Jump to content
Dogomania

Schronisko w Radysach - psiaki do adopcji


Ayam1980

Recommended Posts

Ciekawe jak mija kolejny dzien Prezesa w domku nad morzem...dziś przed nim kolejne egzaminy, zapoznanie z psami Ani, dalsze zaprzyjaźnianie się z Foxem, weterynarz...

eh....oby wszystko "zdawał" na 5tke minimum...;) i był grzecznym, mądrym psem

 

Ps.Rano dzwoniłam do radys zapytać o Śliwke (nic nie wiedzą), przy okazji zapytałam o KORMORANA, Pani obiecała że w wolnej chwili go poszuka, ale nie odezwała się. Mam nadzieje, że jutro dostane odpowiedż, jeśli nie- zadzwonie znowu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo bym chciała aby i Kormoranowi się udało. Wiecie dziewczyny jak wygląda sprawa z Senatorem? Tak mi on leży na sercu :(

A jeśli chodzi o Prezesa, to dziś znowu spisał się na medal :) Nie wiem ile On tych medali chce uzbierać ;) było zapoznanie z moimi psami i z jego strony ZERO agresji! Nawet wtedy gdy mój czarny Hektor go zaatakował. To była ich pierwsza konfrontacja, oczywiście poza działką rodziców. Na szczęście byli na smyczy, moja sunia szczekała jak głupia. Spacer wyrównał ich emocje, a potem było już tylko lepiej  :-) potem nawet Prezes gonił mojego Hektorka (chyba pomylił to z kotem ;)). Fox powoli przełamuje lody, ale widać wciąż się boczy (bycie jedynakiem jest dla niego chyba łatwiejsze). Jednak agresji Fox nie ma żadnej, tylko jego minki swoje pokazują. Jak przyjechał Hektor  (*) było podobnie. Trzeba dac Foxowi czas...

U weta  z Prezesem ok (nie chciał wejść do samochodu ale po długim namyśle wszedl). Osluchowo serce, płuca dobrze. Na pobranie krwi wet powiedział że za wcześnie, bo na pewno psiak wciąż odczuwa stres i wyniki mogą wyjść niemiarodajnie, nie wiem nie znam się. Podjadę jeszcze raz za jakieś za 3 dni. Wczoraj wet ze zdj ocenił wagę na ok 35 kg, jednak tu była duża pomyłka. Waga pokazała ponad ... 44 kg i rzeczywiście pod futerkiem żeberek nie czuć. Prezes i jego banda zostali odrobaczeni, czeka nas jeszcze kastracja, ale to po wynikach krwi. 

Nie wiem, może uda mu się wkleić dzisiejsze zdjęcia. Jak nie, to Iza wklei:) dzięki Iza! 

No i żeby nie było. Prezes jest bardzo  kontaktowym Radysiakiem, wycofany to on na pewno nie jest. Wręcz sam się dopomina o glaskanie : -)  

Hmm... teraz czas na kolejnych Szczęśliwców, niech poznają życie od lepszej strony...

P.S. Jednak zdj wymagają zmniejszenia:(

Dopisane:

Wysłałam Izie na maila zdjęcia, jakieś wybierze (ja z tych niezdecydowanych) i tutaj wklei :) 

:(( Cypisek to prawie kopia mojej Sary. Jak mu tam musi być ciężko  :((...

Kolejne psiaki, kolejne imiona, kolejne szanse....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sciskam za te wszystkie bideuni

 za te oczenka

 o matkojedyno

                       Karen

                   prosimy Pania serdecznie

                o wpis tutaj na watku

 tyle wszedzie nieszczescia

 i cudem jest kazdy domek

 kazde wybawienie dla tych wszytkich oczeniek lapeniek

 dla tych wszytskich biedakow

 ktorym czlowiek urzadzil taki los

Izunia  masz pw

 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Ainana napisał:

 

Wysłałam Izie na maila zdjęcia, jakieś wybierze (ja z tych niezdecydowanych) i tutaj wklei :) 

:(( Cypisek to prawie kopia mojej Sary. Jak mu tam musi być ciężko  :((...

