie tam gdzie potrzebna jest pomoc.
Myślę, że w tym przypadku od tego należało zacząc. Od zebrania informacji.
[quote]Karmi - ja rozumiem że członkowie ZK teżź mają sporo psów. Ale zwykle oni wystawiają swoje psy i dbają o nie. A takiemu pseudohodowcy zależy tylko na jak najwiekszej liczbie szczeniaków (i jak najczęściej[/quote]
Naprawdę wierzysz,że papiery ZK są gwarancją dobrego życia dla psów :roll:
Jakim cudem więc istnieją takie hodowle jak ta w Poznaniu?
Prowadziła ją osoba znana w środowisku kynologicznym, wystawca...:shake:
[quote]Doda,m jeszcze cos. Facet na aukcjach napisal szczeniaki po rodowodowych rodzicach (szczeniaki bez rodowodu) wiec wprowadza kupujacych w blad - wiec jak dla mnie to zwykly oszust.[/quote]
Nieprawda. W profilu wyraźnie pisze:,, Zwierzęta są bez rodowodów" Jeśli chcesz zwierzaka rasowego musisz nabyć zwierzę z metryką urodzenia w tym celu najlepiej udaj się do Związku Kynologicznego w Polsce tam otrzymasz dane hodowli interesującej Cię rasy " [url=http://allegro.pl/my_page.php?uid=6403473]Moja strona - Aukcje internetowe Allegro[/url]
Przy opisie jednego z psów natomiast napisał ,,po rodowodowych przodkach przebadanych w kierunku dysplazji ". Sprytnie. Przykład jak nie powiedzieć prawdy ale jak nie skłamać. Zapewne jakiś pies czy suka otarły się o RR. Podsumowując: Jak udowodnisz, że wprowadza kupujących w błąd?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diana123']Ja mam taką propozycje - [B][I][U]zapominamy ze Karmi tworzy Swoje posty bo niczego nie wnosza i to tylko zbedne gadanie i obrażanie innych![/U][/I][/B]
Co do psów - to rzeczywiście nie zakazemy nikomu miec takie hodowle - ciekawe w jakich warunkach je trzyma - moze trzeba zrobic jakies zdjecia dodatkowe (te na allegro sa calkiem spoko) i poprostu podesłać je do Straży dla Zwierząt.
Niestety musimy pamietac ze wiele jest miejsc gdzie dręczone sa zwierzęta.[/quote]
A ja mam taką propozycję- zapomnijmy, ze Diana 123 Pojawiła się w momencie gdy zaczeła się krytyczna dyskusja o sposobie ,,rozdawnictwa" psów z pseudohodowli w Halinowie. Zapomnijmy, ze jak nagle się się zjawiła tak nagle znikneła gdy skończyła się dyskusja na temat Straży. Zapomnijmy, że [U]wszystkie[/U] jej posty dotyczą tylko i wyłącznie obrony Straży dla Zwierząt. Zapomnijmy, że oprócz obrony Straży te posty niczego do dyskusji nie wnoszą.
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/search.php?searchid=5224368[/URL]
Zapomnijmy....a może przy dużej dozie wyobraźni uda sie uwierzyc, ze chodzi o dobro zwierzaków.
ps. Ktoś, coś mówił o trolowaniu? ;)

Link to comment
Share on other sites

1. Nie uważam, że jak pies ma papier to ma super wygodnickie życie i samego royala pod nochalem. Ale zauważ, że znacznie więcej przypadków tragicznych warunków i "złego" rozmnażania jest w pseudohodowlach niż w hodowlach zarejestrowanych w ZK.
2. Możliwe że siedzę w fotelu ale staram się działać. A nie tylko pisać nic nie wnoszące zdania... Zadzwoniłam do tej psedohodowli i niby chętna zakupu wypytałam o kilka rzeczy. Z czego wiem że rodzice Mastify mają rodowód a reszta nie ma.
3. Z komentarzy wystawionych przez kupujących wynika że w sprzedaży dość niedawno posiadali także koty.....
4. I tak siedząc sobie dalej w fotelu skontaktowałam się ze strażą i przekazałam sprawę. :cool3: Co będzie dalej to już się zobaczy...
5. Że Diana cokolwiek pisała to nie zapomnę bo Ona mi najbardziej pomogła jak zgłosiłam się tutaj o pomoc. Za co bardzo dziekuję. :lol:
6. Nie chce mi się z nikim kłócić. Poprosiłam tylko o pomoc bo nie wiedziałam jak mam sprawę załatwić. Jak się dowiedzieć że ci ludzie dobrze obchodzą się ze zwierzętami....

