Jump to content
Dogomania

Schronisko w Katowicach - POMÓŻMY IM ZNALEŹĆ DOMY !!! Ruszył wolontariat!


Recommended Posts

[IMG]http://images23.fotosik.pl/33/cac49cdd27e04f28.jpg[/IMG]

Ten kawaler (czyli Tofik) w piątek albo w sobotę jedzie do nowego domku. Jego przyszła pani przyjedzie po niego z Jastrzębia, dzwoniła dzisiaj do schroniska i psiak nr 713/07 jest oficjalnie "zaklepany". Zakupy psowe już zrobione, cała rodzinka czeka na nowego domownika.:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulaa']Czy w schronisku jest jeszcze Kajtusia i pogryziony Łatek oraz taka mała sunia, która była w boksie przed Kajtusią? Nie mam numerów, ale mgę wstawić fotki[/quote]
Pogryziony Łatek znalazł dom :multi:.
Jak będę (jakoś na dniach) w schronie zobaczę czy jest Kajtusia i ta druga sunia (oby nie było...).

Link to comment
Share on other sites

Tofik w domu, było zamieszanie z numerami, ale Angelika znalazła identycznego psa w innym boksie i to na 99% 713/07. Do tego pani kierowniczka podobno była bardzo miła i doceniła to, że Angelika przyjechała po pieska specjalnie tyle kilometrów.;]
Tofik jest bardzo grzeczniutki i spokojny, już nakarmiony, po wieczornym spacerku będą fotki.
Się cieszę przeogromnie nooo, w najbliższych dniach wybieramy się z moją piesą na spacerek z Angeliką i Tofikiem.:loveu::multi:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę, że o jedną bidę mniej jest w katowickim schronie. I to jaką ładną bidę :). Chciałabym tylko coś uściślić, bo wygląda na to, że wycofałam z pierwszej strony nie tego psa. Kiedyś numer 713/07 miał ten pies:

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images23.fotosik.pl/33/cac49cdd27e04f28.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ok, no to wszystko jasne :). Głaski dla Toffika proszę przekazać :loveu:.

Byłam dziś w schronisku. Zawiozłam karmę (w sumie ponad 30 kg).

Chodziłam między boksami ok. 40 minut, ręce tak mi zgrabiały z zimna, że nie potrafiłam pod koniec nic zapisać... Pomyślcie jak muszą marznąć te wszystkie psy? :placz: :placz: Ja byłam tam tylko 40 minut, one całą dobę... :-(
[COLOR=Red][B]W tej chwili (moim zdaniem) najbardziej potrzebne są w schronie:
- jedzenie (lepiej nawet kupować karmę nieco gorszą, a więcej) w ilościach wręcz hurtowych, żeby podkarmić na zimę te chudziny...
- koce, wykładziny, dywany - wszystko czym można ocieplać (np. budy).[/B][/COLOR]
Trzeba by też pomyśleć o akcji odrobaczania - pogadać z wetem, nakupować środków.
Zaraz zaktualizuję pierwszą stronę. Resztę zdjęć wrzucę tutaj.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o konto to myślałam o tym i nie bardzo wiem jak to rozwiązać. Konto można założyć w każdej chwili, tylko będzie to konto na prywatną osobę, bo przecież nie istniejemy jako organizacja... No i nie wiem czy ludzie będą mieli do takiego konta zaufanie... Każdy, kto chce może robić wpłaty na moje konto (dane podam na PW), a ja rozliczę się z każdego grosza tutaj na wątku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diana79']mam w domu 17kg karmy Brit, którą zakupiła magda222 i postanowiła oddać dla schroniska w Katowicach :multi:[/quote]
Diano, wysłałam Ci priv. Magdo, dziękujemy :loveu:!

Kochani, byłam dzisiaj w schronie. Mam kilka dobrych informacji.
Te dwa pieski znalazły domki :multi: :multi: :multi:

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images32.fotosik.pl/7/5a2c5129605c8613.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images32.fotosik.pl/7/50abbc0b797cf1d4.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Oto obiecane zdjęcie paragonu:
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images32.fotosik.pl/14/1fb26dd0b23ac336.jpg[/IMG][/URL]
Wiem, że karma taka sobie, ale uwierzcie mi, że tak jest lepiej.

