Jump to content
Dogomania

Schronisko w Radysach - psiaki do adopcji


Ayam1980

Recommended Posts

2 minuty temu, kiyoshi napisał:

ooo...proszę bardzo:) my z Agatą też bezmięsne, plus beznabiałowe :D super !

moje przytulisko jest na wsi, ale takiego okrucieństwa naprawde NIGDY nie widziałam nawet na "głebokiej" wsi. Te osoby powinny wszystkie zostać skazane na ciężkie roboty, bo samo więzienie to za mało....Żałuje, że oglądałam ten program. Mam naprawde wielką agresje teraz w sobie.

Dobrze, ze nie oglądałam... wyobrażam sobie, to wystarczy...

A co do pierwszego akapitu. Miło mi bardzo. Mimo, ze głupio to brzmi. ja niestety rybna i nabiałowa. A cierpienie kur niosek.. . Krów dojnych w w zakładach jest nie mniejsze..

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, uxmal napisał:

to może ją uspokoję, że to jakąś patologię pokazali. W sumie jeśli "przywódca grupy" jest pato to ciągnie w swoja stronę :( W szoku jest kobieta. Długo jej  w Polsce nie było chyba czegoś takiego nie widziała.

tak, to naprawde jest patologia skrajna i tak jak napisałam, ja nie znam takich przypadków a wsie tu okoliczne mam "obcykane", takiego czegoś nigdy nie widziałam, takiej bezduszności, nawet już nie potrafie opisać. Ja bym tą babe do tego płotu naprawde tak samo...

Link to comment
Share on other sites

Mnie mąż zawołał, gdy w uwadze pokazano te biedne psy...i wszystko mnie rozbolało... Bez żadnego schronienia, przywiązane sznurkiem do płotu, a jeden do atrapy budy sznurkiem i łańcuchem, który lada moment przerwalby już i tchawicę, nie tylko skórę. Psy szkielety,odwodnione i tak cierpiały w milczeniu na mrozie, śniegu, deszczu,wichurze... Właścicielka chyba z problemem psychicznym ale ....raz w tygodniu była odwiedzana przez kobiety z MOPS-u.... I tu mnie szokuje kompletna obojętność tych pracownic specjalnych!!! I ponoć powołany przez organy ścigania biegły... stwierdził, że nie widzi tu zaniedbania psów????!!!.... 

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, zachary napisał:

Mnie mąż zawołał, gdy w uwadze pokazano te biedne psy...i wszystko mnie rozbolało... Bez żadnego schronienia, przywiązane sznurkiem do płotu, a jeden do atrapy budy sznurkiem i łańcuchem, który lada moment przerwalby już i tchawicę, nie tylko skórę. Psy szkielety,odwodnione i tak cierpiały w milczeniu na mrozie, śniegu, deszczu,wichurze... Właścicielka chyba z problemem psychicznym ale ....raz w tygodniu była odwiedzana przez kobiety z MOPS-u.... I tu mnie szokuje kompletna obojętność tych pracownic specjalnych!!! I ponoć powołany przez organy ścigania biegły... stwierdził, że nie widzi tu zaniedbania psów????!!!.... 

Tak wlasnie te Panie z MOPSu to drugi totalny szok. Niby mialy zajmowac sie pomoca dla dzieci a nie psow! Tak sie tlumaczyly, ale jakim cudem empatia moze byc wybiorcza?? Bez serca! 

Iwona wiesz moze gdzie to dokladnie bylo? Bo nie ogladalam od poczatku

Mysle ze biegli dopatrza sie teraz zaniedban jak sie TVN za to zabral ale serce peka na taka bezdusznosc:( :( 

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, Ainana napisał:

Dobrze, ze nie oglądałam... wyobrażam sobie, to wystarczy...

A co do pierwszego akapitu. Miło mi bardzo. Mimo, ze głupio to brzmi. ja niestety rybna i nabiałowa. A cierpienie kur niosek.. . Krów dojnych w w zakładach jest nie mniejsze..

To juz bardzo duzo! I przynajmiej jestes swiadoma. Ja ciesze sie z kazdej osoby ktora wprowadza chociaz 1 dzien w tygodniu bez miesa. Kazdy maly kroczek moze sie przyczynic do wielkiego kroku ludzkosci ;) a wlasciwie- na pewno sie przyczyni! 

 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

To juz bardzo duzo! I przynajmiej jestes swiadoma. Ja ciesze sie z kazdej osoby ktora wprowadza chociaz 1 dzien w tygodniu bez miesa. Kazdy maly kroczek moze sie przyczynic do wielkiego kroku ludzkosci ;) a wlasciwie- na pewno sie przyczyni! 

 

TVN oglądałam, niewiarygodne...i sąsiedzi którzy nic nie widzieli...brak słów.

