Jump to content
Dogomania

Schronisko w Radysach - psiaki do adopcji


Ayam1980

Recommended Posts

11 minut temu, uxmal napisał:

Jakie rozbieżności?

np TV podała że chorych odwiezionych do lecznicy psów było 7

Dwie osoby zatrzymane - ojciec i syn

Reportaż był bardzo krótki...faktów niewiele ale padło że pomagające organizacje chcą na tym zarobić.

 

Jeżeli nie będzie bardzo skrupulatnego rozliczenia całej akcji (zbiórek)..., udokumentowanej - zastanej ilości psów...., miejsc przekazania - ilość..., dokumentacji medycznej.  Wszystko  na bieżąco  Może być nieciekawie :(

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Tianku napisał:

Ja tegj materialu zle nie odebralam fakt krotki ale o tym ze organizacje chca zarobic to mowil chyba syn D. A potem dodali ze on rowniez zostal zatrzymany

Nie ważne kto mówił :(

Właściciele i gminy będą się bronić.

Zbiórki pieniężne - bardzo duże zebrane kwoty robią wrażenie do tego zbiórki rzeczowe - np karma. Nieodpłatna praca wielu ludzi... to powinno być rozliczane na bieżąco. Powinni podać na jakich zasadach psy jadą do schronisk - kto będzie płacił. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Niestety, bardzo rzadko którakolwiek fundacja rozlicza się ze zbiórek - po prostu ze zbiórek nie ma takiego obowiązku... :( 

Dobrze, że w Radysach coraz mniej psów, oby ta cała historia uświadomiła ludziom, że psów w różnych schroniskach jest od groma i warto zajrzeć do lokalnego schroniska w poszukiwaniu dla siebie przyjaciela... 

A wiadomo co się dzieje w Wojtyszkach?

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Niestety, bardzo rzadko którakolwiek fundacja rozlicza się ze zbiórek - po prostu ze zbiórek nie ma takiego obowiązku... :( 

Dobrze, że w Radysach coraz mniej psów, oby ta cała historia uświadomiła ludziom, że psów w różnych schroniskach jest od groma i warto zajrzeć do lokalnego schroniska w poszukiwaniu dla siebie przyjaciela... 

A wiadomo co się dzieje w Wojtyszkach?

 

Dobrze zrozumiałam ...., kasa ze zbiórek na Radysiaki może bez konsekwencji rozpłynąć się we mgle?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pewnie się rozpłynie ...niby jest mowa że kasa pójdzie za psami tam dokąd pojadą ale rzeczywistość pewnie będzie wyglądać inaczej i każdy punkt do którego jadą prowadził będzie (już prowadzi) osobne zbiórki na Radysiaki. ale ja mówię ze nawet jakby Ci co rozpoczęli akcję wzięli tę kasę ze zbiórki do kieszeni (po prostu jako zapłatę) to ja jeszcze dopłacę znowu jakby to rzeczywiście oznaczało KONIEC tego przeklętego miejsca.

Jestem na prawdę pod wrażeniem ilu ludzi czekało na ten moment ta fala dobroci z całej Polski to przywraca wiarę że zwierzolubów jest jednak cała masa

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Moli@ napisał:

Dobrze zrozumiałam ...., kasa ze zbiórek na Radysiaki może bez konsekwencji rozpłynąć się we mgle?

Może tak jak każda inna zbiórka (nie tylko na radysiaki) - nie ma takiego wymogu. Będzie tylko widnieć informacja na stronie gov że zbiórka była zorganizowana, zebrano tyle i tyle, cel był taki i taki - ale nic nie musisz potwierdzać, że faktycznie tak była wykorzystana ta zbiórka (zgodnie z celem, przeznaczeniem). To należy do dobrej woli organizacji, która przeprowadza zbiórkę, żeby zbierać wszelkie paragony, faktury itd, podpiąć je pod pieniądze ze zbiórki i zatrzymać dla pokazania darczyńcom. Nie znam zbyt wiele organizacji, które to robią, raczej na pytania o zbiórkę odpowiadają ogólnikami, że koszty utrzymania zwierząt są spore, a faktur ogrom. Zresztą, w moim prywatnym odczuciu, ciężko przy tak sporej kwocie ubiegać o taką dokumentację i poprosić o publiczne rozliczenie co do złotówki, to jest czaso- i pracochłonne, i organizację mają ważniejsze rzeczy na głowie.
Niestety...

