Jump to content
Dogomania

Pomóżcie zrozumieć zachowanie mojej suczki


walczący z gównem

Recommended Posts

Nikt nie pisze, bo temat był wałkowany tysiąc razy. A jeśli ktoś tłucze czy chce tłuc szczenię "bo gryzie" to powinien temu szczenięciu natychmiast znaleźć nowy dom. Albo porządnie walnąć się w łeb i zacząć się uczyć czegokolwiek na temat psów.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie, ja psa nie biję.Może dlatego, że z natury jestem cierpliwa .Uważam, że to nie ma sensu.
W takich sytuacjach odsuwam psa, bardzo stanowczo i ostrym gĺosem rzucam krótkie:nie!.Mojej jamnicy trzeba było nawet i kilkanaście razy powtórzyć.Była próba sił ale nigdy nie ustępowałam.
Próbuję tež zablokować dostęp do niebezpiecznych rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

jest jedna rada, powinieneś iść razem z psem na szkolenie - i to nie jest wyciąganie pieniedzy, to szczera porada...

- jak sam piszesz, nie masz doswiadczenia z psami, sam piszesz, że sunia ma coś z teriera - to bardzo specyficzne psy, rasa stworzona do polowań, sunia zachowuje się prawidłowo jak na terierowate szczenie ale potrzebuje cierpliwego i mądredo prowadzenia...

- podczas szkolenie uczysz się przede wszystkim Ty - jak postę pować prawidłowo ze szczeniakiem, jak odczytać prawidłowo jego sygnały, ktore wyrażnie wysyła i jak prawidłowo na nie zareagować...

- czytanie różnych książek na ten temat pomoże tylko wtedy jeżeli masz odpowiednie doświadczenie w pracy z psem....szczerze radzę jak najszybsze zgłoszenie się do "psiego przedszkola".....

Link to comment
Share on other sites

i tak sie ekscytuje średnio co 2 minuty przez połowe wieczoru (2-3h) ?

 

Jeden szczeka, drugi łazi i się kręci non stop pod nogami, trzeci aby patrzy, co by tu zmalować, czwarty "gada", jojczy, burczy, a piąty wyładowuje swoją frustrację właśnie tak. Trzeba znaleźć psu zajęcie. 

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli jesteś z okolic Katowic albo Krakowa, zapraszam do kontaktu. Centrum Kynologiczne Canid. Bardzo dobre jest poszukiwanie pomocy i już sam fakt szukania jej nawet na forum oznacza, że chcesz coś poradzić na ten problem. Jednak, nie widząc psa, to tak jakbyś chciał, żeby lekarz wyleczył pacjenta nie widząc go. 

Co do alpha rolling i dominacji psa nad człowiekiem...to stare, zresztą jak się okazało nieprawdziwe teorie z początku zeszłego wieku :) od tamtej pory wiemy duuuużo więcej na temat gatunku, jakim jest pies.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...