Jump to content
Dogomania

ANDZIA! Przyszła do mnie nie wiem skąd ...


Romina_74

Recommended Posts

... zawróciła w głowie tak dokładnie!

 

DSC09317.JPG

 

Boks nr 828 a w nim niesamowicie smutne spojrzenie pięknych, czarnych oczu i ogromny, kochany nochal, który wcale nie wciskał się między kraty usiłując zwrócić na siebie uwagę - wręcz przeciwnie. Jego właścicielką była ANDZIA - wylękniona i zrezygnowana ...

 

Andzia to ok. 2 – letnia sunia średniej wielkości (50 cm w kłębie). Z wyglądu przypomina golden retrievera, jest jednak od niego o połowę mniejsza.

 

To przemiła sunia, która wprost uwielbia pieszczoty. Bez dwóch zdań najważniejsze jest dla niej towarzystwo człowieka – kontakt z nim, jego obecność i uwaga. Przy nim się otwiera i staje się nieco radośniejsza. W schroniskowym boksie jest wystraszona, smutna i apatyczna. Jest też bardzo wychudzona, waży tylko 17 kg. Wydaje się jakby gasła w niej nadzieja ...

 

Andzia po raz pierwszy trafiła do schroniska w kwietniu 2014 r. jako kolejny błąkający się po katowickich ulicach psiak. W schronisku została odrobaczona, zaszczepiona przeciw wściekliźnie, wysterylizowana oraz zaczipowana.

 

3 września trafiła się Andzi szansa na nowe życie – została zaadoptowana. Ponieważ jednak sunia najbardziej na świecie kocha ludzi, a kontakt z nimi jest dla niej szczególnie ważny, nie umiała poradzić sobie z samotnością, kiedy Państwo wychodzili do pracy. Państwo zaś nie potrafili poradzić sobie z frustracją Andzi. Tak na prawdę nie wiemy czy w ogóle próbowali, czy dostatecznie się starali, ponieważ już 10 września 2014 sunia została zwrócona przez nich do schroniska.

 

Ta przesympatyczna i bardzo przyjacielska psina, ładnie chodzi na smyczy, a spuszczona z niej nie oddala się nadmiernie. Grzecznie wraca na zawołanie opiekuna (reaguje na swoje imię). Zna komendę "siad". Do większości psów jest nastawiona przyjaźnie, choć na agresję ze strony innego psa odpowiada tym samym.

 

Sierść Andzi jest mięciutka i miła w dotyku, wymaga jednak systematycznego wyczesywania.

Oto i Andzia:

 

DSC09220.JPG

 

DSC09339.JPG

 

Zdj%C4%99cie2658.jpg

 

Zdj%C4%99cie2662.jpg

 

DSC09227.JPG

 

Kontakt w sprawie adopcji: 790 420 278

Album Andzi na Picasa: https://plus.google.com/u/0/photos/118380588009733343934/albums/6068937683379793009

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj spotkałyśmy się z Andzią trzeci raz :) Jestem w niej zakochana. Biedna psinka jest bardzo wystraszona w boksie, bardzo! Nawet nie wyszła do mnie i chowała się gdzieś wciśnięta w kącik na zewnątrz pawilonu. Na spacerku jest bardzo grzeczna i przymilna. Uwielbia pieszczoszki i parówki rzecz jasna ;) Dzisiaj poznała nową, równie jak Andzia miłą koleżankę Feri. Poza tym wyczesałyśmy się troszkę, poprzytulałyśmy się, posiedziałam chwilkę z Andzią w boksie bo widziałam, że jej miło. Leżała w legowichu i łapką zaczepiała mnie, żebym ją głaskała. Kochana, kochana sunia ...

 

Kochana, kochana sunia ...

 

DSC09523.JPG

 

 

Z koleżanką Feri - również zapaloną wielbicielką parUFF ;)

 

DSC09437.JPG

 

 

Smutek, smutek ogromny :(

 

Zdj%C4%99cie2666.jpg

 

 

Dlaczego Ty idziesz a ja muszę tu zostać?

 