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tyś(ka) napisał:

Może tak jak każda inna zbiórka (nie tylko na radysiaki) - nie ma takiego wymogu. Będzie tylko widnieć informacja na stronie gov że zbiórka była zorganizowana, zebrano tyle i tyle, cel był taki i taki - ale nic nie musisz potwierdzać, że faktycznie tak była wykorzystana ta zbiórka (zgodnie z celem, przeznaczeniem). To należy do dobrej woli organizacji, która przeprowadza zbiórkę, żeby zbierać wszelkie paragony, faktury itd, podpiąć je pod pieniądze ze zbiórki i zatrzymać dla pokazania darczyńcom. Nie znam zbyt wiele organizacji, które to robią, raczej na pytania o zbiórkę odpowiadają ogólnikami, że koszty utrzymania zwierząt są spore, a faktur ogrom. Zresztą, w moim prywatnym odczuciu, ciężko przy tak sporej kwocie ubiegać o taką dokumentację i poprosić o publiczne rozliczenie co do złotówki, to jest czaso- i pracochłonne, i organizację mają ważniejsze rzeczy na głowie.
Niestety...

Tu się z Tobą nie zgodzę...

Jestem w szoku... :(

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Moli@ napisał:

Tu się z Tobą nie zgodzę...

Jestem w szoku... :(

Ja tutaj tylko napisałam to, co usłyszałam nieraz od osób zrzeszonych w różnych organizacjach, te ostatnie słowa nie są moją prywatną opinią. Obawiam się jednak, że będzie ciężko doczekać się takiego rozliczenia, bo kwota jest po prostu kolosalna, a akcja na szeroką skalę :( Ja lubię jak wszystko jest podane na tacy, ale już się nie łudzę, że zbiórka taka czy owaka będzie właśnie rozliczona wg standardów dogomaniackich. Jestem sceptykiem, nie krytykuję, staram się nie oceniać - ale obserwuję. Zwłaszcza, że to pierwsza tego typu akcja, przecierane są szlaki... Czas pokaże. 

Link to comment
Share on other sites

Wpłaciłam na zbiórkę i uważam, że wyzwolenie psów z Radys, warte jest każdej ceny. Już ponad 700 jest ocalonych, za chwilę będą następne. Ruszyła lawina, ludzie przyjeżdżają pomagać z całej Polski, płyną dary i pieniądze. To jest akcja, jakiej dotąd nie było. Jestem pełna podziwu i wdzięczności dla tych wszystkich Ludzi, którzy tam są i działają. Nie czuję potrzeby rozliczania ich z każdej złotówki. 

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tyś(ka) napisał:

Ja tutaj tylko napisałam to, co usłyszałam nieraz od osób zrzeszonych w różnych organizacjach, te ostatnie słowa nie są moją prywatną opinią. Obawiam się jednak, że będzie ciężko doczekać się takiego rozliczenia, bo kwota jest po prostu kolosalna, a akcja na szeroką skalę :( Ja lubię jak wszystko jest podane na tacy, ale już się nie łudzę, że zbiórka taka czy owaka będzie właśnie rozliczona wg standardów dogomaniackich. Jestem sceptykiem, nie krytykuję, staram się nie oceniać - ale obserwuję. Zwłaszcza, że to pierwsza tego typu akcja, przecierane są szlaki... Czas pokaże. 

Tyś(ka) nawet mi przez myśl nie przeszło że to może być Twoja prywatna opinia.

 

Link to comment
Share on other sites

Dobrze byłoby żeby zbiórka została rozliczona w stylu dogomaniackim. Zebrano dużo pieniędzy ludzie zaufali.Zaufanie można stracić szybko. Jeśli pieniądze będą mgliście rozliczane kolejna taka akcja może nie mieć takiego odzewu. 

Kolejne takie wątpliwości o rozliczenia będą się pojawiały i nie dziwię się. Pojawią się kontrolerzy itp. itd. Mam nadzieję że po zakończeniu akcji wszystko zostanie wyjaśnione. Bo na razie to wygląda słabo a wróg czeka, przyczaił się. 