Link to comment
Share on other sites

[COLOR="DarkGreen"][B]Trollowanie jest złamaniem regulaminu i ponosi się tego konsekwencje.:cool1:

Wątek dotyczy Straży dla Zwierząt i ja bym proponowała, żeby trzymać się tematu. Może zgłaszajcie tutaj sytuacje, w których waszym zdaniem dzieje się krzywda zwierzakom.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Franca81']1. Nie uważam, że jak pies ma papier to ma super wygodnickie życie i samego royala pod nochalem. Ale zauważ, że znacznie więcej przypadków tragicznych warunków i "złego" rozmnażania jest w pseudohodowlach niż w hodowlach zarejestrowanych w ZK.
2. Możliwe że siedzę w fotelu ale staram się działać. A nie tylko pisać nic nie wnoszące zdania... Zadzwoniłam do tej psedohodowli i niby chętna zakupu wypytałam o kilka rzeczy. Z czego wiem że rodzice Mastify mają rodowód a reszta nie ma.
3. Z komentarzy wystawionych przez kupujących wynika że w sprzedaży dość niedawno posiadali także koty.....
4. I tak siedząc sobie dalej w fotelu skontaktowałam się ze strażą i przekazałam sprawę. :cool3: Co będzie dalej to już się zobaczy...
5. Że Diana cokolwiek pisała to nie zapomnę bo Ona mi najbardziej pomogła jak zgłosiłam się tutaj o pomoc. Za co bardzo dziekuję. :lol:
6. Nie chce mi się z nikim kłócić. Poprosiłam tylko o pomoc bo nie wiedziałam jak mam sprawę załatwić. Jak się dowiedzieć że ci ludzie dobrze obchodzą się ze zwierzętami....[/quote]
Dzięki za miłe slowa- dla zwierzaków wszystko mam nadzieję, ze sie wszystko uda

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka'][COLOR=darkgreen][B]Trollowanie jest złamaniem regulaminu i ponosi się tego konsekwencje.:cool1:[/B][/COLOR]

[B][COLOR=darkgreen]Wątek dotyczy Straży dla Zwierząt i ja bym proponowała, żeby trzymać się tematu. Może zgłaszajcie tutaj sytuacje, w których waszym zdaniem dzieje się krzywda zwierzakom.[/COLOR][/B][/quote]
Wątek ma tytuł Straż dla Zwierząt- Okręg Śląsk i powstał w wyniku przeniesienia wątku Straż dla Zwierząt -Katowice. Wątek ten dotyczył tworzenia Straży dla Zwierząt. Straż dla zwierząt na Śląsku nie powstała a autorzy wątku już dawno nie poruszają tego tematu. W przypadku wątku Katowic ostatni post jest ... sprzed dwóch lat - lato 2007. Na tym wątku - po przeniesieniu-jest pododnie: tworzenie Straży to rok 2007. Pierwsza ,,kartka"! Jak więc można ,,trzymac się tematu"? :roll:
Temat nie istnieje! Staż miała by ale jej nie ma!

Zgłaszanie interwencji w takim wątku miałoby sens gdyby wątek był aktywny i zgodny ze swoim tytułem. Nie jest.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba mówić i zgłaszać. Ja postanowiłam nazwac jedną Panią - TĄ KTÓREJ IMIENIA NIE WARTO WYMIAWIAĆ - (wszyscy wiemy o kim mowa) i zapomnieć. Wszyscy miłośnicy zwierząt (prawdziwi) piszcie na tym wątku - Szamanko zapomnij o polemice ratujmy zwierzęta a nie róbmy PR tym którzy wiedza najlepiej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diana123']Trzeba mówić i zgłaszać. Ja postanowiłam nazwac jedną Panią - TĄ KTÓREJ IMIENIA NIE WARTO WYMIAWIAĆ - (wszyscy wiemy o kim mowa) i zapomnieć. Wszyscy miłośnicy zwierząt (prawdziwi) piszcie na tym wątku - Szamanko zapomnij o polemice ratujmy zwierzęta a nie róbmy PR tym którzy wiedza najlepiej[/quote]
A u tego pana co pokazywałam kilka aukcji wygasło ale się pojawiła nowa: maltanczyki. a nie wygasla jeszcze mix maltanczyka z chihuahua..... współczuję tym pieskom....

