Jump to content
Dogomania

Kaszel Yorka


hawranek79

Recommended Posts

Witam
Jestem tu pierwszy raz i nie wiem czy w dobrym temacie pisze,otóz mam yorka który ma prawie 4 miesiące i prawie od miesiąca ma jakis dziwny kaszel,czasami jest mniejszy a czasami większy znaczy tak stwierdzil weterynarz.Jakies 2 tygodnie temu byłem z nim u weterynarza i dał mu zaszczyk jakis po którym miało to przejsc ale niestety nie przeszlo dlatego tydzien póżniej znowu pojechałem do weterynarza i piesek znowu dostał zaszczyk i jakies tabletki ale od tej ostatniej wizyty dalej się nic nie zmieniło a minęło juz 6 dni.Następną wizytę mam za tydzień bo piesek będzie odrobaczany ponownie.Jeżeli ktoś miał podobną sytuację to proszę o jakąś podpowiedz co to moze byc.Dodam jeszcze tylko ze cala sytuacja dzieje sie w Anglii i Ci weterynarze tu są dziwni

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Witam jestem tutaj pierwszy raz i nie wiem czy w dobrym temacie pisze ...miesiac temu kupiłam yorka z hodowli z rodowodem ...juz pierwszego dnia w domu pojawiły sie problemy z kupa /krew i śluz/ i jakiś dziwny kaszel miał.

Pojechaliśmy do weterynarza zbadal pieska i okazało się że ma lamblie kokcydia, przy okazji wyszło że ma też swierzbowice uszna.

Te choroby zostały wyleczone na szczęście już   ale został kaszel otrzymywał na niego antybiotyk clevastinum ale niestety nie pomógł 

Martwi mnie to bardzo bo psiak dalej kaszle czasami więcej czasami mniej, mój wet kazał Jeszcze się chwilę wstrzymać z rtg ponieważ piesek jest malutki 1.6 kg i 13 tygodni..moze ktoś z was poradzi mi co mam dalej robić czy faktycznie iść już zrobić to rtg ?

Dodam ze Filus bo tak się nazywa jest wesoły, apetyt ma dobry przybiera na wadze ale bardzo mnie martwi ten jego kaszel.

Nie mogę też zrozumieć jak można sprzedawać w hodowlach tak zarobaczale i chore pieski I określać się mianem profesjonalne

 

Link to comment
Share on other sites

Posłuchałabym weta.Filus jest malutki,trzeba z nim postępować ostroznie.Czy badania potwierdziły,że odrobaczenie było skuteczne?

Byłaś w tej hmmm..hodowli?Widziałaś w jakich warunkach chowane są szczeniaki?Widziałaś matkę,ksiązeczkę szczepień,dostałas metrykę na podstawie której możesz wyrobić rodowód?W jakiej organizacji?

Okreslać się można jak się komu zywnie podoba....pytanie,kto sie na to nabierze....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Właśnie, jaki był wynik badania? Bo akurat w twej kwestii i możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień. Co do samego kaszlu- fakt, że Yorki mają problemy z tchawicą i trzeba ją kontrolować na bieząco u weterynarza, tutaj w grę wchodzi czysta profilaktyka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...