Jump to content
Dogomania

Odwiedziny z psem


Sznupka

Recommended Posts

WItam. Niedawno przygarnęliśmy psa ze schronika, małego kundelka. Jest bardzo uczuciowy i szybko się do nas przywiązał. NIe sprawiał kłopotu dopóki nie zabraliśmy go w odwiedziny do rodziców. Na miejscu wydawał się wesoły, po powrocie do domu był dość zmęczony sytuacją. Następnego dnia wyszliśmy na godzinę na zakupy, jak wróciliśmy-zastaliśmy anonim, że mamy coś zrobić z psem bo jest nie do zniesienia. Wyszliśmy na chwilkę, rzeczywiście szczekał. Kolejnego dnia włączyliśmy na cały czas naszego pobytu w pracy (7 h) nagrywanie dźwięku poprzez komputer. Po przesłuchaniu nagrania okazało się, że nie ma ani chwili szczekania. Czy możliwe, że pies zareagował jednorazowo paniką i szczekaniem po tych odwiedzinach? Czy lepszym rozwiązaniem dla tego skrzywdzonego i rozchwianego emocjonalnie psa będzie po prostu niezabieranie go nigdzie? Domyślam się, że pies po prostu bał się, że go znów ktoś odda. Czy może próbować go przyzwyczaić do takich sytuacji?

Link to comment
Share on other sites

Może ktoś hałasował albo wydawał dziwne dla psa dźwięki na klatce schodowej kiedy was nie było i to sprowokowało go do szczekania? Poczytajcie o lęku separacyjnym oraz treningu zostawania samemu dla psa. Lepiej działać póki problemu nie ma lub jest niewielki.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi sie ze za bardzo przenosisz na psa ludzkie uczucia. Watpie, zeby wymyslil sobie ze wizyta u kogos oznacza zostawienie go. Psy tak sie nie nakrecaja. Nie znaja pojecia "przyszlosc", nie zastanawiaja sie nad tym co bedzie jutro, zyja tu i teraz. Nie mogl sobie pomyslec: idziemy do kogos, pewnie mnie tam zostawia a juz ich pokochalem. Dobra, to teraz bede panikowal.

Nie wydaje mi sie ze wyjazd do tego stopnia mogl rozchwiac psa, zeby po powrocie zaczal szczekac.

 

Jak piszesz od dwoch dni jest cisza i spokoj, prawdopodobnie pies szczekal bo cos uslyszal, moze rzeczywiscie nakrecil sie podroza, ale nie pod wzgledem obawy ze go zostawicie, tylko wyjazd w nieznane, nowe zapachy, ludzie itd. nakrecilo go na chwile. Po nastepnym wyjezdzie proponuje wprowadzic psa w codziennosc, czyli wracacie z podrozy, zabieracie psa na spacer w znane mu miejsca, i dopiero idziecie na zakupy/do pracy itd.

Link to comment
Share on other sites

Mimo wszystko ja bym nie była taka pewna, czy to nie miało wpływu. U nas, dla psiego podrostka, który był u nas 2 miesiące i miał niezły socjal, wyjazd dwudniowy z nocowaniem poza domem sprawił, że pies zaczął mieć problemy z zostawaniem w naszym domu. Dopiero wyjazdy z kennelem świetnie się sprawdziły, i pies nie ma już problemów z nocowaniem gdzie indziej. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...