Jump to content
Dogomania

Ósemka psiaków potrzebuje pomocy rzeczowej


Recommended Posts

Kochani
 
Od lat pomagamy bezinteresownie zwierzakom. Udało nam się szczęśliwie znaleźć dobre domy dla ponad 30 psiaków i 8 kociaków. Zawsze pomagaliśmy bezinteresownie, nigdy nie pytaliśmy o pieniądze.
Znalazły u nas m.in. schronienie:Kama z Krzyczek, Leda z łódzkiego schroniska, dwa niewidome staruszki, mała Gabi z cmentarza, Hamlet, Rufus, Murzynek, Kleks, Sinus, Blendzia, Kropka,  Nela, Emi, Łajt, Baryłek, Mamba, Bisio, Telek, Zuzia, Suzi, Wika, Edek, Skrętka, Misza, koty Szeler, Znajdka, Mila, Milka, Amelka, Miłek, Mela, Malwinka...
 
Od pewnego czasu sytuacja jednak mnie przerosła.  Mam obecnie pod bezpośrednią opieką 8-kę ogonków.
-
-Dora zwana Dorotką.
Adoptowana z Koszalina, po śmierci właściciela. Jej pierwszy właściciel kupił ją od jakiegoś buraka za flaszkę. Dorcia była potwornie chuda, zarobaczona. W związku ze skrajnym zagłodzeniem jako szczenię, nie wykształciły się jej zawiązki zębów trzonowych stałych. Pokarm musi dostawać miękki.
Obecnie to sunia ok. 9 letnia, duża, kudłata, mix malamuta z owczarkiem niemieckim, ciekawska, wesoła, miła, alfa w stadzie. Wielka pieszczocha, chociaż udaje groźną ;-)
 
Miesięczny koszt karmy dla Dorki to ok. 100 zł.
Miesięczne zabezpieczenie na kleszcze (Fypryst) to ok. 15 zł
Obecnie Dorka potrzebuje kompletu szczepień-koszt 75 zł
4.11.2014 została odrobaczona

5.06.2015 szczepienie (kombajn)
 
Raz do roku, na wiosnę jest strzyżona u psiego fryzjera (koszt 100 zł plus odkupienie ostrza), ponieważ samodzielne jej ostrzyżenie jest niemożliwe, ze względu na ogromną, grubą sierść. Mamy tylko jedną panią, która podjęła się strzyżenia tej "owcy".  W grubaśnym futrze jest jej niemożliwie gorąco latem.
 
-Wpłynęło od Osobistego Wujka 175 zł (styczeń 2015)-zakupiliśmy karmę Britt oraz puszki, w najbliższym czasie Dorcia zostanie również zaszczepiona.
-Wpłynęło od Osobistego Wujka 100 zł (luty 2015) - zakupiono karmę Britt i puszki oraz Sabunol
-Wpłynęło 200 zł (marzec, kwiecień)od Osobistego Wujka Lucero, zakupiłam Britt oraz puszki Animonda i zabezpieczyłam Sabunolem oraz zakupiłam obrożę Sabunol, kupiłam Glukozaminę w tabletkach.
-Wpłynęło od wujka Lucero 100 zł (maj) zakupiona karma Britt oraz puszki animonda oraz  glukozamina i krople Fiprex
 
 
Dziękuję Wujku hau hau. Dorotka
 
Osobisty Wujek Lucero
3329set.jpg
 
 
 
-Benia zwana Beniuszkiem lub Mamusią
Duża, czarna,  baaaaaaaaaardzo mądra i inteligentna sunia, mix labradora, wyrzucona na skraju lasu w Boże Narodzenie z samochodu, miesiącami błąkała się po lasach, kradła  kury, była dzika, bała się ludzi, co uratowało jej życie.
\Benia to kochana sunia. Mądra, bardzo inteligentna, w stadzie pełni rolę wychowawczyni, matki i ojca jednocześnie. Gdy trzeba-poliże i obroni, gdy trzeba-skarci. Kocha pływać. Umie się uśmiechać na komendę "Benia uśmiech" :smile:
Ma ok. 5 lat.
 
