Jump to content
Dogomania

Frodo pojechał do nowego domu!!!! Trzymajcie kciuki!


Xibalba

Recommended Posts

Dzisiaj tj. 30 a raczej więc już wczoraj byłam z wizytą w hoteliku u Frodzia, w Młynku koło Starachowic :) Piesio ma się dobrze, zapłaciłam za hotelik, zrobiłam kilka zdjęć, niestety mniej niż planowałam bo Frodo nie za bardzo lubi pozować, od pozowoania wolał szaleństwo na śniegu. Kochani padam już dzisiaj, jutro napiszę więcej i wrzucę zdjęcia :) Pozdrawiamy wszystkich naszych fanów!

Link to comment
Share on other sites

pobrane.gifW Nowym Roku

 szczęścia

zdrowka

 pomyslnosci wielkiej dla Frodzinka

 może jakos da się poprocowac z psiuniem

 może nie może być z dzieciaczkami?

 nie wiadomo co przeszedł w zycciu

 wiec ....dlatego były podryzienia  ech bidaczku

trzymam mocno kciuki

dziewczynki dowiedzcie się może o jakiegoś behawioryste

 gdyby było można

 sciskam sciskam kciuki za to serduszko

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie chcę aby zabrzmiało złośliwie...

Dlaczego w żadnym ogłoszeniu o psie nie ma najmniejszej wzmianki o agresji psa? O tym, że pies pogryzł dziecko?

Kto weźmie na siebie odpowiedzialność za kolejne pogryzienie? Najlepiej finansową... i karną.

A czy przeczytałaś dokładnie cały wątek? Czy tylko pierwszych kilka zdań opisu? Już odpowiadam.

1. Nie ma żadnej wzmianki o agresji psa bo pies po prostu nie jest w najmniejszym stopniu agresywny. Jedyna osoba, która upierała się, że pies jest agresywny to kobieta, która oddała Frodo do schroniska bo już go nie chciała, a jedynie argumentem o rzekomej agresji psa mogła osiągnąć to co chciała, czyli pozbyć się Frodo zostawiając w schronisku. W schronisku w KTW gdy już zapisano, że pies jest agresywny to tego się trzymano bo tak było wygodniej, można było go uśpić bez żadnych konsekwencji, nikt się Frodo nie interesował, po prostu spisano go na straty, zwłaszcza że kobieta oddając go do schronu powinna uiścić opłatę, czego nie zrobiła.

2. A czy pies pogryzł dziecko? Kto to widział? To "małe" dziecko miało 15 lat. Nigdy nie dowiemy się co stało się w tym domu. Mogło być tak, że pies się bronił i się odgryzł, co jest zrozumiałe, a mogło nie być niczego. Wcześniej zanim trafił do tego domu był dwa miesiące w przytulisku, tam nikt nie zauważył żadnej agresji u Frodo. Poza tym dla mnie liczy się to co jest teraz, fakty, które mogę sprawdzić i rzetelna obserwacja innych osób, które miały i mają kontakt z Frodo a są to m,in. AtaO z dogo, Patrycja* ze schroniska w KTW, Kasia i Artur z hoteliku, Patrycja z FB, która pomogła w transporcie Frodo do hoteliku i ja sama podczas ostatnich odwiedzin.

 

Opiekunowie z hoteliku zauważyli, że Frodo boi się podniesionej ręki, patrzy również z zaniepokojeniem, gdy ktoś obcy podchodzi do niego od tyłu, tak jakby się czegoś bał. Wnioski można wyciągnąć samemu. Jeśli ten pies kiedykolwiek pokazał zęby to tylko ze strachu, a to normalne zachowanie u psów, zwłaszcza po przejściach.

 

Czy nadal uważasz, że Frodo jest agresywny? Napisz do AtaO lub Patrycji*, one są na dogo i powiedzą Ci więcej; nie radzę natomiast pisać do Soboz49, która nie widziała Frodo na oczy, gdy był w schronisku w KTW, a jedynie wierząc ślepo w to co mówi kierowniczka i pracownik, twierdziła, że Frodo na pewno należy do psów z tzw. 'genem agresji' i najlepiej go uśpić.