Jestem na etapie nie jedzenia mięsa ale niestety nabiał tak ( mam poważne problemy ze zdrowiem ) ale wierzę że i to się uda przewalczyć. Czytam własnie książkę Szymona Hołowni " Boskie Zwierzęta " - czyta się ciężko...zwłaszcza rano o 6 w pociągu - ale takie rzeczy są tam opisane że w głowie mi się to nie mieściło  że aż tak człowiek może być okrutny....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nie oglądałam filmu  i nie żałuję. Wystarczająco dużo widzę na fb, żeby wstydzić się własnej przynależności gatunkowej. Też jest we mnie niezgoda na inne traktowanie psów i kotów, a inne zwierząt gospodarczych, szczególnie w hodowlach przemysłowych. Od 2-3lat, nie jem mięsa żadnych ssaków, ani ssaczego nabiału. Drób sporadycznie i raczej z hodowli ekologicznej. Jajka podobnie. Ryby bez ograniczeń, chociaż żywego karpia nie kupię. Mąż też zmienił dietę, po przeczytaniu książek Gzyry, Singera i King. Każdy z nas ma wybór, zgodny z jego przekonaniami, empatią i stanem zdrowia.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Cieszę, że jest nas coraz więcej. Ja, jak przestałam jeść mięso mając gdzieś 14 lat inni się śmieli, nie popierali. W rodzinie pokolenie wzwyż, ale też rówieśnicy. Pytania co Ty w ogole jesz? Co Ty królik jestes? Teraz mam lat tyle ile mam;) wiem, ze świata nie zbawie, ale sama ze sobą czuje się lepiej. A o to przecież chodzi, żeby żyć zgodnie z własnym sumieniem. 

51 minut temu, konfirm31 napisał:

Nie oglądałam filmu  i nie żałuję. Wystarczająco dużo widzę na fb, żeby wstydzić się własnej przynależności gatunkowej. Też jest we mnie niezgoda na inne traktowanie psów i kotów, a inne zwierząt gospodarczych, szczególnie w hodowlach przemysłowych.

Popieram w 100 %

1 godzinę temu, Kejciu napisał:

Czytam własnie książkę Szymona Hołowni " Boskie Zwierzęta " - czyta się ciężko...zwłaszcza rano o 6 w pociągu - ale takie rzeczy są tam opisane że w głowie mi się to nie mieściło  że aż tak człowiek może być okrutny....

Nie czytalam, nie wiem może kiedyś będę mieć odwagę. Zapamiętam...

2 godziny temu, kiyoshi napisał:

To juz bardzo duzo! I przynajmiej jestes swiadoma. Ja ciesze sie z kazdej osoby ktora wprowadza chociaz 1 dzien w tygodniu bez miesa. Kazdy maly kroczek moze sie przyczynic do wielkiego kroku ludzkosci ;) a wlasciwie- na pewno sie przyczyni! 

 

Poglądy się zmieniają, ludzie otwierają oczy i umysły. Na pewno ten temat brzmi dziś inaczej niż 25 lat temu, jest łatwiej. Choć myślę, ze taka moja babcia nigdy nie podzieli mojego zdania. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie oglądałam od początku ale pewnie w internecie można jeszcze raz obejrzeć. Skoro wezwany był tam G. Bielawski to pewnie Wielkopolskie. Biegli?. Jeśli tacy jak ten, który już dał opinię to trzeba wierzyć, że inni biegli będą mieli lepszy wzrok....

Link to comment
Share on other sites

Fajnie, że coraz więcej ludzi widzi, że każde zwierzę ma prawo do życia, ma prawo do empatii, nie może być wykorzystywane, torturowane i krzywdzone. Nie tylko te zwierzęta, które człowiek sobie wybrał jako tzw. towarzyszące. Cieszy mnie każda wzmianka, że ktoś zrezygnował z mięsa czy nabiału (to nie tylko cierpienie krów, to również cierpienie i śmierć ich dzieci). To daje nadzieję na jakąkolwiek zmianę. Ostatnio uradowała mnie wieść, że Podsiadło, którego miałam trochę za takiego "chłopka-roztropka" śmiejącego się z ludzi pijących sojowe latte, zrezygnował z mięsa! :)

A w sprawach interwencji pociechą jest to, że ktoś w ogóle zauważył krzywdę tych zwierząt i że pokazuje się to w telewizji. Do niedawna jedyną pokazywaną krzywdą była krzywda ludzi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, zachary napisał:

Nie oglądałam od początku ale pewnie w internecie można jeszcze raz obejrzeć. Skoro wezwany był tam G. Bielawski to pewnie Wielkopolskie. Biegli?. Jeśli tacy jak ten, który już dał opinię to trzeba wierzyć, że inni biegli będą mieli lepszy wzrok....

tak, już na facebooku jest to wszędzie :(. To jednak MAZOWSZE a psy zgłosiła pani sołtys z tej wsi...sąsiedzi oczywiście widzieli, ale nie chcieli się wtrącać.

:(   :(  biedne te psiaki. Oby SdZ faktycznie im pomogła i oby trafiły w odpowiedzialne ręce...pisze "oby" bo o SdZ tez jest sporo niezbyt korzystnych informacji w internecie :( :(

Link to comment
Share on other sites

W reportażu pokazano wizyty SdZ z psem w klinice i są chwaleni za super opiekę i wykonywanie zaleceń weterynarzy. Widać,że piesek lepiej wygląda, przybiera na wadze i goi mu się rana na tchawicy. Weterynarz powiedziała, że niewiele brakowało do całkowitego przecięcia tchawicy przez sznur i łańcuch....

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, zachary napisał:

W reportażu pokazano wizyty SdZ z psem w klinice i są chwaleni za super opiekę i wykonywanie zaleceń weterynarzy. Widać,że piesek lepiej wygląda, przybiera na wadze i goi mu się rana na tchawicy. Weterynarz powiedziała, że niewiele brakowało do całkowitego przecięcia tchawicy przez sznur i łańcuch....

 

tak, to wszystko oglądałam. Kochany ten psiak, taki ufny po tym wszystkim co przeszedł :( :(

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...