Jump to content
Dogomania

Jak karmić miesięcznego Berneńskiego psa pasterskiego


MMAciek

Recommended Posts

Witam. Na początku chcialbym powiedziec, że jestem nowy na forum, takze mam nadzieje, ze sie jakos dogadamy :) Gdyby temat był w zlym dziale proszę o poprawienie mnie.

Wczoraj zaadoptowalem maluszka berneńskiego psa pasterskiego. Pieseł przyszedł na świat 11 października. Troszke za wczesnie oderwany od matki - ale co, no juz go nie zwroce. Od razu jak go tylko wzialem na rece podbil moje serce :) O porady dla początkujacych pytac nie bede, gdyż sam przeczytalem juz spooro ksiazek o psach, interesuje sie nimi od maleńkosci - w skrocie jestem psiarzem :) Uwielbiam je. Maluch juz sie zaklimatyzowal, rozrabia i podgryza. Na poczatku nigdzie nie chodzil, siedzial w miejscu posmutnialy. Teraz biega, chodzi z wysoko podniesiona glową :D Szczeka na mnie, ataki na stopy robi.

Wczoraj wrocilem do lektury ksiazek ale nie znalazlem tam interesujacego mnie tematu - jak karmić takiego miesiecznego malucha? Bylem u weterynarza to powiedzial, aby suchą karme JUNIOR z witaminami i tak dalej. Narazie od wczoraj daje mu co jakies 3 godziny lekko podgrzewane mleko. 

Jakie propozycje?  :)

Czekam na odpowiedz, pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na karm? 

Mogę zaproponować Brit Care dla szczeniąt ras dużych i olbrzymich 

http://zoo-dragon.pl/p/19/92/brit-care-junior-large-breed-lamb-amp-rice-12kg--puppy-junior-care-super-premium-brit-sucha-karma-pies.html

 

Niby można podawać od 4 tygodni, ale ja bym jeszcze była ostrożna. Może jakiś starter, nawet mleko dla szczeniąt - i stopniowe wprowadzanie namoczonej suchej karmy?

Link to comment
Share on other sites

Niby można podawać od 4 tygodni, ale ja bym jeszcze była ostrożna. Może jakiś starter, nawet mleko dla szczeniąt - i stopniowe wprowadzanie namoczonej suchej karmy?

 

 

Narazie daje mu zwykle mleko, podgrzewane :) weterynarz tez zalecil karme suchą junior ale wlasnie nie wiem od ilu ona tygodni jest :)

Link to comment
Share on other sites

Narazie daje mu zwykle mleko, podgrzewane :) weterynarz tez zalecil karme suchą junior ale wlasnie nie wiem od ilu ona tygodni jest :)

 

Karmy typu "junior", karmy dla szczeniąt wypuszcza każdy producent karmy - przedziały wiekowe zależą od konkretnej marki i zawsze szukaj ich na opakowaniu, ewentualnie na stronach internetowych producentów. Mleko krowie odradzam. Surowe mielone mięso - najlepiej delikatne, powiedzmy indycze - zdecydowanie tak.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Możesz :) 
 

Możesz tez podać gotowane mięso z warzywami. 

Jeżeli będziesz podawał dobrą suchą karmę + mięso w zasadzie mleko nie jest już potrzebne. 

Ważne żeby nie mieszać pokarmu naturalnego z suchą karmą.

Przykładowo  3 pierwsze posiłki to sucha karma. Ostatni np gotowany kurczak z warzywami ( marchewka, pietruszka, seler ) Warzywa dobrze rozetrzeć na papkę  


 

Link to comment
Share on other sites

Bylem w sklepie leopardus. Zapytalem faceta, czy moze mi cos dać dla miesięcznego malucha bernenskiego psa pasterskiego. Mam kupioną dla niego puszke "Gran Carno Junior". Niestety nie jest napisane, od ilu tygodniu ani nic, tylko, ze dla mlodych psów. Co o otym sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Bylem w sklepie leopardus. Zapytalem faceta, czy moze mi cos dać dla miesięcznego malucha bernenskiego psa pasterskiego. Mam kupioną dla niego puszke "Gran Carno Junior". Niestety nie jest napisane, od ilu tygodniu ani nic, tylko, ze dla mlodych psów. Co o otym sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Ja zamiast puszek wolałabym przygotować coś domowego. :/ Gran Carno to co prawda niezłe produkty, ale przygotowując posiłki zamodzielnie ma się przynajmniej jasność co do tego, jakie składniki zostały użyte. Producent (Animonda) faktycznie nie podał, od jakiego wieku można zacząć, więc pozostaje domniemanie, że po odstawieniu od mleka.

Link to comment
Share on other sites

Kup karmę bosh puppy - takie w różowej kolorystyce - ja karmię tym szczenięta od 3 tygodnia życia (namocz przed podaniem), sprawdza się u mnie najlepiej. Absolutnie nie dawaj mleka krowiego, tego dla szczeniąt też nie, bo twój piesek jest już na to za duży - może tylko nabawić się rozstroju żołądka! Ja nie dawałabym puszek gdzie nie wiesz dla jakiego przedziału wiekowego są przeznaczone. Możesz też sam przygotować posiłek - kup mięsko (np. ćwiartki z kurczaka to koszt tylko ok.5 zł za kg, ugotuj z ryżem, dorzuć marchewkę - wychodzi taka psia "potrawka" . Po ugotowaniu oskrob kości (nie dawaj ich psu!) pokroj mięsko i wymieszaj z ryżem z marchewką, na pewno takie danie nie zaszkodzi twojemu pieskowi. Jeśli można wiedzieć - kupiłeś szczenię, czy je adoptowałeś ze schroniska lub innej organizacji zajmującej się adopcjami?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 7 years later...
Dnia 16.12.2021 o 17:20, Fazzy39 napisał:

Witam
Mam pytanie czy któraś z tych karm będzie odpowiednia dla Bernenczyka czy lepiej kupić coś innego
- Tropidog JUNIOR LARG Premium
-Purina DOG CHOW Large Breed Puppy
Czy lepiej Bosh ,Brit lub Fitmin

Mała ma 15 tygodni 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...