Jump to content
Dogomania

Nowośc w PL : Game Dog Aniflexi + i Aniflexi Fit


m.s.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Po pierwsze hydrolizowany kolagen to nie "wysuszona żelatyna".

Kolagen jest najpowszechniejszym białkiem występującym w organizmie i wchłanialność hydrolizatów podawanych z pokarmem jest bardzo wysoka (może przekraczać 90%). Jednak tak wysoka przyswajalność jest możliwa wyłącznie w obecności witaminy C, gdyż jest ona niezbędna do prawidłowego przetworzenia kolagenu w organizmie. Dawka hydrolizowanego kolagenu, w badaniach uznana za leczniczą dla chrząstek stawowych to 80-100mg/1kg masy ciała dziennie.

W badaniach wielokrotnie potwierdzono przyswajalność hydrolizowanego kolagenu podawanego doustnie, z pokarmem (przykłady: Lipello L. i wsp., 1977; Barnett i wsp., 1998; Moskowitz R.W, 2000; Takeda S. i wsp. 2013).
W badaniach na Uniwersytecie w Hanowerze potwierdzono leczniczy wpływ hydrolizatu kolagenu (podawanego z pokarmem) w chorobach zwyrodnieniowych stawów u psów, była to praca doktorska lekarza weterynarii Dr Niny Weide, obroniona w 2004 roku (praca nie była finansowana przez żaden koncern farmaceutyczny).

 

1.Nim zaczniecie negować działanie jakiejś substancji najpierw poczytajcie wyniki przeprowadzonych na ten temat badań, a nie głupoty w internecie:)
2. Wyżej wymienione artykuły są dostępne w bazach naukowych NCBI i Elsevier. Gdyby ktoś, był zainteresowany tematem a nie ma dostępu do tych baz publikacji naukowych, to zapraszam do kontaktu.

Link to comment
Share on other sites

To prawda - zanim zaczniecie cokolwiek wypisywac nt kolagenu - radzę doczytać jakie ma rzeczywiste działanie - wskazówka - w jaki sposób i gdzie powstaje w organizmie i jakie tam pełni funkcje. Kolagen jak kazde białko zwierzęce jest swietnie przyswajalny i ... jako że jest białkiem o wartości biologicznej bliskiej zeru jest przeznaczony na czerpanie energii a nie odbudowę chrzastki... ponieważ ... lizyna z kolagenu jest w formie bezużytecznej. 

Link to comment
Share on other sites

A to prawie nowe dziecko firmy CaniViton, również kolagen, firmy produkujące preparaty wykonują badania, suplementy podawane sa próbnie zwierzętom, potem wprowadzane zostaja na rynek. praparat ten kupiłam w Warszawie u znanego lekarza d. Bissenika, takiej klasy fachowiec wie co rozprowadza, czy on również się myli.

http://sklep.mvet.pl/Kosci-i-stawy/Preparaty-chorob-stawow-psow/produkt.3163/

Link to comment
Share on other sites

teraz kolagen będzie się w preparatach na stawy pojawiał coraz częściej, bo jest skuteczny. Większość osób, które raz zastosowały preparat z kolagenem do innych już nie wraca.. W tym Canivitonie nowym strasznie go mało, porównaj zawartość z dawką terapeutyczną, o której pisałam wyżej (min. 80mg/1kg m.c.)

 

Dr Bissenik to jeden z najlepszych (a może najlepszy) ortopeda weterynaryjny w PL. Ostatnio moja znajoma operowała u niego swojego psa (więzadło) i potem właśnie kazał jej kupić coś z kolagenem.

 

Preparaty Game Dog są stosowane między innymi przez psiaki z The Pit Bull Crew, z doskonałym skutkiem.

Link to comment
Share on other sites

Jezeli jest taki skuteczny to mam znacznie lepszy pomysł...

Kupujemy nózki kurze (2.5 za kg), zalewamy wodą, gotujemy 4 godziny, mielimy wszystko razem i mamy fuuurrreee ZHYDROLIZOWANEGO KOLAGENU  za 2.50 z dawką znacznie przekraczającą to co zawiera całę opakowanie preparatu...

Tylko cholercia - nie działa, no nie działa i koniec...

