Jump to content
Dogomania

Schronisko w Radysach - psiaki do adopcji


Ayam1980

Recommended Posts

2 minuty temu, konfirm31 napisał:

W jakim sensie w szoku? Po pierwsze, to "Świat Rolnika", a po drugie, to ta  pani od lat walczy z Grzegorzem Bielawskim. Dla rozrywki, polecam poczytać w "Świecie Rolnika", o sławnej Pumie Nubii. Też artykuł " rolniczy" ;). Gdyby to nie było takie smutne, to by było śmieszne :(((

 

Nie jestem  w tych klimatach, stąd  moje zdziwienie.  Pewnie zaraz się okaże, że w  Radysach to po prostu  raj dla  psów był. 

Link to comment
Share on other sites

Wywołano Korabiewice

. Przy schronisku w Korabiewicach wymuszono decyzje sprzedaży placówki. W placówce w Korabiewicach pomocni byli właśnie wolontariusze, którzy zostali wyposażeni przez ówczesnego lidera PdZ w aparaty fotograficzne i robili dokumentacje, która przyczyniła się do likwidacji, a później sprzedaży.

Robiłam bazarek cegiełkowy na głodujące tam psy, bazarek dawno usunięty, zebrało się ponad 2500zł w krótkim czasie, dziewczyny (Tripti) brodziły tam w błocie po ciemku, po pracy, to była późna jesień, albo wczesna wiosna, żeby nakarmić psy, które - pamiętam wpis!!! - wieszały się na kratach, żeby ich nie pominąć. Najtańsza karma, załatwiana gdzieś na bazarze, batony i kostki.

Miałam wtedy wrażenie, oczywiście, że idzie jakaś rozgrywka o to miejsce, że ten, kto chciał przejąć, mógł nie dopuścić do głodu. Głodu stricte, wiem co mówię. Ale nie to było ważne dla tych, co kupowali cegiełki, i dla wolontariuszek, które jeździły tam ratować zwierzaki.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, konfirm31 napisał:

https://www.facebook.com/182200368643485/posts/1362326887297488/

Wypowiedż G. Bielawskiego. Znaleziono i zabezpieczono zakopane, martwe psy. A sprawiedliwość poszła się bujać 

....eh...dramat to mało powiedziane :(  :( nie wierzyłam, że tam bedą gdzies zakopane martwe zwierzęta...a jednak :(  teraz się zacznie dopiero :( oby nie doszło do rękoczynów jak Ci dwaj wyjdą na wolność...coś strasznego..biedne te pst które tam zostaną..biedne te które za chwile trafią :( ten biznes się nigdy nie skończy póki nie pomożemy gminom- jedna po drugiej...naprawde błagam po raz kolejny- kto MIESZKA na terenie gmny z umową z Radysami, prosze o ujawnienie...BŁAGAM

 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem już jak się podnosić po kolejnych goownach, jakie los i rodacy ostatnio nam fundują.. To wszystko straszne, skąd tyle nienawiści, chciwości, okrucieństwa, jadu? Nie ogarniam już tego. Jedyne co w sprawie radys jest pocieszające, to to że zbyt wiele dowodów na morderstwa i okrucieństwo właścicieli i ich pracowników już wyszło na jaw. Nie da się teraz już powiedzieć, że ktoś sobie to wymyślił, żeby im zaszkodzić. 

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, rozi napisał:

Z gówna powstałeś, w gówno się obrócisz.

Schroniska dla zwierząt...., domy pomocy dla ludzi - dzieci i osób starszych nigdy , przenigdy nie powinny być prywatne / fundacyjne / stowarzyszeniowe / czy prowadzone przez kościoły!

 

Trafisz tam - bo jesteś kosztowną, czasochłonną zawalidrogą :(

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, agat21 napisał:

Nie wiem już jak się podnosić po kolejnych goownach, jakie los i rodacy ostatnio nam fundują.. To wszystko straszne, skąd tyle nienawiści, chciwości, okrucieństwa, jadu? Nie ogarniam już tego. Jedyne co w sprawie radys jest pocieszające, to to że zbyt wiele dowodów na morderstwa i okrucieństwo właścicieli i ich pracowników już wyszło na jaw. Nie da się teraz już powiedzieć, że ktoś sobie to wymyślił, żeby im zaszkodzić. 

Niestety..... Takie mamy prawe i z sprawiedliwe państwo... Minister co jeden to lepszy :( prawo kulawe.

Można powiedzieć że za innych rządów było tak samo. A było.... Jakoś nikt nie ma odwagi??? żeby rozwalić to całe lobby od podstaw.... I niestety nie jestem taka optymistą jak Ty agat... Dowody dowodami... 

Panowie dwaj ze swoimi koneksjami i majatkami.... Hmmm kontra najzacieklejsze fundację tego kraju- to będzie walka tytanow. I powoli zaczyna dostrzegać sens zbiórki na ponad milion.....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nic się nie rozwali, dopóki będzie nieograniczony rozród psów. Jest od dość dawna. Od zawsze.

Tak przy okazji - w 2012, więc nie tak dawno, w USA usiłowano zmienić przepisy dozwalające na zabijanie niechcianych psów w komorach gazowych -  duszono je gazem w grupach, dla oszczędności, nie pojedynczo, umierały długo, ale tak było taniej. Nie wiem, czy te przepisy zostały zmienione.

