Jump to content
Dogomania

Schronisko w Radysach - psiaki do adopcji


Ayam1980

Recommended Posts

Ja podczytuje wątek i też  w necie rzuciła mi się szumna zapowiedź zmian, ale ja niczego dobrego  się nie spodziewam raczej zmian na gorsze. Przecież nie tak dawno bodajże minster rolnictwa wypowiadał się o organizacjach i zabieraniu psów gospodarzom. Wprowadzą obowiązkowe chipowanie i rejestracje - nie sądze. Ma nie być prywatnych schronisk. Moim zdaniem ograniczą prawa wszelkim organizacją. Zobaczymy.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hodowle zwierząt futerkowych to ogromne pieniądze. Podobnie jak niektóre schroniska. Jak na razie pieniądze wygrywają z z bodaj odrobiną prawnej ochrony tych najbardziej bezbronnych. Nie wierzę, aby ta ustawa przeszła w Sejmie, choć bardzo chciałabym się mylić.

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, Sowa napisał:

Hodowle zwierząt futerkowych to ogromne pieniądze. Podobnie jak niektóre schroniska. Jak na razie pieniądze wygrywają z z bodaj odrobiną prawnej ochrony tych najbardziej bezbronnych. Nie wierzę, aby ta ustawa przeszła w Sejmie, choć bardzo chciałabym się mylić.

Jeżeli przejdą zapisy zaproponowane przez ustawodawcę a organizacje wywalczyły tylko dla siebie większe uprawnienia  to będzie tragedia dla zwierząt. Będą gnić w schroniskach, które będą powstawać jak grzyby po deszczu w szczerych polach :(

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Moli@ napisał:

Jeżeli przejdą zapisy zaproponowane przez ustawodawcę a organizacje wywalczyły tylko dla siebie większe uprawnienia  to będzie tragedia dla zwierząt. Będą gnić w schroniskach, które będą powstawać jak grzyby po deszczu w szczerych polach :(

zgadzam się...bardzo boje się tych wiekszych uprawnień organizacji....  :(

Reszta cudowna, wywołała łzy w moich oczach...Pamiętam ok. 20 lat temu jak stałam pod cyrkiem z transparentami przeciwko wykorzystywaniu zwierzat....i nawet napisano o tym mały artykuł w lokalnej gaziecie...mama była lekko zawstydzona, może zażenowana nawet przed ludzmi, bo kto to widział.....

a tymczasem dożyłam czasów gdy moje poglądy mają szanse stać się powszechnym prawem....To jest tak cudowne, że ściska serce <3

nie mówiąc o zwierzętach futerkowych...

 

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.money.pl/gospodarka/pis-chce-zakazu-hodowli-zwierzat-futerkowych-branza-mowi-o-zdradzie-6551898373995392a.html

" (...) Ten, kto wprowadził Jarosława Kaczyńskiego w błąd, za kilka lat będzie przepraszał, bo aktywiści nie zakończą batalii na kwestii zwierząt futerkowych, a wieś przy kolejnych wyborach nie da się już oszukać. Przypomnę, że nie chodzi tutaj tylko o futerka, ale i ubój rytualny oraz drastyczne zwiększenie uprawnień organizacji ekoaktywistycznych. Myślę, że będzie to gwóźdź do trumny partii rządzącej. PiS zdradził rolników - komentuje w rozmowie z money.pl.

Oprócz zakazu hodowli zwierząt futerkowych projektowana ustawa przewiduje też ograniczenie uboju rytualnego, częstsze kontrole w schroniskach, możliwość nakładania mandatów przez inspekcję weterynaryjną, ograniczenie wykorzystywania zwierząt w cyrkach.

Projekt zakłada również powołanie Rady ds. Zwierząt oraz zakaz prowadzenia schronisk dla zwierząt przez prywatnych przedsiębiorców."

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/radio-maryja-broni-potentata-branzy-futrzarskiej-pis-wbija-noz-w-plecy-polskim/9lxqfdd,79cfc278

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ewa-zgrabczynska-o-piatce-dla-zwierzat-ogromny-przelom/r70rzb4,79cfc278

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/krwawy-biznes-futerkowcow-film-janusza-schwertnera/82wy9vs,79cfc278

 

https://www.msn.com/pl-pl/news/other/bosak-traktować-zwierzęta-dobrze-ale-mają-człowiekowi-służyć/ar-BB18PHvE?ocid=msedgntp

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/piatka-dla-zwierzat-pis-kacper-plazynski-o-zaostrzeniu-prawa-o-ochronie-zwierzat/v29fs16,79cfc278

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/kaczynski-po-filmie-onetu-chce-zakazu-hodowli-zwierzat-futerkowych-nerwowa-reakcja/zbz1xnk,79cfc278

Link to comment
Share on other sites

20 godzin temu, Sowa napisał:

Dziś na krakowskich plantach dwa psy puszczone luzem - ponoć w typie ast - zagryzły trzymanego na smyczy jamnika.

