Jump to content
Dogomania

Schronisko w Radysach - psiaki do adopcji


Ayam1980

Recommended Posts

8 minut temu, Ainana napisał:

Czy Senator dogadałby się z innym samcem? Jest w kojcu z samcami? Niesamowity... Wiadomo od kiedy jest w Radysach?

jeśi nie ma numeru, to raczej nic nie wiadomo, chyba że w Radysach sprawdzą gdzies, ale gdzie i jak to nie wiem.

A proszę napisać, czy ten pies drugi też mieszka w budzie? psy mają jakiś kojec? są na łańcuchach czy jak to wygląda?

Senator wydaje się być bardzo poczciwym i zmęczonym życiem psem. Bardziej bym się martwiła, czy młodszy kolega nie będzie próbował go dominować. Zwykle lepiej jest łączyć psy między płciami- tzn. samiec i samica wtedy prawie zawsze się dogadają. Ale musza być po sterylizacji, by nie było młodych.

Tutaj możemy gdybać. Ani Pani psiaka nie znamy, ani kompletnie nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak zachowa się pies, którego dowieziecie. To są przewidywania które mogą zupełnie się nie sprawdzić... dlatego nikt tutaj nie zagwarantuje Pani że ten czy inny pies na pewno się dogada.

Link to comment
Share on other sites

Konkretniej napisałam w mailu do Pani Alicji. Wysłałam też zdjęcia :) dwa psy mieszkałyby w budach, łańcuch nie wchodzi w grę, kojca też nie ma. Po prostu biegalyby sobie po 2000 m kw i miałyby pełną swobodę. Do tego chodziłyby z rodzicami na spacery zeby byc na czasie z tym co 'w trawie piszczy'. Fox jest bardzo ugodowym psem. Zaakceptował moje psy (suka i samiec), psa brata, a przede wszystkim Hektora który został zaadoptowany rok temu pod koniec grudnia. Hektor trafil do rodziców mając ok. 11 lat. Przez prawie 10 lat miał właściciela, który oddał co do schroniska. I mimo że Fox jest młodszy, może ma 5 lat (niewiadomo) super się dogadał z kolegą. Byłam świadkiem jak sue razem bawili w osue zapasy. I to nie jest tak że pies nie wchodziły do domu. Fox ostatnio był wcdonu z nami czesto (razen z moimi i brata)a w nocy biegał po dworzu  (on z tych śpiących w dzień). Do tego wszystkie sa po kastracji a moja suczka po sterylizacji. 

Wiem, ze ciężko tak na odległość gdy sie nie widzi zachowań psa :(

Swoją drogą dziś bardzo smutna data. Miesiąc temu, równo za 4 godziny jak odszedł nasz Hektus (*). Ehh... Nie nie wyobrażam sobie jakby miał umierać sam w schroniskoeym boksie.. miał szczęście..zdążył do domu. Ale to zadne pocieszenie :( gdy mu się pogorszyła był cały czas z rodzicami w domu i z nimi umierał ..

IMG-20181203-WA0001.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jejku:( strasznie przykre:( dobrzy z Was ludzie...

Z tego co Pani opowiada to myśle, że warto zaryzykować i dać szanse Radysiakowi. To są dobre psy, one już wiele złego przeszły i potrafią się dopasować. Dla Senatora byłaby to szansa na lepszą starość, widaje się być bardzo poczciwym psem.....proszę pisać z Alicją, jestem pewna, że pomoże, z wyborem i ogarnięciem tematu. Trzymam z całych sił kciuki i proszę dać znać jak się to wszystko potoczy.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za miłe słowa. 

Wiem, że nikt mi nie da gwarancji w przypadku adopcji psa na odległość. Nie ma możliwości ich zapoznania przed adopcja, tak jak to było z moją Sara (była druga) i właśnie Hektorkiem (*). Jednak zależy mi dac szansę Radysiakowi, w pobliżu nas jest Dąbrówka, jest Ciapkowo, ale te schroniska podlegają pod OTOZ Animals i mimo, że tym psiakom brakuje najważniejszego-  miłości swojego Pana, to żyją w o wiele lepszych warunkach. 

Wierzę w to ze Pani Alicja pomoże w wyborze na tyle ile będzie mogła. Tymczasem czekam na odpowiedź na moje wiadomości. 

Wiadomo jak często są transporty w stronę Trójmiasta? Wyczytałam, ze teraz jest 5.01 ale niestety nie mogę skontaktować się z Panią Patrcją. 

Jak tylko coś będę wiedzieć dam znać. 

