Jump to content
Dogomania

A moze kerry ??


letaa

Recommended Posts

Witam, pozegnalam ostatnio jednego z moich psow. Mam w tej chwili jeszcze 2 - yorczka (5 lat) i maltanke (3 lata). Chce wypelnic luke i marzy mi sie kerrak.

Dlaczego kerrak ?? Chce szkolic (posluszenstwo, bardziej na sportowo,ale sama dopiero sie ucze, moze tez obrona), rekreacyjnie agility i w ogole chce cos robic z tym psem wiec musi miec temperament, musi to byc pies energiczny, zwinny, ktoremu ruch nie bedzie stwarzal problemow. Oczywiscie nie zakladam, ze bedzie to pies do wszystkiego, jesli bedzie sie nadawal do obrony to moze tez, jesli nie to zostaniemy przy posluszenstwie i agility. Kolejny powod, nie moze to byc pies gubiacy wlos (nie lubie tego w mieszkaniu) i nie moze to byc szorsciak (mialam na tymczasie i moj maz sie drapal, nie chce ryzykowac). Kolejne "za" to to, ze jestem groomerem i chce miec swojego psa przy ktorym moge sie pobawic jako groomer. Ostatnie "za" to to, ze lubie tez wystawy i chce psa, ktorego sportowo moge trzymac w krotszej fryzurze np podczas jakichs wyjazdow agilitowych gdzie cwiczymy w piachu, po czym stwierdzic ze jednak chce jeszcze jechac na jakas wystawe i nie czekac 2 lata az mi pies odrosnie do wystawowej fryzury tak jak to z yorczkiem czy maltanczykiem.

Mam tez niestety argumenty przeciw. Najpowazniejszy to to ze mam 2 suczki, a kolejny pies to tez mialaby byc suczka. Drugi to roznica wielkosci i obawa jak taki jeszcze glupiutki np. 5 miesieczny kerrak bedzie traktowal moje psy oraz jak dorosly kerrak bedzie traktowal moje psy np przy misce. Nie znam takich problemow, bo miedzy moimi psami nigdy nie bylo jakiejs agresji, a wrecz odwrotnie, poza tym nie ma roznicy wielkosci. Kolejny arguent to to, ze mieszkam w bloku i zimowa pora pies musialby dosc dlugo siedziec w mieszkaniu, a po powrocie nie zawsze mi sie chce specerowac z psem, moje np jak pada to zalatwiaja potrrzeby i sa szczesliwe na kanapie. W lecie pracuje dosyc sporo, ale wtedy mam wybieg na dzialce u rodzicow, ktorzy mieszkaja ok 100 m od mojego domu.

Czy ktos z was ma kerraki i inne np mniejsze psy, jak one sie zachowuja, jak kerraki zachowuja sie przy miskach, jakie sa do szkolenia ?? Jak u nich z motywacja do pracy, skupieniem, troche czytalam o tej rasie i ogolnie boje sie, ze nie ogarne, boje sie ze ta rasa jest zbyt cieta, uparta i ciezka do ulozenia. Co o tym myslicie ?? Dodam, ze chodze na szkolenia z owczarkiem mojego szwagra, moje maluchy biegaly rekreacyjnie w agility, ogolnie pojecie o psach mam, preferuje metody pozytywne, szkole na kliker, ale jak trzeba psa szarpnac czy skarcic np w przypadku zaczepek do innego psa to potrafie to zrobic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...