 

Jeszcze jedno, nikt nie powiedział, że oddam Frodo do domu z dziećmi, chciałabym żeby Frodo miał spokój, to pies, który bardzo tego potrzebuje, poza tym dobrze wiem co pisać w ogłoszeniach, nie robię niczego przypadkowo i nieprzemyślanie. 

Zatem, zastanawiam się co ogólnie radzisz i co Ty byś zrobiła na moim miejscu? Zostawiłabyś go w schronisku żeby dokonali egzekucji, wierząc bezkrytycznie nieodpowiedzialnym ludziom? Ja wzięłam odpowiedzialność za Frodo, bo bym sobie nie darowała gdyby go uśpiono i jeszcze bez powodu. Teraz mam zamiar znaleźć mu ODPOWIEDZIALNY dom.

Link to comment
Share on other sites

oj czyli to babiddlo które oddalo psine

 to po prostu kolejny ludzki potwor

 a niecjhaj im tam dzuma wyrośnie w domu !

 Frodzinku

 przez co przeszedles ech ....

 poki czlek na ziemi - to cierpienia nigdy się nie skoncza

 pozdrawiam

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

chinka-mikolaj21561792765.gifCzekam czekam

 cudnie ze bylas jaskoleczko

 u Frodziaczko cudnego

Wszelkiego Zdrowka

Najlepszego Roczku Nowego

 Niecha Się Spelnia Marzenia

Demki

 Dobre Zycie

 Wszystkim Czterolapenkom I Opiekunom

DZIĘKUJĘ EWUNIU ZA CIEPLUTKIE ŻYCZENIA! TOBIE I WSZYSTKIM DOGOMANIAKOM RÓWNIEŻ ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU A WSZYSTKIM POTRZEBUJĄCYM PSIAKOM DOBRYCH DOMKÓW NA ZAWSZE!

Link to comment
Share on other sites

oj czyli to babiddlo które oddalo psine

 to po prostu kolejny ludzki potwor

 a niecjhaj im tam dzuma wyrośnie w domu !

 Frodzinku

 przez co przeszedles ech ....

 poki czlek na ziemi - to cierpienia nigdy się nie skoncza

 pozdrawiam

Kobieta, która adoptowała Frodo okazała się nieporozumieniem, kolejny nieodpowiedzialny człowiek...

Ale ogólnie dla mnie ludzi bez serca i empatii jest więcej w całej historii Frodo...Podejście schroniska w Nowinach, potem to co Frodo przeszedł w Katowicach...a teraz jeszcze komentarze odnośnie celowości szukania domu dla Frodo....Ja się tylko dziwię, że niektóre osoby na dogo znając tyle różnych psich historii i tyle powodów psich tragedii, wciąż bezkrytycznie potrafią stanąć po stronie silniejszego@ co do behawiorysty, to opiekunowie zajmujący się Frodem na codzień uważają, że nie jest on potrzebny, ja też nie zauważyłam niepokojących sygnałów, no może poza tą lekką bojaźliwością, ale ja myślę, że to kwestia zaufania i poczucie bezpieczeństwa, a Frodo dawno mnie nie widział i w sumie mało mnie zna. Ale ogólnie mieliśmy dobry kontakt co widać na zdjęciu :)

 

4EbSfn1.jpg?1

Link to comment
Share on other sites

Oby tak się stało Ciociu :) zabiorę się za ogłaszanie jutro. Myślałam, że uda mi się więcej świeżych zdjęć do ogłoszeń zrobić, ale aparat mam kiepski, nie daję rady robić ładnych zdjęć w ruchu a Frodo to trochę jednak wiercipięta :) Mam nadzieję, że w miarę jak zima będzie mijać dom się szybciej znajdzie. Jeśli jednak potrwa to dłużej, to gdy tylko będę w Kielcach to znowu odwiedzę Frodzia w hoteliku, gdyby było bliżej to bym tam co tydzień była a tak z Kielc do Młynka jest 60 km więc nie tak mało :( psiak ma jednak dobrą opiekę i to jest najważniejsze. Zapłaciłam na hotelik za miesiąc pobytu Frodzia tj. 300 zł, jak już definitywnie rozliczę bazarek to zamieszczę wszystkie finansowe info w pierwszym poście. A tymczasem jeszcze jedno zdjęcie przystojniaka:

 

D55rFkS.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Faktycznie - przystojniak :). Wspaniałego domku mu życze w Nowym Roku :).

