Jump to content
Dogomania

Schronisko w Radysach - psiaki do adopcji


Ayam1980

Recommended Posts

54 minuty temu, Sowa napisał:

Czy doczytałyście się Panie o co chodzi z kolczatkami? Bo moim zdaniem i niejednego trenera też, jednorazowe celowe i z sensem użycie kolczatki jest bardziej sensowne niż wszelkie zaciski czy haltery.  Zastosuję bez wahania kolczatkę wobec dorosłego, ważącego ponad 30 kg psa, które nie nauczono podstaw zachowania w publicznych miejscach. Z reguły wystarcza jedna - dwie korekty plus entuzjastyczna pochwała i nagroda prawidłowego zachowania i pies zrozumie, że nie musi wlec za sobą bezradnego właściciela ani rzucać się na każdego przechodzącego obok.

Zakaz kolczatki przy trzymaniu ( czasowym) na uwięzi na tym nieszczęsnym 6 metrowym łańcuchu. Też jestem ZA kolczatką w czasie mądrego szkolenia. 

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Moli@ napisał:

 

:( :(  :( :(

Czipowanie - nie przeszło

Kastracja - nie rozpatrywano

zakaz prowadzenia pseudohodowli - nie rozpatrywano

prywatne schroniska - wykorzystają  "furtkę" i będą działać

 

 

Czyli druku 625 z poprawkami Komisji nie uwzględniali

Link to comment
Share on other sites

Obowiązkowe wyprowadzanie psa dwa razy dziennie - dobrze, że nie przeszło - byłby kompletnie martwy zapis, nie do kontrolowania. Równie dobrze można by wprowadzić zapis obowiązujący rodziców do codziennego spaceru z dzieckiem pod groźbą jakiejś kary.

Link to comment
Share on other sites

Przeszło np to :

„10a)„psie rasowym” – rozumie się przez to psa o odpowiednim dla rasy 
fenotypie, który posiada rodowód wpisany do Polskiej Księgi 
Rodowodowej prowadzonej przez Związek Kynologiczny w Polsce albo 
do zagranicznego rejestru rodowodowego uznawanego przez ten 
związek;”,

„kocie rasowym” – rozumie się przez to kota o odpowiednim dla rasy 
fenotypie, który posiada rodowód wpisany do rejestru prowadzonego 
przez Unię Felinologii Polskiej lub rejestru rodowodowego uznawanego 
przez ten związek;

I zmiana w ustawie o hodowli... 

Tracą ważność zezwolenia na prowadzenie schroniska dla bezdomnych 
zwierząt, wydane przedsiębiorcom przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy.

I w kodeksie cywilnym są zmiany i karnym .


http://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=597

 

Link to comment
Share on other sites

Pewnie na dokładną odpowiedź poczekamy dopiero jak zostanie ujawniona poprawiona ustawa, na razie jest ogromny rozgardiasz i nie wiadomo do końca, co zostało przegłosowane (ale i niektórzy głosujący nie wiedzieli co konkretnie przegłosowują :p), a komentarze wokół tematu są tak rozbieżne, że... czekam tylko aż będzie można sięgnąć do ustawy. Na razie mam ambiwalentne uczucia co do poprawek i widzę, że nie jestem odosobniona w tych przemyśleniach. 

Na pewno to, co mnie martwi to jednak minimalna długość łańcucha. Wiem, że to wymagane 6m łańcucha miało być poprawą warunków, ale... kiedy pomyślę, że na tym łańcuchu będzie wisiał dwu-, trzykilogramowy pimpek pokroju jorka... to aż mnie to boli. Bo co z tego, że będzie miał łańcuch dłuższy jak go ten łańcuch przeciąży.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Tyśka) napisał:

Pewnie na dokładną odpowiedź poczekamy dopiero jak zostanie ujawniona poprawiona ustawa, na razie jest ogromny rozgardiasz i nie wiadomo do końca, co zostało przegłosowane (ale i niektórzy głosujący nie wiedzieli co konkretnie przegłosowują :p), a komentarze wokół tematu są tak rozbieżne, że... czekam tylko aż będzie można sięgnąć do ustawy. Na razie mam ambiwalentne uczucia co do poprawek i widzę, że nie jestem odosobniona w tych przemyśleniach. 

Na pewno to, co mnie martwi to jednak minimalna długość łańcucha. Wiem, że to wymagane 6m łańcucha miało być poprawą warunków, ale... kiedy pomyślę, że na tym łańcuchu będzie wisiał dwu-, trzykilogramowy pimpek pokroju jorka... to aż mnie to boli. Bo co z tego, że będzie miał łańcuch dłuższy jak go ten łańcuch przeciąży.

Doczytałam. To nie łańcuch, a "uwięź". Nawet jest wyjaśnienie, że jako uwięź, nie może być stosowany łańcuch

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, Anula napisał:

Zwierzęta futerkowe nic nie mają wspólnego z rolnictwem.Są to ludzie, handlarze skórami.Jeżeli ta ustawa nie przejdzie to bardzo wiele ludzi rozczaruje się m.in. ja.Czekam co Duda wymyśli i Grodzki.

Tu nie chodzi o zwierzęta futerkowe, bo futrzarze, to nie rolnicy, no i margines w gospodarce ( zarówno jako dochód dla państwa, jak i zatrudnienie, chociaż wykorzystanie jako karmy odpadów poubojowych, powoduje niższe koszty własne hodowców innych zwierząt rzeźnych), ale o ubój rytualny ( wołowiny, baraniny i drobiu) na eksport. Bo na tym hodowcy rolnicy dużo zarabiają i jest to korzystne ekonomicznie dla gospodarki. Ale, czy pieniądze równoważą okrucieństwo zabijania ssaków i ptaków bez ogłuszenia? I wykrwawianie ich poniekąd na żywca? Ja, jako omc wege, zdecydowanie jestem za zakazem takiego uboju. 

A co będzie dalej, to zobaczymy. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, konfirm31 napisał:

Tu nie chodzi o zwierzęta futerkowe, bo futrzarze, to nie rolnicy, no i margines w gospodarce ( zarówno jako dochód dla państwa, jak i zatrudnienie, chociaż wykorzystanie jako karmy odpadów poubojowych, powoduje niższe koszty własne hodowców innych zwierząt rzeźnych), ale o ubój rytualny ( wołowiny, baraniny i drobiu) na eksport. Bo na tym hodowcy rolnicy dużo zarabiają i jest to korzystne ekonomicznie dla gospodarki. Ale, czy pieniądze równoważą okrucieństwo zabijania ssaków i ptaków bez ogłuszenia? I wykrwawianie ich poniekąd na żywca? Ja, jako omc wege, zdecydowanie jestem za zakazem takiego uboju. 

A co będzie dalej, to zobaczymy. 

Niedawno oglądałam makabryczny reportaż o transporcie krów do Turcji.Samochód stał kilka dni na parkingach,na granicy w upale,te biedne zwierzęta lizały ramy samochodu poszukując kropli wody.Owce transportowane statkami ileś tygodni  bez karmienia i pojenia,w trakcie przewozu wyrzucane do oceanu,morza.Biedne krowy transportowane statkiem następnie wyladowywane na samochody uwiązane za jedną tylną nogę liną.Na miejscu zabijane w męczarniach przez spuszczenie krwi do tego bite i dzieci przyglądające się temu rytuałowi.Nie wiem czy to nie jest lepszy tu na miejscu ubój i wysyłanie mięsa.Przynajmniej by mniej cierpiały.Ogólnie najlepiej aby był zakaz ale  to jest raczej niemożliwe bo przecież jest korzystne dla gospodarki.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...