Jump to content
Dogomania

Kącik koniarzy


Mi.

Masz swojego konia?  

186 members have voted

  1. 1. Masz swojego konia?

    • Mam :)
    • Niestety nie mam
    • Na razie nie mam, ale sądze, że już niedługo czterokopytny zagości w moim domu :)
    • Mam, ale chyba niedlugo będziemy musieli się rozstać...
    • Nie mam i mieć nie będe


Recommended Posts

[quote name='Rinuś']tak ogólnie to jeżdżę w Toruniu w Fundacji Ducha,ale tam gdzie jeżdżę pracować to jest na Zasadkach :) takie gospodarstwo koło Rypina :)
mają tam aż 5 koni :evil_lol::evil_lol: ale za 2 lata ma już tam stać stajnia na 20 koni i w tym same rasowce :loveu::loveu::multi:[/quote] [B]niezle plany na przyszlosc;)a jaka masz prace w tej stajni?[/B]


[B][SIZE=4]jest tu moze ktos z volty?[/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

rano nakarmienie koni i wyprowadzenie ich na padok,potem biorę Lune (ma ponad 2latka) i ją lonżuję oraz przyzwyczajam do ogłowia,zakładałam jej już raz siodło i było nawet nieźle :) potem zazwyczaj biore takiego Greya i jeżdżę na nim :) trochę na padoku i trochę w teren :) jeździłam jeszcze na Gromie,ale jak przyjechał kowal i werkował kopyta to okazało się żę Grom jest po ochwacie :shake: i kowal mu to wszystko odsłonił i teraz Grom kuleje,ale ma smarowane kopyta więc niedługo powinien dojść do siebie :)
no i jest jeszcze Montana,ale ona ma źrebaka i poza tym jest trochę chuda więc nie chcę jej męczyć...

pssstt...idę oglądać mecz !!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*luthien*'][B][SIZE=4]jest tu moze ktos z volty?[/SIZE][/B][/quote]
Jezeli dobrze kojarze, to Wojenka jest na Volcie ;) [moze to bylo inne duze forum o koniach, ale nie sadze...]

[wiem od kolezanki, ja z konmi mam tyle wspolnego, co troszku fotek i pare jazd ;) boje sie tych bydlakow i tyle :(]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']rano nakarmienie koni i wyprowadzenie ich na padok,potem biorę Lune (ma ponad 2latka) i ją lonżuję oraz przyzwyczajam do ogłowia,zakładałam jej już raz siodło i było nawet nieźle :) potem zazwyczaj biore takiego Greya i jeżdżę na nim :) trochę na padoku i trochę w teren :) jeździłam jeszcze na Gromie,ale jak przyjechał kowal i werkował kopyta to okazało się żę Grom jest po ochwacie :shake: i kowal mu to wszystko odsłonił i teraz Grom kuleje,ale ma smarowane kopyta więc niedługo powinien dojść do siebie :)
no i jest jeszcze Montana,ale ona ma źrebaka i poza tym jest trochę chuda więc nie chcę jej męczyć...

pssstt...idę oglądać mecz !![/quote]
[B]no to fajnie tam masz:)[/B]

[B]ja wlasnie kupilam taki oto zestawik z oksera:
[/B]
[CENTER][IMG]http://okser.pl/sklep/images/hkm/5992.jpg[/IMG]
[/CENTER]
[LEFT][IMG]http://okser.pl/sklep/images/waldhausen/110770_3.jpg[/IMG]

[B]i mam do sprzedania czaprak i oglowie:)[/B][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']śliczne to ogłowie :loveu::loveu: też kupiłam przedwczoraj,ale to na młodego konia więc takie byle jakie bo pewnie i tak je zerwie jak to poprzednie :evil_lol::evil_lol:

a to różowe to to to to jest osłonka na uszy??:crazyeye:[/quote]
[B]tylko to oglowie zamiast blekitnych paskow ma rozowe:evil_lol: mam rozowa manie ;P[/B]


[B]tak:lol: jest liliowa:cool1: [/B]

[B]zapomnialam dodac, ze czaprak jeszcze kupilam:D[/B]
[CENTER][B][IMG]http://okser.pl/sklep/images/busse/116306.jpg[/IMG][/B][/CENTER]

[B]zgadnijcie jaki kolor:lol::lol: [/B]

[B]przesylka powinna dojsc za 7 dni:cool1: [/B]

Link to comment
Share on other sites

o nie haha :P jak u mnie w stajni laska kupiła dla swojego ukochanego konia różowy kantar to na momencie został on wywalony bo koń wyglądał w nim jak debil :diabloti::diabloti:
ale Ty chyba nie masz konia ,więc dla kogo te wszystkie prezenty?? :eviltong::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']o nie haha :P jak u mnie w stajni laska kupiła dla swojego ukochanego konia różowy kantar to na momencie został on wywalony bo koń wyglądał w nim jak debil :diabloti::diabloti:
ale Ty chyba nie masz konia ,więc dla kogo te wszystkie prezenty?? :eviltong::eviltong:[/quote]
[B]a ja wiem[/B]
[B]bede dzierzawila niedlugo, a jak rodzice zobacza, ze to nie taki wielki problem to moze kupimy:P[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']a masz juz jakiegos konkretnego konia upatrzonego ?[/quote] [B]mam, Diane:) ale bylby z nia pewien problem...Ale z tym do wlasciciela stajni sie zwroce.[/B]

[quote name='Osoria']O fajny temat.Ja jezdze od 5 lat na wyscigach na służewcu.[/quote]
[B]woow, a startujesz w wyscigach??:cool3:[/B]


