Jump to content
Dogomania

FRIDA już w DS ;))))))


Florentyna

Recommended Posts

Witam,
To pierwszy wątek, który zakładam tutaj.
W schronie w Błędowie (woj. mazowiecki, powiat nowodworski) jest około pięcioletnia (choć myślę, że starsza) sunia. Wołają na nią FRIDA.
Szczegóły o niej są w linku:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.731233373604276.1073742108.293225950738356&type=3

Frida raczej nie przetrwa tej zimy.....
Na zdjęciach wygląda jeszcze całkiem dobrze. Teraz jest tak chuda, że można policzyć jej wszystkie kostki. I nie dlatego , że nie je. Dlatego, że przez cały czas kręci się w kółko po boksie. Bardzo źle znosi pobyt w schronie :((. Na spacerze to cudowna, spokojna, łagodna sunia.

To duży pies.
Wydzwaniam wszędzie, gdzie tylko przyjdzie mi do głowy z zapytaniem chociaż o tymczas, ale bez skutku. Żal na nią patrzeć, szczególnie, gdy ma się świadomość, że w domowych warunkach to byłby zupełnie inny pies.

Jestem w stanie dowieźć tego psa wszędzie. Pokryję też koszty z nią związane.
Wszystko oprócz najważniejszego..... domku :(( nad czym ubolewam.

Kontakt do mnie 667 151 607 Agnieszka

Link to comment
Share on other sites

Magolek nie, ogonek obcięty nie jest.
Ja będę miała okazję teraz w niedzielę, to zrobię zdjęcia tak z góry na jej kręgosłup.
Z tygodnia na tydzień jej ubywa :(
Załączam zdjęcie, gdzie widać ją w całej okazałości.
Zdjęcia nie są robione w ostatnim czasie, tylko kilka tygodni temu, więc nie pokazują, jak źle jest.

Marysiu czyli dobrze kojarzyłam :)

Link to comment
Share on other sites

jola_li  witam. No właśnie jeszcze nie ma ogłoszeń.

Przy ostatnio ogłaszanym piesku pomagała mi Nutusia.

Do kogo napisać w sprawie ogłoszeń?

Mogę sama je zrobić?

 

Na razie ogłosiłam ją na fb, dziś zrobię ogłoszenie na olx.

 

Musicie wybaczyć ilość pytań, ale rozeznaję się dopiero...

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam bardzo, że dopiero teraz odpowiadam (ostatnio jestem trochę "mało czasowa" ;))

 

Na olx-ie warto ogłoszenie wyróżnić - 5,99 zł/miesiąc.

Ogłoszenia można zamawiać na bazarkach (czasem takie są, ale nie wiem czy akurat teraz). A jeśli miałabyś czas, to możesz robić sama i odnawiać co 10-14 dni (bo inaczej spadają na dalsze miejsca i jest mniejsza szansa, że ktoś przeczyta).

Ja robię Filonkowi na olx-ie (wyróżnione), gumtree, do adopcji, morusku, przygarnij zwierzaka, e-zwierzak,cafeanimal, petworld, adopcja psa, oddam psa.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam bardzo, że dopiero teraz odpowiadam (ostatnio jestem trochę "mało czasowa" ;))

 

Na olx-ie warto ogłoszenie wyróżnić - 5,99 zł/miesiąc.

Ogłoszenia można zamawiać na bazarkach (czasem takie są, ale nie wiem czy akurat teraz). A jeśli miałabyś czas, to możesz robić sama i odnawiać co 10-14 dni (bo inaczej spadają na dalsze miejsca i jest mniejsza szansa, że ktoś przeczyta).

Ja robię Filonkowi na olx-ie (wyróżnione), gumtree, do adopcji, morusku, przygarnij zwierzaka, e-zwierzak,cafeanimal, petworld, adopcja psa, oddam psa.

jest bazarek ogłoszeniowy do 15.12 http://www.dogomania.com/forum/topic/144010-ogłoszeniowy-wysyłamy-psiaki-do-domów/ naszej kochanej cioci Kejciu. Warto sunię ogłosić, a nuż ktoś ją wypatrzy

Link to comment
Share on other sites

No jasny gwint - wiedziałam, że COŚ przeoczyłam!!!! Baaaaaaardzo Cię Agnieszko przepraszam, że dopiero teraz tu dotarłam :ices_bla:

Idzie się zastrzelić z tym gnającym na oślep czasem... Kurczątko, nie mam pomysłu jak pomóc tej suczynie. Śliczna jest! Miejsce u mnie niestety odpada - przynajmniej do ciepłej wiosny, do kiedy psidła muszą zostawać w domu :(

Poślij mi tekst i fotki na maila - zamówię ogłoszenia u Ziutki i Kejciu. Tylko niestety, tam się zrobiła spora kolejka, więc trzeba będzie chwilę poczekać...

