Jump to content
Dogomania

KOCHANY Staruszek Homer z krakowskiego schroniska coraz bardziej schorowany odszedł na zawsze


AgaG

Recommended Posts

12042685_1502904100026964_55372213124235

 

Postanowiliśmy adoptować jeszcze jednego staruszka ze schroniska (tym razem dzierżoniowskiego) bardzo bardzo podobnego do Homera. :)

Jest bardzo bardzo wyniszczony... ale wierzę, ze zdążyłam. Prawda, ze bardzo podobny do Homisia?

       

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Podobny. I taki biduś.

No biduś :( przyjechał chudziutki, śmierdzący, z rzadką matową sierścią.. W kupce ruszające się człony tasiemców  i jaja glist. Już jest po pierwszej trzydniowej dawce na odrobaczenie. Najgorsze, że badania krwi wyszły kiepsko. Jest spora anemia, niewydolność nerek i niedoczynność tarczycy. Ciapuś zupełnie nie chce jeść karmy nerkowej, wiec muszę mu dawać inną by z głodu nie umarł. Dostaje leki na nerki i tarczycę i oczywiście żelazo.
 
Przez pierwsze dni robił i kupkę i siku w domu do pampersa, teraz osiągnęłam tyle, że choć z kupką wytrzymuje. Natomiast tak ogromnie dużo pije i sika, że sprawdzają się tylko pampersy dla dorosłych, zwłaszcza, ze Ciaputek jest wyjątkowo długi...
 
 
Nic dobrego ten psiak w życiu nie zaznał. Nie wie, co to głaskanie,tulenie :( 
Na spacerach rzuca się jak oszalały na wszelkie papierki, wczoraj wykopał z ziemi papierek  po mufince i niełatwo mu było odebrać. Stojące worki np. z zagrabionymi liśćmi są dla niego bardzo atrakcyjne, sprawdza, czy czasem tam czegoś nie ma.. Widać, że w swym dotychczasowym życiu bez przerwy musiał szukać jedzenia. 
 
Zahira nie polubił niestety. Na Homera w ogóle nie zwraca uwagi, mąż żartuje, że przecież nie będzie obszczekiwać swojego  sobowtóra. :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jak je rozróżniasz? Przecież Pomidorcia, Homiś i Pomidorcia wyglądają tak samo :o

Chciałas powiedzieć chyba: Pomidorcia, Homiś i Ciapuś:) No bo Zahir oczywiście jako olbrzym jest poza konkurencją 

 

Nie wyglądają tak samo, zapewniam Cię, choć wszystkie są czarne z niewielką domieszką innego koloru :)

Pomidorcia jest najmniejsza, zaledwie 5 kilowa, potem w kolejności Homerek (około 8 kilo) i Ciapek (10 kilo) No i przede wszystkim każdy ma inną osobowość oraz zachowanie. Homiś jest słodkim przytulakiem zakochanym we mnie w sposób wręcz obsesyjny :), Pomidorcia to sprytny przymilny leniuszek i histeryczka, która potrafi rzekomą słabosilnością wymóc na nas absolutnie wszystko. Ciapuś na razie jest dzikusem zdziwionym, że po tylu latach ma dom, mamę i tatę, ciepło i pełną miskę. Ale za jakiś czas pewno się zmieni jak Homeruś bo go dopieszczam i dopieszczam tak jak Homerka

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Homerek był dziś kąpany. Wygląda pięknie, jest okrąglutki, puszysty, błyszczący. Jestem ogromnie dumna jak każda "mamusia" :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No wiesz:) żeby nie odróżniać Jeżyka od Ciapka a Ciapka od Homera :) a że na zdjęciach nie ma Pomidorci i Zahira to zauwazyłaś? :)

Ciapek ma dłuższa mordunię i jest w ogóle dłuższy

Jeżyk też czarnuszek ale jest łysy od góry i od dołu. Na grzbiecie i na brzuchu prawie nie ma włosów.

 

Zachary dobrze rozpoznała, który to Ciapek :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Najważniejsze, że Pomidorcię rozpoznaję :)

Ona jest niepowtarzalna :) Zuzia też ją "wybrała" Tuli ją ze słowami "Podorek mój", mówi jej dobranoc i wkłada zabawki do pontoników :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Piękne imię "Podorek" :)

 

Masz małą córeczkę i jesteś wprawiona w mowie maluchów, to zgadnij co znaczy "korowe zeszki" (tekst mojego syna) :)

kolorowe zeszyty? pewnie nie... :)

 

hmm każde dziecko ma do pewnego wieku swoje niepowtarzalne słowa. Moja Zuzia mówi: "putuć" co znaczy otwórz, rozpakuj np. jajko niespodziankę albo po prostu drzwi :)

Link to comment
Share on other sites

Całkowicie pochłania mnie teraz walka o życie Ciapka. Kogo interesują sprawy weterynaryjne może poczytać tu http://www.dogomania.com/forum/topic/785-kto-mia%C5%82-lub-ma-psa-chorego-na-nerki/

 

jestem na dogo z doskoku, w razie czego proszę o mail. adres w profilu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...