Jump to content
Dogomania

Schronisko w Radysach - psiaki do adopcji


Ayam1980

Recommended Posts

Dobrze, że coś się zadziało, bądźmy dobrej myśli. 

A propos gmin, zobaczcie ten filmik. Zamieściła go na swojej stronie gmina Sońsk. Urzędnik gminy prowadził bardzo ciekawą dyskusję z wolontariuszami  - można przeczytać na stronie fundacji Pies i Spółka z Ciechanowa. Ni mniej, ni więcej, tylko stwierdził, że gminie zależy na znalezieniu dobrych domów dla piesków i dlatego podpisała umowę z tym schroniskiem (!!!). Natomiast wolontariuszom - jego zdaniem - zależy tylko na pieniądzach i zmianie umowy, żeby ostatecznie pieniądze trafiły do ludzi związanych z fundacją. Zagroził też złożeniem doniesienia o przestępstwie do prokuratury. I to wszystko było pisane serio, nie jako żart. 

https://pl-pl.facebook.com/U.G.Sonsk/videos/314628706185100/UzpfSTY0OTExNTYyODQ5MTcwOTozODM3MzQ3NzAzMDAxODAz/

A dla Muskata nic nie możemy zrobić? 

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że coś się zadziało, bądźmy dobrej myśli. 

A propos gmin, zobaczcie ten filmik. Zamieściła go na swojej stronie gmina Sońsk. Urzędnik gminy prowadził bardzo ciekawą dyskusję z wolontariuszami  - można przeczytać na stronie fundacji Pies i Spółka z Ciechanowa. Ni mniej, ni więcej, tylko stwierdził, że gminie zależy na znalezieniu dobrych domów dla piesków i dlatego podpisała umowę z tym schroniskiem (!!!). Natomiast wolontariuszom - jego zdaniem - zależy tylko na pieniądzach i zmianie umowy, żeby ostatecznie pieniądze trafiły do ludzi związanych z fundacją. Zagroził też złożeniem doniesienia o przestępstwie do prokuratury. I to wszystko było pisane serio, nie jako żart. 

https://pl-pl.facebook.com/U.G.Sonsk/videos/314628706185100/UzpfSTY0OTExNTYyODQ5MTcwOTozODM3MzQ3NzAzMDAxODAz/

A dla Muskata nic nie możemy zrobić? 

Link to comment
Share on other sites

750 prawie.

Jest aktualizacja na zbiórce i czytam:

Bardzo dziękujemy Państwu za pomoc w zbiórce środków na leczenie tych zwierząt. Przeszła ona nasze najśmielsze oczekiwania. Jest komu pomagać, ponieważ ze schroniska chcemy już wkrótce odebrać kolejne potrzebujące zwierzęta.

No nie na to chyba ludzie wrzucają kasę. Szymon też mówi o leczeniu. Czyli zrzutka jest na opłacenie "niedociągnięć" Radys???

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, rozi napisał:

No nie na to chyba ludzie wrzucają kasę. Szymon też mówi o leczeniu. Czyli zrzutka jest na opłacenie "niedociągnięć" Radys???

 

 

nie wiem...ale przed chwila widzialam post z prośbą o karme, ręczniki, koce dla szczeniąt uratowanych z radys...więc na to te 750 na pewno nie jest..

w każdym razie ja się bardzo ciesze, że tak dobrze im idzie. Niech dalej ludzie wpłacają, trzymam kciuki za milion.

Link to comment
Share on other sites

Jest oficjalne info....podane przez wolontariuszki, które przez ostatnie 6 lat jeżdziły do Radys...i były dla psów zamkniętych tam jedynym ratunkiem...uratowały TYSIĄCE....Brawa dziewczyny!!! skończyła się jakaś epoka....oby przyszło lepsze...Muskat zostanie tam czekając na pomoc PDZ czy MC....czy innych organizacji, bo....to wpis dziewczyn od zdjęć na facebookowej stronie PsyZRadys ....

