Jump to content
Dogomania

Schronisko w Radysach - psiaki do adopcji


Ayam1980

Recommended Posts

1 godzinę temu, konfirm31 napisał:

Uważam, że za posiadanie psa zdolnego do reprodukcji ( obojętne rasowy, czy nie) powinny być wysokie opłaty (za kastratów nie), a za szczeniaki realne podatki od ich sprzedaży i prowadzenia hodowli. Obecnie, za psa/ sukę z uprawnieniami hodowlanymi, roczny podatek wynosi 9 zł, a dochód liczony jest ryczałtowo 46, 31 zł za rok

Dokładnie tak -  przy wyższym opodatkowaniu hodowli pies będzie droższy, więc szanowany, chodzi nam o to samo, dziś szczeniaki z hodowli poza ZKwP można kupić za 200 i 300 zl, podatki, jeśli gdzieś są, to symboliczne, i nie uzależnione od tego, czy zwierzę jest zdolne do rozrodu.  W szkołach dzieci uczą się przekroju liścia,  a o psach czerpią wiedzę z sentymentalnych filmów lub reklamówek w internecie. W Niemczech - przynajmniej w landzie, gdzie mieszka znajoma, podatek od psa jest nieunikniony i zwiększa się jeśli masz np dwa psy.  We Francji hodowca miał obowiązek chipowania   każdego szczeniaka, potem zarejestrowania na nabywcę. To wszystko - oprócz cen za psa i odpowiedzialności za to, co pies robi, ogranicza produkcję.  U nas hulaj dusza, piekła nie ma - a przepraszam, jest, ale dla psów. I nie tylko u nas.

Nie wiem, jak skończyła się w niektórych stanach USA batalia o likwidację komór gazowych dla psów  - jeszcze osiem lat temu psy uśmiercano w tych komorach masowo, bo tak oszczędniej. 

Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, kiyoshi napisał:

Wstawiam jeszcze link do Szymona :) od 6:30 mówi o wczorajszej interwencji

Tak? To dopiero przy okazji kampanii przedwyborczej pan Hołownia dowiedział się o tym?? Przepraszam, ale to jest dla mnie zagrywka dla zdobywania głosów. 

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, konfirm31 napisał:

[...]

Powiedziałam sobie - STOP Radysy i zrobiłam wszystko ( oczywiście, nie sama) żeby moje miasto przestało wysyłać psy do Radys. To się nam udało. Wybrano inne, całkiem niezłe, pobliskie schronisko. 

[...]

W  mojej gminie była podobna sytuacja - zebrała się prężna grupa mieszkańców, która postanowiła przekonać gminę do zaprzestania podpisywania umów na odłów psów z Radysami. I choć nie było to łatwe, bo urzędnicy nie mieli do tego schroniska zastrzeżeń to udało się i od dwóch lat gmina podpisuje umowę z pobliskim schroniskiem prowadzonym przez Fundację (skąd swoją drogą sporo psów jest odbieranych przez właścicieli, co na pewni nie miało miejsca w przypadku Radys...). Więc to nie jest do końca tak, że nie ma alternatywy dla umowy z Radysami. Tylko Radysy były dla wielu gmin najwygodniejszą, najtańszą opcją - po najmniejszej linii oporu.

Mam obawy jak to wszystko się w Radysach potoczy, ale mam też wielką nadzieję i bardzo mocno trzymam kciuki, żeby ta interwencja była początkiem drogi do dobrych zmian w temacie Radys i innych tego typu miejsc.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pamiętam, Marysiu :). Oglądałam Wasze zebrania w internecie. Na tym to polega, żeby uświadomić włodarzom i współobywatelom, jakie naprawdę jest schronisko, które wydaje się być najtańsze i kogo i co finansujemy naszymi podatkami. I dlaczego zawsze należy wybierać schroniska, które są blisko nas. Czyli, konieczna jest oświata, bo ludzie często nie są ani obojętni i nieczuli, ani źli, tylko niedoinformowani. A informacji w necie na każdy temat, jest mnóstwo, tylko nie każdy chce/ potrafi ją znaleźć. 

Trzeba mu to ułatwić. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Sowa napisał:

To powstaną inne Radysy, moim zdaniem tylko obowiązkowe chipowanie szczeniaków, z przypisaniem psa do właściciela i opodatkowanie niewysterylizowanych psów, także na wsi, może coś zmienić.

