Jump to content
Dogomania

Schronisko w Radysach - psiaki do adopcji


Ayam1980

Recommended Posts

Te zdjęcia warto porównać ze zdjęciami prawidłowo prowadzonego schroniska. 

Bez tego niejeden ogladajacy (patrz np. powyżej pan wójt z okolic Ciechanowa)  nie będzie miał pojęcia w jakich warunkach musi przebywać pies w schronisku. I jak powinna wyglądać opieka.  

W swoim życiu widziałam tylko dwa schroniska w Lesku na Podkarpaciu  i Psiego Anioła. Większość ludzi nie ma pojęcia o tym. Urzędnicy jak widać też.

Będzie potrzebny bardzo dobry biegły i oby sędzia był wyedrukowany w tej dziedzinie. 

Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, kiyoshi napisał:

Uwielbiam słowo GDZIEŚ. Jeszcze do tego KTOŚ i JAKOS

To nie uwaga do Ciebie Moli oczywiście tylko takie ogólne przemyślenia :((

Niestety takich informacji udzielają :( 

Nikt nigdzie nie pisał że psy trafiły do białego, dowiedziałam się przypadkiem a dziś zajechałam do tej lecznicy  i dokładnie co usłyszałam napisałam 

 

 

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Tianku napisał:

na tronie fb fit matka wariatka jest nagranie z odwiedzin u psów zabranych z Radys 

 

tak...chodzi o ten filmik gdzie nadal są w takich większych boksach bez zadaszeń? czyli tak samo na pełnym słoncu w upały....nie oglądałam zbyt dokładnie, gdzie to jest?

Na stronie Pani Basi-- Przyjaciele Psiego Raju, jest kilka postów ze zdjęciami i filmikami z Radys.

(zaczyna się chyba od 3go postu)

https://www.facebook.com/groups/1520228207990173/

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, kiyoshi napisał:

tak...chodzi o ten filmik gdzie nadal są w takich większych boksach bez zadaszeń? czyli tak samo na pełnym słoncu w upały....nie oglądałam zbyt dokładnie, gdzie to jest?

Na stronie Pani Basi-- Przyjaciele Psiego Raju, jest kilka postów ze zdjęciami i filmikami z Radys.

(zaczyna się chyba od 3go postu)

https://www.facebook.com/groups/1520228207990173/

nie chciałam tego pisać o warunkach... 

wiadomo że nie ma co porównywać w sensie samej psychiki psów kontaktu z ludźmi itd. ale warunki syfskie...

a potem się dziwią wszyscy że piszą ze w Radysach psy mają super warunki...

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Tianku napisał:

nie chciałam tego pisać o warunkach... 

wiadomo że nie ma co porównywać w sensie samej psychiki psów kontaktu z ludźmi itd. ale warunki syfskie...

a potem się dziwią wszyscy że piszą ze w Radysach psy mają super warunki...

tak, na pewno pod względem socjalizacji, nie wiem- opieki wet, karmienia, to na pewno są lepsze warunki, ale biorąc pod uwage jaki był krzyk, że psy nie mają ochrony od słoncem i dostają udarów cieplnych....to tu gdzie są teraz jest nawet gorzej pod tym względem, bo nawet malutkiego daszka nie ma.

CO do kojców w Radysach to możecie mnie zlinczować, ale wcale nie są one ani małe ani złe...jedynym błedem jest BRAK BUD...tzn. to niby schronieniez tyłu z blachy chyba...eh..(teraz już wiadomo czemu zimą było tyle "podejrzanych" adopcji)...gdyby wstawić tam po 2- 3 porządne budy pod te dachy to byłyby juz dobre warunki stricte bytowe...oczywiście nie mówie tu o kwestia zdrowotnych, socjalizacyjnych itd.

