Jump to content
Dogomania

Łupież


MemQ

Recommended Posts

Hej,
 
Moja sunia (3 letnia 25 kg mieszanka w typie owczarka) już od jakiegoś czasu ma problemy z łupieżem. Jak przejadę kilka razy ręką po grzbiecie czy bokach na dłoni pozostaje mi biały nalot. W ciągu ostatnich 4 miesięcy kąpałem ją dwa razy, z czego raz szamponem przeciwłupieżowym i pomaga to tylko na jakiś czas.
 
Żadnych innych objawów sunia nie ma: sierść nie wypada (aczkolwiek jest matowa) jakoś w nadmiarze, nie drapie się. Karma, którą wcina, to Brit Premium. Zastanawiałem się, czy może nie dostaje w niej za dużo białka i rozważam zmianę. Co o tym myślicie?
Link to comment
Share on other sites

Możesz wprowadzić do diety psa olej z Łososia i surowe żółtko jajka źródło biotyny, cynk w kapsułkach . Nie wiem którą karmą karmisz z Brita w składzie czytam  41% kurczaka i nie pisze czy podane jest mięso jako suszone czy jeszcze przed obróbka czyli świeże. To nie jest za duża ilość białka jak dla psa. Im więcej jest białka pochodzenia zwierzęcego tym lepiej, gorzej jest z roślinnym a to również białko. Czy skóra jest tylko z białym nalotem czy jeszcze pozostaje taki tłustawy osad.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...