Jump to content
Dogomania

Asiula

Recommended Posts

Wiem, lecz chciałam powiedzieć na jaki skład karm w przybliżeniu  ma uczulenie. Wiem że to uczulenie pokarmowe, gdyż nie było problemów skórnych przy karmie Boch kaczka >60 % mięsa... lecz karma psu nie smakowała i go po niej czyściło ... :/ takie badania są bardzo drogie... kosztują ok 700 zł i te badania to ostateczność. Na tą chwilę Fokus wcina Royal Canin Hypoalergenic. I  problemy minęły. Wniskując z tych  przygód z drapaniem można stwierdzić, że uczulony jest cielęcine, kurczka i kukurydze. Komentarze typu  unikaj alergenów czy po prostu zrób testy tutaj mi nie pomogą, ALERGENY SĄ WSZĘDZIE. I jeszcze jedno dla tych co nie potrafią czytać ze zrozumieniem... w temacie zwracam się z pytaniem o KARMĘ do właścicieli PSÓW ALERGIKÓW, a nie o życiowe rady w stylu po prostu unikaj alergenów...

Ja mam sunię alergiczką ze schroniska. Adoptowaną w zeszłym roku. Problemy zaczęły się nagle. Były na tyle poważne, ze nie obyło się bez podawania sterydu calcortu 1/8 tabletki teraz codziennie. Karma jaka jej nie szkodzi to tylko royal hypoalergenic, Ponieważ jednak za nią nie przepada, dokupuję puszki Rocco carno sensible, które mają napis też dla alergików. Dodaję zawsze parę łyzek tej karmy mokrej i mieskzam z suchym, by Majunia chętniej jadła.

 

Z tym, ze moja Maja toleruje wyłącznie indyka z ziemniakami spośród tych puszek

jesli pies na tyle się drapaie, że ma bąble na skórze, trzeba koniecznie wykapać w szamponie antybakteryjnym dla psów i potrzymac przez 10 minut z taką nałożoną  pianą nim spłukasz.

I bardzo wazna sprawa pilnuj, by nie podjadała nic innego. Pieczywa itd. Ja musze bardzo pilnować np gdy dziecko karmię, bo wiadomo bdrzac nie rozumie,że nie wolno się dzielić z pieskiem np. drożdżówką :)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi osób, które się zmierzyły z alergią u psa :))

 

Ja mam sunię alergiczką ze schroniska. Adoptowaną w zeszłym roku. Problemy zaczęły się nagle.

U mnie sytuacja identyczna... tylko, że samiec. :)

 

na tą chwilę Foksiu je tego RCH. Jesteśmy w połowie 14 kg worka :) Lecz mojemu jak raz coś samkuje... ostatnio zakupiłam olej z łososia od brita care ( 99% tłuszczu z łososia) i znowu się zaczęło ! Drapanie ! Myślałam, że to nie możliwe aby pies miał uczulenie na rzeczy stworzone do poprawy skóry i sierści :/ no ale nic ! Z oleju zrezygnowałam i już znowu jest okej :))

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi osób, które się zmierzyły z alergią u psa :))

 

U mnie sytuacja identyczna... tylko, że samiec. :)

 

na tą chwilę Foksiu je tego RCH. Jesteśmy w połowie 14 kg worka :) Lecz mojemu jak raz coś samkuje... ostatnio zakupiłam olej z łososia od brita care ( 99% tłuszczu z łososia) i znowu się zaczęło ! Drapanie ! Myślałam, że to nie możliwe aby pies miał uczulenie na rzeczy stworzone do poprawy skóry i sierści :/ no ale nic ! Z oleju zrezygnowałam i już znowu jest okej :))

Nie stosuje NIC nowego, alergik reaguje fatalnie na nowości nawet te, które innym psom pomagają. Moja Maja po innych puszkach niż sensible jednej firmy ma od razu biegunkę i sie drapie. monotonnia jest wskazana. Do karmy suchej (gdyby bardzo nie chciał jej jesć) dodawaj najpierw odrobinę tej karmy puszkowej A poza tym spróbuj metody "aromatyzowania" suchej karmy kiełbasą, która przed podaniem psu jedzonka wyciągasz. To czasem działa, choć nie na wszystkie psy. Jak taką porcje suchego potrzymasz przez noc w lodówce z plastrami kiełbasy, to może pies zje tę karmę, 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi osób, które się zmierzyły z alergią u psa :))

 

U mnie sytuacja identyczna... tylko, że samiec. :)

 

na tą chwilę Foksiu je tego RCH. Jesteśmy w połowie 14 kg worka :) Lecz mojemu jak raz coś samkuje... ostatnio zakupiłam olej z łososia od brita care ( 99% tłuszczu z łososia) i znowu się zaczęło ! Drapanie ! Myślałam, że to nie możliwe aby pies miał uczulenie na rzeczy stworzone do poprawy skóry i sierści :/ no ale nic ! Z oleju zrezygnowałam i już znowu jest okej :))

Moj tez po oleju z lososia mial biegunke , zaczelam podawac Kelp na poprawe siersci i jest w porzadku ,biegunki nie ma i siersc coraz ladniejsza 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Fajnie, że podpasował Royal twojemu psiakowi - jeśli dobrze się na nim czuje, to się go trzymaj. Wszelkie nowości trzeba testować bardzo ostrożnie. Trudno jest też doradzać innym, bo każdy pies może być uczulony trochę na co innego i to, co służy mojemu twojemu wcale nie musi, a wręcz może zaszkodzić (np. mój po Royalu czuje się okropnie). Po stwierdzeniu alergii zaczęłam mu gotować sama, a karmy służą tylko awaryjnie. Podstawą jest jednak wiedza, na co uczulony jest twój pies - bez niej trudno nawet samemu coś przygotować, bo skąd masz wiedzieć czy akurat nie dajesz mu tego, czego nie może jeść? Ja tak miałam - przy kłopotach z żołądkiem dałam Zibiemu ryż z piersią z kurczaka, a potem okazało się, że na kurczaka jest uczulony! Myślę, że stąd rady, żeby zrobić testy. Nie masz się o co denerwować, bo to podstawa w postępowaniu z alergikami. Nie wypowiadam się w kwestii cen, bo ich nie znam. Mój pies był badany biorezonansem u weta i zapłaciłam coś koło 200zł. Mam dość dokładną listę produktów, które może jeść, a których nie. Trzymam się jej i to się (o dziwo! a byłam strasznym niedowiarkiem) sprawdza. Przebadaliśmy też kilka rodzajów karm. Zibulec jest na Acanie różowej (jagnięcina z jabłkiem) i ona mu najlepiej służy. Poza tym z mięsa dostaje głównie indyka i kaczkę. Ryb nie może. 

Poza tym objawy podobne do alergii może mieć wiele przyczyn, więc wart dokładnie przebadać psa. Moja koleżanka też wzięła psa ze schroniska i po długich bojach z rzekomymi alergiami okazało się, że to poważne zakażenie grzybicze. Leczą się już koło roku.

 

I tak na koniec - nie denerwuj się tak bardzo. Przecież każdy chce pomóc jak umie najlepiej. Dzieli się swoimi doświadczeniami, a te są przecież bardzo różne. Ty możesz postąpić tak samo albo zupełnie inaczej. :) A twój spokój przecież wpływa też na twojego psa. :)

 

Dużo zdrowia w Nowym Roku! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...