Kolejne psiaki, kolejne imiona, kolejne szanse....

Aniu kochana ja wczoraj tak myslalam intensywnie o Was, a tu taki piekny mail i jeszcze te zdjecia po prostu cuudowne na mailu! Poszczescilo sie chlopakowi naprade baaardzo

Pieknie wyglada juz po samym wyczesaniu a usmiech ma od ucha do ucha :) wiewieczorkiem wstawie na watek bo tez musze zmniejszyc foteczki na komputerze.

Wasze psiaczki tez spisuja sie dobrze. To normalne ze pokazuja 'intruzowi' gdzie jego miejsce ale wszystko w granicach normy. Gox tylko jakby smutny na zdjeciach, nie wie co sie dzieje bo sam tego kumpla pewnie nie planowal- tymbardziej takiego olbrzyma ale mysle ze za kilka dni przyjmie go w pelni.

Waga Prezesa to faktycznie szok. Ja tez jak pamietasz obstawialam 35 kg jak Twoj wet a tu 44 ! Z 5 kg pewnie jest do zrzucenia. Z badaniem krwi weterynarz ma racje odczekaj ale nawet wievej niz 3 dni. W Radysach psy sa karmione glownie resztkami z rzezni wiec sporo jest tluszczu, dlatego tyja. Trzeba by odczekac ze 2-3tygodnie z normalna, lekka dieta nawet przed znieczuleniem do kastracji, zeby ta watroba troche sie odciazyla. 

Prezes jest tak wdziecznym psem. Serce sie raduje! 

Link to comment
Share on other sites

Aha- jesli chodzi o Senatora to pisalam krotko z dziewczyna ktora rozwaza zabranie go na dom tymczasowy. Chyba wszystko idzie w dobra strone, jest kilka osob chetnych wspomoc go finansowo choviaz mysle ze jeszcze troche potrwa nim.psiak wyjedzie. Oby sie udalo

W sprawie Kormorana nie mam.odpowiedzi

 

Dziewczyny nadal tez szukam BDT dla tych malutkich radysiakow- za karme i weta, wspolpraca ze mna, obiecuje sprawne adopcje. Moze ktos sie zdecyduje ??

Link to comment
Share on other sites

 Dzięki Wam wszystkim za miłe słowa. Dla nas jest to też ważne, że mogliśmy dac dom choć jednemu Radysiakowi. Pozostałe psiaki są sa tez ze schroniska, ale ze schroniska, które naprawdę dba o swoich podopiecznych, jeździ tam sporo wolontariuszy na spacery itp., szkoły i inne instytucje robią akcje zbiorkowe. W grudniu córka była z klasą i swoim wychowawcą zawieźć rzeczy zebrane przez całą szkołę dla tych psiaków. Wiadomo najbardziej potrzebują własnego domu i miłości, ale warunki bez dwóch zdań mają lepsze...

A co do Foxa, rzeczywiście boczy się, musi to przegryzc biedak. Prezes przy nim taki duży i to też pewnie dziala na niekorzyść. Potrzebuje czasu żeby zrozumieć, że wciąż go kochamy tak samo.

Co do Prezesa, poczekam w takim razie trochę dłużej. Pojadę do weta jak skończy mi się antybiotyk dla Hektora (zmaga się od czasu schroniska z chorymi łapkami-  okazało się ze ma paskudną baterię pałeczkę ropy błękitnej :( 

Smutno jak się myśli o Śliwce .... bardzo. Ciekawe czy Kormoran się odnajdzie. Oby. Co do Senatora to bardzo chciałabym pomóc. Niestety mam psiaki na utrzymaniu. Koszty Prezesa też nie są małe. Sama kastracja jest liczona drożej jako za duzego psa. Żeby tylko Senator sie doczekał tej pomocy. Postaram się coś symbolicznie dorzucić do transportu dla niego. Jest mi bardzo przykro ze on tam jeszcze siedzi : ( tym bardziej, ze o mały włos byłby u nas. Senator jest wyjątkowo urodziwym psem. Padło na Prezesa, który też jest wspaniałym psem, ale Senator również zasługuje na wszystko co najlepsze... wiem, wiem że każdy bez wyjątku. Tyle tam biduni jest :( ale Senator nsprawde okropnie leży mi na sercu. Zeby tylko tam dotrwal, doczekał pomocy...

