Jump to content
Dogomania

Szczecin powstaje Straż Dla Zwierząt!!!


Guest Msand

Recommended Posts

Guest Msand

Jestem po rozmowie z korrdynatorką założenia oddziału Straży dla Zwierząt w Szczecinie. Wolontariat - Pracujemy wtedy, kiedy możemy. Zostanie zorganizowane szkolenie dla strażników, w kwestii "co wolno" a czego "nie wolno". Zatem rzucajcie hasłami KTO JEST CHĘTNY DO "BRUDNEJ" ROBOTY!;) Tu na topicu dawajcie wpierw znać, żeby się nei pogubić - zorganizujemy spotkanie w Szczecinie i ZACZYNAMY DZIAŁAĆ już pod egidą SDZ!
Jutro zamieszczę więcej kokretów (przez telefon można gadac ogólnie, na email dostanę wszelkie instrukcje, zasady, itp).

Link to comment
Share on other sites

Guest Msand

Wklejam info od koordynatorki (artykuł był zamieszczony w jednej z gazet lokalnych)

[quote]
[FONT=Times New Roman][COLOR=windowtext][COLOR=windowtext][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Na terenie Szczecina powstaje jednostka Patrolu Interwencyjnego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami. Jest to jedyna tego typu organizacja w naszym mieście, której zarząd główny mieści się w Warszawie. Straż dla Zwierząt będzie bronić zwierzęta przed ludźmi, przed ich bezmyślnością, brakiem wyobraźni i okrucieństwem. Członkowie szczecińskiego oddziału chcą stworzyć pierwszą mundurową służbę, której podstawowym celem będzie obrona zwierząt, podejmowanie wszelkich działań na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt i interweniowanie w przypadkach znęcania się nad zwierzętami, zwalczanie wszelkich przejawów okrucieństwa wobec zwierząt i zapobieganie mu oraz kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt. Funkcjonariusz Straży dla Zwierząt ma prawo także złożyć wniosek o czasowe lub stałe odebranie maltretowanego zwierzęcia, a w skrajnych przypadkach nawet jego natychmiastowe odebranie. Stowarzyszenie jest apolitycznym, dobrowolnym, samorządnym i trwałym zrzeszeniem społecznym i opiera swą działalność na pracy społecznej członków. Aby zostać strażnikiem w Straży dla Zwierząt należy przejść bezpłatne szkolenie organizowane przez zarząd główny, które kończy się egzaminem.[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Osoby zainteresowane wstąpieniem do Straży dla Zwierząt w Szczecinie proszone są o kontakt pod adresem e-mail: [/SIZE][/FONT][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][FONT=Times New Roman][SIZE=3][email protected][/SIZE][/FONT][/COLOR][/EMAIL][FONT=Times New Roman][SIZE=3] lub [/SIZE][/FONT][EMAIL="[email protected]"][COLOR=windowtext][FONT=Times New Roman][SIZE=3][email protected][/SIZE][/FONT][/COLOR][/EMAIL][FONT=Times New Roman][SIZE=3] albo pod numerem tel. 692465160.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Pozdrawiam Ewa Mądrzak[/SIZE][/FONT]
[/COLOR][/FONT][SIZE=3][/quote][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=windowtext]Z rozmowy tel. z Ewa wiem, że o ile samo szkolenie jest bezpłatne to materiały szkoleniowe kosztują ok. 50 zł. [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Guest Msand

No to zosaje zorganizować jeszcze jakies dwadzieścia parę osób. Na dziś dzień raczej zadeklarowali się:
- z dogo 3 osoby;
- z fretkorum 1 (ale podejrzewam, ze i tu grono szybko wzrosnie);
- co prawda dałam znać na miau - ale nie ma specjlanego odzewu.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich :)

Jestem zainteresowana -z tym, że prawdopodobnie czeka mnie wyjazd i wrócę dopiero pod koniec września - dlatego jestem ciekawa terminów...

mogę Wam podpowiedzieć - ze [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=36379&highlight=Pani+IRENKA+max"]w tym wątku [/URL]mogą znaleźć się chętni :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Guest Msand

Carolina zapewne czas to czynnik niezbędny, ale nic nie stoi na przeszkodzie dolaczyc do straznikow. Wierze, naprawde wierze, ze przy determinacji mozna osiagnac cel. Byleby nie zabraklo checi na jakims etapie. Dopoki nas nie bedzie ok. 30 to nie mozemy mowic o terminach. Jak sie zbierzemy to wtedy mozna myslec :)

Link to comment
Share on other sites

W porządku :) - myślę, że BOOM może nastąpić po wakacjach - zakładam bowiem, że chęć na udział w tym przedsięwzięciu wyrażą przede wszystkim osoby młode.

W takim razie zbieramy chętnych :)


jestem zainteresowana mechanizmem działania naszej przyszłej Straży i mam masę pytań - ale zachowam je na potkanie z Koordynatorami akcji :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Msand

[quote name='carolinascotties']

jestem zainteresowana mechanizmem działania naszej przyszłej Straży i mam masę pytań - ale zachowam je na potkanie z Koordynatorami akcji :)[/quote]


Podbna masę pytań mam ja - więc możemy nie dac wyjśc z podziwu koordynatorce :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Witam również bym z chęcią przystapiła do takiej straży, ale jestem ciekwa co bedzie można takiemu strażnkowi czego nie, jak to wszystko bedzie działać, czy strażnicy odpowiadają na konkretne zawiadomienia, czy w jakiś sposób patrolują dany obszar i wiele więcej. Ale jak narazie jestem jak najbardziej na tak i z chęcią się przyłącze.

Link to comment
Share on other sites

Guest Msand

Wszystkiego zdaje sie musimy sie nauczyc. Wiec na szkoleniu czy tez krotko pzred sie dowiemy.
Tak czy inaczej - dziala jeszcze jeden element psychologiczny (mowię jako stary "mundurowiec":diabloti: ) MUNDUR jest elementem dyscyplinującym każdego człowieka ;) a co za tym idzie wywiera "RESPEKT" u rozmówcy / interesanta/ itp.

Link to comment
Share on other sites

Guest Msand

Carolina pozwoliłam sobie przesłac twoje dane osobowe do p. Ewy. Reszta osób, prosiłabym żeby przekazać swoje dane również (bezpośrednio) do w/w - chyba, że będzie znowu coś nie tak z podanymi adresami i podobnie jak Carolina i inni zainteresowani nie mogli wysłac wiadomości - to dajcie znać. Zasadniczo potrzebne są dane osobowe, adres zamieszkania, dane kontaktowe i była równiez mowa o peselu (sądze, że koordynatorka będzie się z Wami kontaktować w ramach uzyskania ewentulanie dalszych danych).

To grono widze, że rośnie bo i u fretek pomysł uruchomienia SDZ cieszy się zainteresowaniem (u szczurków także ;))

Link to comment
Share on other sites

Guest Msand

Marta prześlij na email podany w cytowanym teksie - dane osobowe i kontaktowe do siebie. Jeżeli by nie dotarł, albo otrzymałabyś komunikat, że adres nie istnieje - daj znać. ok?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...