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, konfirm31 napisał:

Wpłaciłam na zbiórkę i uważam, że wyzwolenie psów z Radys, warte jest każdej ceny. Już ponad 700 jest ocalonych, za chwilę będą następne. Ruszyła lawina, ludzie przyjeżdżają pomagać z całej Polski, płyną dary i pieniądze. To jest akcja, jakiej dotąd nie było. Jestem pełna podziwu i wdzięczności dla tych wszystkich Ludzi, którzy tam są i działają. Nie czuję potrzeby rozliczania ich z każdej złotówki. 

Zgadzam się, akcji na taką skalę jeszcze nie było..., przygotowywano się do niej prawie rok.

Dla dobra psów (zwierząt) w tym i z innych schronisk  ..., ludzi biorących w niej udział  - powinna zostać rozliczona.

 

Nie twierdzę że co do  grosika ,)

 

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, kiyoshi napisał:

NA DZISIAJ W RADYSACH JEST 320 psów...sporo w rezerwacji :)

no właśnie widziałam info na facebooku, a że wyjechało 740, ale to daje tylko 1060 psów. A gdzie reszta? Bo każdy mówił o ok.3000 psów....

 Wiem ,że dużo padło, bo też podawali ilości, czyżby sztucznie podawali ilość , by gminy płaciły?????

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Moli@ napisał:

Zgadzam się, akcji na taką skalę jeszcze nie było..., przygotowywano się do niej prawie rok.

Dla dobra psów (zwierząt) w tym i z innych schronisk  ..., ludzi biorących w niej udział  - powinna zostać rozliczona.

 

Nie twierdzę że co do  grosika ,)

 

tyż tak myślę, ale podejrzewam ,że tak nie będzie,

Link to comment
Share on other sites

Mnie się wydaje, że każdy normalny człowiek (organizacja), rozpętując taką burzę, bierze pod uwagę konsekwencje, czyli np. rozliczenia, co naprawdę nie jest trudne. Się zbiera rachunki, faktury, umowy, co tam jest. Patrzy się na dary, ile to warte, karma jakaś, też wypada napisać kwotę oszczędności, z kwoty zrzutki znaczy. Wystarczy jedna osoba do liczenia, na pół etatu.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Moli@ napisał:

Tu się z Tobą nie zgodzę...

Jestem w szoku... :(

ja się z Tobą zgadzam Moli....dla mnie każda złotówka powinna być rozliczona....wiem, że to jest milion ponad, ale nie mówie tylko o tej zbiórce...My tu jesteśmy na dogo nauczone, trzeba być transparentnym.

Ten milion będzie im baaardzo cięzko rozliczyć...Sądze, że psiaki które pojechały do innych schronów, to już nie będą na utrzymaniu PDZ, jedynie te w Fundacjach/ dt itd. A do schronisk psiaki wyjechały wszędzie- Wawa, Wrocław, Gorzów, Kalisz, Konic, Racibórz, Sopot...Gdzie jeszcze? ciągle jada do kolejnych schronów...

ps. TEN PIESEK O KTÓRYM OPOWIADAŁAM CO MOJA ZNAJOMA CHCIAŁA ADOPTOWAĆ< właśnie do niej dojechał 10 minut temu :D  ps2. i co najdziwniejsze...przyjechał goły i wesoły...nie ma nawet zaświadczenia o szczepieniach.............................

 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W schronie w Kaliszu...czyli po sąsiedzku do mojej pracy ;) schron jest dobry- coraz lepszy...martwie sie tylko o adopcje tych dużych samców...to w sumie jeden teren z moim przytuliskiem i wiem jacy ludzie z okolicy się zgłaszają....pytałam o to nawet wolontariuszki, która twierdzi, że psy z kaliskiego schronu są wydawane po wizytach przedadopcyjnych, robią też poadopcyjne....nie wiem jak to jest w praktyce...Kilka lat temu, jak u nas w przytulisku nie chciałyśmy dac psa, to ludzie mówili, że jedą do Kalisza "bo tam dają każdemu"...ale jak mówie- to było za starego kierownika...Teraz podobno jest zupełnie inaczej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Moli@ napisał:

"Ponadto Prokuratura Rejonowa w Olsztynie prowadzi śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego - warmińsko-mazurskiego wojewódzkiego lekarza weterynarii, który miał nierzetelnie sprawować kontrolę nad schroniskiem".

 

to dobra wiadomość!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...