Zdj%C4%99cie2667.jpg

Link to comment
Share on other sites

W sobotę Andzia czekała na mnie bardzo - wychylała głowę poza boks i była uradowana niezmiernie kiedy podeszłam do boksu :) Ponieważ Zenobiuszowi ucięto co nieco, wyszłyśmy z Andzią bez niego. Chwile na wybiegu były bardzo radosne ponieważ Andzia była radosna :) To przytulak ogromny, słodziak i bardzo grzeczny i mądry psiak. Jest wspaniała. Niestety w Andzię w pewnej chwili wstąpił Gołota ... Rzuciła się kobita na Tajsona. To było okrute starcie :( Miałam duży problem, aby ją od niego odciągnąć. Wszystko wyglądało bardzo groźnie. Sądziłam, że Andzia nie wyjdzie cało z tej potyczki. W efekcie ucierpiałyśmy obie ... Andzia ma wyrwany kawałek skóry z prawej przedniej łapki (rana a raczej dziura została zdezynfekowana, a Andziol dostała zastrzyk przeciwzapalny), natomiast ja oberwałam szczęką Tajsona w lewe udo - krwiak wielkości dłoni, guz przeokropny, siniak FE. A boli!!! Takie atrakcje Andzia zafundowała nam w sobotę ... Ponieważ utykałyśmy obydwie, spacer odpadł, natomiast urządziłyśmy sobie SPA w schronisku na miękkim materacyku :) Andzia została wyczesana bardzo dokładnie. Odpowiadało jej to bardzo, ponieważ lubi się czesać, tulić się. Potem dołączyły do nas Abra, Jadźka zwana Bronką oraz bezimienna na razie przeokrutnie wystraszona sunia, która Andzie polubiła od pierwszego wejrzenia i dziewczyny leżały sobie obok siebie. Chwila zostawiania Andzi w boksie jest bardzo nieprzyjemna dla nas obu. Ona jest smutna i zrezygnowana a ja rozdarta. Oj Andzia ... Jeszcze w dodatku łapka opuchła, Andzia nie mogła się ułożyć w legowisku. Ech ...

 

Aha! Dzięki Pani Ewie z hoteliku Tymczasik odnalazłam rasę, w której typie jest Andzia :) Flat Coated Retriever - to jego krew płynie w żyłach Andzi :) Oczywiście między innymi ;) 

 

Tak się kochamy :)

 

DSC09950.JPG

 

 

Przestań już pstrykać PatrycjU ciociu! Trochę prywatności!

 

DSC09882.JPG

 

 

Andzia zawstydzona ...

 

DSC09907.JPG

 

 

Drap mnie za uszkiem, drap

 

DSC09912.JPG

 

 

Tak się martwię pobytem tu Romina ... Nie martw się Andziu - będzie dobrze! Musi być!

 

DSC09951.JPG

 

 

I znowu mnie zostawiasz :(

 

DSC00028.JPG

Link to comment
Share on other sites

maciaszku, bardzo proszę o zmianę opisu i zdjęcia Andzi na stronie schroniska na poniższe:

 

 

Andzia to ok. 2 – letnia sunia średniej wielkości (50 cm w kłębie) w typie flat - coated retrievera. To przemiła sunia, która wprost uwielbia towarzystwo człowieka. Kontakt z nim, jego obecność i uwaga są dla niej najważniejsze. Przy nim się otwiera i staje się nieco radośniejsza. W schroniskowym boksie jest wystraszona, smutna i apatyczna. Jest też bardzo wychudzona, waży tylko 17 kg. Wydaje się jakby gasła w niej nadzieja ...

 

Flat-coated retrievery to psy inteligentne, bystre i bardzo przywiązane do człowieka. W stosunku do obcych są ufne i nie nadają się na psy obronne. Z natury są przyjacielskie, potrzebują dużo ruchu i ciągłego zajęcia, niezaspokojenie tej potrzeby powoduje u psa chęć zwrócenia na siebie uwagi domowników. Psy te nie lubią przemocy i krzyku, a zwłaszcza samotności. Taka właśnie jest Andzia. Samotność w boksie, hałas i mało delikatne traktowanie oraz bardzo ograniczony kontakt z człowiekiem powoli ją zabija ...

 

Andzia po raz pierwszy trafiła do schroniska w kwietniu 2014 r. jako kolejny błąkający się po katowickich ulicach psiak. W schronisku została odrobaczona, zaszczepiona przeciw wściekliźnie, wysterylizowana oraz zaczipowana. 3 września trafiła się Andzi szansa na nowe życie – została zaadoptowana. Ponieważ jednak sunia najbardziej na świecie kocha ludzi, a kontakt z nimi jest dla niej szczególnie ważny, nie umiała poradzić sobie z samotnością, kiedy Państwo wychodzili do pracy. Państwo zaś nie potrafili poradzić sobie z frustracją Andzi. Tak na prawdę nie wiemy czy w ogóle próbowali, czy dostatecznie się starali, ponieważ już 10 września 2014 sunia została zwrócona przez nich do schroniska.

 

Ta przesympatyczna i bardzo przyjacielska psina, ładnie chodzi na smyczy, a spuszczona z niej nie oddala się nadmiernie. Grzecznie wraca na zawołanie opiekuna (reaguje na swoje imię). Do większości psów jest nastawiona przyjaźnie, choć na agresję ze strony innego psa odpowiada tym samym. Bardzo lubi się przytulać i po prostu przebywać z Opiekunem. Sierść Andzi jest mięciutka i miła w dotyku, wymaga jednak systematycznego wyczesywania, które Andzia wprost uwielbia.

 

Właściciel psa w typie flata, którego potomkiem Andzia z pewnością jest, powinien być opanowany, spokojny i zrównoważony. Flatcoat nie powinien być twardo prowadzony, jest to pies o znikomej chęci do zdominowania członków rodziny. Potrzebuje ciepła i serdeczności ze strony właściciela.

 

Kontakt do Opiekuna: 790 420 278

 

 

 

zdjęcie:

https://plus.google.com/u/0/photos/118380588009733343934/albums/6068937683379793009/6068938182035880994?pid=6068938182035880994&oid=118380588009733343934

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...