Za mało wiem, żeby oceniać psiaka. Pies ma zęby i może ugryźć. Każdy pies. I nie zawsze to oznacza agresję, którą trzeba "przepracować" przy pomocy behawiorysty.

Są psy, które nie lubią np dzieci, mężczyzn - najczęściej z powodu wcześniejszych złych doświadczeń, o których nam nie powiedzą. Ten sam pies, w jednej rodzinie będzie łagodny i proludzki, w innej - agresywny i wrogi. Tak czy inaczej, wszystko czym jest pies, zawdzięcza człowiekowi i tylko człowiek może odmienić jego los - zarówno w dobrym, jak i złym(niestety) sensie. Może dlatego pomaganie nieszczęśliwym psom, jest pomimo wszystko takim radosnym  zajęciem?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Faktycznie - przystojniak :). Wspaniałego domku mu życze w Nowym Roku :).

Za mało wiem, żeby oceniać psiaka. Pies ma zęby i może ugryźć. Każdy pies. I nie zawsze to oznacza agresję, którą trzeba "przepracować" przy pomocy behawiorysty.

Są psy, które nie lubią np dzieci, mężczyzn - najczęściej z powodu wcześniejszych złych doświadczeń, o których nam nie powiedzą. Ten sam pies, w jednej rodzinie będzie łagodny i proludzki, w innej - agresywny i wrogi. Tak czy inaczej, wszystko czym jest pies, zawdzięcza człowiekowi i tylko człowiek może odmienić jego los - zarówno w dobrym, jak i złym(niestety) sensie. Może dlatego pomaganie nieszczęśliwym psom, jest pomimo wszystko takim radosnym  zajęciem?

Mądrze powiedziane :) Dlatego chciałabym znaleźć właśnie takim dom, w którym ludzie będą potrafili to wszystko zrozumieć, że to jaki jest pies zależy w dużej mierze od nas samych, że pies to żywa istota, której nie można tak po prostu oddać, gdy zaczyna się zachowywać nie tak jakbyśmy oczekiwali. A co do pomagania to ja się z jednej strony cieszę gdy psiak jest bezpieczny, ale z drugiej strony to czasem już spać nie mogę przez te wszystkie psie tragedie :( Dziękuję za życzenia, ja też mam nadzieję, że mimo czarnowidztwa co niektórych osób ;) uda się znaleźć odpowiedzialny dom dla Frodo :)

Link to comment
Share on other sites

Niestety Frodo nie jest zbyt cierpliwym modelem, uwielbia biegać i bawić się śniegiem oraz oznaczyć teren ;)

l2AVBfu.jpg

To zdjęcie po prostu spowodowało, że padłam ze smiechu:D Frodek pozuje podczas robienia siusiu:D Mina pierwsza klasa:D

 

Piękne psisko:)

 

 

Co do agresji Frodka to i ja się spróbuję wypowiedzieć, chociaż nie znam. Ale czy ktkolwiek widział to pogryzione dziecko? Widział ranę? Uszkodzoną skórę? Papierek ze szpitala? Czy coś w ten deseń? Pytam serio, bo jeżeli nikt nie widział to nie ma żadnych dowodów na to, że Frodo to zrobił. Ja wierzę tylko wtedy kiedy zobaczę...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To zdjęcie po prostu spowodowało, że padłam ze smiechu:D Frodek pozuje podczas robienia siusiu:D Mina pierwsza klasa:D

 

Piękne psisko:)

 

 

Co do agresji Frodka to i ja się spróbuję wypowiedzieć, chociaż nie znam. Ale czy ktkolwiek widział to pogryzione dziecko? Widział ranę? Uszkodzoną skórę? Papierek ze szpitala? Czy coś w ten deseń? Pytam serio, bo jeżeli nikt nie widział to nie ma żadnych dowodów na to, że Frodo to zrobił. Ja wierzę tylko wtedy kiedy zobaczę...