Odnośnie zdjęć, to było niewiele czasu, bo weterynarz, potem do dzieci musiałam jechać. I tak w biegu robione były. To byl jego pierwszy dzień i perełki zdjęciowe na pewno będą później. Ale wiedziałam jak bardzo Wam zależy żeby zobaczyć Prezesa jak najszybciej, więc się nie ociagalam :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, Tyś(ka) napisał:

Jaka błyskawiczna metamorfoza :)

Trochę przypomina leonbergera - jeżeli to mieszaniec tej rasy to nie dziwi mnie fajny charakter psiaka. Leośki to super psy :)

 

właśnie ktoś na facebooku też pisał że to raczej nix leonbergera niż kaukaza. Ja się aż tak nie znam.

Ciekawe jak dzisiajszy dzień minął. Marzy mi sie zdjęcie na którym, poza Prezesem, jego koledzy tez sa uśmiechnięci :)

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, kiyoshi napisał:

właśnie ktoś na facebooku też pisał że to raczej nix leonbergera niż kaukaza. Ja się aż tak nie znam.

Ciekawe jak dzisiajszy dzień minął. Marzy mi sie zdjęcie na którym, poza Prezesem, jego koledzy tez sa uśmiechnięci :)

Kaukazy są zupełnie inne :) 
Mam nadzieję że Foxowi powoli foch mija.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Mam nadzieję że Foxowi powoli foch mija.

Mija, mija :) :)

Iza, wielkie dzięki za wybranie ;) i wklejenie zdjęć.

Dziewczyny bardzo miło się czyta Wasze komentarze, tak miło, że aż głupio mi ;)

Byłam dzisiaj po szkole córek u rodziców. 3 doba Prezesa i już jestem spokojna. Fox przełamał pierwsze lody. Jest wciąż zazdrosny, myślę, ze chyba kazdy by był, bo przyjechal taki duży, największy, a przy tym puszysty jak owieczka. Nikt w bandzie nie pobije uszu Foxa, wszyscy mają klapnięte, więc może tym się pociesza;) a tak na serio ... nie uwierzycie... Fox lizal dzisiaj Prezesa po pyszczku, coś wspaniałego, szkoda że nie miałam tel przy sobie. 

Moja sunia (jest na zdj przy drzwiach) kozaczyła się przy moim Hektorze. Podbiegla do Prezesa i też próbowała. Ale on pokazał jej zęby :) bardzo mnie to ucieszyło, bo już myślałam, ze on z tych zbyt tolerancyjnych. Jest bardzo łagodnym psiakiem, ale na głowę sobie nie pozwala wejść, i dobrze. 

Piszecie o podobieństwie do leonbergera.... i pozwoliłam sobie trochę poczytać o tej rasie. Strzał w 10! Wszystko się zgadza.. Prezes jest bardzo proludzki,  bardzo. Chodzi za nami krok w krok, dosłownie, co rusz dopomina się o czułości. Dzis na przywitanie taty położył się na boku do miziania po brzuszku (tak bardzo już się otworzył). Bardzo lubi dzieci, nie jest skory do zaczepek w stosunku do innych czworonogów. Mimo swojej wagi z chęcią biega przy ogrodzeniu i nawet poszczekuje na samochody. Ba!!  potrafi... WYĆ... Tak reaguje na sygnał karetki. Identycznie jak Hektor  (*). Co rusz by łapę podawał a ma piękne grube te łapki. I znaczy teren non stop. Jest niesamowity. Jestem szczęśliwa, nawet nie przypuszczałam, ze okaże się taki super, ze tak szybko się zaaklimatyzuje ze zwierzakami i bedzie takim pieszczochem i psim kompanem. 

Dla formalności Prezes wczoraj przydział nowe imię. Zwie się Berni :)  

Przepraszam, ze tak go chwalę.