[B]Wlasnie wrocilam z jazdy... Na Diance w terenie. Trenerka wziela najbardziej szalonego konia ze stajni... 3 latka - Bystrego. Pojechalismy do lasu i szok. Bystry w ogole sie nie sluchal, byl caly w nerwach... wszystkiego sie bal. Pot mu splywal garsciami:roll:. Trenerka probowala go jakos uspokoic, ale to nic nie dalo. W koncu rowniez i jej puscily nerwy i zaczela krzyczec na niego aby stanal, bo krecil sie niesamowicie i deba stawal. A poniewaz Diana jest przewrazliwiona na dzwieki (boi sie muzyki, krzykow itp.) rowniez zaczela sie rzucac... na dodatek kilka krokow przed nami przez sciezke na ukos przechodzila jakas zylka. Zaplatala sie w galezie drzew. Jakas dziewczyna probowala ja zdjac, ale nie udalo jej sie. Dalo sie tylko przejsc bokiem, aby sie nie zaplatac... no i Diana cala pobudzona i w nerwach przeszla ale.... bokiem. Tak, ze tylna noga zawadzila o zylke i pociagnela za soba... wtedy dopiero oszalala.:crazyeye: Postanowilam zejsc i jej to otplatac. Udalo sie chyba po 5 minutach:roll:. Postanowilismy ruszyc ostrym galopem i zejsc szybko z tej sciezki.:shake: Dalej probowalam sobie przypomniec co kiedys czytalam o oddechu i jak konie na nie reaguja. Zmienilam rytm oddychania, dawalam jej spokojniejsze sygnaly i uspokoila sie. I bylo ok do konca jazdy:p Gorzej bylo z Bystrym, ktorego za nic nie dalo sie opanowac:crazyeye: A Diana i Bystry sa w tym samym wieku... ona jest nerwowa bo ma w sobie 3/4 araba, ale Bystry.....:roll: [/B]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ja liczę na jazdę u Ciebie, tylko chyba nie na Dianie co?:evil_lol: Bo jak mnie zabije?:evil_lol::evil_lol:[/QUOTE][B] Diane czasami daja na jazdy dla poczatkujacych, ale ludzie jej podobno nie lubia, bo sobie z nia nie radza:)[/B]

[B]Ale mozliwe, ze pan Jacek nie da mi wydzierzawic jej to wtedy moze wezme spokojniejszego... choc szczerze wole wariaty:lol: [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*luthien*'][B] Diane czasami daja na jazdy dla poczatkujacych, ale ludzie jej podobno nie lubia, bo sobie z nia nie radza:)[/B]

[B]Ale mozliwe, ze pan Jacek nie da mi wydzierzawic jej to wtedy moze wezme spokojniejszego... choc szczerze wole wariaty:lol: [/B][/quote]
Myśl też o mnie, proszę....:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='goldenka245']Jasssssssssssssssssssne:diabloti: Najwyżej mi będziesz "pomagać'' :eviltong: :D Tylko się na mnie nie złość:roll::cool3:[/quote] [B]ja sie nie umiem zlosic:) (chyba:roll: :evil_lol:) na takie rzeczy :P[/B]


[B]a wlasnie... co do tej dzierzawy to dowiedzialam sie kilku rzeczy w biurze... przede wszystkim trzeba miec mase wolnego czasu, aby jezdzic minimum 2-3 jazdy dziennie. Po za tym mozna wydzierzawic konia na minimum 3 miesiace, choc moze ublagam o 2;). Placi sie 1000zł miesiecznie + koszt jazd (im wiecej jezdzisz tym mniej placisz) Rozmawialam z taka dziewczyna i powiedziala mi, ze Diana jezdzi na specjalne jazdy skokowe... przygotowuja sie tam do zawodow... te przeszkody sa naprawde wysokie i nie wiem czy dala bym rade cos takiego przeskoczyc. Musze pogadac z wlascicielem stajni... moze zdjal by Dianke ze skokow... albo jakies inne rozwiazanie[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*luthien*'][B]hehe a jaka to stajnia?;)[/B]

[B]a moze wydzierzawie konia na 3 miesiace?:roll: hm...[/B][/quote]
Nie znam nazwy, ale podobno mają tam... czystej krwi ARABY! :multi: z rodowodem oczywiście :loveu:, koniki polskie chyba i jakieś mieszanki kuców;)
I jest tam tak, że trzeba sprzątać boksy, czyścić konia itd. a w zamian za to ma się godzine jazdy za darmo :loveu:
tylko nei wiem czy ta stadnina dalej funkcjonuje i czy dalej tak tam jest, bo to znajomi nam mówili :) ale mam nadzieje :roll:;)

3mam kciuki żebyś wydzierżawiła :cool3::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Basia, stajnia a nie stadnina ;) Jestem uczulona na ten błąd ;) No chyba, ze to miejsce gdzie jest prawdziwa hodowla koni - to zwracam honor...

Większość stajni rekreacyjnych oferuje "pracę za jazdy" , tylko w róznych miejscach roznie się to przekłada. Np u mnie jest dosyc duzy luz - jak juz pracujesz, ustalasz kiedy masz dyżurki i zasadniczo to mozna jeździć codziennie. Tylko ja na to w roku szkolnym czasu nie mam ;) Więc muszę się zadowalać jazdą 1-2 razy w tygodniu. Ale co tam, ja do końca życia będę rekreantem , już się z tym pogodziłam...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...