Miesięczny koszt karmy dla Beni to ok. 70 zł
Miesięczny koszt zabezpieczenia na kleszcze (Fypryst) ok. 15 zł
Obecnie Benia potrzebuje kompletu szczepień-koszt 75 zł-koszt szczepień pokrył Lucero.
4.11.2014 została odrobaczona

5.06.2015-szczepienie (kombajn)
23vep80.jpg
 
 
 
-Maksio zwany Rudą Pierdółką lub Masiuniem
Kochany rudzielec, wielkości do kolana, kuzyn amstaffa. Jest psiakiem mocnej budowy.
Biegł polną drogą w upalny dzień z grubym sznurem na szyi. Co więc było robić?...
 Jedyny gadający egzemplarz w stadzie. Mówi duuuużo, staje przy człowieku i nadaje "agagagaaamumuamuagu" ;-) domagając się tym samym pieszczot. Pieszczoch ogromny.
Ok. 7-8 letni.
 
Miesięczny koszt karmy dla Maksia to ok. 50 zł
Miesięczny koszt zabezpieczenia na kleszcze to ok. 10 zł
Obecnie Maks potrzebuje kompletu szczepień-koszt 75 zł, koszt szczepień pokrył Lucero.
4.11.2014 został odrobaczony

5.06.2015-szczepienie (kombajn)
mcavwl.jpg
 
 
 
-Gucio zwany Guniem lub Majtkiem
Kochany psiak, ma w swoich przodkach husky, wielkości do kolanka, ok. 5 letni, wesoły, grzeczny, przymilny, bardzo ufny.
Wyrzucony we wsi jako ok. półroczne szczenię, błąkał się, łapał kury, aż wpadł we wnyki.
Był przerażony, skulony, teraz to nie ten sam psiak, uszka stanęły, sylwetka się wyprostowała :smile:
Jest pieskiem, który cieszy się życiem, jest wiecznie uśmiechnięty. Bardzo przyjacielski do wszystkich - i zwierząt i ludzi. Wspaniały pływak. Przytulak i pieszczoch.
 
Miesięczny koszt karmy dla Gucia to ok. 50 zł
Miesięczny koszt zabezpieczenia na kleszcze ok. 10 zł
Obecnie Gucio potrzebuje kompletu szczepień-koszt 75 zł, koszt szczepień pokrył Lucero.
4.11.2014 został odrobaczony

5.06.2015-szczepinie (kombajn)
206ee5f.jpg
 
 
 
-Saba zwana Sabulkiem
Przesympatyczna sunia, z obciętym ogonkiem, wielkość do kolanka, przyjaciółka wszystkich. Znaleziona listopadowej nocy na wiejskiej drodze, ze sznurem na szyi, biegająca bezładnie, chuda, prawie zamarznięta. Przyprowadzona na szaliku. Nie protestowała.
Ma ok 5 lat. Bardzo łagodna. Bardzo wesoła, skoczna jak sarenka. Z każdym nowym psiakiem od razu się bawi. Każdego i psa, kota i człowieka, zaliże z miłości, nawet gdy kogoś widzi po raz pierwszy.
Pływa jak ryba. Jest wiecznie uśmiechniętym psiakiem.
 
Miesięczny koszt karmy dla Saby to ok. 50 zł
Miesięczny koszt zabezpieczenia na kleszcze ok. 10 zł
Obecnie Saba potrzebuje kompletu szczepień 75 zł, koszt szczepień pokrył Lucero.
4.11.2014 została odrobaczona

5.06.2015-szczepinie (kombajn)
 
Bardzo często choruje na zapalenie ucha oraz trzeba jej okresowo oczyszczać gruczoły okołoodbytowe. 
14 styczeń 2015 r. Saba ma znowu zapalenie ucha. Leczymy Oridermylem. Wyleczona.
2v0d5km.jpg  
 
                                 
 
-Ada zwana Zakapiorkiem lub Białym Łobuzem
Biszkoptowy labek na jamniczych łapeczkach. Jamnikolabek-nowa rasa ;-)
Ok. 2-3 letnia sunia. Miła, powolna, zrównoważona, trochę zaczepna do psiaków, ale nie agresywna, jej zaczepność wynika raczej z chęci zwrócenia na siebie uwagi innego psa. Jedyny szczekający na "obcego za płotem"(oprócz Inki)  egzemplarz w stadzie. Przytulak, pieszczoch i kanapowiec. Wyrzucona koło stacji kolejowej, błagała przechodniów o jedzenie, stając na łapkach. Straszny łakomczuch.
Powiła 3 martwe szczeniaczki.
Była smutna, wycofana. Obecnie to nie ta sama sunia, wesoła, rozmerdana, przylepna.Zwana jest Białym Łobuzem ze względu na swą upartość i zaczepność (zaczepność wynika z chęci zabawy, ale czasami dostanie po głowie od Beni)
 