W związku z wczorajszą interwencją w schronisku w Radysach otrzymałyśmy informację, że wszystkie zaplanowane wyjazdy do Radys są odwołane. Wstrzymane są również wszystkie adopcje. Nasza działalność na rzecz Psów z Radys zostaje także zawieszona.
Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wspieranie naszych działań, udostępnianie psów i adopcje.

 

ps. bardzo się martwie   :(

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy to o dziewczyny chodzilo w pewnej dyskusji( nie chce namieszać) ale juz ktos mocno po nich jechal uznajac za wspolnikow Dworakowskiego :( szok ile w ludziach nienawisci nie wiem internet wyzwala w ludziach takie zle emocje ktorych pewnie twarza w twarz by nigdy nie powiedzieli.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minut temu, Tianku napisał:

Nie wiem czy to o dziewczyny chodzilo w pewnej dyskusji( nie chce namieszać) ale juz ktos mocno po nich jechal uznajac za wspolnikow Dworakowskiego :( szok ile w ludziach nienawisci nie wiem internet wyzwala w ludziach takie zle emocje ktorych pewnie twarza w twarz by nigdy nie powiedzieli.

 

 

 

 

 

...6 lat ktoś wypruwa z siebie flaki za darmo, anonimowo, bez kamer, wywiadów i blysków fleszy...ile uratowano psów DZIEKI NIM???? ile tysięcy?? gdy zaczynały boksy pękały w szwach....ale teraz są tam inne gwiazdy...to jest więcej niż przykre...:( ale te osoby nigdy nie działały dla sławy czy poklasku, dlatego tak samo cichutko odejdą w cień....Mało kto wie nawet kto kryje się pod strona "psy z Radys"

Brawa dla Was dziewczyny za 6 lat Waszej cieżkiej pracy- cięzkiej fizycznie i PSYCHICZNIE...znosiłyście wiele, wiele razy wylewano na Was pomyje, wiele razy widziałam na zdjęciach z radys Wasze wykrzywione bólem i łzami twarze...

Przykro to pisac...ale gdyby te psy czekały na MC i PDZ  przez ostatnie 6 lat.... to....

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, kiyoshi napisał:

...6 lat ktoś wypruwa z siebie flaki za darmo, anonimowo, bez kamer, wywiadów i blysków fleszy...ile uratowano psów DZIEKI NIM???? ile tysięcy?? gdy zaczynały boksy pękały w szwach....ale teraz są tam inne gwiazdy...to jest więcej niż przykre...:( ale te osoby nigdy nie działały dla sławy czy poklasku, dlatego tak samo cichutko odejdą w cień....Mało kto wie nawet kto kryje się pod strona "psy z Radys"

Brawa dla Was dziewczyny za 6 lat Waszej cieżkiej pracy- cięzkiej fizycznie i PSYCHICZNIE...znosiłyście wiele, wiele razy wylewano na Was pomyje, wiele razy widziałam na zdjęciach z radys Wasze wykrzywione bólem i łzami twarze...

Przykro to pisac...ale gdyby te psy czekały na MC i PDZ  przez ostatnie 6 lat.... to....

 

Może czas aby z tak ogromnym doświadczeniem i sercem wyciągać psy z innej mordowni. Dzięki dziewczynom mnóstwo psiaków wyszło z więzienia -ale  błagam nie obrazajcie się ,-wyciąganie psa zwalniało miejsce.

Samych Radys nie zlikwidowałoby się wyciąganiem . Jeśli w Radysach znajdą dowody do sprawy karnej to dobrze.

Są potrzebni celebryci fundacyjni po to aby krzyczeli naglaśniali ale są też poterzbne osoby które tego nie potrafią. I każda rola celebryty czy inna jest ważna. 

Przez walkę kto ma być na górze i w gazecie  daleko się nie dojdzie. Ważny jest cel. 

Tylko błagam.. Nie myślcie że kogoś neguje.

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, uxmal napisał:

Przez walkę kto ma być na górze i w gazecie  daleko się nie dojdzie. Ważny jest cel.

zupełnie nie o to mi chodziło....tutaj nikt nie walczył o bycie w gazecie...przez wiele lat żadna fundacja nie odwazyła się wejść do radys....

