Jump to content
Dogomania

Schronisko w Katowicach - POMÓŻMY IM ZNALEŹĆ DOMY !!! Ruszył wolontariat!


Recommended Posts

Dzisiaj pojechałam rano i złapałam tą suczkę z Dąbrówki. Po pół godzinie i kilku podejściach udało się ale jak tylko założyłam jej smycz był pisk, wyrywanie się i próbowała nas dziabnąć, do auta wsiadła sama i zestresowana się położyła jednak z wyjściem nie było tak lekko w momencie jak tylko się zatrzymaliśmy nie pozwoliła się do siebie zbliżyć warczała i kłapała zębami na lewo i prawo, przez godzinę starałam się zrobić cokolwiek by się uspokoiła:roll: Zawiozłam w końcu sunię do schroniska bo nie byliśmy w stanie jej wyciągnąć z auta jakby diabeł w nią wstąpił. W schronisku zaś jak tylko uchyliły się drzwi uciekła pomiędzy panem ze schroniska i TZ i pognała na szczęście za bramę:roll: Poza tym to bardzo fajna sunia jak nie widziała smyczy to przez półgodziny tuliła się do nas bawiła się z nami podgryzała i nawet głupawki dostała i latała jak szalona ale po założeniu smyczy zupełnie inny pies. Wiem że to wszystko ze strachu, jest młodziutka ma ładne białe ząbki na moje oko ma jakieś 2-3 lata albo i mniej. Ale skórę ma w fatalnym stanie nie wiem czy to świerzb czy co innego ale wyglądało okropnie.

Dajcie mi proszę znać co z nią i co stwierdził wet jak ją obejrzy. Może jakaś fundacja mogła by pannicy pomóc i zabrać ją po kwarantannie bo szkoda by się w schronie marnowała



[B][COLOR=#000000]Jestem wściekła, suczka wczoraj uciekła ze schroniska niedługo po tym jak do niego trafiła nie wiem jak to możliwe skoro wbiegła na ich ogrodzony teren[/COLOR][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/shake.gif[/IMG][COLOR=#000000] Objeździłam dzisiaj rejon schroniska ale nigdzie jej nie ma, na starym miejscu też nie. Ona może być teraz wszędzie problem w tym że ma na sobie dalej smycz a tam wszędzie krzaki jak w jakieś się zapląta to nawet nie chcę myśleć[/COLOR][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/shake.gif[/IMG][COLOR=#000000] Suczka jest malutka szorstkowłosa biała z brązową główką, bez ogonka, jak uciekła miała na sobie czerwoną smycz. Ja jutro rano jeszcze pojadę się rozejrzeć a jakby znaleźli się chętni do pomocy to w sobotę mogę poświęcić cały dzień[/COLOR][/B]

Edited by Gisic87
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gisic87']

[B][COLOR=#000000]Jestem wściekła, suczka wczoraj uciekła ze schroniska niedługo po tym jak do niego trafiła nie wiem jak to możliwe skoro wbiegła na ich ogrodzony teren[/COLOR]:shake:[COLOR=#000000] Objeździłam dzisiaj rejon schroniska ale nigdzie jej nie ma, na starym miejscu też nie. Ona może być teraz wszędzie problem w tym że ma na sobie dalej smycz a tam wszędzie krzaki jak w jakieś się zapląta to nawet nie chcę myśleć[/COLOR]:shake:[COLOR=#000000] Suczka jest malutka szorstkowłosa biała z brązową główką, bez ogonka, jak uciekła miała na sobie czerwoną smycz. Ja jutro rano jeszcze pojadę się rozejrzeć a jakby znaleźli się chętni do pomocy to w sobotę mogę poświęcić cały dzień[/COLOR][/B][/QUOTE]

Nie ma jej tu, nigdzie nie biega. Myśmy z mamą też próbowały ją wcześniej złapać. Odkąd ją złapałaś to nie pojawiła się w okolicy. Będę miała oko. Dam też znać Andrzejowi, jakby pojawiła się w sosnowieckim schronisku, ale wątpię, bo nikt jej tu nie potrafił złapać, a wiele osób próbowało. Chyba, że dostaną zgłoszenie na interwencję. Zadzwoniłam do p. Justyny, która starała się ją cały czas złapać. Też już jej nie widziała więcej.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj jedna z dziewczyn wyprowadzająca psy schroniskowe widziała ją niedaleko stawików, gdzie to jest? Żeby tylko udało się ją złapać to biorę ją do siebie choćby się waliło i paliło. Nie mogę sobie wybaczyć że musiałam oddać ją do schronu a ona uciekła:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gisic87']Dzisiaj jedna z dziewczyn wyprowadzająca psy schroniskowe widziała ją niedaleko stawików, gdzie to jest? Żeby tylko udało się ją złapać to biorę ją do siebie choćby się waliło i paliło. Nie mogę sobie wybaczyć że musiałam oddać ją do schronu a ona uciekła:shake:[/QUOTE]

Stawiki to staw w sosnowcu na granicy z Katowicami, niedaleko stawu Borki

[URL]https://maps.google.pl/maps?saddr=Stawiki,+Sosnowiec&daddr=Stawiki,+Sosnowiec&hl=pl&ll=50.273303,19.108357&spn=0.004587,0.009538&sll=50.273104,19.112542&sspn=0.009175,0.019076&geocode=FZIe_wIdJpUjASk7VnqRB9AWRzFjZCfLcbo46w%3BFZIe_wIdJpUjASk7VnqRB9AWRzFjZCfLcbo46w&oq=stawiki&t=h&dirflg=w&mra=ls&z=17[/URL]


trzymam kciuki za odnalezienie suni!