Miesięczny koszt karmy dla Adusi to ok. 50 zł
Miesięczne zabezpieczenie na kleszcze ok. 10 zł
4.11.2014 została odrobaczona
Ma aktualne szczepienia ważne do marca 2015,jest zachipowana

20.04.2015-szczepienie
2rfqxwp.jpg
 
 
 
-Inka zwana Sprężynką
Odrobinę przerośnięty ratlerek, ok. 6 letnia, wyrzucona w ciąży w Sochaczewie na parkingu.
Trzęsielec i nerwus straszny. Nie ufa obcym, choć bardzo chciałaby się zaprzyjaźnić. Podchodzi jednak z wielką rezerwą. Wesoła i miła. Wielka pieszczocha. Z Bigą przyjaciółlki od serca. Szczekacz i piecuch. Mistrzyni robienia przekomicznych min.
Powiła jedno szczenię. Jej córeczka została adoptowana.
Inka została wyadoptowana, ale uciekła i szukaliśmy jej w Warszawie przez 3 dni...
Cudem znaleziona i złapana.
 
Miesięczny koszt karmy dla Inki to ok. 20 zł
Miesięczny koszt zabezpieczenia na kleszcze ok. 5 zł
 
 
4.11.2014 została odrobaczona
 
Wpłynęło 50 zł od Osobistej Cioci. (październik)-zakupiono karmę Britt oraz zabezpieczono Fiprexem
Wpłynęło 50 zł od Osobistej Cioci (listopad) :Rose:zakupiono karmę Britt oraz zabezpieczono Fiprexem
Wpłynęło 50 zł od Osobistej Cioci (grudzień) zakupiono karmę Britt oraz zabezpieczono Fiprexem
wpłynęło 80 zł od Osobistej Cioci (styczen) zakupiono Britt, puszki i gryzaki
wpłynęło 50 zł od Osobistej Cioci (luty) zakupiłam Sabunol, puszki, gryzaki i karmę Britt.
wpłynęłó 50 zł od Osobistej Cioci (marzec) kupione puszki, gryzaki, Sabunol krople i obroża oraz karma Britt
wpłynęło 50 zł od Osobistej Cioci (kwiecień) zakupiłam puszki Animonda oraz karmę Britt, zabezpieczyłam Sabunolem
wpłynęło 50 zł od Osobistej Cioci (maj) zakupione puszki animonda oraz fiprex i Britt oraz gryzaki
Wpłynęło 50 zł od Osobistej Cioci (czerwiec) zakupiliśmy Britt, puszki Animonda
wpłynęło 50 zł za lipiec-zakupiona karma sucha i puszki oraz gryzaki i fypryst
wpłynęło 50 zł sierpień od Cioci-zakupiona karma Britt i animonda w puszkach oraz fypryst i gryzaki oraz fiprex

wpłynęło 50 zł od Osobistej Cioci-wrzesień, Zakupiony Britt i animonda, fypryst i gryzaki

wpłynęło 50 zł od Osobistej Cioci- październik, zakupiłam Britt, gryzaki, fiprex i animondę

wpłynęło 50 zł od Osobistej Cioci-listopad - zakupiłam Britt, gryzaki, fiprex i animondę

wpłynęło 50 zł od Osobistej Cioci-grudzień-kupiłam Britt, gryzaki, fiprex i animondę w puszkach

 
 
7 stycznia 2015 r. Inka została zaszczepiona p/wściekliźnie i wirusówkom, koszt szczepienia 75 zł.
 
Ciociu kochana, dziękuję, hawwww. Inka.
 
Osobista Ciocia teresaa118
rqx3yh.jpg
 
-Biga zwana Bąbelkiem
ok. 1,5 roczna malutka sunia wyrzucona zimą pod szkołą na wsi. Cudna, słodka, zawsze uśmiechnięta, maleńka, bardzo przyjacielska .Każdemu włazi na kolana, aby się przytulić. Jest niesamowicie ufnym pieskiem.
Zasypia też najchętniej na kolankach, z główką wtuloną pod pachę. Jest wielkości kota. nie bardzo chętnie jada suche więc karmimy ją pół na pół-puszki plus trochę suchego.
 