Jak najbardziej się zgadzam, że to bardzo potrzebne, szczególnie jeśli chodzi o obowiązek czipowania psów (nie tylko szczeniaków, wszystkich psów) - to podstawa. Ale moim zdaniem wszelkie pozytywne zmiany i działania w kierunku poprawienia sytuacji psów bezdomnych w Polsce to dobry krok i może w końcu uda się również dojść do wprowadzenia regulacji dotyczących czipowania (nad którymi, o ile wiem trwają pracy od wielu lat, tylko z marnym skutkiem...).

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Marysia R. napisał:

W  mojej gminie była podobna sytuacja - zebrała się prężna grupa mieszkańców, która postanowiła przekonać gminę do zaprzestania podpisywania umów na odłów psów z Radysami. I choć nie było to łatwe, bo urzędnicy nie mieli do tego schroniska zastrzeżeń to udało się i od dwóch lat gmina podpisuje umowę z pobliskim schroniskiem prowadzonym przez Fundację (skąd swoją drogą sporo psów jest odbieranych przez właścicieli, co na pewni nie miało miejsca w przypadku Radys...). Więc to nie jest do końca tak, że nie ma alternatywy dla umowy z Radysami. Tylko Radysy były dla wielu gmin najwygodniejszą, najtańszą opcją - po najmniejszej linii oporu.

Mam obawy jak to wszystko się w Radysach potoczy, ale mam też wielką nadzieję i bardzo mocno trzymam kciuki, żeby ta interwencja była początkiem drogi do dobrych zmian w temacie Radys i innych tego typu miejsc.

jeśli chodzi o takie gminne alternatywy, to same wiecie, że potrzebni są wolontariusze na miejscu- by świadome i mądrze rozmawiać z gminami ale też dbać o "punkty przetrzymań"...BO - bez wolo- takie punkty staną się szybko kolejnymi piekiełkami....:(

130 gmin na już nie stworzy dobrych punktów przetrzymań z wolontariatem....nie dadzą rady tez wszyscy podpisać umów z dobrymi schroniskami, bo zwyczajnie nie ma tylu schronisk z tyloma miejscami....

Link to comment
Share on other sites

Też myślę, że Radysy nadal będą, ale wierzę, że będą inne. Że psy będą szczepione, leczone, kastrowane, czipowane i z pełną dokumentacją i stroną fb/www, na której będą zdjęcia wszystkich przyjętych psów, wraz z ich  danymi identyfikacyjnymi. Że będzie prawdziwy wolontariat i że adoptujący, będą mogli wejść na teren schroniska i wybrać psa do adopcji, bo nic nie będzie do ukrycia. Że psy będą prawidłowo karmione i utrzymywane. Że będzie większa liczba pracowników obsługi i przynajmniej dwóch lekarzy weterynarii na stałe. Czyli, że będzie normalnie. Ta normalność będzie kosztować, więc cena oferowana za odłowienie i utrzymanie psa, przestanie być ceną dumpingową. 

I oczywiście, że organizacje i osoby, które rozpoczęły walkę o psy z Radys, będą to schronisko mieć pod nadzorem, żeby zło nie wróciło

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

17 minut temu, konfirm31 napisał:

Też myślę, że Radysy nadal będą, ale wierzę, że będą inne. Że psy będą szczepione, leczone, kastrowane, czipowane i z pełną dokumentacją i stroną fb/www, na której będą zdjęcia wszystkich przyjętych psów, wraz z ich  danymi identyfikacyjnymi. Że będzie prawdziwy wolontariat i że adoptujący, będą mogli wejść na teren schroniska i wybrać psa do adopcji, bo nic nie będzie do ukrycia. Że psy będą prawidłowo karmione i utrzymywane. Że będzie większa liczba pracowników obsługi i przynajmniej dwóch lekarzy weterynarii na stałe. Czyli, że będzie normalnie. Ta normalność będzie kosztować, więc cena oferowana za odłowienie i utrzymanie psa, przestanie być ceną dumpingową. 