Historia oceni działania z wczoraj....zobaczymy za rok/ dwa co one zmieniły.

Ja tylko powtarzam po raz n-ty...zamkniecie radysy a psy??? gdzie trafią ?? ok...te co tam są znajda tymczasy...a te z ponad 100 gmin które maja umowy które w przyszłości bea bezdomne?  co z nimi będzie? gdzie te gminy znajdą alternatywę? w taniej mordowni do której już nikt nie wejdzie? czy na własną ręke pozbywając się problemów?

mam nadzieje, że ktoś o tym myśli...bo celem chyba jest dla nas dobro zwierzat....

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, kiyoshi napisał:

zupełnie nie o to mi chodziło....tutaj nikt nie walczył o bycie w gazecie...przez wiele lat żadna fundacja nie odwazyła się wejść do radys....

Historia oceni działania z wczoraj....zobaczymy za rok/ dwa co one zmieniły.

Ja tylko powtarzam po raz n-ty...zamkniecie radysy a psy??? gdzie trafią ?? ok...te co tam są znajda tymczasy...a te z ponad 100 gmin które maja umowy? i mają w nosie psiaki? co z nimi będzie? gdzie znajdą alternatywę? w taniej mordowni do której już nikt nie wejdzie? czy na własną ręke pozbywając się problemów?

mam nadzieje, że ktoś o tym myśli...bo celem chyba jest dla nas dobro zwierzat....

Mam nadzieję że planując przez rok działania to też brali pod uwagę. 

Też jestem ciekawa co za rok z tego wyniknie. Trzymam kciuki i mam nadzieję że będzie lepiej. 

Wszystko się kiedyś kończy ale też i zaczyna. 

Link to comment
Share on other sites

Wyciąganie psów z radys nie zwalniało żadnych miejsc. Tam można było przyjąć tyle psów ile tylko bandyci właściciele chcieli. Schronisko mogło się rozrastać bez żadnych ograniczeń. Każdy wyciągnięty pies był po prostu psem uratowanym i nie miało to znaczenia dla kolejnych przyjmowanych psów. Ja też bardzo nisko kłaniam się wolontariuszkom. Dla mnie są bohaterkami. Dzięki nim uratowane zostały choćby: Zefirek, Blusia, Toska, Szanta, Trevor, Trek, Piegusek, Grey.. - a to tylko "moje" psiaki. Ile było innych? Ile wyciągnęła nasza kiyoshi? A ile Sara? Ile mdk8? Więc nawet tu na dogo bardzo wiele psów właśnie dzięki nim znalazło nowe życie. Szacun dziewczyny, wielki szacun!

Teraz oczywiście trzymam kciuki, żeby interwencja przyniosła jak najlepsze rezultaty dla zwierząt, które tam zostały. Oby i one miały szansę na lepsze życie.

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, andzia69 napisał:

ten pies był wyciągnięty w 2019 roku z radys :( nie ma domu do tej pory (w każdym razie do końca maja 2020 nie miał)  i jest już w 2 hotelu :(  może wiecie, co z nim? sajgon/Filo mix pita :(

 

97274105_268724097846969_1152950701794525184_n.jpg

Jest w hotelu Dzika Kępa.

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

Jest oficjalne info....podane przez wolontariuszki, które przez ostatnie 6 lat jeżdziły do Radys...i były dla psów zamkniętych tam jedynym ratunkiem...uratowały TYSIĄCE....Brawa dziewczyny!!! skończyła się jakaś epoka....oby przyszło lepsze...Muskat zostanie tam czekając na pomoc PDZ czy MC....czy innych organizacji, bo....to wpis dziewczyn od zdjęć na facebookowej stronie PsyZRadys ....

W związku z wczorajszą interwencją w schronisku w Radysach otrzymałyśmy informację, że wszystkie zaplanowane wyjazdy do Radys są odwołane. Wstrzymane są również wszystkie adopcje. Nasza działalność na rzecz Psów z Radys zostaje także zawieszona.
Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe wspieranie naszych działań, udostępnianie psów i adopcje.