Link to comment
Share on other sites

Tak, teraz ma być 5tego, ale pewnie za ok. tydzięń będzie następny, w strone 3miasta są transporty dość często. No i nie wiadomo czy ten 5tego nie będzie przesunięty o kilka dni z powodów pogodowych- dam aktualizacje na watku.

W razie czego myśle, że Alicja pomoże się skontaktować z Patrycją. Do niej faktycznie jest ciężko się dodzwonić, czasem lepiej wysłać sms;)

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ainana napisał:

Bardzo dziękuję za informację. Myślałam, ze transporty są rzadko, a dobrze byłoby zeby Nasz Radysiak się dołączył możliwie najszybciej. P.s. SMS też pisałam z prosba o kontakt.

Jeśli mogę podpowiedzieć, to dziewczyny z mojej okolicy (Gdynia, Trójmiasto) również wyciągają psiaki z Radys. To adres do nich na facebooku  https://www.facebook.com/events/1782260165407611/  Teraz w sobotę o ilę się nie mylę będzie transport. Proszę pisać, kilka piesków w jednym transporcie - mniejszy koszt :)

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Ainana napisał:

Dziękuję ale nie posiadam konta na fb. Mogłabym na maila napisać. 

pytałam osoby która robi zdjęcia o Senatora, on faktycznie jest w boksie z innymi dużymi samcami i wygląda że dogaduje się z nimi dobrze....

Jeśli chodzi o transport, to w razie czego ja skontaktuje się z Patrycją i zarezerwuje miejsce. Mam jeszcze tylko takie sprawy:

- transport jest odpłatny, zaleznie od liczny psiaków...nie wiem ile wyniesie może 200-250 zł? w tych okolicach (ja zabieram psiaki na śląsk i płace ciut więcej ale to też dalej)

- co będzie jeśli po przyjeździe Senator jednak się nie spodoba? lub np. po 2 dniach pojawi się jakiś problem? czy Państwo jesteście gotowi na jakaś prace? czy przyjmiecie go, dacie mu szanse mimo wszystko? czy jest jakiś scenariusz awaryjny na wypadek gdyby przyjechał, a potem coś pójdzie nie tak? bo schronisko nie przyjedzie po psiaka ....:(

Czy możemy prosić chociaż 1 zdjęcie Foxa ;) :) najlepiej gdzies na posesji ;)

Link to comment
Share on other sites

Super. Bardzo się cieszę z tylu nowych informacji. Przyznam; ze dzwoniłam dzis do Radys i też się dowiedziałam, że nie powinno być problemu. Tak, jak Pani pisze jest z dwoma innymi samcami. Pytałam czy one go dominują, to Pani ze schroniska stwierdziła, ze nie, bo tamte są też spokojne. Ponoc nie mają zdjęć ale juz wiem ze jego koledzy z boksu nazywają się Nitro i Piorun (maja 6 i 9 lat, nie pamietam ktory młodszy). Kobieta powiedziała, że jest od września w sensie ze niedługo i więcej nie jest w stanie powiedzieć. Jesli chodzi o kastracji, to nie jest wykastrowany. Pytałam sie tez o skocznosc, żeby jako pies biegający po posesji nie przeskoczyl plotu i dowiedzialam sie ze nie powinien, bo ponoć nie jest zbyt ruchliwy. Z tym ze Hektor (*) w schronisku też nie był a u rodziców biegał na całego, Szeryf nasz ..  Ale płotu nie przeskakiwal.

Odnośnie transportu - tamta Pani wspominała że do 3miasta jest opóźniony i będzie prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, ale nie wiem tego od źródła.  

Wiem, wiem, że transport jest odpłatny. Jak z płatnością, tzn. Kiedy? Radysiak będzie zawieziony prosto do domu czy gdzie trzeba będzie po niego podjechać? 

 Zastanawiamy się jeszcze nad innym psiakiem ale myślę że padnie na Senatora.

Jaki problem ma Pani na myśli? Na pewno będziemy sie starac, lecz planu awaryjnego nie mamy przyznam szczerze. Zdaje sobie sprawe z ryzyka, ale musi być dobrze.

Mam tu parę fajnych zdjęć. Niestety nie mogę ich wyslac. Widnieje problem z przetwarzaniem: (

Wysłałam sporo zdjęć Pani Alicji na [email protected]

Mogę też i Pani ;)

Link to comment
Share on other sites

15 minut temu, Ainana napisał:

Tylko to udało mi się przesłać. Rok temu z Hektorkiem parę dni po adopcji. W tym roku Fox (ten po lewej) pod choinką leżał sam: (

pewnie zdjęcia są za duże na dogomanie;) ale fajniutko!! <3 proszę więc mysleć które psiątko, z transportem w razie czego pomożemy bo jesteśmy w kontakcie z Panią Patrycją.