 

ps. Do Florki zadzwonię dzisiaj - obiecuję - bo zbieram się jak sójka za morze - ciągle coś!

Link to comment
Share on other sites

Witam Was :)

Dzięki, że tu jesteście.

 

auraa obawiam się, że hotel nie załatwiłby problemu, bo tam i tak musiała by być zamknięta przez część czasu przynajmniej.

Ona tak lgnie do ludzi. Uzdrowić ją mógłby jej człowiek jedynie, tak mi się wydaje :(

 

jola_li dzięki za podpowiedzi. Usiądę w wolnej chwili i wyrzeźbię ogłoszenia. Oj wiem dobrze, co oznacza "małoczasowość". Sama na to cierpię. Spędzam tak mało czasu z dzieciakami, że jak mam chwilę wolną to mam dylemat moralny, bo chciałabym zrobić jeszcze tyle rzeczy, a tak naprawdę to powinnam poświęcić czas dzieciom.

Na dodatek zapalenie oskrzeli się mi przyplątało.

 

malagos nie podpisywałam umowy o wolontariat. Jeżdżę raz w tygodniu wyprowadzam psiaki. Sprowadziłam im dwie budy, bo ogólnie psiaki śpią w stajni w boksach, ale brakowało bud na zewnątrz, żeby psiaki w zimę mogły wyjść do wydzielonych parceli na dwór i miały gdzie się schować i nie leżały na śniegu... Brakuje jeszcze pięciu tych bud, działam dalej :)

Schronisko prowadzi Fundacja Wzajemnie Pomocni. Prowadzą to dwie panie - lekarze weterynarii. Mają tam hodowlę chartów. To są ich psy, no i poza tym są jeszcze schroniskowe. Tych schroniskowych psów jest około 50. Poza tym są tam konie, jest dzik z przetrąconym kręgosłupem i obecnie lis.

Nie znalazłam na dogomanii żadnego wątku poświęconego temu miejscu, ale przyznam szczerze, że nie miałam też zbyt wiele czasu, aby zagłębić się w te poszukiania.

Jestem raczej sceptyczna, więc podeszłam do tematu z pewną dozą ostrożności. Wypytałam, o co mogłam. Ale wydaje mi się, że Panie dbają tak jak mogą o te zwierzaki. Działa tam jeszcze syn jednej z tych Pań. Psy są raczej zadbane, na ile jest to możliwe w takim miejscu.

Jak byłam w niedzielę, to było sporo osób wyprowadzających psiaki.

Prawda jest taka, że pokochałam te psaki. Jest młoda Suzi (nie ma jeszcze roku), z matki Husky, piękna, cudowna psina. Jest Marcelinka, którą Nutusia pomogła mi ogłosić. Jest Frida i wiele wiele innych cudownych psin. W ubiegłą niedzielę zabrałam tam dzieciaki, bo chciałam sprawdzić, jak Suzi i Marcysia zachowają się przy dzieciakach. Są bezbłędne, a Suzi pilnowała ich, jakby stada pilnowała :)

No i się rozgadałam, bo mogłabym o nich gadać godzinami. Podoba mi sie tam to, że można przyjechać w każdej chwili. W schronisku nowodworskim nie ma takiej możliwości. Proszą o każdą pomoc.

 

yolanovi dzięki za podpowiedź.

 

Bardzo proszę Magda nie przepraszaj. Ja też nie nadążam. Sama miałam kilka dni przerwy i nawet nie zajrzałam na dogo, bo po prostu doba jest za krótka. Postaram się jak najszybciej przesłać tekst i fotki.

Najbardziej mi szkoda, bo w tą niedzielę raczej tam nie pojadę. Od dziś jestem na antybiotyku. I tak już to zapalenie oskrzeli przechodziłam kilka dni, bo nawet do lekarza nie miałam czasu się wybrać.