Wszystkie zmiany prawa, dotyczące zwierząt, powinny zawierać także zwiększenie odpowiedzialności właścicieli psów. Bo w tej chwili taka odpowiedzialność jest iluzoryczna. Właścicielka zagryzionego dziś jamnika nie ma szans na skazanie właściciela tych psów na karę finansową, jedynie skuteczną na przyszłość. Podobnie matka chłopca,  bardzo pogryzionego przez psy wybiegające z otwartej furtki ogrodu nie ma szans na uzyskanie jakiegoś odszkodowania/nawiązki czy jak to się w prawie nazywa od właściciela psów. Koszty leczenia dziecka pokrył ZUS, czyli my wszyscy.  I oczywiście te zdarzenia są wodą na młyn wszystkich zwolenników trzymania psów na łańcuchach i w kagańcach 24 godziny na dobę.  

Dokładnie - najskuteczniejsze byłyby dotkliwe kary finansowe dla właścicieli , i obowiązek chipowania psów.

To znaczy nie grzywna 500 zł, ale jakaś konkretna kara np za pogryzienie innego psa, czy człowieka plus obowiązek zwrotu kosztów leczenie i cos w rodzaju renty, jeśli leczenie nie jest w pełni skuteczne. Ludzie wtedy by nie puszczali wielkich psów z małymi dziecmi, ani psów luzem -bo kary finansowe by były orzekane bez zawiasów. 

Skończyłoby się to pilnowanie, i czasem oczy dookoła głowy, żeby jakiś luzem puszczony pies nie zaatakował własnego psa.   Jak rozmawiam z psiarzami -to prawie każdemu się to przytrafiło.

Link to comment
Share on other sites

19 godzin temu, rozi napisał:

Koszty leczenia psa po pogryzieniu przez innego, czy po wypadku komunikacyjnym, czy innym zdarzeniu,  pokryje Ubezpieczyciel, Kula ma takie ubezpieczenie. Uśpienie i utylizacja też, nie chciałam tego pisać, no ale wchodzi w zakres.

No ale to powinien pokryć nie ubezpieczyciel pogryzionego psa, tylko ubezpieczyciel tego psa  co pogryzł.

Link to comment
Share on other sites

Ale to nie powstrzyma nieodpowiedzialnych ludzi - gdyby dodatkowo  z własnej kieszeni musieli zapłacić  co najmniej  kilkanaście tysięcy  temu, kto został skrzywdzony nie tylko fizycznie, ale i emocjonalnie - skończyłoby się przekonanie o własnej bezkarności i puszczanie bez kontroli naprawdę niebezpiecznych zwierząt. 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Też mam osobne ubezpieczenie od szkód wyrządzonych przez psa, chociaż ONka posłuszna i nawet muchy nie skrzywdzi, chociaż za kota nie ręczę, o ile ja go wcześniej nie zobaczę. Ale może się spłoszyć, zerwać ze smyczy, kogoś przewrócić, spowodować wypadek komunikacyjny itd, itp. 

Ogólnie, odnoszę wrażenie, że dzisiaj właściciele/ opiekunowie psów, są mniej życzliwi i innym ludziom i psom, niż te +/- 40 lat temu. No i psy wychowywane przez takich opiekunów, też są inne, niż kiedyś. I znowu są winni ludzie, a psy jak zwykle, są karane jak ten przysłowiowy Cygan. Inna sprawa, że o ile z bulterierem ( pomimo opinii śp gen. Rozłubirskiego, że to taki pies, jak broń i trzeba wydawać na niego specjalną zgodę), jeszcze jakoś się widzę jako ew. opiekun, to z astem lub pitem, nie. I tak, na te psy, musi być specjalne pozwolenie. Również na te, w typie rasy. Może i jakieś badania psychologiczne przyszłych właścicieli? 

A co do zmian w UoZ, to pożyjemy, zobaczymy. Też jestem za  obligatoryjną kastracją psów i kotów niehodowlanych i czipowaniem wszystkich zwierzaków. 

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, konfirm31 napisał:

Też mam osobne ubezpieczenie od szkód wyrządzonych przez psa, chociaż ONka posłuszna i nawet muchy nie skrzywdzi, chociaż za kota nie ręczę, o ile ja go wcześniej nie zobaczę. Ale może się spłoszyć, zerwać ze smyczy, kogoś przewrócić, spowodować wypadek komunikacyjny itd, itp. 