A dlaczego nie działa? Bo hydroksylizyna i hydroksyprolina NIE zostaną wbudowane nigdzie. Bo kolagen wchodzący w skład stawu powstaje z lizyny i proliny na miejscu - w stawie (przy udziale paru innych katalizatorów i enzymów)

 

Odpowiedni rozdział Biochemii Harpera :-)

Link to comment
Share on other sites

Polecam zapoznać się z wynikami szczególnie tych 2 publikacji:

1. Lipello L. i wsp. "Collagen synthesis in normal osteoarthritic in human cartilage" 
2. Wide N., Der Einsatz von Gelatynehydrolysat bei klinisch-orthopadisch gesunden Hunden und Hunden mit chronischen Erkrankungen des Bewegungsapparats"

Podczas przeprowadzenia doświadczeń badany był szereg parametrów. W pierwszym przypadku badania rozpoczęto od podawania zwierzętom (myszy) hydrolizowanego kolagenu znaczonego izotopem, który później wykrywano w chrząstkach. Druga pozycja to doktorat, o którym wspominałam wyżej. W przebiegu tego doświadczenia badano szereg parametrów z krwi, związanych z produkcją i degradacją kolagenu w organizmie. Poza jasnymi wynikami badań, potwierdzający działanie kolagenu podawanego doustnie, opiekunowie widzieli wyraźną różnicę w zachowaniu i chęci ruchu u swoich zwierząt.

 

Opiekunowie psów, którzy testowali na swoich zwierzętach nasz suplement, za nim został wprowadzony do obrotu, także widzieli znaczącą poprawę w chęci ruchu oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych, przejawiające się m.in zaprzestaniem lizania łap (charakterystycznego w chorobach zwyrodnieniowych u psów) już po tygodniu stosowania.

 

Zawsze znajdą się osoby negujące działanie tej czy innej substancji. Jednak zadowolenie właścicieli i poprawa kondycji psów, które przyjmują GD Aniflexi jest dla nas najważniejsze:)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Przy czym znakowano wegiel w aminokwasach wchodzcych w skład kolagenu. Nic dziwnego ze znaleziono znakowany węgiel w chrząstkach... w uszach i jelitach też by go znaleźli. Szkoda że nie poszukali w całym organizmie. Piękny przykład na manipulowanie wynikami poprzez odpowiednią konstrukcję doświadczenia.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm musze przeprosić za błąd w mojej wcześniej wypowiedzi.
Niechcący wkleiłam nie ten tytuł artykuł, który chciałam. Artykuł Lipello, dotyczył badań potwierdzających skuteczność stosowania kolagenu u ludzi z chorobą zwyrodnieniową, nie ma tam nic o myszach ani izotopach;) Najmocniej przepraszam za błąd.
Doświadczenie na myszach przedstawione zostało w artykule Ossner i wsp. "Oral administration of 14C labeled gelatin hydrolysate leads to an accumulation of radioactivity in cartilage of mice (C57/BL)"

 

Gratuluję, zarzuciła Pani mi (albo autorowi badań) manipulację danymi, podała w wątpliwość ich wartość, nie zapoznając się nawet z treścią publikacji:)))

 

Bardzo chętnie zapoznam się z publikacjami naukowymi (klasy tych, które publikowane są w bazach NCBI i Elsevier) udowadniającymi nieskuteczność doustnego stosowania kolagenu. Jeśli posiada Pani takie, proszę o informację.

Jeśli nie, to myślę, że na tym możemy zakończyć tę do niczego nie prowadzącą dyskusję.

 

Pozdrawiam
 

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie które powstały na podstawie badań mechanizmu syntezy kolagenu w organizmie. 

Trzeba pójśc do biblioteki, usiąść przy bazie i sobie poszukac. Po wpisaniu odpowiedniego hasła wyskakują tysiące pozycji. Potem sobie trzeba poczytać. 

Dla leniwych - istnieje coś takiego jak podręczniki akademickie zawierające skrót powyższych :smile:

 

Akurat z racji wykształcenia znam metody znakowania - w związku z tym NIE muszę czytać linków których ktoś "pomyłkowo" wkleić nie potrafi poprawnie :-)

Link to comment
Share on other sites

No i dlatego ja wole kupić te kurze nóżki, ugotować i dać psu. Albo żelatynę. Co jak co, na jedno wychodzi. A nie przepraszam, nóżki jednak tańsze.

I tak na serio - dieta to podstawa zdrowia stawów - mięso, a nie kapsułki. I dodatkowo u nas kwas hialuronowy, który działa, jak kapsułki nie chciały...

tyle w temacie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...