Jump to content
Dogomania

KOCHANY Staruszek Homer z krakowskiego schroniska coraz bardziej schorowany odszedł na zawsze


AgaG

Recommended Posts

Tak się zastanawiam nad dziwnymi splotami losów psów.... Mój ukochany Fenomen znalazł dom Homerkowi swojemu "bratu" w nieszczęściu i chorobie, oczywiście dlatego znalazł, że o tym bracie napisała Felka z Bagien :) :calus: :calus: :calus:

Wczoraj zawiozłyśmy z Foksią i Dżekuś :calus:  schorowanego staruszka Edzia do domu w Łodzi, 

Teraz miałam rozmowę z panią, do której wczoraj Małgonia z dogomanii pojechała na moją prośbę na wizytę przedadopcyjną dla Edzia (Małgoniu wielkie wielkie buziaki :calus: za Twój trud jazdy tak daleko) (w sumie tych wizyt było dwie: jedna w Łodzi, druga jeszcze dalej :) Po długiej rozmowie ze mną, Pani postanowiła zaadoptować chyba najbardziej nieszczęsnego psa w całym schronisku - weterana, który siedzi tu od 10 lat , jest trudny do samców i bardzo chory, oraz według tradycyjnych standardów no niezbyt urodziwy. Wkrótce adopcja!

DZIĘKUJĘ OSOBIE, KTÓRA JEST TYTANEM PRACY U PODSTAW DLA BEZDOMNYCH PSÓW, to znaczy kolejnej kobietce. (tyle ogłoszeń, tyle wydarzeń, tyle mrówczego wysiłku każdego dnia) Asiu przepraszam, że tu na wątku tak prywata, no ale to wątek mojego psa, więc się nie pogniewa chyba nikt, GDYBY NIE wydarzenie zrobione przez Asię na FB, dwa dziadki z krakowskiego schroniska EDEK i BOBEK, nie miałyby teraz swoich wspaniałych domów, a Klik nie miałby pewnie szans by do swojego domu kiedykolwiek pojechać.

Jeszcze raz Ci dziekuję w imieniu tych psów

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że mogłam pomóc :) Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć dziadziusia Edzika w swoim Domu, to zdjęcia są już na Wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/1554273851496382/?ref_notif_type=like&source=1

Nigdy bym się tego nie spodziewała, że dzięki jednemu Wydarzeniu dla jednego psa i to w przeciągu tygodnia, trzy stareńkie psiaki, w tym dwa bardzo chore, znajdą tak wspaniałe Domy! Dla mnie to cud!!! :)

Do tego wsparcie finansowe jakie Pani z Wydarzenia chciała przeznaczyć na hotelik dla Edzika, a że nie było takiej potrzeby, pieniądze w wysokości 100 euro! przekazała na pomoc dwóm innym psom wskazanym przez Agnieszkę: niewidomej babuni Tyczce i pieskowi Aronowi.

Tak, jestem szczęśliwa! :) , jednak z drugiej strony człowiek już ma w głowie kolejne w potrzebie, kolejne zmartwienia ich losem... 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Trzymam mocno! :)

i ja też. Oby Bard wyzdrowiał i doczekał domu.

Wkrótce zaproszę na nowy wątek, do którego tytuł wymyśliła kolejna kobietka, która zrobiła na FB wydarzenie staruszkowi Edziowi i dzieki tmu dwa starse psy juzmają domy stałe, a jeden do niego pójdzie. Będzie miało tytuł: 1 wydarzenie dla 1 psa ---> w 1 tydzień 3 dziadziusie z krakowskiego schroniska znajdują domy

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A trzeci piesek kiedy trafi do domku? Nie bedzie problemu z transportem? 

Jutro doktor go zbada, będą zlecone jeszcze dodatkowe badania krwi, by bylo wiadomo dokładnie co mu jest:) I tak jak ostatnio to było gdy zawoziłysmy Edzia do nowego domu, zawożąc Klika zatrzymamy się po drodze w klinice na rtg i usg, tak by włacicielka Klika miała komplet badań.

