Jump to content
Dogomania

Nie wiem czym czesać psa POMOCY


malinamirek

Recommended Posts

Witam, zwracam się z prośbą do bardziej doświadczonych osób, które pomogłyby mi wybrać odpowiednie narzędzie do rozczesania kołtunów i wyczesania martwej sierści u mojego psa. Do tej pory posługiwałam się szczotką, ale zęby ze szcztoki zostają na psie. Owszem ładnie wyczesuje podszerstek, który teraz Sonia na potęge gubi, ale tylko w miejscach gdzie można się tą szczotką wbić. o ogonie i tzw KALESONACH przy ogonie mogę zapomnieć. Przyczepiają jej się tam liście i różne inne gałązki. Sunia jest owczarkowata, ma długą gęstą sierść. W załączniku dodałam kilka zdjęć. Najgorszy jest ogon. Nie rozczesałam go jeszcze NIGDY. Na mokro, na sucho - dramat. Pytam na forum, dlatego że nie chciałabym niepotrzebnie wydać fortuny na coś co i tak nie zdałoby egzaminu.

Link to comment
Share on other sites

Malina ,nic Tobie nie poradzili .Cockermanko  taki  proponujesz? I znowu szczotka ,która tylko po wierzchu drapie ,dużo ruchów  trzeba robić i skutek mały.

Malina ,żeby to była W-wa lub okolice, mogę jeździć ,ale koszty , to problem bym rozwiązał, a tak  to możesz uwierzyć lub nie ,proponuję 2 grzebienie  Spratts 072 i 076 i nie powinno być problemu. Można stosować trymery, ale to ja bym używał. Grzebienie te bardzo dobrze wyczesują od skóry i masują , nie drapią.

Link to comment
Share on other sites

Cockermanko właśnie się lituję i proponuję wg mnie uniwersalne i co najważniejsze  skuteczne grzebienie. Dla kobiety mogą być trochę niewygodne,ale  trzeba się przyzwyczaić ,ale dla psa są dobre.

Jednych ruchem wyciąga ,to co potrzeba i skórę psu masuje, a nie drapie.

Właściwie to ja nie będę pisał tylko proponował rozmowę ,bo szkoda mojego czasu .

Trzeba kilkanaście lat tymi grzebieniami popracować na kołtunach i można porozmawiać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...