Jump to content
Dogomania

Sonia - narośl na przedniej łapce, prawdopodobnie nowotwór..


gsikora

Recommended Posts

Psina ok 7 lat.. owczarek szkocki blue merle
2 domy zastepcze, zanim trafiła do mnie.. zanim mnie wybrała...
 
Od jakiegoś miesiąca ma narośł na przedniej łapce w górnej częsci (nad łokciem, poniżej barku). Nie boli jej to, biega, skacze, we frisbii potrafi bawić się parędziesiąt minut, do upadłego, po każdym rzucie łapiąc w powietrzu. Diagnoza, na 99% nowotwór, Prędzej czy później kość pęknie... a sam nowotwór raczej się przerzuci.. jutro 2014-10-28, biopsja.. 
 
Lekarz 1
Czyszczenie, z możliwością nawrótu za jakiś czas, mogą być przerzuty
Amputacja...
 
Lekarz 2
Czyszczenie, z możliwością nawrótu za jakiś czas, moga być przerzuty
Amputacja stanowczo nie, by nie męczyć psiaka...
 
Psina źle zniosła sterylizację w zeszłym roku (problemy z wybudzeniem i powikłania)... nie chcę jej męczyć tym, co niepotrzebne....
 
Jeśli jest ktoś w stanie pomóc,, proszę....... zrobie dla niej wszystko... Ona musi żyć.....
PS Jestem z Zagłębia / Śląska
 
10631251_986081661418536_433816146994818
 
10671211_986081668085202_822506341384669
 
10703560_971831409510228_703749959167362
Link to comment
Share on other sites

Postara sie mze przeslac te zdjecia rtg jakiems dobremu wetowi zajmujacemu sie ortopedia.poszukaj moze w dziale weterynarze.co bym zrobila gdyby to byl moj pies-na pewno nie pozwolilabym amputowac lapy zwlaszcza ze pies normalnie chodzi,nie kuleje czyli nie boli.czy ten twor rosnie?jesli twor nacieka kosc (niestety mam slaby sprzet i jakosc zdj u mnie jest taka sobie)to niestety jest wielce prawdopdobne ze to zlosliwiec,ale takie formy nowotworzenia dokuczja psu.

Link to comment
Share on other sites

Narazie 2 lekarzy chce amputować.. 1 nic nie robić bo psinie 'zostało' 3 miesiące życia... 2 czyścić ranę...

 

1 zlitował się i po obejrzeniu wszystkiego i wyników krwi, że to może być zapalenie.... (krew ma idalną.. wszystko w granicach środkowych lub niższych, nic podwyżone)..

Oby to było to.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...