Jump to content
Dogomania

Schronisko w Katowicach - POMÓŻMY IM ZNALEŹĆ DOMY !!! Ruszył wolontariat!


Recommended Posts

Zapraszam na bazarek, na którym znajdziecie same artykuły dla zwierząt!!! Legowiska, karmy, przysmaki, obroże, smycze, zabawki i wiele, wiele innych!!!

Zachęcam do kupowania oraz podrzucania!!! :)

Całkowity dochód z bazarku zostanie przeznaczony na psiaki znajdujące się pod opieką Fundacji Przystanek Schronisko.

Link to comment
Share on other sites

ZAGINĘŁA !! KLIMONTÓW !!


Na terenie Klimontowa na ul. Braterstwa Broni uciekła pod siatką około 4-letnia sunia o imieniu Alfa w dniu wczorajszym <20.03.16> w okolicach godziny 17. Sunia jest bardzo ufna do ludzi i nie wykazuje agresji.
Miała na sobie obrożę odblaskową. Sunia jest zaczipowana.
Sunia jako szczeniak została adoptowana ze schroniska w Sosnowcu.

Kontakt do właścicieli:
669831227 Maria
515408992 Tomasz

 

12193599_629126427254326_824269238094061

Link to comment
Share on other sites

Taka prośba do osoby/osób, które prowadzą Facebooka fundacyjnego i schroniskowego - o "zareklamowanie" suni 184/16. Potrzebny jej jakiś dt albo, jeszcze lepiej, ds. Siedzi bidula w klatce na korytarzu, strasznie chce wyjść do ludzi i widać, że hałasy, których źródła nie widzi ją mocno stresują... Pomożecie?
Tutaj więcej jej zdjęć: https://picasaweb.google.com/118380588009733343934/184162Lata30Cm10032016

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, maciaszek napisał:

Taka prośba do osoby/osób, które prowadzą Facebooka fundacyjnego i schroniskowego - o "zareklamowanie" suni 184/16. Potrzebny jej jakiś dt albo, jeszcze lepiej, ds. Siedzi bidula w klatce na korytarzu, strasznie chce wyjść do ludzi i widać, że hałasy, których źródła nie widzi ją mocno stresują... Pomożecie?
Tutaj więcej jej zdjęć: https://picasaweb.google.com/118380588009733343934/184162Lata30Cm10032016

Jedna dziewczyna miała się tym zająć, nie wiem czemu jeszcze tego nie zrobiła. Może ze względu na kwarantannę. Pogadam z nią i postaramy się, żeby na dniach się o niej pojawiła informacja :)

Link to comment
Share on other sites

Mam do oddania duże legowisko dla psa. Dokładnych wymiarów teraz nie podam (jestem poza domem), ale ok. 80-90 x 140 cm. Coś koło tego. Mogę dokładnie zmierzyć, jeśli ktoś byłby zainteresowany. Z obu stron gładki materiał a la skóra, nieprzemakalny. Brzegi z trzech stron materiałowe, z jednej brzeg z materiału, z którego całe legowisko jest zrobione. Pokrowiec na zamek, można zdejmować. Używane, w kilku miejscach małe pęknięcia. Nie jest idealnie równe, gąbka w środku jest wyleżana ;) Ale jest wygodne i psy je bardzo lubią :) Może przyda się jeszcze jakiemuś czworonogowi :)
Legowisko jest dość ciężkie, więc odbiór tylko osobisty, centrum Katowic.
Kolor ciut ciemniejszy niż na zdjęciu.


DSC_1368.JPG

Link to comment
Share on other sites

Zapraszamy na organizowane po sąsiedzku seminarium "Jak rozmawiać z psem", które odbędzie się 14-15 maja w Katowicach. Główny temat to psia komunikacja, czyli wiedza niezbędna dla każdego właściciela psa i wolontariuszy schronisk. Szkolenie poprowadzi Paulina Ziółkowska-Radomiak z Talking Dogs. 
Serdecznie zapraszamy! :)
Więcej szczegółów na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1296629053686855/

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na bazarek, na którym znajdziecie m.in.: markowe ubrania, biżuterię, dodatki, artykuły dla zwierząt oraz wiele innych!!!

Ponad 200 pozycji!!!

Wszystko na psiaki znajdujące się pod opieką Fundacji Przystanek Schronisko.

Zachęcam do kupowania oraz podrzucania oczywiście :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

O 30.03.2016o18:22, maciaszek napisał:

Mam do oddania duże legowisko dla psa. Dokładnych wymiarów teraz nie podam (jestem poza domem), ale ok. 80-90 x 140 cm. Coś koło tego. Mogę dokładnie zmierzyć, jeśli ktoś byłby zainteresowany. Z obu stron gładki materiał a la skóra, nieprzemakalny. Brzegi z trzech stron materiałowe, z jednej brzeg z materiału, z którego całe legowisko jest zrobione. Pokrowiec na zamek, można zdejmować. Używane, w kilku miejscach małe pęknięcia. Nie jest idealnie równe, gąbka w środku jest wyleżana ;) Ale jest wygodne i psy je bardzo lubią :) Może przyda się jeszcze jakiemuś czworonogowi :)
Legowisko jest dość ciężkie, więc odbiór tylko osobisty, centrum Katowic.
Kolor ciut ciemniejszy niż na zdjęciu.