 

Co do Florki to myślę o dziewczynie często. No i niezmiennie trzymam za nią kciuki.

Nie chcę nawet myśleć, że mogłaby wrócić. Stosuję tu Twoją radę - myśleć pozytywnie :)

Link to comment
Share on other sites

kabaja witaj :)
Przyznam szczerze, że nie wiem, czy miała robione badania. Zapytam, jak będę tam następnym razem.
To prawda, dobrze byłoby wykluczyć chorobę. Jeśli nie miała badań, to może pozwolą mi ją zabrać do lekarza. Muszę się zorientować.

Znacie jakieś fajne hoteliki domowe w okolicy tzn. w mazowieckim?

Nutusiu napisałam do kejciu o nr konta. Dla Fridy sama zamówię ogłoszenia. Nauczę się raz to potem będę już śmigać :) Jednak chętnie skorzystam z pomocy przy redagowaniu ogłoszenia :)

PS.
Dziś się we mnie zagotowało. Zadzwonił ktoś z numeru prywatnego. Pan (choć krew się we mnie gotuje, bo na miano Pana taki ktoś nie zasługuje - skurwiel) zapytał o Marcysię. Ogłaszałam Marcysię - inną sunię - na OLX. A konkretnie zapytał o wagę Marcysi sugerując, że potrzebuje ją na mięso.
Jeśli to miał być dowcip, to ch** mu w dupę (przepraszam, zwykle nie przeklinam). Nadal jak o tym pomyślę, to w gardle mam gulę. Boziu, czy ludzie muszą być tacy beznadziejni???

Link to comment
Share on other sites

Niektórzy muszą, niestety :pissed:

Widziałam w mailu, że ogłosiłaś Fridę, ale jeszcze nie czytałam tekstu - coś chcesz zmienić? ;)

Ciekawe czy robili Fridzie badania - choćby te podstawowe, choć jeśli chodzi o chudnięcie, to obawiam się, że takie mogą nie wystarczyć. No i ciekawe, czy zgodziliby się, żebyś ją zabrała na takie badania... W sumie powinno im być na rękę, na chłopski (a właściwie babski) rozum!

Link to comment
Share on other sites

Magda szkoda, że muszą, bo mnie to rozwaliło. To był pierwszy telefon z ogłoszeń - nie takiego się spodziewałam....

 

Ogłosiłam, ale tak proszę ubierz to ładnie w słowa - ja trochę sama napisałam, trochę skopiowałam za strony fundacji. Tylko może już na OLX nie ogłaszajmy....

 

Mam dwa dni urlopu w środę i czwartek teraz (co prawda na wizyty lekarskie i jasełka dzieci w przedszkolu), ale może uda mi się tam podjechać i zapytać o te badania.

 

Napisałam do hoteliku Mokry Nosek (tam gdzie jest radysowa Sawanna - swoją drogą piękna), czy nie znalazłoby się miejsce dla Fridy. Jeśli mogliby ją wziąć, to zmobilizuję zwierzoluby rodzinne, pracowe i zbierzemy na hotelik.

Link to comment
Share on other sites

Gotowe :)

 

Frida – sunia o złotej sierści i złotym sercu

 

Frida jest pod opieką fundacji. Nie jest głodna, nic jej nie grozi, ale kompletnie sobie nie radzi z pobytem w kojcu, bez ciągłego kontaktu z człowiekiem. Całą energię marnuje na kręcenie się w kółko – jakby w ten sposób chciała zabić swoją rozpacz. Wychudła już od tego i marnieje z dnia na dzień…

 

Wyprowadzona na spacer, Frida zmienia się nie do poznania! Pięknie chodzi na smyczy, przy nodze, jest karna, uległa, wpatrzona w człowieka. Moment powrotu do boksu jest dla niej i dla opiekunów bardzo trudny – Frida nagle traci chęć do życia i zamyka się w swoim świecie.

 

Frida ma ok. 5 lat. Jest zdrowa, zaszczepiona, przed adopcją zostanie wysterylizowana.

 

Podaruj Fridzie choć okruszek serca, a ona odda swoje w całości! Nie pozwól jej do końca zmarnieć i stracić wiarę w to, że pieskie życie wcale nie musi być smutne i samotne!

 

Warunkiem adopcji jest wyrażenie zgody na wizytę wolontariusza oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

Kontakt:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...