Jump to content
Dogomania

Schronisko w Radysach - psiaki do adopcji


Ayam1980

Recommended Posts

obaczcie to: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/ratujemy-psy-ze-schroniska-w-radysach?fbclid=IwAR10CqLwI6eEV8wbGmQPCDmb0CTRtMP9SC8v-r-1tM88UjvEDphtxiKk29A

 

zbiórka Straży dla Zwierzat na 250 000 zł !!!!! a dopiero weszli do R.....

 

Przed chwilą, Livka napisał:

a Muskat w sobotę miał jechać po nowe życie ...

mam nadzieję, że tak się stanie

też o tym myślimy...własnie Aneta do mnie napisała z tym samym pytaniem....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, Livka napisał:

Niby dobrze, że coś się dzieje tylko przy tym przeważnie cierpią zwierzaki ...

Oby tym razem nie

na pewno będzie dzisiaj tam sajgon...i tak myśle, że Muskat pewnie juz nie wyjedzie...jak zaczną tam zabierać psy, pewnie tez przenosić, żeby posprawdzać budy (a włąsciwie jedna wielką wspólną bude)....  może się ziścić najgorszy spcenariusz, że dziewczyny go nie odnajdą :(  będzie mnóstwo zagryzień...niestety...jak tam wparowało 50 osób... czekamy

 

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wpłaciłam i udostępniłam. Niestety, bez pieniędzy, nic nie da się zrobić, a druga strona, ma tych pieniędzy sporo. Lekarzom, zoopsychologom, trzeba zapłacić, leki kupić, odebranym w złym stanie  zwierzętom (ile ich będzie?) , zapewnić dach nad głową, adwokatów opłacić. Dobrze wiemy, działając od lat na dogo, że same dobre chęci i zapał nie wystarczą. Potrzebne są pieniądze, żeby pomoc była skuteczna. 

Link to comment
Share on other sites

.....ale to jest wyczerpywanie oceanu łyżeczką od herbaty. Dopóki nie wejdą przepisy ograniczające rozród psów - (obowiązkowe chipowanie i rejestracja wszystkich, tych wiejskich także, plus opodatkowanie wszystkich, i zwolnienie od podatku tylko wysterylizowanych/wykastrowanych zwierząt plus przez pierwsze dwa lata dofinansowanie sterylek i sterylkobusy na wsiach) - dopóty będą powstawać kolejne Radysy.

  • Like 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

12 minut temu, Sowa napisał:

Wspaniali ludzie, wspaniała akcja - ale to jest wyczerpywanie oceanu łyżeczką od herbaty. Dopóki nie wejdą przepisy ograniczające rozród psów - (obowiązkowe chipowanie i rejestracja wszystkich, tych wiejskich także, plus opodatkowanie wszystkich, i zwolnienie od podatku tylko wysterylizowanych/wykastrowanych zwierząt plus przez pierwsze dwa lata dofinansowanie sterylek i sterylkobusy na wsiach) - dopóty będą powstawać kolejne Radysy.

Sowo, zgadzam się z Tobą, ale tak jak Dziewczyny od lat ratują pojedyncze psy z Radys, tak teraz ( nareszcie!) organizacje prozwierzęce wspólnie włączyły się do walki o te psy, które tam dzisiaj są. I robią to w towarzystwie policji i prokuratora. Mam nadzieję, że będzie to początek końca zarabiania w R. na gehennie zwierząt i że nie tylko właściciele schroniska poniosą karę za swoją działalność, ale i włodarze gmin, które dostarczają tam psy "bo tanio" i nie interesują się, co dalej z nimi się dzieje. Prawo mamy kulawe i trzeba je zmienić, ale w oparciu o takie samo prawo, działają u nas i mordownie i naprawdę dobre schroniska

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, konfirm31 napisał:

Prawo mamy kulawe i trzeba je zmienić, ale w oparciu o takie samo prawo, działają u nas i mordownie i naprawdę dobre schroniska

Marzy mi się, aby wszystkie organizacje prozwierzęce rozpoczęły akcję o zmianę prawa. Była już taka próba, lata temu, było zbieranie podpisów, ale wszystko skończyło się na niczym - właśnie dlatego, że jedne organizacje obrażały się na drugie. I na zbierających podpisy także. 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, beataczl napisał:

trudna dluga droga , ale najwazniejsze cos sie naprawde ruszylo,super

na fejsie czytalam,ze zmarl wlasciciel schronu w Wojtyszkach..ale linku nie podam pewnie mozna jakos wyszukac

na dogo byl watek psow wojtyszkowych

Tez czytałam, że wczoraj zmarł Login....