DSC_1368.JPG

Czy to jeszcze aktualne?

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny a co słychać u bidulki Doris-drugi raz oddanej do schroniska przez tych samych NIEODPOWIEDZIALNYCH LUDZIznalazła już domek? Mam nadzieję,że trzeci raz do tych samych ludzi nie trafi-gdyby im się ODWIDZIAŁO i ZNOWU chcieli ją zabrać?

Link to comment
Share on other sites

20 minut temu, Beti-Buba napisał:

Dziewczyny a co słychać u bidulki Doris-drugi raz oddanej do schroniska przez tych samych NIEODPOWIEDZIALNYCH LUDZIznalazła już domek? Mam nadzieję,że trzeci raz do tych samych ludzi nie trafi-gdyby im się ODWIDZIAŁO i ZNOWU chcieli ją zabrać?

Doris okolo 2 tyg. temu pojechala do innego, nowego domu. Super domu :) caly czas mam kontakt z Panstwem i dostaje takie zdjecia:

received_1770896286462910.jpeg

Link to comment
Share on other sites

O 20.04.2016o23:09, anecik napisał:

Bardzo, bardzo dziękuję :)

Cieszę się bardzo, że się przydało :)

---------------------

Ogromna prośba do osób obsługujących FB  o wklejenie info o zaginionym psiaku (adoptowanym z naszego schroniska).
Pies zaginął w Sosnowcu. Wabi się Royal. Kontakt do właścicielki: 883 207 275

royal.jpg

Jeśli ktoś mógłby pomóc pani w ogarnięciu poszukiwań to byłoby super. Bo pani nie bardzo sobie z tym radzi. Dałby z Was ktoś radę?

A jeśli ktoś z Was ma kontakt z FB sosnowieckiego schroniska albo z innymi sosnowieckimi stronami to prosiłabym również o przekazanie info tam.

Dziękuję :)

-------------------------------

Prośba od schroniska: poszukiwany jest "chwilowy" dom dla Varysa (obecny numer 273/16), żeby można było zobaczyć jak psiak zachowuje się naprawdę.. Varys wrócił do schroniska po raz trzeci. Domy, w których był podają sprzeczne informacje - że pies nie potrafi być na zewnątrz, musi mieszkać w domu i że pies nie może mieszkać w domu, bo chce być cały czas na zewnątrz. Poza tym jeszcze kilka innych rzeczy wymagałoby sprawdzenia (np. nadpobudliwość psa - czy rzeczywiście jest taki żywczyk czy to ludzie, u których był go nakręcali).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Może ktoś by potrzebował. Kilka ludzkich leków:
1. Dilatrend, 6,25 mg. 69 tabletek. Data ważności: 07.2017
2. Biotropil, 800 mg. 16 tabletek. Data ważności: 07.2016.
3. Doxar, 2 mg. 30 tabletek. Data ważności: 05.2017.
4. Trittico, 150 mg. 27 tabletek. Data ważności: 12.2017.
5. Tezeo, 40 mg. 26 tabletek. Data ważności: 11.2016.
Kontakt na PW albo mailowo: [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Kwestie techniczne Picassowe ;)

Czort ma numer 296/16
Staruszek owczarek - 306/16

Chester (128/16), Varys (215/16), Aldi (194/16), Blackie (818/15), Kacper (394/15) i 184/16 - w nowych domach.

I pytanie czy Roko (222/16) jest jeszcze w schronie? Bo coś mi się telepie po głowie, ze poszedł do domu, ale widzę, że schronisko go ze strony nie zdjęło.
 

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam serdecznie na bazarek, na którym znajdziecie m.in.:

- ubrania damskie i męskie,

- książki,

- żelazko,

- matę do tańca,

- torebki,

- puzzle,

- i wiele, wiele innych.

Wszystko na psiaki znajdujące się pod opieką Fundacji Przystanek Schronisko.

Gorąco zachęcam do kupowania oraz podrzucania oczywiście :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dziewczyny Kochane!!!

Szukam kogoś, kto pomógł by mi odnaleźć pewną sunię.

Nie wiem na 100% czy trafiła do Katowickiego schroniska.

W sierpniu 2015 Pani tej sunieczki i jej syn zostali zamordowani - w Katowicach na ul. 1000lecia.

Dzisiaj dowiedziałam się, że sąsiadka zmarłej tragicznie Pani chce adoptować sunię.

Dzwoniłam do schroniska, ale usłyszałam tylko, żebym przejrzała str. schroniska.

Tam widzę tylko psiaki z numerem łamanym przez 16, czyli z tego roku i tylko  kilka innych.

Czy jest możliwe, by sprawdzić, czy sunia jest jeszcze w schronisku?

Bardzo proszę o pomoc, będę ogromnie wdzięczna!!! 

Link to comment
Share on other sites

Psy, które są w schronisku są na schroniskowej stronie. Brakować może tych najnowszych, bo fotki nie są dodawane codziennie.
Gdybyś wiedziała którego dokładnie dnia sunia trafiła do schroniska (przy założeniu, ze to właśnie do naszego schronu trafiła) to łatwiej by było ją namierzyć w kartotekach i sprawdzić jakie są jej losy (kiedy została adoptowana,itp.).
Jakoś może pomogło by też zdjęcie. Mogłabym sprawdzić w archiwach zdjęć czy robiłam fotkę takiej suni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...