Jump to content
Dogomania

Schronisko w Radysach - psiaki do adopcji


Ayam1980

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
Dnia 23.08.2020 o 09:49, Moli@ napisał:

Radysy działają?

Lubelskie gminy nadal wysyłają psy do Radys.

A takich umieralni w Polsce nadal jest całe mnóstwo... Ostatnio stale wyświetlają mi się posty z takiego schroniska:
https://www.facebook.com/Zapomniane-psy-z-podlaskiego-schroniska-105698674458834
- aż nie wiem co napisać jak widzę kolejny post :(

Link to comment
Share on other sites

26 minut temu, Tyśka) napisał:

Lubelskie gminy nadal wysyłają psy do Radys.

A takich umieralni w Polsce nadal jest całe mnóstwo... Ostatnio stale wyświetlają mi się posty z takiego schroniska:
https://www.facebook.com/Zapomniane-psy-z-podlaskiego-schroniska-105698674458834
- aż nie wiem co napisać jak widzę kolejny post :(

Nie wierzę :(( 

Czyli. Milion z hakiem to jednak za mało by zamknąć mordów ie. Teraz sobie działa po cichutko.... :( ten link Tysiu to jest do schroniska GREEN HOUSE. "mój" tonik był tam 2 tygodnie... Te pomiędzy Radysami.. Straszne miejsce. Śmiertelność 40%. Prowadzone przez TOZ, żeby było "śmiesznie" 

Link to comment
Share on other sites

19 minut temu, kiyoshi napisał:

Nie wierzę :(( 

Czyli. Milion z hakiem to jednak za mało by zamknąć mordów ie. Teraz sobie działa po cichutko.... :( ten link Tysiu to jest do schroniska GREEN HOUSE. "mój" tonik był tam 2 tygodnie... Te pomiędzy Radysami.. Straszne miejsce. Śmiertelność 40%. Prowadzone przez TOZ, żeby było "śmiesznie" 

Działa po cichutku i o psach wieści już żadnych nie ma :( Chyba wolontariuszy już tam żadnych nie ma, nie są wpuszczani? Myślę, że jeśli uda się zamknąć Radysy to dopiero jak będzie wyrok, a obawiam się, że ta sprawa będzie się ciągnąć latami... do tego czasu Radysy mogą funkcjonować. No chyba że się mylę, nie znam się aż tak na prawie. 

Tak, Green House to takie prywatne, mocno straszne miejsce :( ale do niedawna o nim nie wiedziałam, dopiero od paru miesięcy je znam :(. Mnie przeraża skala tego problemu, mordowni nie uda się wyzbyć ot tak :( Cała nadzieja w tym, że zmieni się prawo i będzie respektowane...

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, Tyśka) napisał:

Działa po cichutku i o psach wieści już żadnych nie ma :( Chyba wolontariuszy już tam żadnych nie ma, nie są wpuszczani? Myślę, że jeśli uda się zamknąć Radysy to dopiero jak będzie wyrok, a obawiam się, że ta sprawa będzie się ciągnąć latami... do tego czasu Radysy mogą funkcjonować. No chyba że się mylę, nie znam się aż tak na prawie. 

Tak, Green House to takie prywatne, mocno straszne miejsce :( ale do niedawna o nim nie wiedziałam, dopiero od paru miesięcy je znam :(. Mnie przeraża skala tego problemu, mordowni nie uda się wyzbyć ot tak :( Cała nadzieja w tym, że zmieni się prawo i będzie respektowane...

dziś oglądałam transmisje ze spotkania nowego pełnomocnika ds bezdomności zwierząt przy Ministrze Rolnictwa z kieronikami schronisk w Plsce (było dużo mądrych ludzi), spotkanie ponad 2 h, więć naprawde duuużo się nasłuchałam. Pracują nad zmianą rozporządzenia z 2004 o prowadzeniu schronisk. Będa zmiany, ale nie jakieś radyykalne dla schronisk.  Co ciekawe- chcą prawnie umiejscowić przechowalnie, domy tymczasowe itd. i tak miejsca "przechowywania" DO 11 psów będą tzn Minischroniskami na odrębnych zasadach od typowych schronisk- moja przechowalnia, i Wasza tam skąd jest Pola- z pewnością się załapiemy :) także, to cieszy, bo takie miejsca powinny móc istnieć i podlegać kontroli PIWów...

