Jump to content
Dogomania

Schronisko w Katowicach - POMÓŻMY IM ZNALEŹĆ DOMY !!! Ruszył wolontariat!


Recommended Posts

Ten pies to adoptowany od nas z Sosnowca Rex. Pojechał do domu w 2013.

Ma czipa. Czy schronisko kontaktowało się z właścicielami??

Swoją drogą ktoś od nas jutro do nich zadzwoni żeby dowiedzieć się dlaczego po roku pies wylądował na bruku :/

 

https://picasaweb.google.com/118380588009733343934/774146LatOk45Cm10102014R?noredirect=1

Link to comment
Share on other sites

Ten pies to adoptowany od nas z Sosnowca Rex. Pojechał do domu w 2013.

Ma czipa. Czy schronisko kontaktowało się z właścicielami??

Swoją drogą ktoś od nas jutro do nich zadzwoni żeby dowiedzieć się dlaczego po roku pies wylądował na bruku :/

 

https://picasaweb.google.com/118380588009733343934/774146LatOk45Cm10102014R?noredirect=1

Wiem tylko tyle, że ktoś był wczoraj w schronisku zainteresowany nim i był z nim na spacerze. Mieli po niego wrócić, ale nie wiem czy to właściciele.

Link to comment
Share on other sites

Mamy u nas w schronisku jedną suczkę z waszego schroniska. Maleńka, brązowa STRASZNIE szczeka, ma taki szczek, że uszy więdną !!

Adoptowana 28/10, a 30/10 oddał ją do nas syn właścicielki jako... znajdę :/

Właścicielka zwlekała i zwlekała z odbiorem psa, w końcu powiedziała, że już go nie chce bo strasznie szczeka....

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za wszystkie przestoje, za brak aktualizacji, itp.

Wczoraj wieczorem pożegnałam mojego ukochanego Bazyla  :-(

Pękło mi serce :-(

Dajcie mi trochę czasu. Postaram się wejść za jakiś czas na dogo i wszystko ogarnąć, ale na razie nie mam siły...

:-(

Bardzo mi przykro :(

Jestem z Tobą...

Link to comment
Share on other sites

U nas nIe od razu co prawda wolontariusze mogli robić wizyty poadopcyjne swoim podopiecznym, ale nie było tak, żeby schronisko absolutnie odmawiało takiej możliwości. Najpierw wizyty były robione wybiórczo, przez konkretne osoby (w sensie kilka wyznaczonych, z fundacji współpracującej ze schronem i wolontariat organizującej), potem krąg osób się poszerzał, a teraz każdy pełnoletni wolontariusz dostaje dane do domu, który zaadoptował jego podopiecznego i jedzie na wizytę poadopcyjną. Tak to z grubsza wygląda.

Mam nadzięję, że niczego nie popierdzieliłam, jako że nie biorę czynnie udziału w wolontariacie i może coś mi umknęło ;)

 

Sprawę znacznie ułatwia zapis w umowie adopcyjnej o możliwości przeprowadzenia wizyty poadopcyjnej, ale nie wiem czy Wasz schron coś takiego ma, a jeśli nie to czy chciałby mieć.

 

Jeśli chodzi o prawowitego właściciela i ochronę danych osobowych nowych właścicieli, to o ile schronisko nie zechce w załatwieniu sprawy pomóc, to można ją tylko sądownie rozwiązywać. Niestety.

 

Może kierownicwto Waszego schronu skontaktowałoby się ze schroniskami, w których jest wolontariat i wizyty poadopcyjne? Pogadaliby, podpytali, zobaczyli, że to nic złego i że tylko same plusy z tego są. Ale jeśli nie ma w nich dobrej woli to i to nie pomoże... Wtedy pozostaje tylko metoda maleńkich kroków, drążenia skały kropla po kropli - pozyskać jakąś fundację, która pomoże w wolontariacie, przekonać schron do wolontariatu jako takiego, zorganizować kilka imprez, które pomogą w adopcjach a przy okazji schron "zareklamują" i pokażą jak fajnie działa (wiesz o co chodzi...), potem przekonać do możliwości ogłaszania psiaków wychodzących na wolontariat (wtedy wolontariusz może podać namiary na siebie i robić wstępny przesiew) i tak powoli, powoli pokazywać, że wolontariusze to nie zło, że ich pomoc jest cenna, że nie wprowadzają zamętu i zamieszania, a pomagają zmniejszych ilość zwierząt do adopcji. I może wreszcie, po tygodniach, miesiącach, a może niestety latach uda się przekonać schron i do wizyt poadopcyjnych (które warto by poprzedziło wprowadzenie umów adopcyjnych z zapisem o wizytach - właściciel podpisując taką umowę zgadza się na wizytę u siebie, a więc i przekazanie swoich danych osobowych).

Niestety, po tych "rozmowach" wolontariat w Bielsku został prawie że zlikwidowany. tylko 30 osób może przychodzić co sobotę, reszta, jak będzie więcej chętnych, wyjazd...
więcej o zmianach, pod linkiem:
https://www.facebook.com/psiaekipa/photos/a.313449262130092.1073741836.312691965539155/490679984407018/?type=1
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...