Ogólnie, odnoszę wrażenie, że dzisiaj właściciele/ opiekunowie psów, są mniej życzliwi i innym ludziom i psom, niż te +/- 40 lat temu. No i psy wychowywane przez takich opiekunów, też są inne, niż kiedyś. I znowu są winni ludzie, a psy jak zwykle, są karane jak ten przysłowiowy Cygan. Inna sprawa, że o ile z bulterierem ( pomimo opinii śp gen. Rozłubirskiego, że to taki pies, jak broń i trzeba wydawać na niego specjalną zgodę), jeszcze jakoś się widzę jako ew. opiekun, to z astem lub pitem, nie. I tak, na te psy, musi być specjalne pozwolenie. Również na te, w typie rasy. Może i jakieś badania psychologiczne przyszłych właścicieli? 

A co do zmian w UoZ, to pożyjemy, zobaczymy. Też jestem za  obligatoryjną kastracją psów i kotów niehodowlanych i czipowaniem wszystkich zwierzaków. 

Ojej,  a ja widzę odwrotnie. Jest o wiele więcej psów i właścicieli życzliwych. Tylko że ja porównuję ostatnie 10-15 lat. 

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, uxmal napisał:

Co do uboju rytualnego, chyba ten pomysł tworzy ktoś kto nie ma pojęcia o tym jak to jest. Gorszy uboj jest w rzeźniach masowych mordowniach. 

a ja uważam, że powinien być zakaz uboju rytualnego ...chociaż tyle możemy zrobić na już dla tych biednych zwierzat traktowanych jak produkt spożywczy.... Każda jedna śmierć mniej to sukces w naszym kraju. Przyjdzie potem czas na zakaz hodowania koni na mięso...a potem może jeszcze dalej...Obym dożyła tych przemian... człowiek może w pełni funkcjonować zupełnie normalnie na diecie wegańsiej...jesli ktoś nie chce w pełni- to każdy jeden dzień każdego z Was bez mięsa, bez nabiału, jest cudownym dniem  ;)

Oby udało się wprowadzić chociaż część tych zmian do UoOZ.... poza zwiekszeniem uprawnień organizacji....bo temu jestem przeciwna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, kiyoshi napisał:

a ja uważam, że powinien być zakaz uboju rytualnego ...chociaż tyle możemy zrobić na już dla tych biednych zwierzat traktowanych jak produkt spożywczy.... Każda jedna śmierć mniej to sukces w naszym kraju. Przyjdzie potem czas na zakaz hodowania koni na mięso...a potem może jeszcze dalej...Obym dożyła tych przemian... człowiek może w pełni funkcjonować zupełnie normalnie na diecie wegańsiej...jesli ktoś nie chce w pełni- to każdy jeden dzień każdego z Was bez mięsa, bez nabiału, jest cudownym dniem  ;)

Oby udało się wprowadzić chociaż część tych zmian do UoOZ.... poza zwiekszeniem uprawnień organizacji....bo temu jestem przeciwna.

Nierealne. Są i będą mięsożercy. Np mój pies. Wolałabym żeby zwierzę zabite dla jego pożywienia było w sposób humanitarny i z szacunkiem. 

To niesprawiedliwe że porównuje się ubój rytualny do jakiegoś barbażyństwa omijając masowe mordowanie (nie do Ciebie te ostatnie zdanie jest skierowane :))

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, kiyoshi napisał:

Przyjdzie potem czas na zakaz hodowania koni na mięso...a potem może jeszcze dalej...Obym dożyła tych przemian... człowiek może w pełni funkcjonować zupełnie normalnie na diecie wegańsiej...

Oby udało się wprowadzić chociaż część tych zmian do UoOZ.... poza zwiekszeniem uprawnień organizacji....bo temu jestem przeciwna.

Kiyoshi, gdyby założyć, że dozyjemy czasów, że zamkną rzeznie... To co będą jeść psy i koty? :) My to wiadomo, przeżyjemy i warto ograniczyć mięso w diecie . ;)

Tak btw... Zdaje mi się, że te proponowane zmiany to odgrzewanie koltetow sprzed paru lat. Były już takie obietnice. Wg mnie ktoś tu tylko bada społeczeństwo i jestem ciekawa co tak naprawdę za tym się kryje... Na razie nie ma o czym dyskutować, jeszcze projekt nie dotarł do Sejmu.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.money.pl/gospodarka/zakaz-hodowli-zwierzat-futerkowych-nie-bedzie-rzezi-norek-6552222869969856a.html

 

Projekt zakłada również powołanie Rady ds. Zwierząt oraz zakaz prowadzenia schronisk dla zwierząt przez prywatnych przedsiębiorców. Jeśli wejdzie w życie, schroniska będą mogły prowadzić wyłącznie gminy i organizacje pożytku publicznego.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja też popieram Świat vege, jak Kiyoshi i wierzę, że taki kiedyś będzie, bo po prostu, taka jest kolej rzeczy. Póki co, moje psy, jako względni mięsożercy, jedzą karmy zawierające odpady poubojowe, czyli to, co spada " z ludzkiego stołu". Bo psu i kotu, należy się dieta, zgodna z wymaganiami gatunku, do którego należą.