Miesięczny koszt karmy dla Bigusi to ok. 20 zł
Miesięczny koszt zabezpieczenia na kleszcze ok. 5 zł
Obecnie Biga potrzebuje kompletu szczepień 75 zł
 
4.11.2014 została odrobaczona
 
Wpłynęło 105 zł od Osobistej Cioci ( październik)zakupiono karmę Britt oraz puszki i zabezpieczono Fiprexem
Wpłynęło 25 zł od Osobistej Cioci (listopad) :Rose:zakupiono karmę Britt oraz puszki i zabezpieczono Fiprexem
Wpłynęło 25 zł od Osobistej Cioci (grudzień) zakupiono karmę Britt oraz puszki i zabezpieczono Fiprexem
Wpłynęło 25 zł od Osobistej Cioci Ewy Marty (styczeń) zakupiono karmę Britt i puszki
Wpłynęło 25 zł od Osobistej Cioci Ewy Marty (luty) zakupiono karmę Britt i puszki
Wpłynęło 25 zł od Osobistej Cioci (marzec) zakupiono gryzaczki, karmę Britt i puszki
Wpłynęło 25 zł od Osobistej Cioci (kwiecień) zakupiona karma Britt, animonda w puszkach, sabunol oraz gryzaki
Wpłynęło 25 zł od Osobistej Cioci (maj) zakupiłam Britt, puszki animonda, gryzaczki, 2 piłeczki oraz fiprex
Wpłynęło 25 zł od Osobistej Cioci (czerwiec),zakupiłam puszki animonda oraz fiprex i karmę Britt.
wpłynęło 25 zł za lipiec od Osobistej Cioci-zakupiona karma Britt i animonda w puszkach oraz gryzaki i fypryst
wpłynęlo 25 zł sierpień od osobistej cioci-zakupiona karma sucha oraz puszki i fypryst

wpłynęlo 25 zł wrzesień od osobistej cioci-zakupiona karma sucha oraz puszki i fypryst

wpłynęlo 25 zł październik od osobistej cioci-zakupiona karma sucha oraz puszki i fypryst

wpłynęlo 25 zł listopad od osobistej cioci-zakupiona karma sucha oraz puszki i fypryst
 
7 stycznia 2015 r. Biga została zaszczepiona p/wściekliźnie i wirusówkom, koszt szczepienia 75 zł.
 
Kochana Ciociuuuu, dziękuję, lizaczki dla Ciebie. Bąbelek.
 
Osobista Ciocia Ewa Marta
2cr6gt4.jpg
 
 
 

Wszystkie psiaki są wysterylizowane/wykastrowane.
 
 
Jeśli ktoś mógłby i chciałby naszym  psiakom pomóc, to będziemy wdzięczni za:
 
-objęcie wybranego psiaka tzw. adopcją wirtualną (tzw. chrzestna matka lub ciocia ;-)) Jeden psiak może być wirtualnie adoptowany przez więcej niż jedną ciocię-szczególnie duże psiaki Dorka, Benia są na tyle duże, że wystarczy ich miłośći dla kilku Osobistych Cioć :smile: lub Osobistych Wujków
 
-niepotrzebne koce, narzuty, używane posłanka
 
-obróżki, smycze, szelki
 
-leki na odrobaczenie oraz środki na kleszcze
 
-karmę w puszkach i suchą
 
-fanty na bazarki
 
 

 
-Osobista Ciocia Bigusi Ewa Marta zakupiła dla całego stadka 20 tabletek na odrobaczenie Zipyral Plus.
Psiaczki dziękują serdecznie. Zostały odbrobaczone.
 
-mar.gajko przysłała psiakom 15 kg karmy Britt otaz 7 dużych puszek "Dolina Noteci". Psiaki dziękują całym sercem.
 
-Osobista Ciocia Inki teresaa118 podarowała psiaczkom duuuużo wątróbkowych, pysznych ciasteczek. Psiaczki dziękują serdecznie :smile:
 
-pani Mamby, która była u nas na dt przysłała psiaczkom 20 kg Chappi. Ślicznie dziękujemy.
 
-Osobisty Wujek Dorci przysłał na szczepienia  Dorci, Maksia, Saby, Beni, Gucia 300 zł :smile: Baaaardzo gorąco dziękujemy. Dzięki Lucero wszystkie psiaczki będą miały aktualne szczepienia. Szczepienia odbędą się pod koniec marca-przyjedzie do nas zaprzyjaźniony weterynarz.
 