Na ten moment mamy:
209,83 zł w spadku po ONku z chorymi oczkami,
+ 91 zł z mojego bazarku
+ 35 zł wpłata Wrednego_Słonka (dzięki :loveu: :loveu: :loveu: :multi: :multi: :multi:)
- 68,60 zł na karmę
Razem: [B]267,23 zł[/B].
Do tego dojdą jeszcze pieniądze z bazarków, które jeszcze trwają.
Myślę, że za część kasy można by zakupić jedzenie (tego nigdy za mało), a część (połowę?) zostawić na inne wydatki. Co Wy na to?

Link to comment
Share on other sites

[quote]
Na ten moment mamy:
- 209,83 zł w spadku po ONku z chorymi oczkami,
- 57,40 - resztka z mojego poprzedniego bazarku + wpłata Wrednego_Słonka (dzięki :loveu: :loveu: :loveu: :multi: :multi: :multi:).
Razem: 267,23.
Do tego dojdą jeszcze pieniądze z bazarków, które jeszcze trwają.
Myślę, że za część kasy można by zakupić jedzenie (tego nigdy za mało), a część (połowę?) zostawić na inne wydatki. Co Wy na to?
[/quote]

Tak nieśmiało pozwolę sobie napomknąć.. Może by jakąś część tej kwoty przeznaczyć na Maxa? W końcu Katowiczanin..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kama_i_ja']Tak nieśmiało pozwolę sobie napomknąć.. Może by jakąś część tej kwoty przeznaczyć na Maxa? W końcu Katowiczanin..[/quote]
Myślałam o tym. Nawet wspomniałam o tym na wątku Maxia. Co byście powiedzieli, żeby przeznaczyć na jego hotelik 100 zł?

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, dostałam wczoraj (od Fundacji For Animals, dzięki dziewczyny, że o mnie pamiętałyście :loveu: :loveu: :loveu:) zaproszenie na dzisiejsze spotkanie w schronie. Skład: FFA, wiceprezydent, pan odpowiedzialny za schron i kilka innych spraw, dyrekcja schroniska. Może pamiętacie jak kiedyś wspominałam Wam, że idzie (powolutku, powolutku, ale zawsze coś) ku lepszemu? Byłam wtedy po spotkaniu z wiceprezydentem, naczelnikiem wydziału odpowiedzialnego za schron i dyrekcją schronu. Pewne rzeczy zostały wtedy przeze mnie zasygnalizowane. Jak się okazuje część z nich równotorowo (i niezależnie ode mnie) sygnalizowała, i w ich temacie działała, Fundacja For Animals. Na dzisiejszym spotkaniu poruszono nowe kwestie, wrócono do starych. I (rzeczy które dotyczą nas, dogomaniaków):
- powolutku powstaje strona internetowa schronu (to troszkę potrwa, z różnych przyczyn. Ale zaczyna się dziać! :multi:),
- powrócił temat umów wolontariackich - sprawa w toku,
- poruszona została kwestia "szpitalika" dla psów, braku odizolowania psów z chorobami zakaźnymi od tych "bardziej " zdrowych - to kwestia dłuższa (może przyszłoroczna, ale jest światełko w tunelu).
Poruszonych zostało tez kilka innych kwestii, ale o tym innym razem :)
Zagadałam też w sprawie ocieplenia bud - dodatkowego ocieplenia (ponad to, które jest) i takiego ich przygotowania, żeby niektóre psy mogły spędzić w nich zimę. Jest zgoda schronu, muszę jeszcze napisać pismo do miasta. Jak będzie oficjalna zgoda możemy przystępować do działania!

Link to comment
Share on other sites

Filipek z pierwszej strony pojechał dziś do nowego domku, który zapowiada się bardzo, bardzo fajnie :multi: :multi: :multi:.