I oczywiście, że organizacje i osoby, które rozpoczęły walkę o psy z Radys, będą to schronisko mieć pod nadzorem, żeby zło nie wróciło

i doszłyśmy do jednego punktu. Ja też o tym marze...puki co lepszym rozwiązaniem byłoby wyegzekwowanie tego o czym napisałaś...bo te psy z podlasia muszą się gdzieś podziać :( w dalszej perspektywie budowa mniejszych międzygminnych schronisk z prawdziwym wolontariatem.... no ale tutaj celem tej interwencji jest zamknięcie radys...wiec nie wiem, czy te organizacje mają juz plan z kim gminy podpiszą zastępcze umowy? czy plan jest tylko na zamknięcie i to jest misja sama w sobie...nigdzie tego nie ma, pytałam już na grupach..ale nigdzie nic nie wiadomo  :(

Link to comment
Share on other sites

Odludzie, ale dzisiaj sporo osób jest zmotoryzowanych. Wolontariuszy nie będzie jak na Paluchu, ale może tylu, jak np w Kruszewie ( też poniekąd odludzie). Chodzi o nadzór społeczny, spacery z psami, oswajanie psów z człowiekiem i smyczą, z otoczeniem, robienie zdjęć, ogłaszanie psów do adopcji, a nie o darmową codzienną pracę na rzecz schroniska. 

Radys nie da się zamknąć, ale trzeba zmienić. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Sowa napisał:

Tak? To dopiero przy okazji kampanii przedwyborczej pan Hołownia dowiedział się o tym?? Przepraszam, ale to jest dla mnie zagrywka dla zdobywania głosów. 

Hołownia od dawna o tym mówił. Pisał nawet o tym w swoich książkach na dlugo zanim ktokolwiek myślał o wyborach w 2020 roku. Byłam na spotkaniu autorskim z nim jakieś 3 lata temu. Temat zwierząt i ich traktowania przez ludzi jest dla niego ważny od dawna. 

  • Like 4
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, agat21 napisał:

Hołownia od dawna o tym mówił. Pisał nawet o tym w swoich książkach na dlugo zanim ktokolwiek myślał o wyborach w 2020 roku. Byłam na spotkaniu autorskim z nim jakieś 3 lata temu. Temat zwierząt i ich traktowania przez ludzi jest dla niego ważny od dawna. 

Też uważam, że to najbardziej prozwierzęcy kandydat na prezydenta o bliskich mi poglądach na sprawy zwierząt i środowiska. I od dawna te poglądy ma i głosi :). O Radysach mówił w związku z aktualną interwencją. Sam ma dwa psy  że schroniska - Żelkę i Grafita. 

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam w takim razie - jestem podejrzliwa i nieufna wobec wszystkich wypowiedzi wszystkich kandydatów na prezydenta w czasie kampanii wyborczej. W takim razie, jeśli nie wygra w tych wyborach, dobrze byłoby, gdyby znalazł się w przyszłym Sejmie. To także szansa na zmianę obecnie obowiązujących praw.

  • Like 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

https://ro.com.pl/wlasciciel-schroniska-w-radysach-uslyszal-zarzuty-prokuratura-wnioskuje-tez-o-tymczasowe-aresztowanie/01515290?fbclid=IwAR2LnYSQnxJCPfwz1ybuI2rFSOgPqogBbOPfjEwT-QhIM75gTO0MVy_29dk#.Xu0DdCobKhB.facebook

 

ponad 130 gmin zostaje więc bez umowy na min miesiąc...organizacje prowadzące interwencje zakładają, że przez ten czas nie pojawią się tam żadne potrzebujące zwierzęta??? nie wiem...nie wiem....

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, kiyoshi napisał:

oni tam byli, mają zdjęcia wszystkich więc są w stanie dokładnie policzyć..na pewno więc ich wskazanie jest prawdziwe

ale też mogłam coś pokręcić, jednak wydaje mi się że tak mówił ten Grzegorz, nazwiska zapomniałam, z pdz, chyba że mówił przed spisaniem. 

Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Olena84 napisał:

ale też mogłam coś pokręcić, jednak wydaje mi się że tak mówił ten Grzegorz, nazwiska zapomniałam, z pdz, chyba że mówił przed spisaniem. 

wydaje mi się, że oficjalnego spisu jeszcze nie ma...to jest bardzo dużo pracy...a dopiero 2 doby minęły...ale też nie jestem pewna, nie sposób tego wszystkiego śledzić

Link to comment
Share on other sites

GMINY MAJĄ CZAS DO 10 LIPCA BY ODEBRAĆ SWOJE PSY Z RADYS...

DO TEGO DNIA TEZ RADYSY MAJĄ ZAKAZ PRZYJMOWANIA ZGŁOSZEN...

 

Co będzie z psami ze 130 gmin...które akurat w ciągu tego miesiąca wylądują na ulicy?? gdzie gminy je wyślą? skoro umowy ze schroniskami zwykle podpisuje się na początku roku...a schroniska nie sa z gumy....nie znajdzie sie na już żaden podmiot który podpisze nową umowe ze 130 gminami!!! co będzie z psami?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...