 

co do Radys...nie wiem..ja mam dość ograniczone zaufanie do SDZ...bardziej ufam TOZ Suwałki i TOZ Augustów....dzisiaj podobno mają zabrać 200 psów w największej potrzebie..ciekawe gdzie je umieszczą, czy będzie wiadomo co się z nimi dalej stało? ...ja wiem, że nic się nie da zrobić bez kasy, ale te psy mimo wszystko są cały czas własnością gmin i to gminy zapewne też będa pociągnięte do opłat za swoje zwierzęta (SDZ przeciez tak działa)...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

No w końcu może się coś uda zrobić, ja niestety nie ufam wszystkim do końca wszystkim organizacjom :( ale skoro w asyście prokuratora i policji, to na pewno będą dokumentować wszystko. Jeszcze tyle schronisk dobrze by było skontrolować w taki sposób, moze kiedyś się uda :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, kiyoshi napisał:

co do Radys...nie wiem..ja mam dość ograniczone zaufanie do SDZ...bardziej ufam TOZ Suwałki i TOZ Augustów....dzisiaj podobno mają zabrać 200 psów w największej potrzebie..ciekawe gdzie je umieszczą, czy będzie wiadomo co się z nimi dalej stało? ...ja wiem, że nic się nie da zrobić bez kasy, ale te psy mimo wszystko są cały czas własnością gmin i to gminy zapewne też będa pociągnięte do opłat za swoje zwierzęta (SDZ przeciez tak działa)...

Z ust mi to wyjęłaś. Właśnie przeczytałam na fejsbuku o zbiórce, a ja mam takie same wątpliwości co Ty, i z tych samych pobudek.
Jaki oni mają plan działania? Gdzie umieszczą te wszystkie psy i za czyje pieniądze? Oni chcą pomóc paru psom czy zlikwidować całkiem Radysy? Pomoc psom w Radysach jest potrzebna, ale pomoc ROZSĄDNA i porządnie przemyślana, aby nie ucierpiały na tym psy... :( Patrzę na to wszystko sceptycznie.Zobaczymy...

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Z ust mi to wyjęłaś. Właśnie przeczytałam na fejsbuku o zbiórce, a ja mam takie same wątpliwości co Ty, i z tych samych pobudek.
Jaki oni mają plan działania? Gdzie umieszczą te wszystkie psy i za czyje pieniądze? Oni chcą pomóc paru psom czy zlikwidować całkiem Radysy? Pomoc psom w Radysach jest potrzebna, ale pomoc ROZSĄDNA i porządnie przemyślana, aby nie ucierpiały na tym psy... :( Patrzę na to wszystko sceptycznie.Zobaczymy...

tak....teraz doczytałam, że jest tam też Pani Basia Z z Pasłęku :) <3 więc trochę się moja wiara wzmocniła, bo to cudowna osoba...może jakimś cudem większośc tych biedaków trafi do jej  przytuliska...

Oni chyba chcą zamknąć Radysy... ale kto wie co zrobią...w każdym razie przy tej zbiórce jest napisane że ich celem jest by żadne wiecej pies nie trafił do Radys.

Być może mają plan...dowody były zbierane ju od kilku lat...sama Pani Basia miała kilkanaście/ kilkadziesiąt szczeniąt z Radys bez papierów które jeden po drugim padały na zmutowane parwo i nosówke.... a takich osób są setki...