aha- wejdzie też prawdopodobnie przymusowe czipowanie i rejestrwanie psów na wejście do schronów/ przechowalni i rejestrowanie we wspólnej nowej ogólnopolskiej bazie ;)

Ale co jeszcze, na koniec jakaś Pani, chyba z Wiwy zapytała o Radysywy i GLW powiedział, że przeciez Radys juz nie ma, nie przyjmują psów, własciciele mają zakaz...więc w jego odczuciu Radys nie ma AAAA to, że BUDYNKI po dawnych Radysach funkcjonuja jako inne schronisko z córka D. za kierownika...to już nie przeszkadza, bo to przeciez nie budynki krzywdziły te psy, tylko tamci ludzie...tacie coś mniej więcej

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyśka) napisał:

Lubelskie gminy nadal wysyłają psy do Radys.

A takich umieralni w Polsce nadal jest całe mnóstwo... Ostatnio stale wyświetlają mi się posty z takiego schroniska:
https://www.facebook.com/Zapomniane-psy-z-podlaskiego-schroniska-105698674458834
- aż nie wiem co napisać jak widzę kolejny post :(

W Krzeczkowie jest schronisko? :( :( :(

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, kiyoshi napisał:

dziś oglądałam transmisje ze spotkania nowego pełnomocnika ds bezdomności zwierząt przy Ministrze Rolnictwa z kieronikami schronisk w Plsce (było dużo mądrych ludzi), spotkanie ponad 2 h, więć naprawde duuużo się nasłuchałam. Pracują nad zmianą rozporządzenia z 2004 o prowadzeniu schronisk. Będa zmiany, ale nie jakieś radyykalne dla schronisk.  Co ciekawe- chcą prawnie umiejscowić przechowalnie, domy tymczasowe itd. i tak miejsca "przechowywania" DO 11 psów będą tzn Minischroniskami na odrębnych zasadach od typowych schronisk- moja przechowalnia, i Wasza tam skąd jest Pola- z pewnością się załapiemy :) także, to cieszy, bo takie miejsca powinny móc istnieć i podlegać kontroli PIWów...

aha- wejdzie też prawdopodobnie przymusowe czipowanie i rejestrwanie psów na wejście do schronów/ przechowalni i rejestrowanie we wspólnej nowej ogólnopolskiej bazie ;)

 

Tak, wyżej podsyłałam link do artykułu :)

https://swiatrolnika.info/schroniska-dla-zwierzat-przepisy?utm_source=Twitter&utm_medium=PJ&fbclid=IwAR1pm50I9ffqm7C5DYI6bn50Cx-KcRAORgWi5vb34z1huEnolUAmV9kYekg

I jeszcze:
https://www.ostrodaflesz.pl/obowiazkowe-chipowanie-minimalne-wymiary-kojcow-dla-psow-i-kotow-i-inne-propozycje-zmian-w-schroniskach1/?fbclid=IwAR3HDnO-tdGG9ixTuW9-LuaqIoJmLbIwXMwnycevv5U5W0iOjw9OTKKqp_Y

Wspaniale, że oglądałaś - ja nie wiedziałam, że taka transmisja będzie mieć miejsce, dowiedziałam się dopiero post factum ;) Mam nadzieję, że to wszystko wejdzie w życie i naprawdę wezmą się za schroniska. Na razie brzmi obiecująco.

PS: tutaj oficjalna strona Pełnomocnika Ministra Rolnictwa ds. Ochrony Zwierząt - tam mają informować o postępie prac ;)
https://www.facebook.com/Wojciech-Albert-Kurkowski-128565898745885/

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, kiyoshi napisał:

A na oficjalnej stronie pełnomocnika nie ma tej transmisji że spotkania? Jutro wstawię link bo krąży po fb

Możliwe, stronę znalazłam dopiero dzisiaj :) Jeśli znajdziesz to będę wdzięczna.

Opinii GLW o Radysach nie skomentuję...

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Moli@ napisał:

Gmina Michałowo z Podlasia rozwiązała umowę z Radysami...., podpisała umowę ze schroniskiem na Podlasiu 

 

Ktorym??? 

