Jump to content
Dogomania

Widzieliście dzisiejszą(13.07.)"Uwagę"?Znowu o "psie-mordercy":/


Dobermania

Recommended Posts

Widzieliście dzisiejszą "Uwagę"?
Facet sprawił sobie suczkę w typie AST, "bo syn go prosił", dlatego że... wszyscy jego koledzy takie mają, więc i on chciał się pochwalić.
Suczka ma 9 m-cy, wylądowała w schronisku, po pogryzła trójkę dzieci w krótkim czasie, wyskakując z balkonu na parterze:/

Szkoda gadać - kupił synowi prezent a teraz, na pytanie reporterki, czy kupił by drugi raz "TAKIEGO PSA" - odpowiedział "nie"; potem spytała, czy wyobraża on sobie powrót tego psa do ich domu - też nie!
Sfilmowali ją w schronisku siedzącą na budzie - smutne, zaropiałe oczka, suczka spokojna. I co, tak ją tam zostawi? Czy z łatką "psa agresywnego" (i to w wieku dziewięciu miesięcy!) ma szanse na nowy dom[IMG]http://www.forum.molosy.pl/images/smilies/icon_sad.gif[/IMG]?


Co Wy na to, żeby napisać na forum "Uwagi" to i owo? Chociaż pewnie nic to nie da, bo nawet, jeśli napiszę, że to nie wina psa, nawet jeśli poprę to rzeczowymi argumentami, oni dalej będą wiedzieć swoje...[IMG]http://www.forum.molosy.pl/images/smilies/banghead.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Widziałam ten program. I po wcześniejszych zapowiedziach obawiałam się, że to będzie gorzej przedstawione. A oni jednak pokazali, że to wina ludzi, którzy trzymali psa na balkonie małego mieszkania. I nawet na spacery nie miał kto z nim chodzić. :(
Zabrakło mi tylko jakiejś uwagi na temat tego, że to pies w typie amstafa, a nie rodowodowy pies z porządnej hodowli. Fakty są takie, że pies pogryzł dwoje dzieci, więc coś jest z nim nie tak. Ale czy to kwestia genów, czy wychowania - nie wiadomo. Pewnie jedno i drugie.

Żal mi dzieci, żal mi psa, bo z etykietką "agresywny" ma spore szanse na uśpienie alb gnicie w schronisku do końca swoich dni i tych ludzi też mi żal, bo myślą, że skoro pies w schronisku, to problem rozwiązany. ;(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewatonieja']z ciasnego balkonu do ciasnego boksu, bedzie tylko gorzej :-([/quote]

Oczywiście, ze będzie tylko gorzej. Ale jeżeli po zapadnięciu wyroku przez Sąd Karny, ktoś z prawników pomógłby rodzicom pogryzionych dzieci poprowadzić sprawę cywilna przeciw byłym wlaścicielom i ogłoszono by publicznie, ile taki "idiota" musi zapłacić, to wielu innych, dziesięć razy przemyślałoby sprawę zanim kupiłoby synkowi psa.
Zresztą, w tym przypadku mamy tylko jakiegoś "lekko ograniczonego" faceta z rodziną, nie mającego pojęcia o psach. A jak się Wam podobała Paulina Holz (Agnieszka z Klaniu), która w programie "Mój pies i inne zwierzaki" TVP 3 propagowała "cygańskie" wychowanie swojej amstafki. "Ona uwielbia cały świat, wszystki ludzi" mówiła o latającej luzem, bez kagańca suce, która dosłownie ją "olewała". Nie mam nic przeciw psom biegającym bez smyczy i kagańca, pod jednym warunkiem, pies musi być całkowicie pod kontrolą właściciela. Jeżeli pies robi "łaskę" z przyniesieniem aportu lub przyjściem na przywołanie, to właściciel po prostu tej kontroli nie ma. I jakoś nie wierzę w jej zapewnienia, że pies jest na najniższej pozycji w stadzie, bo po zachowaniu jej psa nie było tego widać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...