 

ps. bardzo się martwie   :(

ciekawe, czy to decyzja Dworaka ( czy jak on tam się nazywa) czy prokuratora ?  to teraz nie można adoptować psów ?

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, andzia69 napisał:

ciekawe, czy to decyzja Dworaka ( czy jak on tam się nazywa) czy prokuratora ?  to teraz nie można adoptować psów ?

to decyzja schroniska..ponieważ zabrano im cała dokumentacje i nie mają jak wydawać psów...tzn. bez papierów...nawet nie wiedzą które psy zabrano interwencyjnie

Link to comment
Share on other sites

Radysy przyjmą każdą ilość psów, jeżeli gminy będą z nimi zawierać umowy. Byłam odebrać z Radys pierwszego dogomaniackiego Radysiaka- Kaktusa. Stan psa, którego wyprowadzono mi na lince przed budynek administracyjny, był koszmarny. Dookoła słyszałam tysiące psów, którym nie mogłam pomóc. Kaktus znalazł cudowny dom, ale zaniedbania schroniskowe, bardzo skróciły mu życie

Powiedziałam sobie - STOP Radysy i zrobiłam wszystko ( oczywiście, nie sama) żeby moje miasto przestało wysyłać psy do Radys. To się nam udało. Wybrano inne, całkiem niezłe, pobliskie schronisko. 

Dlaczego organizacje prozwierzęce wcześniej nie podjęły takiej akcji? Dlatego, że trzeba było się zjednoczyć, co w środowisku zwierzolubów, gdzie jedna organizacja "pluje" od lat  na drugą, jest bardzo trudne. W akcji, brało udział kilka organizacji i ponad 100 osób, a i inne fundacje, nieobecne przy interwencji, pomagają jak mogą- np Dt dla szczeniąt Judyta, przyjął 12 szczeniąt z nosówką. 

Wierzę, że ta historia będzie mieć szczęśliwe zakończenie, i że doczekamy takiej zmiany prawa, kiedy walka z bezdomnością zwierząt, będzie znaczyła oświatę, kastrację, czipowanie i odpowiedzialność za własnego zwierzaka, a schronisko, będzie oznaczać schronienie, a nie mordownię. 

 

 

  • Like 2
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, konfirm31 napisał:

doczekamy takiej zmiany prawa, kiedy walka z bezdomnością zwierząt, będzie znaczyła oświatę, kastrację, czipowanie i odpowiedzialność za własnego zwierzaka,

Pies powinien być dobrem trudniej dostępnym, kosztowniejszym, dopiero wtedy będzie szanowany. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Sowa napisał:

Pies powinien być dobrem trudniej dostępnym, kosztowniejszym, dopiero wtedy będzie szanowany. 

Tego się nie da zrobić, Sowo. Pies jako gatunek, osiągnął ogromny sukces populacyjny i dzisiaj na Świecie, żyje miliard psów, z czego aż 85 % niezależnie od człowieka, chociaż jako gatunek synantropijny. W dzisiejszych czasach, kiedy staliśmy się globalną wioską, tam, gdzie psy są trudniej dostępne z racji wymagań stawianych ich potencjalnym właścicielom/ceny, natychmiast rusza import psów z innych państw, często w koszmarnych warunkach i poza jakąkolwiek kontrolą. Wydaje mi się, że tylko oświata, finansowanie kastracji, czipowania, oraz rzetelny i powszechny  nadzór nad schroniskami, mogą to zmienić. Uważam, że za posiadanie psa zdolnego do reprodukcji ( obojętne rasowy, czy nie) powinny być wysokie opłaty (za kastratów nie), a za szczeniaki realne podatki od ich sprzedaży i prowadzenia hodowli. Obecnie, za psa/ sukę z uprawnieniami hodowlanymi, roczny podatek wynosi 9 zł, a dochód liczony jest ryczałtowo 46, 31 zł za rok. 

http://www.piesporadnik.pl/title,Opodatkowanie_hodowli_psow_rasowych,pid,1517.html

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...