Link to comment
Share on other sites

Dostaliśmy taka wiadomość na fb schroniskowym:
"Dzień dobry. Mam sprawdzony (już po wizycie przedadopcyjnej) domek dla psiaka. Miał to być dom dla suczki uratowanej z katowickiej meliny, ale sunia zostaje w DT na stałe i domek "jest wolny". Odpowiedzialna Pani z 4-letnim synem, w domu jest kastrowany, przyjazny kocur. Co weekend (nie zależnie od pogody) cała rodzina wraz ze zwierzakami (również rodzice z kotami i sterylizowaną, starsza sunią) wyjeżdżają do domku z ogrodem. Psiak będzie miał dobra opiekę, aktywny tryb życia i mądrą panią. Szukamy pieska w wieku od kilku miesięcy do 2 lat, płeć nieistotna (będzie obowiązkowo kastracja), żeby urósł dość duży (conajmniej nad kolano, a najlepiej ponad 30kg). I ważne, żeby było wiadomo że jest pozytywnie nastawiony do dzieci i innych zwierzaków. Chętnie pies z domu tymczasowego lub świeżo oddany lub odebrany. Okazuje się, że nie łatwo takiego kandydata znaleźć. Może w wśród Waszych podopiecznych? oczywiście umowa adopcyjna będzie spisana i zawsze możliwa będzie wizyta poadopcyjna oraz kontakt z nowym opiekunem. Pozdrawiam."

Może macie pod opieką jakiegoś psiaka, który spełniałby te kryteria?

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#3E454C][FONT=Helvetica]Zna ktoś z tu obecnych osobę, która mogłaby zająć się psem?

"Cejlon - 4 letni, duży pies. Pogodny i radosny. Każdy kto ma okazje go poznać jest w nim zakochany. Adoptowany ze schroniska w październiku 2013r. Jego właścicielka wyjeżdża na 2 tygodnie nam morze jako opiekunka aby dorobić. Pies nie może jechać z nią. Nie ma się nim też kto zająć. Nie stać jej na hotel. Za pobyt psa musiałaby zapłacić więcej niż zarobi. Szukamy kogoś kto się nim zaopiekuje w terminie 16-31 sierpień. Czasu zostało niewiele. Cejlon jest łagodny do ludzi, dzieci, potrafi zostawać sam w domu. Wystarczą mu 3 spacery, ale nie pogardzi 3h taplaniem w jeziorze. Pies nie toleruje kotów, ptactwa. Grzebie też w śmieciach. Dogaduje się z psami. W razie co, może umówić się na spacer zapoznawczy. Właścicielka zapewnia karmę, może zapłacić 100 zł max."[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam do Fary, która wróciła po prawie roku do schroniska
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/247096-Fara-znalazła-swoje-miejsce-na-ziemi-ma-dom?p=22382961#post22382961"][B][SIZE=3]KLIK![/SIZE][/B][/URL]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-ObnMhIrNZqo/U_ZKa6Mv9HI/AAAAAAAAV6E/8Eb4nyaP4R4/s640/DSC_2084-1.jpg[/IMG]

Edited by choba
Link to comment
Share on other sites

Z kim można się kontaktować ws błękitnego szczeniaka amstaffa z Waszego schroniska? Podesłałam go Fundacji AST bo wiem że często szukają młodych, łagodnych psów na DT i proszono o kontakt z osobą decyzyjną jeśli chodzi o możliwość zabrania go ze schroniska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jenny19']Z kim można się kontaktować ws błękitnego szczeniaka amstaffa z Waszego schroniska? Podesłałam go Fundacji AST bo wiem że często szukają młodych, łagodnych psów na DT i proszono o kontakt z osobą decyzyjną jeśli chodzi o możliwość zabrania go ze schroniska.[/QUOTE]Z biurem schroniska - 32 256 61 15.

Link to comment
Share on other sites

[B]Bardzo bardzo proszę o PILNY kontakt[/B] ze schroniskiem w Sosnowcu, gdyby (znowu...) trafiła do Was Tekila.
Ma czipa, była już u Was miesiąc, odebraliśmy ją i niestety znów uciekła z boksu :/
[CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-RmmCejuGfGg/U0lF15JnHeI/AAAAAAAC8bc/LoWAbM1jSUk/s700/DSC_0079.JPG[/IMG]

[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...