Jump to content
Dogomania

Schronisko w Radysach - psiaki do adopcji


Ayam1980

Recommended Posts

Obraz może zawierać: pies

jaki cudo teary-eyes-emoji.png   jakby ktoś wiedział czy ktoś go zabrał i gdzie trafił dajcie znać 

nie mam czasu śledzić doniesień z Radys 

 ale chyba powinni najpierw wrzucić wszystkie zdjęcia psiaków potem nie będzie szans żeby ktos odnalzł swojego psa :(

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tianku napisał:

 

 ale chyba powinni najpierw wrzucić wszystkie zdjęcia psiaków potem nie będzie szans żeby ktos odnalzł swojego psa :(

Też mam takie obawy. :( Wyczytałam, że codziennie kilkadziesiąt psów znajduje nowe domy, nawet te, których jeszcze nie było na stronie. Bielawski w jednym z filmów zachęcał, aby przyjeżdżać i wybierać psiaka dla siebie; że dla każdego schronisko jest otwarte, myślę że te słowa zachęciły spore grono osób do przyjazdu.

Rano wyskoczyła mi informacja, że pierwsze psiaki (z tych obiecanych 100) trafiły już na Paluch.

Adopcje mocno mnie cieszą, ale z drugiej strony zastanawiam się ile psiaków nie wróci do właścicieli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minut temu, Tyś(ka) napisał:

Nie zrozumcie mnie źle, chciałabym aby Radysy były zamknięte, ale byłoby zbyt pięknie, gdyby nagle (z marszu) gminy przestałyby dowozić psy do Radys... w końcu mają z nimi podpisaną umowę i gdzieś bezdomniaki muszą lokować.

Tysiu dla jakiejś grupy osób jak Ty czy ja...  jest to dość oczywiste.... Gmina najpierw musi zmienić umowę, znalesc innego wykonawcę a to trwa :(( 

Niestety na fb są znowu akcje wysyłania chamski h maili do gmin hurtowo. Ja tego niestety nie rozumiem. Dużo bardziej jest mi po drodze z Panią Beata z Karuny która dyplomatyczne potrafi rozmawiać z gminami i powoli ale skutecznie--przerabia gminne podejścia na lepsze

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

8 minut temu, kiyoshi napisał:

Tysiu dla jakiejś grupy osób jak Ty czy ja...  jest to dość oczywiste.... Gmina najpierw musi zmienić umowę, znalesc innego wykonawcę a to trwa :(( 

Niestety na fb są znowu akcje wysyłania chamski h maili do gmin hurtowo. 

Widzę, że mamy podobne obserwacje i przemyślenia. :((

Nie rozumiem tego, co się dzieje. Agresywne działania jeszcze nigdy nie pomogły w szukaniu wspólnego języka i najlepszego rozwiązania, obawiam się że najbardziej ucierpią w tym wszystkim psy :(

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Mnie się wydaje, że ludzi oburza, że liczne  gminy nadal udają, że wszystko jest ok. Radysy są super! Taki np Sońsk, chociaż ma blisko naprawdę dobre schronisko w Pawłowie, uważa, że Radysy, to świetne schronisko i nie zamierza zerwać z nimi umowy. To niestety smutny dowód na to, że dla wielu gmin ( czyli dla ludzi), psy to jeden z odpadów komunalnych i nie ważne, co się z nimi dzieje, byle je sprzątnąć ze swojego terenu jak najmniejszym kosztem. Uważam, że jeżeli psy nadal będą przyjmowane do Radys, problem się rozmydli, bo po prostu nie starczy sił i środków do zaopiekowania się psami, które już tam są i psami, które pani D przyjmuje w zastępstwie męża i syna. Biznes się kręci, pieniądze płyną, psy umierają w cierpieniach. A młyny sprawiedliwości mielą długo... Znam i cenię Panią Beatę, ale teraz całą para powinna iść w ogarnięcie tych psów, które cierpią w Radysach, tak jak robi to np fundacja Judyta, czy Psi Raj, lub Celestynów. 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 Moim zdaniem leczenie jest najskuteczniejsze gdy lekarz skupi się na przyczynie choroby a nie łagodzenia objawow

Teraz zabieranie w pogoni tych psów z R to jak sama widzisz działanie doraźne. Prawdziwym rozwiązaniem będzie przekonanie gmin, że korzystniej i dla nich i dla zwierząt, by zmienić umowę... Inaczej się tego nie ogarnie:( 

 

PS czy wiesz może dlaczego Sonsk nie chce zmienić umowy? Na pewno są argumenty które mogą ich przekonać tylko trzeba je znalesc

Ps2 oczywiście cieszę się że tak dużo psów opuszcza Radysy, żebym znowu nie zostala źle zrozumiana. 

