Jump to content
Dogomania

Strach i agresja u staffika.


Recommended Posts

Witam nie to dobry dział na tego typu pytanie ale licze na dobre rady.Mamy 2,5 letnią stafficzkę i problem w tym że o ile w domu jest grzeczniutka na podwórku  blisko domu także, to w obcych miejscach , na obcym terenie jest bardzo strachliwa wręcz panicznie lękliwa.Przykład: niedawno kupiliśmy działkę 400 m  przestrzeni  wokół żadnych psów ani innych zwierząt a jednak spuszczona ze smyczy nie wiedziała gdzie sie podziać , biegała dookoła strasznie sapała nie dało jej sie uspokoić, Dopiero po kilku razach zabierania jej tam zaczela zachowywac sie normalnie.Podobne zachowanie występuje kiedy zabieramy ją na szkolenie, tam dochodzi kolejny element czyli inne psy<Wszystkie psy biegają, bawią się a ona nic tylko ich unika.Ostatnio byliśmy na nauce handlingu i to samo nerwowe bieganie, sapanie i kłapanie zębami na inne psy jesli były za blisko, na szczęscie nie rzuca sie na nie.Planowalismy drugiego psa, ale odradzono nam na tym handlingu gdyż podobno szczenię przejmie wszystkie te złe zachowania przez co bedzie wykluczone z wystaw.Czy rzeczywiście tak może być że przejmie te wszystkie wady??

Link to post
Share on other sites

Tak mamy ją od szczeniaka,choć wzięliśmy ją brzydko mówiąc z drugiej ręki tzn poprzednia osoba która kupila szczenie z hodowli oddała je po ok tygodniu .Nie znamy sie na tyle żeby ocenić jakie są przyczyny.O ile lęk i agresja w postaci kłapania zębami  do obcych psów mogłaby być wytłumaczona tym że jako szczenie została zaatakowana przez dwa psy (bez obrażeń fizycznych) o tyle dziwi nas ten lęk przed nieznanymi miejscami które nie mają w sobie nic szczególnego.

Link to post
Share on other sites

No cóż, skoro nie macie sobie nic do zarzucenia pod kątem socjalizacji, to nie widzę sensu jej wystawiania. Taki pies nie powinien być rozmnażany. A stresować ją skoro nie będziecie robić hodowlanki jest bez sensu. Dobrze byłoby, gdyby się jeszcze wypowiedział, ktoś kto zna się na stafikach, ale ogólnie to dość wesołe psy chętnie bawiące się z innymi.

Skoro macie psa od szczeniaka, dlaczego czekaliscie tak długo ? Nie skorzystaliście z jakiegoś psiego przedszkola, szkoleń ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Announcements

×
×
  • Create New...