Jump to content
Dogomania

Ile w końcu Pedigree ma tego mięsa?


maltaniak123
 Share

Recommended Posts

Ah stara dobra linia ADWANCE wycofana...

 

Jedni mówią że tego mięsaa jest 4% inni że nie ma wcale. Nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. W którymśtam Przyjacielu Psie jest napisane że jeśli w składzie danej karmy jest napisane np "kurczak 50%" to znaczy że do karmy nie użyto mięsa z kurcza lecz jego odpady. Natomiast jeśli jest "mięso z kurczaka 50%"to znaczy że do karmy użyto mięsa. Oto skład saszetki/puszki z kurczkiem i pełnym ziarnem (pedigree oczywiście):

 

Pełne ziarno - kurczak: Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (51%, w tym 4% kurczaka), zboża (w tym 4% pełnego ziarna pszenicy), minerały, oleje i tłuszcze (0,8% oleju słonecznikowego), produkty uboczne pochodzenia roślinnego (0,6% pulpa buraczana).

 

Ile w końcu Pedigree ma tego mięsa?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Sprawa jest prosta. A mianowicie powinno być "Mięsto i produkty pochodne zwierząt", z racji że jest to karma zagraniczna to często składy są błędnie przetłumaczone i umieszczane na etykietach. A więc jeśli chodzi o ten przykład to wychodzi wówczas że tego kurczaka faktycznie jest 4% a reszta czyli 47% to tzw. mączka mięsno-kostna, która jest dodawana do karm nawet wbrew pozorom do tak bardzo znanej firmy jak Royal. Dlatego jeśli faktycznie chcemy korzystać z karmy gdzie jest mięso i mieć pewność że jest tam mięso to lepiej wybierać Polskich Producentów, aby etykiety nie były tłumaczone :). 

A czym jest mączka mięsno-kostna? Są to spalone szczątki zwierząt, które w pewien ściśle określony sposób przerobione mogą zostać dodane jako półprodukt do karmy psiej i kociej. Kiedyś o tym było głośno bo mączka mięsno-kostna była dodawana do paszy dla krów i wtedy mieliśmy epidemię wściekłych krów. Dlatego ilekroć mowa o pochodnych produktach mięsnych to jest mączka mięsno-kostna, ilekroć mowa o wszelkiego rodzaju mączkach mięsnych to też jest to samo, a produkty pochodzenia zwierzęcego to np wątroba, zmielone narządy zwierząt, flaki itp. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...