Myślę, że zanim nastanie powszechny weganizm, dla psów i kotów, a także innych mięsożerców, zależnych z różnych powodów od człowieka, zostanie opracowana technologia produkcji "mięsnego" białka "w probówkach", więc tym sobie dzisiaj głowy nie zaprzątam ;). 

Natomiast, z pełnym przekonaniem będę popierać zakaz hodowli zwierząt na futra ( bo na mleko i mięso jeszcze jest nierealny) i zakaz uboju rytualnego. Nie ma humanitarnego sposobu zabijania inteligentnych, świadomych istot, które czują zapach krwi i strach przed śmiercią. Jednak ogłuszenie przed zabiciem, wydaje mi się bardziej "miłosierne", niż podrzynanie gardła "na żywca"

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Tyśka) napisał:

Kiyoshi, gdyby założyć, że dozyjemy czasów, że zamkną rzeznie... To co będą jeść psy i koty? :) My to wiadomo, przeżyjemy i warto ograniczyć mięso w diecie . ;)

 

BYć może wtedy nie będzie już domowym pupili, bo dojrzeje w naszych umysłach myśl, że zwierzęta powinny być WOLNE...

......................................

trzeba uruchomić całkiem inne postrzeganie...minął pokolenia, ale jestem absolutnie pewna, że ludzkość zmierza w tą strone

Link to comment
Share on other sites

49 minut temu, kiyoshi napisał:

BYć może wtedy nie będzie już domowym pupili, bo dojrzeje w naszych umysłach myśl, że zwierzęta powinny być WOLNE...

I na tej wolności też będą się zabijać, czasem bardzo boleśnie i okrutnie,  i zjadać nawzajem, aby przetrwać. Tyle że zabijać się będą " z potrzeby, nie dla przyjemności".

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, konfirm31 napisał:

Ja też popieram Świat vege, jak Kiyoshi i wierzę, że taki kiedyś będzie, bo po prostu, taka jest kolej rzeczy. Póki co, moje psy, jako względni mięsożercy, jedzą karmy zawierające odpady poubojowe, czyli to, co spada " z ludzkiego stołu". Bo psu i kotu, należy się dieta, zgodna z wymaganiami gatunku, do którego należą.

Myślę, że zanim nastanie powszechny weganizm, dla psów i kotów, a także innych mięsożerców, zależnych z różnych powodów od człowieka, zostanie opracowana technologia produkcji "mięsnego" białka "w probówkach", więc tym sobie dzisiaj głowy nie zaprzątam ;). 

 

Jeśli ludzkość opanuje metodę produkcji białka takiego samego jak kurze  to będziemy blisko tworzenia syntetykow ludzkich (androidów).

Uwielbiam Sf, 

A co do ubojni tam zwierzęta czekają, nie są ogłuszane od razu. W ubojni czuć zapach strachu i śmierci. Doskonale wiedzą gdzie idą. Czekają na śmierć świadomie .

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Sowa napisał:

I na tej wolności też będą się zabijać, czasem bardzo boleśnie i okrutnie,  i zjadać nawzajem, aby przetrwać. Tyle że zabijać się będą " z potrzeby, nie dla przyjemności".

Trudno z tym dyskutowac

Drapieżniki nie stanął się wege. 

Świat jest jaki jest.

Człowiek jako istota rozumna powinien panować nad swoim okrucieństwem. Tyle możemy. Z lwami, tygrys mi itd nie będę o tym dyskutowac

 

PS mięso już jest produkowane z laboratorium- w probowkach czy bardziej szlakach więc to żadne SF :) Mamy też super zamienniki roślinne dla każdego mięsa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minut temu, Sowa napisał:

... to na razie trzymajmy za to, aby przynajmniej zlikwidowane zostały fermy norek i łańcuchy dla psów.Za to 

Za to trzymajmy kciuki  i oby nam się udało! Jeszcze i te schroniska, żeby były gminne, miejskie, czyli "państwowe", no i czipowanie i kastracja obligatoryjne i dla psów /kotów właścicielskich, niehodowlanych. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...