Rozmawiałam też z właścicielem firmy prowadzącej schron na temat zrobienia wiatrołapów na wejściach do bud (dziś w nocy był mróz !!!! :placz:). Pan Adam obiecał, że jutro zostaną zrobione!
[B]
PiekielnyAniołku[/B], dziękuję za wykładziny :loveu:. Sorrki, za krótką rozmowę, ale troszkę się spieszyłam i przepraszam, że nie wzięłam nic na bazarek, ale najpierw muszę się pozbyć tego, co mam, bo nie mam gdzie magazynować... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dostałam dziś takiego maila (nie dotyczy on żadnego z pokazywanych przez nas psiaków, ale jak fajnie się czyta takie rzeczy... :) ):

"Jechalam dzis autobusem 109 z pracy. Gdzies tam na trasie wsiadla pani. Uslyszalam pieska wiec sie odwrocilam. Jechala pani w srednim wieku z maluskim pieskiem na rece. taki ratlerkowaty. Wabil sie Kubus. Nie siedziala blisko mnie ale slyszalam opowiesc. Pani wziela pieska chyba 2-3 dni temu ze schroniska. "za oczyszczalnia" to chyba Milowicka. Przeczytala w Echo miasta apel, ze biedny Kuba siedzi smutny. No i pojechal i wziela, bo tak jak powiedziala popatrzyla w oczy i pokochala.
Poszla od razu do weta na Ordona. Nie kazal kapac tylko przecierac. Mowila ze smierdzial, jak to z azylu:((
Teraz wiozla go zawinietego w szal, oczywiscie mial paradne szeleczki. Pani opowiadala, ze narazie nie moze go samego zostawic bo placze, wyje i sie boi. Wygladala na bardzo dobry dom. Dopytywala sasiadow gdzi mozna kupic malemu kubraczek, bo mu zimno na dworze.
Ze na poczatku byl smutny i nie chcial jesc ale teraz juz jest lepiej. I przytulala go tak... no wiesz jak. A on lizal ja po rekach i tez tak fajnie w oczy zagladal:))
Jesli gdzies jest watek Kuby to napisz gdzie trafil.
Pani wysiadla z autobusu w okolicach Gliwickiej. Kubus caly czas byl zawiniety w polarkowy szalik:))
Mysle, ze dla takich chwil warto dzialac:))"

Oby więcej takich ludzi...!

Link to comment
Share on other sites

Kochani, skończyły się moje bazarki. W sumie wylicytowano na nich różne rzeczy na kwotę 305,83 zł (z tego 20 zł na konkretny cel) :multi: :multi: :multi:. Gdy te pieniądze wpłyną to, razem z poprzednio uzbieranymi, będzie: 573,06 zł :multi: :multi: :multi: :loveu: :loveu: :loveu:. Myślę, żeby za większość tej kasy kupić karmę, część przeznaczyć na hotelik dla sznaucera Maxa, a część zostawić na nieprzewidziane wydatki. CO WY NA TO?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diana79'] maciaszku z moich bazarków tez się coś uzbiera, niebawem koniec i mam pytanie czy mogę Ci przesłac pieniązki na konto? Ty najlepiej nimi zadysponujesz :lol:[/quote]
Dzięki za zaufanie :oops:. Jasne, że możesz mi je przesłać na konto (numer w pierwszym poście wątku). Z wszystkiego ładnie się tu rozliczę, obiecuję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piekielnyaniolek18']Udało się w mojej byłej szkole będzie zorganizowana zbiórka na rzecz schroniska:multi:.Teraz tylko proźba kto zrobi ulotkę którą później wydrukuje?W poniedziałek idę do szkoły porozmawiać o tym jeszcze dokładnie i na ten dzień potrzebowałabym ulotek by można było zacząć to jak najszybciej[/quote]
:multi: :multi: :multi:. Jak fajnie :).

W temacie ulotek nie pomogę. Ale napisz co powinno na tek ulotce się znaleźć (jaki tekst, czy jakieś zdjęcia), może znajdzie się ktoś, kto się tego podejmie i wtedy będzie wiedział co konkretnie robić.

Link to comment
Share on other sites

[B]maciaszek[/B] - przelałam 70 zł na konto podane w pierwszym poscie - ale poniewaz nie miałam dokładnego adresu wiec troche oszukałam bank i wpisałam bez kodu i ulicy.. Mam prosbe - napisz mi prosze czy pieniazki dotarły.. Jeśli nie - sprawdze u siebie czy mam zwrot i wtedy poprosze Cie o dokładne dane i wyśle jeszcze raz... Tytuł przelewu - od AniaB dla katowickie szkielety...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...