Wiem, ze Radysiaki mają to do siebie, że są wyjątkowe w każdym calu. Ale pisząc to wszystko chce jeszcze bardziej podkreślić jak ważny jest każdy dzień, dosłownie każdy. Tym bardziej dla tych, którzy wciąż czekają lub nawet stracili nadzieję :(( Prezes poczuł się jak usiebie w oczach mgnieniu. I choć nie każdy Radysiak będzie sprinterem w tym temacie, to mimo wszystko, mimo tego całego zła... każdy - każdego długiego dnia czeka na podróż swojego życia... czeka i czeka :(

  • Like 6
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, Ainana napisał:

Wiem, ze Radysiaki mają to do siebie, że są wyjątkowe w każdym calu. Ale pisząc to wszystko chce jeszcze bardziej podkreślić jak ważny jest każdy dzień, dosłownie każdy. Tym bardziej dla tych, którzy wciąż czekają lub nawet stracili nadzieję :(( Prezes poczuł się jak usiebie w oczach mgnieniu. I choć nie każdy Radysiak będzie sprinterem w tym temacie, to mimo wszystko, mimo tego całego zła... każdy - każdego długiego dnia czeka na podróż swojego życia... czeka i czeka :(

Ania..cytuje tylko framgmencik, ale tak pieknie piszesz kobieto! mam łezki w oczach...pieknie, masz takie dobre serce.

Dziś pokazałam zdjęcia Prezesa też na naszej stronie facebok- Mam psa z Radys, mam nadzieje, że się nie gniewasz, ale sporo osób sądziło, że adopcja Prezesa to fikcja lub że trafił na łańcuch, teraz są spokojni i nie mogą uwierzyć, że to ten sam pies, tak wypiękniał w sekundzie.

Ciesze się, że ma taki dobry charakter i oby to się nie zmieniło.

Z dobrych wiadomości dla Ciebie mam taką, że Senator ma zaplanowany wyjazd z Radys na 18.01. dziś dostałam informacje, bo będe jego (skromnym) deklarowiczem ;)

Berni:) cudnie, pasuje mu bardzo <3 <3

Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, kiyoshi napisał:

Ania..cytuje tylko framgmencik, ale tak pieknie piszesz kobieto! mam łezki w oczach..

...

Z dobrych wiadomości dla Ciebie mam taką, że Senator ma zaplanowany wyjazd z Radys na 18.01. dziś dostałam informacje, bo będe jego (skromnym) deklarowiczem ;)

Teraz to ja się poryczalam!!!

Kurde jak ja się cieszę:-): )! Senator trzymaj się tam jeszcze trochę, jeszcze trochę. To będzie 8 długich dni. Zaciskam kciuki z całej mocy za Niego! Spokojna będę dopiero jak już będzie w drodze.... Dzięki Iza za tak super wiesci!

I nie gniewam się za zdj na fb. To mój problem przecież, ze nie mam tam konta, jeszcze ;)

Link to comment
Share on other sites

wkleję tutaj.:((((((((((((((((((((((((((((((

Dzisiaj jest -7 C :(((((

NADAL POSZUKIWANYAK KTOŚ GO PRZYGARNĄŁ DAJCIE JAKIŚ ZNAK....NAM TU SERCA PĘKAJĄ Z ROZPACZY
......,..........................................................
Przewidziana za pomoc w odnalezieniu
NAGRODA

dziś 3.1.2019 około piętnastej zaginął pies w Warszawie okolice Parku Brodnowskiego skrzyżowanie Kondratowicza i Rembielińskiej
zobaczysz zabezpiecz pies nie boi się ludzi ale psów dzwon o każdej porze dnia i nocy ...pies ma obroże z nr tel właścicieli
884348583
PIESEK MA BARDZO KRÓTKI OGONEK....REAGUJE NA IMIĘ DIEGO

Obraz może zawierać: pies i na zewnątrz
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pokaze co slychac u Oriona. Moja znajoma Marzena M dala mu dom :) Orion nazywa sie teraz Sultan, jest wielkim puchatym niedzwiedziem, madrym i kochanym. Bardzo sie ciesze, ze Sultanowi trafil sie taki domek, poniewaz jego Mamusia kocha zwierzeta nad zycie i im pomaga. Jest odpowiedzialna miedzy innymi za dogomaniackiego Dragona, Mastera i Belle. 