 

Mimo wszystko można powiedzieć, że Frodo jest ułożonym psem, przybiega na zawołanie, ale ponieważ został właśnie wypuszczony z kojca musiał pozwiedzać teren i nie za bardzo chciało mu się siedzieć w miejscu. Pobiegał, przywitał się z nami, zjadł trochę przysmaków i....sam postanowił wrócić do swojej budy. Może to oznacza, że tam czuje się najlepiej, to jego terytorium. Ja doszłam do wniosku, że Frodo to przyjaźnie nastawiony do ludzi pies, pragnący kontaktu z człowiekiem, ale z drugiej strony nie narzuca się tak jak czasem inne psiaki, które lubią skakać na człowieka z podekscytowania domagając się głaskania i uwagi. Frodo to nie jest typ psiaka nakolankowego (nie tylko ze względu na gabaryty ;), rozdaje całusy, lubi głasakanie, ale to nie jest taki typowy przytulak, jeśli wiecie jakie psiaki mogę mieć w tym momencie na myśli. Dlatego jeśli dom z dziećmi to tylko starszymi i zrównoważonymi, 15+. Poza tym myślę, że byłoby najlepiej dla psiaka gdyby znalazł się dla niego dom z ogrodem lub z jakimś dużym ogrodzonym terenem, mógłby mieszkać albo z ludźmi w domu albo mieć ocieplaną budę, ale warunek: wolny wybieg, żaden kojec. No ale zobaczymy, mam nadzieję, że w końcu zaczną dzwonić telefony i będzie w czym wybierać jeśli chodzi o domy :)

 

Ciociu Norkowa, jeśli chodzi o tę całą agresję, to masz rację, nigdy już nie dowiemy się co się tak naprawdę stało, czy w ogóle cokolwiek, a to co mówią ludzie, zwłaszcza chcący osignąć pewne cele, trzeba dzielić na dwa.

 

I jeszcze nawiązując do wcześniejszego, skądinąd absurdalnego pytania, czy jakiś myślący człowiek, ogłaszałby do adopcji agresywnego psa???? Mogłabym tu jeszcze coś napisać, ale już mi się nawet nie chce komentować głupich komentarzy.

 

Wszystkim wierzącym w szanse na znalezienie domku dla Frodo serdecznie dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę opłacić  ogłoszenia na bazarku u Ziutki. Z adopcjami teraz nieciekawie :(. O "mojego" Rudzika, tez nikt nie dzwoni :(

Dziękuję ! :) a jest już kolejny bazarek ogłoszeniowy ? Bo nie mogę znaleźć linka. Mam tylko zapisany bazarek u Juldan. Byłabym wdzięczna Ciociu za link do bazarku. To dla Rudzika też zamówię :) Z adopcjami rzeczywiście nieciekawie :(

Link to comment
Share on other sites

wciąż nikt w ogóle nie zadzownił ? :( niedobrze :(  dziewczyny pomóżcie robić ogłoszenia, im będzie ich więcej tym lepiej dla Frodzia. hotelik kosztuje nie mało :(

Monia, oprócz głupiego smsa i jednego maila z zapytaniem czy mogę babie przetrzymać Frodo do wiosny 2015 to wtedy go odbierze, martwa cisza...:(

Link to comment
Share on other sites

Witam :)

Tu link bazarkowy

http://www.dogomania.com/forum/topic/144663-og%C5%82oszenia-do-kupienia-5-pakiet%C3%B3w-1-gratis/page-5

 Jak chcesz, opłacę dla Frodo? Napisz, ile pakietów :). 

Rudzik, jeszcze ma ogłoszenia, a teraz i tak mu nowych zdjęć pewnie nie zrobię :(. Cały czas mam cichą nadzieję, że ta Pani , która się nim opiekuje, jednak go weźmie do siebie - że przekona męża do psa :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...