Co do problemów- trudno mi powiedzieć, może coś wyskoczyć, bo to żywy organizm, nie do zaprogranowania :( który coś już w życiu przeszedł...może np. bać się albo na odwrót- warczeć na Foxa...może próbować uciekać właśnie, kopać doły...nie wiem...Póki nie przyjechał warto pomyśleć co jak w razie "w", chociaż Państwo chyba macie duże doświadczenie z psami. Eh...fajnie, że zdecydowaliście się na Radysiaka :)

 

ps. jeśli chodzi o transport to trzeba ustalać z Patrycją, ale wydaje mi się, że płatność jest przy odbiorze pieska i że Patrycja dowiezie go pod dom, chociaż to zdecydowanie musi być ustalone bezpośrednio między Wami. Może mi Pani np. podać swój numer NA PRIV a ja poproszę Patrycje, by Pani odpisałą na smsy;) a może już to jednak zrobiła:)

Link to comment
Share on other sites

Odkąd więc tu zalogowałam to przesiaduję na dogomanii.  I jestem w szoku ile dobra czynicie... serce się raduje że jest tyle osób, którym nie jest obcy los naszych braci mniejszych. Choć czasem gdy się widzi kolejne zranione zwierzę, to wstyd być człowiekiem. Dosłownie.

A odnośnie ratowania Radysiaków jak to wygląda w praktyce? Bo z tego co czytam wiele istnień dzięki Wam stamtąd wyjechało i na pewno są to różne psy, różne charaktery.   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

---------------ZMIANA TERMINÓW TRANSPORTÓW --------------

4.01 (piątek) Radysy - Kraków - Bielsko Biała - Katowice ( Patrycja tel. 698-616-250)

7.01 (poniedziałek) Radysy - Trójmiasto ( Patrycja tel. 698-616-250)

10.01 (czwartek) Radysy - Warszawa - Wrocław - Legnica ( Patrycja tel. 698-616-250)

W sprawie innych terminów i tras proszę kontaktować się z Patrycją (tel. 698-616-250)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Ainana napisał:

Odkąd więc tu zalogowałam to przesiaduję na dogomanii.  I jestem w szoku ile dobra czynicie... serce się raduje że jest tyle osób, którym nie jest obcy los naszych braci mniejszych. Choć czasem gdy się widzi kolejne zranione zwierzę, to wstyd być człowiekiem. Dosłownie.

A odnośnie ratowania Radysiaków jak to wygląda w praktyce? Bo z tego co czytam wiele istnień dzięki Wam stamtąd wyjechało i na pewno są to różne psy, różne charaktery.   

My akurat poznajemy charakter psiaka w hoteliku i na tej podstawie dobieramy dom.Korzystamy także z opisu ,który jest umieszczony przy zdjęciu.W 99% pokrywa się zachowanie jakie jest w opisie.Nie dawno znalazł super domek Aleks z Radys(link w moim podpisie do wątku Alesia).Opis się zgadzał nic dodać nic ująć.Opisy psów są jak dla mnie rewelacyjne,bardzo trafne.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, mdk8 napisał:

Ja tylko mam taką sugestię : proszę nie zgadzać się na kastrację psa w schronie .

Wyjęłam mi to Pani z ust... Jak usłyszałam ze Senator nie jest wykastrowany to powiedziałam, nie ma problemu. Kastracja to najmniejszy problem. Jak już się akurat na niego zdecydujemy to zrobimy we własnym zakresie... Ale nie powiedziałam jednoznacznie "nie zgadzam się na kastracje w schronie":(.. żeby tylko mój telefon w jego sprawie nie wyszedł mu bokiem... W sumie powiedziałam, ze sie zastanowimy i damy znać na kogo ostatecznie padło. 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kiyoshi napisał:

---------------ZMIANA TERMINÓW TRANSPORTÓW --------------

4.01 (piątek) Radysy - Kraków - Bielsko Biała - Katowice ( Patrycja tel. 698-616-250)

7.01 (poniedziałek) Radysy - Trójmiasto ( Patrycja tel. 698-616-250)

10.01 (czwartek) Radysy - Warszawa - Wrocław - Legnica ( Patrycja tel. 698-616-250)

W sprawie innych terminów i tras proszę kontaktować się z Patrycją (tel. 698-616-250)

Proszę zarezerwować u Pani Patrycji transport dla naszego Radysiaka - kierunek Trójmiasto na poniedziałek.

Wiadomo ile psiaków wyjedzie tym transportem?  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...