Sultan juz sie nigdzie nie wybiera pozostanie z Marzenka na zawsze :))

43698351_1840478849334544_568804006730661888_n.jpg

43599396_1840479659334463_1721800849358848_o.jpg

43596095_1840478789334550_6327415089699749888_n.jpg

49049887_1941162302599531_3026550912463142912_o.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, Margo3011 napisał:

Pokaze co slychac u Oriona. Moja znajoma Marzena M dala mu dom :) Orion nazywa sie teraz Sultan, jest wielkim puchatym niedzwiedziem, madrym i kochanym. Bardzo sie ciesze, ze Sultanowi trafil sie taki domek, poniewaz jego Mamusia kocha zwierzeta nad zycie i im pomaga. Jest odpowiedzialna miedzy innymi za dogomaniackiego Dragona, Mastera i Belle. 

Sultan juz sie nigdzie nie wybiera pozostanie z Marzenka na zawsze :))

43698351_1840478849334544_568804006730661888_n.jpg

43599396_1840479659334463_1721800849358848_o.jpg

43596095_1840478789334550_6327415089699749888_n.jpg

49049887_1941162302599531_3026550912463142912_o.jpg

Jaki cudny i jak się zmienił!! Orionek jest prawie nie do poznania. Co dom i miłość potrafi zdziałać... serce  się raduje i przychodzi wiara w człowieka. Wszystkiego dobrego dla Sułtanka i jego Przyjaciół!

Link to comment
Share on other sites

Dnia 8.01.2019 o 19:12, kiyoshi napisał:

KOSTA - haszczaneczka, kokietująca to jednym, niebieskim okiem, to drugim, brązowym. Bardzo proludzka, ale może też mieć charakter i własne zdanie, bo trochę pyskowała przy próbach złapania w kojcu i wyprowadzenia (oczywiscie, może to być też reakcja na wspomnienie złapania i przywiezienia tutaj - ale trzeba brać poprawkę, że raczej ciepłą kluchą nie będzie). Z drugiej strony, od tego typu psów oczekujemy raczej werwy i bystrości, flegmatyków szukamy wśród innych ras. Kosta nie była szczególnie wylewna w okazywaniu nam swojej miłości, choć bliski kontakt z człowiekiem znosi bardzo dobrze. A już na pewno aktywny, urozmaicony tryb życia pokocha najbardziej, Kosta ma ok. 3-4 lat. W schronisku przebywa od sierpnia 2018r. KOJEC: IV - 18 NR: 11623

Link do albumu: https://web.facebook.com/pg/psyzradys/photos/?tab=album&amp;album_id=1011278189059396

costa1.jpg.6c514ad88c6722e358f95019bfd910d8.jpg

costa2.jpg.a1cbe382d3d00231851fc8fde56fe395.jpg

costa3.jpg.35c666f617f2403b27cb4790d5e14e3b.jpg

costa4.jpg.bdf051b5c4938630841f296cfdcf78f0.jpg

 

Czy KOSTA jest jeszcze do wydania ?

 

Pytam, bo w październiku wyciągałam z Zamojskiego Schroniska haszczaka, nad którym opiekę przejęła Fundacja SforaHusky.  Psiak z Fundacji pojechał do DT w Poznaniu. Był tam miesiąc, i trafił do  swojej rodziny w Poznaniu. Teraz wyleguje się na kanapie  :)

Byłaby możliwość przejęcia Kosty przez Fundację SforaHusky po 28 stycznia. Jak na razie fundacja nie ma wolnych DT. Byłaby możliwość umieszczenia suczki w Psim Domku w Poznaniu. Koszt dla psiaków fundacyjnych 400 zł. Fundacja zapewnia pełne wyżywienie i opiekę weterynaryjną oraz sterylizację we własnym zakresie.

Może warto o nią zawalczyć, i jeśli znalazłyby się osoby gotowe wesprzeć sunię, to mając deklaracje byłoby to możliwe.

Musiałabym zorganizować transport z Radys do Poznania. Mieszkam w okolicach Poznania.

