Jump to content
Dogomania

Okropne tendencyje do tycia


Aleks_Bo

Recommended Posts

Moja ok 4 letnia sunia ( mix BC z husky) ma okropne tendencje do tycia. Wszelkie badania pod katem problemow z tarczyca kiedys miala robione i było wszystko ok. Od samego poczatku jak do mnie przyjechala byly problemy z waga, wystarczylo dac o ciupke za duzo jedzenia i pies tyl w zastraszajacym tempie. Kira jest na barfie( kiedys byla na bosh light przez jakis czas). Ogolnie to nie jest jakoś wybitnie gruba ale jednak z 3 kg mniej powinna miec. A wedlug poniektorych i 5 ... Bo to pies sportowy. Jakis czas temu miala ta swoja idealna wage 18 kg ale znow przytyla. W dodatku miesiac temu miala sterylke... A wiec koszmar. Choc zmniejszylem jej porcje o polowe to i tak wciaz wyglada...źle. Ruchu ma naprawdę duzu, codziennie frisbee(ograniczam jedynie skakanie, boje się o stawy..), bieganie z innymi psami czy nawet plywanie( choc coraz mniej że wzgledu na temp). Raz na jakis czas biega też przy rowerze. Spacere codziennie min. 2 h... A wiec jak wspominalem, ruchu duzo. Zaczynam się odstatnio zastanawiac nad jakimis preparatami odchudzajacymi...tylko nie wiem czy takie cuda dzialaja i nie szkodza... I tu pojawia się moje pytanie do dogomaniakow, co radzicie? Macie jakies pomysly? A i jtr przesle zdjecia jak wygladal/wyglada mój pies plus aktualna waga.

Link to comment
Share on other sites

ale spójz co napisał autor,pies jest typem"sportowca"więc każde kilo więcej to większe obciążenie na stawy,więc dobrze że autor dąży do utrzymania psa w chudości.

Aleks_Bo prócz tego ruchu co ma dorzuciłabym np.karnitynę,może dobre chondroprotektory w celu wzmocnienia chrzastek,na pewno nie dawałabym psu nic typu "slim fast"czy typu "asystor slim"dedykowanym dla ludzi.dorzuciłabym jeszcze diete odchudzajaca jeśłi wolisz to suchą forme(ale nie karmę bytowa typu light)-jest o tym w dziale żywienie-diety.poczytaj sobie co ludzie plecają.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dziękuję wam za odpowiedzi. Kirze udało się w końcu schudnąć teraz waży nieco ponad 18. Okazało się, że najlepszym sposobem na szybkie odchudzenie była codzienna jazda przy rowerze, przy czym pies musiał cały czas biec kusem. Oczywiście miała również mniejsze porcję, ale nadal barfowaliśmy.

Poniżej przedstawiam jak przebiegało jej chudnięcie. Na pierwszym zdjęciu waga ponad 23 kg, na drugim ok 20 zaś na trzecim nie co ponad 18.

 

d7e3343b97657.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...