 

 

PS Radysy z cala pewnością nadal dzialaja i przyjmują psy. W te same kojce, w te same pseudo budy. Także... Gratulacje dla organizacji. 

Link to comment
Share on other sites

Wstawie na ten wątek, bo tu zaczęłysmy takie ogólnopsie tematy......

Byłam entuzjastką zmian w rozporządzeniu o "schroniskach"....ale wczoraj totalnie się załamałam. Jednak w Polsce jest jedna święta zasada---- "nie tykaj "g....na" to nie będzie śmierdzieć"...(że tak brzydko powiem).....

A wszystko zaczęło się tak naprawde od interwencji w Radysach...która w konsekwencji zamknie dobra miejsca, doprowadzi do zmiany prawa...a Radysy jak działały, tak działają i wkrótce dobija znów do 1000 psów- już legalnie, bo taki ma być limit psów w schronach :( :(

posłuchajcie w wolnej chwili....

https://www.facebook.com/beata.krupianik/videos/3297293447021791

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

Wstawie na ten wątek, bo tu zaczęłysmy takie ogólnopsie tematy......

Byłam entuzjastką zmian w rozporządzeniu o "schroniskach"....ale wczoraj totalnie się załamałam. Jednak w Polsce jest jedna święta zasada---- "nie tykaj "g....na" to nie będzie śmierdzieć"...(że tak brzydko powiem).....

A wszystko zaczęło się tak naprawde od interwencji w Radysach...która w konsekwencji zamknie dobra miejsca, doprowadzi do zmiany prawa...a Radysy jak działały, tak działają i wkrótce dobija znów do 1000 psów- już legalnie, bo taki ma być limit psów w schronach :( :(

posłuchajcie w wolnej chwili....

https://www.facebook.com/beata.krupianik/videos/3297293447021791

 

No cóż...., a nie mówiłam / pisałam :(

Biznes rozkręca się ,)

Link to comment
Share on other sites

wiecie cos wiecej? to juz przyklepane w sejmie czy nie?

 
NA NASZYCH OCZACH DZIEJE SIĘ HISTORIA
Prezes ogłosił właśnie, że spełniają się nasze największe marzenia - wprowadzamy gruntowną nowelizację ustawy o ochronie zwierząt! To nie rewolucja, to trzęsienie ziemi na niespotykaną skalę ❗️
Według założeń dużego projektu zmiany będą dotyczyć przede wszystkim:
- zakazu utrzymywania psów na łańcuchach,
- zakazu ubój rytualny zwierząt na potrzeby rynków muzułmańskich,
- zakaz pozyskiwania futer ze zwierząt, a co za tym idzie koniec z prymitywnym lansowaniem futer kosztem cierpienia milionów zwierząt,
- zakaz pokazu zwierząt w cyrkach,
- zakaz prowadzenie pseudohodowli - koniec z brutalnymi biznesami,
- zakaz prowadzenia prywatnych schronisk,
- zwiększenie uprawnień organizacji społecznych,
- obowiązkowe chipowanie zwierząt,
i wiele, wiele innych.
Daliście polskim zwierzętom nadzieję, jakiej nie miały od lat ❤️

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, beataczl napisał:

wiecie cos wiecej? to juz przyklepane w sejmie czy nie?

 
NA NASZYCH OCZACH DZIEJE SIĘ HISTORIA
Prezes ogłosił właśnie, że spełniają się nasze największe marzenia - wprowadzamy gruntowną nowelizację ustawy o ochronie zwierząt! To nie rewolucja, to trzęsienie ziemi na niespotykaną skalę ❗️
Według założeń dużego projektu zmiany będą dotyczyć przede wszystkim:
- zakazu utrzymywania psów na łańcuchach,
- zakazu ubój rytualny zwierząt na potrzeby rynków muzułmańskich,
- zakaz pozyskiwania futer ze zwierząt, a co za tym idzie koniec z prymitywnym lansowaniem futer kosztem cierpienia milionów zwierząt,
- zakaz pokazu zwierząt w cyrkach,
- zakaz prowadzenie pseudohodowli - koniec z brutalnymi biznesami,
- zakaz prowadzenia prywatnych schronisk,
- zwiększenie uprawnień organizacji społecznych,
- obowiązkowe chipowanie zwierząt,
i wiele, wiele innych.
Daliście polskim zwierzętom nadzieję, jakiej nie miały od lat ❤️

 

Słyszałam, że zażarta walka była o jeden z tych punktów ..., o  zwiększenie uprawnień organizacji społecznych.

