Jump to content
Dogomania

Świdry Dobrzyce, przy leśnym parkingu błąka się wylękniony psiak!


Bella_GAP

Recommended Posts

Witam, 

Nie wiem już gdzie pisać, udostępniam gdzie się da, może ktoś z okolic będzie mógł pomóc temu psiakowi? z łomżyńskim TOZem nie mogę się skontaktować ("nie ma takiego numeru"  :lookarou: ) a z łomżyńskiego schroniska pani powiedziała- że oni tylko psiakom z Łomży pomagają, z okolic już nie  :lmaa:  :nonono2:

W minioną sobotę wracaliśmy z Ełku, na trasie Świdry- Dobrzyce, ok. 5 km przed Stawiskami przy leśnym parkingu błąka się psiak w typie ONka czy wilczaka, pies jest bardzo wystraszony, skulony, na pierwsze gwizdanie i wołanie nawet wyszedł spomiędzy drzew ale po chwili uciekł ponownie. Psiak jest na pewno porzucony, widzieliśmy go przez chwilę jadąc w przeciwnym kierunku w południe. Zatrzymaliśmy się w drodze powrotnej- ale już było ciemno a tam nie ma żadnego oświetlenia :lookarou: nie mogliśmy dłużej czekać i go szukać, musieliśmy wracać do W-wy  :-(  

Może znajdzie się ktoś, jakaś fundacja etc. by choć podjechać za dnia zrobić mu zdjęcia, może uda się go złapać?  :unsure: Tam jest bardzo ruchliwa jezdnia  :lookarou:

Udało mi się odnaleźć na google maps ten parking- załączam zdjęcia, i oznaczenie na mapce.

Link to comment
Share on other sites

elinaa - super że się odezwałaś  :calus:

Wg. mojej oceny- na krótkie podjechanie to pewnie wiele nie można zrobić, bo sądzę że psiaka złapać będzie ciężko  :lookarou:

Dobrze by było spróbować go wywołać i zrobić mu zdjęcia. Zostawić mu jakieś jedzenie, oswoić trochę do człowieka?.... Ze zdjęciami łatwiej będzie zorganizować jakąś akcję złapania go, zainteresować jakąś fundację, zaangażować innych zwierzolubów.

Martwię się o niego.... nie dość że jezdnia tam ruchliwa, to jeszcze mrozy idą  :lookarou:

Daj znać czy uda Ci się go spotkać proszę  :calus:

Link to comment
Share on other sites

Eh.. nie mam kiedy go oswajać. W tygodniu nie mam czasu pojechać. Pojadę tam w sobotę lub niedzielę. Oby był, przynajmniej zobaczę a jakim jest stanie, zrobię zdjęcia i nakarmię.

Dam znać.

super, bardzo Ci dziękuję, będę czekać na wieści z niecierpliwością  :calus:

 

 

Ciekawa jestem, czy biedak jeszcze tam siedzi...

ja też  :(  zrobiło się bardzo zimno więc pewnie szuka sobie cieplejszego kąta, tylko tam nic nie ma....  :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...