Link to comment
Share on other sites

22 godziny temu, Ainana napisał:

Teraz to ja się poryczalam!!!

Kurde jak ja się cieszę:-): )! Senator trzymaj się tam jeszcze trochę, jeszcze trochę. To będzie 8 długich dni. Zaciskam kciuki z całej mocy za Niego! Spokojna będę dopiero jak już będzie w drodze.... Dzięki Iza za tak super wiesci!

I nie gniewam się za zdj na fb. To mój problem przecież, ze nie mam tam konta, jeszcze ;)

Aniu jeśli załozysz sobie konto na facebooku to zaloguj się na grupie: Mam psa z Radys :) koniecznie :)

A co do wielkiej puchatej "owcy" Berniego, to mam nadzieje, że dalej sprawuje się dobrze:) Proszę, trzymajcie mu minimum dyscypliny ;) Wiem, że to brzmi strasznie, ale nie mam nic złego na mysli- po prostu- nie rozpuszczać:)  :) zwykle psiaki dopiero po kilku tygodniach pokazują pełnie swojego charakteru, lepiej żeby poznały wcześniej dokładnie swoje miejsce.

 

Tez czekam na wyjazd Senatora. Jeszcze troche.

22 godziny temu, uxmal napisał:

WARSZAWA

NADAL POSZUKIWANYAK KTOŚ GO PRZYGARNĄŁ DAJCIE JAKIŚ ZNAK....NAM TU SERCA PĘKAJĄ Z ROZPACZY
......,...........................................................pies ma obroże z nr tel właścicieli
884348583
PIESEK MA BARDZO KRÓTKI OGONEK....REAGUJE NA IMIĘ DIEGO

Obraz może zawierać: pies i na zewnątrz

Dziękuje że wstawiłaś tutaj. DIEGO nadal poszukiwany- nagroda za jego odnalezienie to 5000 zł!!!

22 godziny temu, Margo3011 napisał:

Pokaze co slychac u Oriona. Moja znajoma Marzena M dala mu dom :) Orion nazywa sie teraz Sultan, jest wielkim puchatym niedzwiedziem, madrym i kochanym. Bardzo sie ciesze, ze Sultanowi trafil sie taki domek, poniewaz jego Mamusia kocha zwierzeta nad zycie i im pomaga. Jest odpowiedzialna miedzy innymi za dogomaniackiego Dragona, Mastera i Belle.

 

Dziękuje Margo. Cudowna metamorfoza SUłtana, kolejny szczęśliwy, wolny, kochany, piekny PSIAK :)

7 godzin temu, MALWA napisał:

 

Czy KOSTA jest jeszcze do wydania ?

 

Pytam, bo w październiku wyciągałam z Zamojskiego Schroniska haszczaka, nad którym opiekę przejęła Fundacja SforaHusky.  Psiak z Fundacji pojechał do DT w Poznaniu. Był tam miesiąc, i trafił do  swojej rodziny w Poznaniu. Teraz wyleguje się na kanapie  :)

Byłaby możliwość przejęcia Kosty przez Fundację SforaHusky po 28 stycznia. Jak na razie fundacja nie ma wolnych DT. Byłaby możliwość umieszczenia suczki w Psim Domku w Poznaniu. Koszt dla psiaków fundacyjnych 400 zł. Fundacja zapewnia pełne wyżywienie i opiekę weterynaryjną oraz sterylizację we własnym zakresie.

Może warto o nią zawalczyć, i jeśli znalazłyby się osoby gotowe wesprzeć sunię, to mając deklaracje byłoby to możliwe.

Musiałabym zorganizować transport z Radys do Poznania. Mieszkam w okolicach Poznania.

MALWA, z tego co wiem nikt Kosty nie rezerwował. Ale najleiej byłoby spytac u źródeł czyli w Radysach.

Z Radys do Poznania z pewnością dałoby się ją przewieść, patrycja robi czasem i ta trase. tylko kto mógłby założyć watek? zebrać deklaracje? Sunia pewnie długo w hoteliku nie posiedzi, także to kwestia "chwili"....

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...