Ps3. Pani Beata też stara się szukać miejsc dla psów z Radys... I wiele już znalazla

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ludzi oburza fakt z gminami i każdego oburza ale to co piszą na pewnej stronie fb odnośnie urzędników i nawołują do pisania maili niczemu dobremu nie posłuży.... niestety ruszyć ten beton (bez urazy, sama jestem urzędasem i szlag mnie trafia na wiele rzeczy) to raczej nie wyzwiskami ale pokazaniem że są inne drogi czasem trzeba dosłownie czarno na białym dać alterantywę... przy takim hejcie jaki Ci ludzie obrywają (słusznie i niesłusznie) to nie wiem czy z jakąkolwiek organizacją prozwierzęcą będą chciały rozmawiać i niestety wrzucą wszystkich do jednego wora jako różnych ekooszołomów 

i tak sobie rozważałam o tych urzędnikach z gmin ... przecież większość to gminy wiejskie lub małe miasteczka to patrząc na to co dzieje się na wsi buda i kojce na co drugiej posesji to może jak facet czy pańcia jedna z drugą pojechali na, podkreślam,  zapowiedzianą kontrolę to Radys to może i stwierdzili że jest wszystko ok...   bo u nich często jest gorzej na własnym podwórku...

 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tianku napisał:

ludzi oburza fakt z gminami i każdego oburza ale to co piszą na pewnej stronie fb odnośnie urzędników i nawołują do pisania maili niczemu dobremu nie posłuży.... niestety ruszyć ten beton (bez urazy, sama jestem urzędasem i szlag mnie trafia na wiele rzeczy) to raczej nie wyzwiskami ale pokazaniem że są inne drogi czasem trzeba dosłownie czarno na białym dać alterantywę... przy takim hejcie jaki Ci ludzie obrywają (słusznie i niesłusznie) to nie wiem czy z jakąkolwiek organizacją prozwierzęcą będą chciały rozmawiać i niestety wrzucą wszystkich do jednego wora jako różnych ekooszołomów 

i tak sobie rozważałam o tych urzędnikach z gmin ... przecież większość to gminy wiejskie lub małe miasteczka to patrząc na to co dzieje się na wsi buda i kojce na co drugiej posesji to może jak facet czy pańcia jedna z drugą pojechali na, podkreślam,  zapowiedzianą kontrolę to Radys to może i stwierdzili że jest wszystko ok...   bo u nich często jest gorzej na własnym podwórku...

 

 

 

Dokładnie. 

Link to comment
Share on other sites

Muszą minąć lata, żeby zmieniło się podejście ludzi. Najważniejsza jest edukacja najmłodszych pokoleń, uczulanie na krzywdę zwierząt,a wtedy może w przyszłości coś drgnie w tą lepszą stronę.

Mój mąż pochodzi z Pisza i opowiadał, że tam sitwa była od zawsze. Beton nie do skruszenia jeżeli chodzi o urzędy. A Radysy, to już temat rzeka. Doskonale znany od lat wszem i wobec. 

Zawsze mi powtarza, że mam szczęście, że tam nie mieszkamy, bo ja bym tam nie wytrzymała nerwowo. Na wsiach dookoła, w co drugim domu, pies na krótkim łańcuchu wisi, bez wody latem, bez schronienia zimą. Taki standard. 

Obawiałam się jednego, że teraz rusza nagonki na fundację, które się zaangażowały w pomoc radysiakom i się nie pomyliłam. Przykład dzisiejsza kontrola PIW w Sochaczewie. Na szczęście bez zastrzeżeń. A to dopiero początek... 

Tamci tak łatwo broni nie złoża, o nie. 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, co może przekonać władze Sońska. Czytałam kiedyś na fb, jak miejscowe zwierzoluby i  wolo z Pawłowa, walczyły o to, żeby była nadal umowa z Pawłowem, a nie z Radysami.  I chyba, zabrano psy z Pawłowa i pojechały do Radys.  Bo wygrały Radysy. I bardzo się władzom gminy podobają :(. Nawet film na ten temat zrobili..

https://www.facebook.com/U.G.Sonsk/videos/314628706185100/

 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, konfirm31 napisał:

Nie wiem, co może przekonać władze Sońska. Czytałam kiedyś na fb, jak miejscowe zwierzoluby i  wolo z Pawłowa, walczyły o to, żeby była nadal umowa z Pawłowem, a nie z Radysami.  I chyba, zabrano psy z Pawłowa i pojechały do Radys.  Bo wygrały Radysy. I bardzo się władzom gminy podobają :(. Nawet film na ten temat zrobili.... 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3033169580052800&id=100000793629467

Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze. Załatwiane po cichu, pod stołem kopertką. Co niektórym ukróciło to pieniążki i jest larmo.

Teraz zamiast sprzedać odpady po uboju  za gruba kasę, trzeba będzie to za niemałe pieniądze utylizować i jest ból dupy. Taki pierwszy przykład z brzegu, a tak doskonale oddający istotę tego zachwytu nad Radysami. 

  • Like 3
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...