Jeszcze za prezydentury LK zebrano niemal 100.000 podpisów dotyczących zmian w prawie - obowiązkowej rejestracji i sposobów ograniczenia rozrodu psów przez opodatkowanie niewysterylizowanych, być może nie wszystkie Panie to pamiętają, ja pamiętam, bo uczestniczyłam w zbieraniu podpisów. Ale do złożenia do Sejmu i na ręce prezydenta obywatelskiego projektu nowych przepisów nie doszło, bo organizacje prozwierzęce wzięły się za łby, która zbierze śmietankę z tego projektu. I cała akcja została rozwalona - nie przez rzad, ani nie przez prawników w Sejmie,  tylko przez tych co w statucie mieli działalność na rzecz zwierząt.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Sowa napisał:

 

Jeszcze za prezydentury LK zebrano niemal 100.000 podpisów dotyczących zmian w prawie - obowiązkowej rejestracji i sposobów ograniczenia rozrodu psów przez opodatkowanie niewysterylizowanych, być może nie wszystkie Panie to pamiętają, ja pamiętam, bo uczestniczyłam w zbieraniu podpisów. Ale do złożenia do Sejmu i na ręce prezydenta obywatelskiego projektu nowych przepisów nie doszło, bo organizacje prozwierzęce wzięły się za łby, która zbierze śmietankę z tego projektu. I cała akcja została rozwalona - nie przez rzad, ani nie przez prawników w Sejmie,  tylko przez tych co w statucie mieli działalność na rzecz zwierząt.

Hmmm czemu mnie to nie dziwi :( wiele fundacji ŻYJE z tego że są biedne pieski i kotki

Zbiórki na gruba kasę nigdzie nie rozliczane--nie dziwne że musiało dojść do wylamow (nikt nie chce z ostac bez roboty ironicznie mówiąc) 

A LK chyba był prezydentem który mógł to "popchnac“... 

Teraz ma ruszyć ten sam temat od nowa. Pani Beata z Karuny jest bardzo zdeterminowana. Musimy wprowadzać kastracja i znakowanie gdzie sie da... Inaczej takie Dworaki będą jedynie śmiać nam się w twarz :( 

Swoją drogą. Chory to kraj w którym tyle osób dziala na rzecz zwierząt z taką determinacja... a jest coraz gorzej :( 

Link to comment
Share on other sites

29 minut temu, Sowa napisał:

Nic się nie rozwali, dopóki będzie nieograniczony rozród psów. Jest od dość dawna. Od zawsze.

Tak przy okazji - w 2012, więc nie tak dawno, w USA usiłowano zmienić przepisy dozwalające na zabijanie niechcianych psów w komorach gazowych -  duszono je gazem w grupach, dla oszczędności, nie pojedynczo, umierały długo, ale tak było taniej. Nie wiem, czy te przepisy zostały zmienione.

Jeszcze za prezydentury LK zebrano niemal 100.000 podpisów dotyczących zmian w prawie - obowiązkowej rejestracji i sposobów ograniczenia rozrodu psów przez opodatkowanie niewysterylizowanych, być może nie wszystkie Panie to pamiętają, ja pamiętam, bo uczestniczyłam w zbieraniu podpisów. Ale do złożenia do Sejmu i na ręce prezydenta obywatelskiego projektu nowych przepisów nie doszło, bo organizacje prozwierzęce wzięły się za łby, która zbierze śmietankę z tego projektu. I cała akcja została rozwalona - nie przez rzad, ani nie przez prawników w Sejmie,  tylko przez tych co w statucie mieli działalność na rzecz zwierząt.

Świetny biznes z którego nie trzeba się rozliczać :( :(

Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, kiyoshi napisał:

LK chyba był prezydentem który mógł to "popchnac“...

Mógł i chciał, sam miał psa - znajdę czy z azylu.  Zaprosił przedstawicieli organizacji prozwierzęcych z projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, jeszcze chyba mam w komputerze ten projekt. Krakowskie ToZ nie zgodziło się, aby w ich lokalu zbierać podpisy - bo to nie prawnik z Krakowa zrobił projekt - a w Warszawie działacze różnych organizacji nie mogli dojść do porozumienia, kto wręczy projekt prezydentowi i wszystko szlag trafił. Od tej pory nie marnuję czasu na udział w jakichkolwiek akcjach organizowanych przez jakiekolwiek fundacje - ani działające dla ludzi, ani dla zwierząt.  

 

Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, Sowa napisał:

Mógł i chciał, sam miał psa - znajdę czy z azylu.  Zaprosił przedstawicieli organizacji prozwierzęcych z projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, jeszcze chyba mam w komputerze ten projekt. Krakowskie ToZ nie zgodziło się, aby w ich lokalu zbierać podpisy - bo to nie prawnik z Krakowa zrobił projekt - a w Warszawie działacze różnych organizacji nie mogli dojść do porozumienia, kto wręczy projekt prezydentowi i wszystko szlag trafił. Od tej pory nie marnuję czasu na udział w jakichkolwiek akcjach organizowanych przez jakiekolwiek fundacje - ani działające dla ludzi, ani dla zwierząt.  

 

Ja pierdziele. Nie do pojęcia. 

PS LK chyba miał więcej zwierząt z odzysku. Jednego psiaka też zabrali z żoną że stacji paliw i został z nimi na zawsze. Mieli ogromne serca do bezdomnych zwierząt :( szkoda że w żyłach bliźniaka płynie zgoła inna krew

A co do Fundacji podzielam Twoje odczucia w 99 procentach ale i tym jednym tli się jeszcze nadzieja

Trzeba obudzić społeczeństwo, zrobić ruch oddolny. Wprowadzenie kastracji i znakowania zwierząt na terenie małych gmin nie jest bardzo trudne. Wystarczyłaby 1 czy 2 prężne osoby plus sporo kasy.... Ale to jest możliwe... 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, kiyoshi napisał:

Wystarczyłaby 1 czy 2 prężnie osoby plus z poro kasy...

Wystarczyłoby policzyć, że to kosztuje mniej niż opłaty za odławianie zwierząt i opłaty dla schronisk, do których przekazuje się te zwierzęta.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...