-Osobista Ciocia Inki zakupiła na bazarku cioci kejciu duuużo pysznych ciasteczek dla naszych psiaków. Ślicznie dziękujemy, baaaardzo smakują psiakom.
 
-dawid_t przesłał dla naszych psiaków 150 zł, przeznaczę je na zakup karmy dla pozostałych psiaków, ślicznie dziękujemy Dawid .

Link to comment
Share on other sites

No nareszcie Anuś :smile: To należało zrobić już jakiś czas temu.

 

Mam propozycję, żeby ciocie i wujkowie poza chęcią objęcia opieką, podawali również wysokość kwoty, którą na to przeznaczają :smile:

 

Czy dałoby radę Anuś choć w przybliżeniu wycenić koszt utrzymania psiaków? Oczywiste, że większy psiak będzie kosztowal więcej, a mały mniej. Ale gdybyś oszacowała jaka kwota dla każdego psiaczka załatwilaby sprawę jedzenia każdego miesiąca. Do tego warto, żebyś podała kiedy odrobaczasz towarzystwo i kiedy trzeba kupić obroże przeciwkleszczowe albo inne preparaty.

 

Ja z radością zaadoptuję wirtualnie Bigę w całości :smile: Czuję się trochę odpowiedzialna za jej pozostanie u Was, bo bardzo na to Was kochani namawiałam. Inka jest nie tą samą sunią, co kiedyś odkąd ma swoją osobistą przyjaciółkę :smile:

Przed adopcję Bigi rozumiem pokrywanie jej jedzenia, szczepień, odrobaczania i ochrony przeciw kleszczom. Najchętniej kupiłabym jej obróżkę foresto, która wystarcza na 6-7 miesięcy.

 

Poproszę o policzenie ile na ten moment potrzebujecie na szczepienie, odrobaczanie i jedzenie Bigi, żebym mogła przelać kasę :smile: Jeśłi obróżka foresto nie sprawdzi się z powodu szaleństw z Inką (grozi zerwaniem) to doliczcie jeszcze środek na kleszcze:-)

Link to comment
Share on other sites

Ewa Marta, witaj kochana jako Osobista Ciocia Bigusi.

Ewuś, wszystkie koszty napisałam przy poszczególnych psiakach. Teraz najpilniejsze jest odrobaczenie i szczepienia.

Myślę, że obróżka sprawdzi się, ale ona ma tak chudziutką szyjkę, że nie wiem, jaka obróżka by była na nią dobra....

 

 

Obróżka Foresto do 8 kg będzie dla niej idealna i wystarczy nawet na 7 miesięcy, choć ja wolę zmieniać ją co 6 miesięcy. Może jednak warto teraz zastosować jeszcze kropelki, a obróżkę już po mrozach. Może uzbiera się jakaś kasa dla kolejnych psiaków i kupimy od razu wszystkie.

 

Anusia, zrobimy tak. Zaraz przeleję dla Bigi 80 zł na szczepienia, odrobaczanie, jedzonko w październiku i zabezpieczenie przeciw kleszczom fiprexem. 

W listopadzie opłacę jedzenie i zabezpieczenie przeciw kleszczom:-)

Link to comment
Share on other sites

Ewuś, dziękuję w imieniu Bigusi. Myślę, że na razie wystarczy Fypryst, jest już zimno i jest po sezonie kleszczowym, niemniej zabezpieczamy ich aż do chwili gdy zacznie się prawdziwa zima. Obróżka bardziej przyda się wiosną, w sezonie. teraz wystarczy Fypryst.

 

Mariola, z całego serca dziękujemy w imieniu naszej ósemki ogonków.

 

Jo37 wysłałam Ci pw z adresem i numer telefonu. Dziękuję pięknie. Psiaki się ucieszą na pewno z posłanka.

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam na bazarku tabletki na odrobaczanie na 200 kg psa :megagrin:  Dziwnie musiało brzmieć moje pytanie Aniu ile macie kilogramów psów, ale chciałam szybciutko zakupić tabletki, bo ruch był tam duży:-) Policzyliście, że macie 170 kg psiaków, więc 20 tabletek wystarczy i zostanie jeszcze odrobina na kolejne odrobaczanie.

 

Mam nadzieję, że znajdzie się jeszcze ktoś chętny do adopcji psiaków...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...