Link to comment
Share on other sites

https://wspolczesna.pl/pieklo-tysiecy-zwierzat-w-radysach-los-schroniska-stanal-pod-znakiem-zapytania-zdjecia/ar/c1-15047914

 

O Gminie Gródek na Podlasiu ani słowa :(

_ rozwiązała umowę z Radysami 

- odebrała psy z Radys 

- podpisała umowę ze schroniskiem na Podlasiu

- współpracuje z Fundacjami i mieszkańcami gminy

- opłaca kastrację psów i kotów

- opłaca czipowanie psów + wpis do międzynarodowej bazy 

Każda rodzina zameldowana na terenie gminy może w ciągu roku wykastrować + zaczipować 2 psy i wykastrować 2 koty. Wystarczy wystąpić z prośbą do gminy, (około 30 minut zajmują formalności w urzędzie lub internetowo). Odbywa się to bezgotówkowo.

 

 

  • Like 8
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.06.2020 o 23:11, Moli@ napisał:

https://wspolczesna.pl/pieklo-tysiecy-zwierzat-w-radysach-los-schroniska-stanal-pod-znakiem-zapytania-zdjecia/ar/c1-15047914

 

O Gminie Gródek na Podlasiu ani słowa :(

_ rozwiązała umowę z Radysami 

- odebrała psy z Radys 

- podpisała umowę ze schroniskiem na Podlasiu

- współpracuje z Fundacjami i mieszkańcami gminy

- opłaca kastrację psów i kotów

- opłaca czipowanie psów + wpis do międzynarodowej bazy 

Każda rodzina zameldowana na terenie gminy może w ciągu roku wykastrować + zaczipować 2 psy i wykastrować 2 koty. Wystarczy wystąpić z prośbą do gminy, (około 30 minut zajmują formalności w urzędzie lub internetowo). Odbywa się to bezgotówkowo.

 

 

wow!!!! co to za niesamowite miejsce ! znasz kogoś kto tam działa? jak im się to udało? możesz coś więcej opowiedzieć? 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, kiyoshi napisał:

wow!!!! co to za niesamowite miejsce ! znasz kogoś kto tam działa? jak im się to udało? możesz coś więcej opowiedzieć? 

Znam :)

Po pierwsze Pani nie związana z organizacjami działającymi na rzecz zwierząt, działa non-profit..., którą znam tylko z rozmów telefonicznych (dzielą nas tysiące kilometrów), która od lat pomaga zwierzętom - napsuła nerwów wójtom w wielu gminach a robi to bardzo skutecznie :) To ona pisze pisma i podaje gminy / Radysy do sądu W  akcję w Radysach też ma bardzo duży wkład ,) 

Wspaniali ludzie z Fundacji KOTKOWO i Fundacji Bonifacy :)

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kochani. Mam informacje ze w okolicach weekendu będzie lista psów z numerami kojcow chipów itd. 

PILNIE POSZUKIWANE SA DOMY TYMCZASOWE, RÓWNIEŻ DO HOTELIKOW MOŻNA ZABIERAC

To pewna informacja. 

Proszę czy ktoś zdecyduje się?? Gdyby ktoś chciał dać BDT to mogę wejść we współpracę np organizując potrzebne finanse, szukając ds

Nie wiem niestety w jakim stopniu będzie finansowanie tych piesków że środków zbiórki pdz

Link to comment
Share on other sites

Ja szukam i szukam i nie mogę znaleźć numeru chip i zdjęcia Tutki, która miała jechać do hotelu i godzinę przed pani nagle stwierdziła że poszła do adopcji, ale moze jednak tam nadal jest... i ten psiak podobny do Huby, który chyba okazał się samcem. 

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Olena84 napisał:

Ja szukam i szukam i nie mogę znaleźć numeru chip i zdjęcia Tutki, która miała jechać do hotelu i godzinę przed pani nagle stwierdziła że poszła do adopcji, ale moze jednak tam nadal jest... i ten psiak podobny do Huby, który chyba okazał się samcem. 

Jeśli się odnajdą to je zabierzesz? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...