Co do transportu - konkretnie kosztu beznzyny, to mam dostac odpowiedź w tej sprawie, czy KTOZ pokryje koszty benzyny, jes.i  ie, będzie trzeba załozyć z prywatnych pieniędzy, a potem zrobic bazarek kilometrowy :). Chcemy by transport byl w tym tygodniu,

Link to comment
Share on other sites

Czytam i jestem pełna uznania.

Jak to wspaniale dowiedzieć się,że są ludzie  którzy starowinki przygarniają.

Jak to wspaniale,że dzięki jednemu wydarzeniu aż 3 psiaczki skorzystały.

Mało piszę ostatnio,bo sama mam problem , ale wiernie Wam kibicuję.

Bardzo się cieszymy tu w Krakowie, że Edzio, Bobek, a od jutra Klik wszystkie mają domy. :) Kontakt z osobami, które adoptowały Edzia i Bobka to była dla mnie czysta przyjemność :) bo wiedziałam, że psy będą mieć odtąd po prostu szczęśliwe życie.

Małgonia wspaniale i dogłębnie zrobiła wizytę przedadopcyjną w Karpaczu, gdzie dotrę z Klikiem i koleżanką  z KTOZU  jako kierowcą :).

Potrzebujemy mocnych kciuków! Klik ma już przygotowany wypis, diagnozę, wiadomo, co mu jest i jak go leczyć, więc jego pani będzie tochę łatwiej na początek, gdyż nie będzie musiała rozpoczynać wędrówki po wetach ze swoim "nowym" a jednocześnie bardzo wiekowym psiakiem :)

 

A Homerek dostał dziś znowu adwokata, za dwa dni otrzyma zastrzyk z inwormektyny, a za trzy tygodnie znowu czekają go badanie kontrolne:).

Link to comment
Share on other sites

Ja też mocna zaciskam.

 

Co do Homerka ,to miejmy nadzieję,że badania za 3 tygodnie pokażą,że paskudztwo się wyniosło.

O tak, bardzo na to czekam :)

Link to comment
Share on other sites

:D mam teraz ochotę ma więcej :)

Nie dziwię się :) Pierwsza wizyta przedadopcyjna dla tak trudnego psa bo i dziaduś, i schorowany i bywało, że agresywny do samców. A teraz możesz się cieszyć jego szczęściem. Dziękuję jeszcze raz Tobie no i kolejnej kobietce jeszcze raz za zorganizowanie wydarzenia. Jak zdjęcia zobaczysz, to tym bardziej będziesz miała ochotę na więcej.:) 

Ale to już jutro wyślę, bo po 14 godzinach w drodze ledwo żyję, a teraz czeka mnie mnóstwo obowiązków domowych. :)

Link to comment
Share on other sites

Klik wygrał szóstkę w totka! Dom ma świetny! 

Mama Klika dzwoniła, dziadziuś wtula się w nią, chodzi za nią krok w krok, a ona do niego mówi syneczku i głaszcze  :lol:

Ps. I to jaki pierwszy raz!  :lol:

Zrobiłam dużo zdjęć pokazujących, jak będzie wyglądało życie Klika. On był bardzo zadowolony i wszystkiego ciekawy. :) 10 lat schroniska a teraz wreszcie prawdziwy wspaniały dom!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Znalazłam moment pomiędzy wetem a obowiązkami domowymi by wysłać zdjęcia, jakie zrobiłam wczoraj w Karpaczu, gdzie zawiozłyśmy weterana Klika. Nacieszcie oczy widokiem radości psa, który po 10 latach schroniska ma swój cudowny dom i mamusię :) zaraz będą na wydarzeniu założonym przez kolejną kobietkę

 

https://www.facebook...e=like&source=1

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...