Jump to content
Dogomania

Objawy padaczki


adrian1811

Recommended Posts

Witam,

 

Dwa dni temu mój pies miał prawdopodobnie atak padaczki. Powtórzyło się to po 17 godzinach. Psa zabrałem do kliniki w celu zrobienia badan. Dzisiaj dostałem pierwsze wyniki badana była trzustka,wątroba, nerki. Okazało się że jest wszystko ok. Jutro będe mial reszte badan a dokladnie dotyczacych pierwiastków. Atak wyglądał tak że pies zacząl tak chocby mielic jezykiem, pozniej przewrocil sie na bok. Zaczeły mu latac łapki,trzesc sie, dostał ślinotoku i popuscił mocz. Drugi atak wyglądał podobnie tylko piesek mial otwarta buzie. Atak trwał około minute, może 30 sekund. Lekarz nie przepisał mu jeszcze zadnego leku. I dlatego mam pytanie czy jak jutro bede w klinice mam poprosic o przepisanie leku. Nie chce juz wiecej widziec takiego widoku :(.  Robiliscie badania głowy , mózgu. Bardzo prosze o odpowiedzi.

 

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Konsultuje sie z dwoma weterynarzami. Moj pies miał juz 2 ataki co 17 godzin. Teraz ten czas juz minal. Duże jest prawdopodobienstwo trzeciego ataku? A może to nie jest padaczka. Czy zatrucie moze dawac takie objawy?. Oni tez tak uwazaja ze mam czekac teraz na trzeci. Jak sie pojawi to wtedy leki. Tylko ja juz nie chce ogladac takiego widoku.

Link to comment
Share on other sites

Adrian, nie możesz tak do tego podchodzić. Jeśli piesek ma padaczkę, to niestety czasem będzie miał ataki.

Trzeba to przyjąć do wiadomości, nie denerwować się, dla Ciebie to jest okropny widok i sytuacja, ale dla psa znacznie gorsza, postaraj się odłożyć nerwy na bok i być dla niego oparciem, bo Twój lęk jemu też się udziela  :(

 

Przy prawidłowo ustawionej dawce leków pies zachowuje się normalnie.

Link to comment
Share on other sites

Adrian chyba kazdy wlasciciel swojego pupila troche panikuje i ma ciagle obawy jak padnie to straszne slowo padaczka. Ale jesli nawet tak jest to uwierz mi da sie zyc .Moja suczka od prawie 7 lat ma epi od samego poczatku nie brala lekow teaz jestesmy na luminalu i zyjemy sobie normalnie zreszta to zalecenia dr Wrzoska spacery bieganie plywanie. Glowa do gory

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...