Ale sprawa jest ruszona :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szamanka']To, że Straż się tu nie wypowiada, nie znaczy, że wątku nie czyta. Nie trzeba pisać tutaj, publicznie, by interweniować i reagować na różne sytuacje.[/quote]
Jeśli- Twoim zdaniem- Straż reaguje i interweniuje na podstawie tego co wyczyta w tym wątku to po co doradzasz pytającym osobisty kontakt z nimi za pomocą lelefonu lub @? ;)



[quote name='diana123']Trzeba mówić i zgłaszać. Ja postanowiłam nazwac jedną Panią - TĄ KTÓREJ IMIENIA NIE WARTO WYMIAWIAĆ - (wszyscy wiemy o kim mowa) i zapomnieć. Wszyscy miłośnicy zwierząt (prawdziwi) piszcie na tym wątku - Szamanko zapomnij o polemice ratujmy zwierzęta a nie róbmy PR tym którzy wiedza najlepiej[/quote]
Diano 123 zanim autarytatywnie postanowisz jakim celom ma służyć ten wątek może wato byłoby zapytać o zdanie jego autorów czyli osobę która go stworzyła oraz osobę na prośbę, której powstał. Nie sądzisz?
ps.,,ta której imienia nie warto wymawiać"? :evil_lol: Czyżby zbyt dużo literatury młodziezowej?

[quote name='Franca81']A u tego pana co pokazywałam kilka aukcji wygasło ale się pojawiła nowa: maltanczyki. a nie wygasla jeszcze mix maltanczyka z chihuahua..... współczuję tym pieskom....

Ale sprawa jest ruszona :p[/quote]

Może warto byłoby rzucić też temat na PWP? Może ktoś jest z Myślenic?
Może ktoś zna temat? Tam więcej osób zagląda. Tu dyskusja toczy się ostanio w 4 ;)

Link to comment
Share on other sites

:evil_lol:[quote name='Karmi']Jeśli- Twoim zdaniem- Straż reaguje i interweniuje na podstawie tego co wyczyta w tym wątku to po co doradzasz pytającym osobisty kontakt z nimi za pomocą lelefonu lub @? ;)




Diano 123 zanim autarytatywnie postanowisz jakim celom ma służyć ten wątek może wato byłoby zapytać o zdanie jego autorów czyli osobę która go stworzyła oraz osobę na prośbę, której powstał. Nie sądzisz?
ps.,,ta której imienia nie warto wymawiać"? :evil_lol: Czyżby zbyt dużo literatury młodziezowej?
nie chodziło mi o cytat z literatury ale DOSŁOWNE ZNACZENIE:evil_lol:




Może warto byłoby rzucić też temat na PWP? Może ktoś jest z Myślenic?
Może ktoś zna temat? Tam więcej osób zagląda. Tu dyskusja toczy się ostanio w 4 ;)[/quote]
NIE MYŚLENIC A MYSŁOWIC:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Wątek ma tytuł Straż dla Zwierząt- Okręg Śląsk i powstał w wyniku przeniesienia wątku Straż dla Zwierząt -Katowice. Wątek ten dotyczył tworzenia Straży dla Zwierząt. Straż dla zwierząt na Śląsku nie powstała a autorzy wątku już dawno nie poruszają tego tematu. [/quote]
Wypowiem się jako autorka poprzedniego wątku. Ponieważ Straż dla Zwierząt Okręg Śląski nie powstała - cała dyskusja jest bezprzedmiotowa i proszę o zamknięcie tego wątku. Jeśli ktoś kiedyś (w co szczerze wątpię :roll: ) będzie chciał zakładać SDZ na Śląsku - założy swój wątek.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...