Jump to content
Dogomania

Royal Canin Mini Junior - zmiana na coś innego


angellin

Recommended Posts

Poszukuje pomocy :D moja 4,5 miesięczna sunia rasy Jack Russel Terier aktualnie je karmę Royal Canin Mini Junior, którą jest karmiona od momentu odstawienia matki. Chcę zmienić karmę, ze względu na okrutne gazy malucha :D które są niemiłe dla nas (z oczywistych powodów :D ), a z pewnością niezbyt przyjemne dla niej, bo chyba nikt nie lubi cały czas chodzić wzdętym. Moje pytanie brzmi- na co zmienić tego Royala? Coś polecacie? Czytałam wątki w tym rozdziale, zastanawiam się nad Arionem dla szczeniąt (matka mojej suni aktualnie dostała jakąś karmę leczniczą z Ariona, i jej właściciele sobie ją chwalą, dlatego zastanawiałam się nad karmą tej firmy) jednak przeczytałam na różnych forach sporo negatywnych komentarzy na jej temat. Co myślicie? Jaką wybrać najlepiej? I czy istnieje możliwość zamówienia gdzieś próbek karm, żeby sprawdzić co suce przypadnie do gustu? Dodam że Royala wcina aż jej się uszy trzęsą.

Link to comment
Share on other sites

Acana i Orijen są bardzo dobre, większości psiaków pasują (Nie ma próbek, ale są opakowania ok. 340 g.). Polecam zwłaszcza ich wersje rybne (Acana Pacifica, Orijen 6Fish). Osobiście po wielu testach mogę polecić także Husse (dla szczeniąt Valp Mini / Valp Lamm & Ris, dla dorosłych Optimal Mini Lamm & Ris / Lax & Ris); cały asortyment Fish4Dogs, szczególnie dwie wersje dla małych ras (Finest Fish Salmon i White Fish), Doctor Dog (tu do wyboru dla małych ras indyk i wołowina, mojej Tinie obie bardzo zasmakowały) i Brita Petit (do wyboru wersje z kurczakiem, indykiem, jagnięciną i rybą, łososiem). Z tańszych możesz spróbować Josery (szczególnie MinisBest, SensiPlus lub Festival z sosem) lub Belcando - sprawdzają się u wielu psiaków. Wszystkie te karmy dostaniesz w próbach, wystarczy tylko popisać do producentów / dystrybutorów.

Nie testowałam, ale dobre opinie mają produkty Fromm, Planet Pet Society i Farminy.

 

Wybór karm jest naprawdę olbrzymi. Podałam te z przyzwoitej, średnio wysokiej półki. Jeśli zechcesz, możesz szarpnąć się jeszcze wyżej, np. na ZiwiPeak czy MARP Holistic ALS.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...