W projekcie ustawy - organizacje społeczne nie mogłyby wchodzić na prywatne posesje i samodzielnie przeprowadzać interwencji - odbierać zwierząt.  W projekcie ustawy wejść na prywatną posesję / prywatne schronisko itp - tylko w obecności policji + lekarza weterynarii + (tu też nie mogli dojść do porozumienia - nie było zgody na obecność przedstawiciela organizacji społecznej)

Ciekawa jestem co uzgodniono i czy jest punkt o kontroli organizacji społecznych?

Uważam że powinien być!

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Już są protesty w internecie - zdaniem niektórych pies powinien być tylko na łańcuchu. Za chwilę zaczną krzyczeć hodowcy zwierząt futerkowych, że jak oni nie będą wykorzystywać resztek poubojowych, to resztki z rzeźni będą niszczyć środowisko. Już raz w sejmie taka ustawa przepadła. Senat oprotestuje dla zasady - ktoś wie, czy prezydent poprze jakąś ustawę zawetowana przez senat?

Dopóki nie uda się skutecznie opodatkować wszystkich zdolnych do rozrodu psów, przede wszystkim tych na wsi, przy zwolnieniu od podatków wysterylizowanych, nie zmieni się nic. Nadal będzie niekontrolowany rozród i zapełnione schroniska. Pies powinien być dobrem trudniej dostępnym - wtedy będzie szanowany.

Co do uprawnień dla organizacji społecznych byłabym baaaaardzo ostrożna. Nie może być tak, że ktoś sobie powoła organizację społeczną i dostanie prawo wchodzenia do mojego domu. Przepraszam, ale nie wszyscy ludzie - także nie wszyscy członkowie organizacji społecznych - mają wystarczającą wiedzę na temat dobrostanu zwierząt.     

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, beataczl napisał:

wiecie cos wiecej? to juz przyklepane w sejmie czy nie?

 
NA NASZYCH OCZACH DZIEJE SIĘ HISTORIA
Prezes ogłosił właśnie, że spełniają się nasze największe marzenia - wprowadzamy gruntowną nowelizację ustawy o ochronie zwierząt! To nie rewolucja, to trzęsienie ziemi na niespotykaną skalę ❗️
Według założeń dużego projektu zmiany będą dotyczyć przede wszystkim:
- zakazu utrzymywania psów na łańcuchach,
- zakazu ubój rytualny zwierząt na potrzeby rynków muzułmańskich,
- zakaz pozyskiwania futer ze zwierząt, a co za tym idzie koniec z prymitywnym lansowaniem futer kosztem cierpienia milionów zwierząt,
- zakaz pokazu zwierząt w cyrkach,
- zakaz prowadzenie pseudohodowli - koniec z brutalnymi biznesami,
- zakaz prowadzenia prywatnych schronisk,
- zwiększenie uprawnień organizacji społecznych,
- obowiązkowe chipowanie zwierząt,
i wiele, wiele innych.
Daliście polskim zwierzętom nadzieję, jakiej nie miały od lat ❤️

 

To dopiero projekt, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Link to comment
Share on other sites

Dziś na krakowskich plantach dwa psy puszczone luzem - ponoć w typie ast - zagryzły trzymanego na smyczy jamnika.

Wszystkie zmiany prawa, dotyczące zwierząt, powinny zawierać także zwiększenie odpowiedzialności właścicieli psów. Bo w tej chwili taka odpowiedzialność jest iluzoryczna. Właścicielka zagryzionego dziś jamnika nie ma szans na skazanie właściciela tych psów na karę finansową, jedynie skuteczną na przyszłość. Podobnie matka chłopca,  bardzo pogryzionego przez psy wybiegające z otwartej furtki ogrodu nie ma szans na uzyskanie jakiegoś odszkodowania/nawiązki czy jak to się w prawie nazywa od właściciela psów. Koszty leczenia dziecka pokrył ZUS, czyli my wszyscy.  I oczywiście te zdarzenia są wodą na młyn wszystkich zwolenników trzymania psów na łańcuchach i w kagańcach 24 godziny na dobę.  

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...