Jump to content
Dogomania

Wybór karmy Brit/Arion/Hill's


MemQ

Recommended Posts

Hej,
 
Moja 2,5 letnia psina (mieszanka owczarka) ma od długiego czasu problem z łupieżem. Pojawia się on niezależnie od pory roku w formie białego nalotu przy dłuższym głaskaniu po bokach czy grzbiecie. Używam od zawsze kamy Brit Premium i zdecydowałem się zmienić ją na inną, aby zobaczyć czy przyczyną nie jest karma.
 
Zastanawiam się teraz nad 3 karmami:
 
1) Hill's Lamb & Rice
2) Bosch Lamb & Rice
3) Arion Lamb & Rice
 
O Hillsie słyszałem trochę dobrego i na nią byłem zdecydowany, ale jest prawie dwukrotnie droższa niż Brit. O Boschu czy Arionie nie słyszałem nic, poza tym, że istnieją. Mógłbym prosić o poradę?
Link to comment
Share on other sites

Bosch Adult Lamb & Rice ma na pierwszym miejscu... drób. Sproszkowanej jagnięciny jest w nim 5%. Nie wiem dokładnie, jakie podłoże ma łupież u Twojej psiny. Nie wskazałeś też, czy zamierzasz całkowicie wyeliminować drobiowe dodatki w karmie, jajka itp., no i czy zastanawiałeś się nad zbożami (we wspomnianym Boschu są chyba wszystkie możliwe...)

 

Dla porównania z podobnej półki np. Planet Pet Society - 20% jagnięciny (niestety także ryż i kukurydza). Lepsze i nieco droższe będą np.: Husse Lamm & Ris (także wersja Giant) - 30% jagnięciny, MARP Holistic Lamb ALS - świeże mięso z jagnięciny 25%, suszona jagnięcina 17%, Acana Lamb & Okanagan Apple - świeże mięso z jagnięciny 25%,  suszona jagnięcina 17%. Spojrzałam też na Brit z linii Carnilove - konkretnie Lamb & Wild Boar. W składzie: mączka z dzika 30%, mączka z jagnięciny 20%.

Link to comment
Share on other sites

Też nie wiem, jakie jest podłoże łupieżu. Psina nie drapie się, sierść trochę wypada i jest matowa.Szczerze mówiąc nie zastanawiałem się nad wyeliminowaniem drobiu. O zbożu też nie myślałem...

 

Te droższe niestety przekraczają mój budżet do 140 zł. Co do Planet Pet Society mówimy o tej -> http://www.bdkarma.pl/planet-pet-society-15kg-karma-dla-doroslych-psow,id-44677 ?

Link to comment
Share on other sites

Nie, mówiłam o tej: http://www.planetpet.pl/produkt/1/dla-wrazliwych.html 

 

A przyszło mi coś jeszcze do głowy... Może Josera Pure Lamb & Rice? 25% mączki jagnięcej, z drobiu tylko tłuszcz, do tego ryż, trochę kukurydzy też, ale powinieneś zmieścić się w założonym limicie cenowym. Zerknij tutaj: http://www.josera-pies.pl/specjalna-karma-dla-doroslych-psow/lamb-and-rice/

Link to comment
Share on other sites

Skoro ma łupież to jednak coś jej szkodzi . .

albo ma niedobory

 

ja bym  dla pewności sprawdziła  tarczycę ( niedoczynnośc może dawac własnie takie objawy skórne)

i  wprowadziła suplementację   jakimś preparatem  z biotyną ( choćby Dolvit Biotyna 90 tab za ok 15 zł )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...