21 minut temu, konfirm31 napisał:

A ja myślę, że gdzie by nie były, będzie im lepiej, niż w Radysach. 

z tym się nie zgodze... są gorsze miejsca i naprawde mogą trafić gorzej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, kiyoshi napisał:

tak....teraz doczytałam, że jest tam też Pani Basia Z z Pasłęku :) <3 więc trochę się moja wiara wzmocniła, bo to cudowna osoba...może jakimś cudem większośc tych biedaków trafi do jej  przytuliska...

Oni chyba chcą zamknąć Radysy... ale kto wie co zrobią...w każdym razie przy tej zbiórce jest napisane że ich celem jest by żadne wiecej pies nie trafił do Radys.

Być może mają plan...dowody były zbierane ju od kilku lat...sama Pani Basia miała kilkanaście/ kilkadziesiąt szczeniąt z Radys bez papierów które jeden po drugim padały na zmutowane parwo i nosówke.... a takich osób są setki...

z tym się nie zgodze... są gorsze miejsca i naprawde mogą trafić gorzej.

Kiyoshi, mnie wystarczyło, że osobiście od nich odebrałam przed laty Kaktusa. I wystarczyło mi to, co tam widziałam i słyszałam. Niestety, chociaż  Kaktus znalazł wspaniały dom, nie udało się go wyleczyć z chorób, które nabył w schronisku. Nieleczone przez lata zmiany w uszach, uległy uzłośliwieniu i nowotwór przerósł całą mózgoczaszkę. Nic nie można było zrobić.

Nie będę się z Tobą spierać w obecnie modnym  stylu - Twój ból jest większy niż mój. Zło, to zło. W przypadku Radys, przeraża nie tylko okrutne i bezduszne traktowanie zwierząt, ale również skala, na którą to się dzieje i lata bezkarności. Cieszę się, że wreszcie przestano tylko mówić, a zaczęto coś robić. STOP Radysy. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, konfirm31 napisał:

Kiyoshi, mnie wystarczyło, że osobiście od nich odebrałam przed laty Kaktusa. I wystarczyło mi to, co tam widziałam i słyszałam. Niestety, chociaż  Kaktus znalazł wspaniały dom, nie udało się go wyleczyć z chorób, które nabył w schronisku. Nieleczone przez lata zmiany w uszach, uległy uzłośliwieniu i nowotwór przerósł całą mózgoczaszkę. Nic nie można było zrobić.

Nie będę się z Tobą spierać w obecnie modnym  stylu - Twój ból jest większy niż mój. Zło, to zło. W przypadku Radys, przeraża nie tylko okrutne i bezduszne traktowanie zwierząt, ale również skala, na którą to się dzieje i lata bezkarności. Cieszę się, że wreszcie przestano tylko mówić, a zaczęto coś robić. STOP Radysy. 

jasne, masz racje...absolutnie nie chciałam wchodzić w niepotrzebne dyskusje typu kto ma racje...Wierzmy, że wszystko to pójdzie w dobrą strone, wierzmy, że wszystkie te pieski znajda wreszcie bezpieczne schronienie. Trzymajmy mocno kciuki., Nie chciałam się kłócić, bardzo przepraszam, jesli Cie uraziłam, mam taki "specyficzny" sposób bycia :(

Link to comment
Share on other sites

Kochana, wiadomo, że psy są najważniejsze :). Wy też od lat wyciągacie psy z Radys, nie czekając na zmianę prawa, bo szkoda tych, które tam dzisiaj są i cierpią. Wierzę, że tym razem się uda i mocno trzymam za to kciuki. Nie było jeszcze dotychczas takiej wspólnej akcji, a to budzi nadzieję. Wierzę również, że i właściciele innych schronisk-mordowni, przestaną się czuć bezkarni, no bo jak znalazł się bat na Radysy, to i na nich się znajdzie. 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

wrzuciłam Wam link do transmisji na żywo.

Na chwile obecną odebrali jednego szczeniaka z parwo, jednego lekko odwodnionego, starego psa z odgryzionym ogonem i otwarta raną i jednego kota ...tak przynajmniej ta Pani mówiła. Prokurator pozwala im zabierać tylko psy z zagrożeniem życia, reszta na zostać...jest też POLSAT który prowadzi wywiad pod bramą (nie mogą wejść)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...