Jump to content
Dogomania

Zawody Agility - Warszawa 10-11 lica


Robull

Recommended Posts

Jest mi niezmiernie miło :D poinformować, że w tym roku na letniej Warszawskiej Wystawie Psów Rasowych odbędą się 2-dniowe zawody w ramach Pucharu Polski Agility :sweetCyb: . Tak, to nie pomyłka :P

Co prawda wystawa jest tylko 11 lipca (niedziela), natomiast zawody będą 10 i 11 lipca. Mało tego, klasyfikacja do PPA będzie liczona oddzielnie, czyli w jeden weekend zdobyć bedzie można nawet 10 punktów :o . Warto przy tej okazji przypomnieć ze ostatnie zawody organizowane przy wystawie warszawskiej odbyły się w 2000 roku.

Organizatorem tej imprezy jest Sportowy Klub Agility FORT we współpracy z Oddziałem Warszawa Związku Kynologicznego w Polsce.

Sędziowania podjął się doświadczony arbiter, którego nie mieliśmy okazji gościć wcześniej w Polsce, Carl de Rouck - Międzynarodowy Sędzia Agility FCI z Belgii.

Jestem głęboko przekonany, że zawody te będą cieszyć się olbrzymią frekwencją, zarówno zawodników krajowych, jak i zagranicznych oraz na trwałe wpiszą się do kalendarza PPA :Dog_run: .

Więcej informacji już wkrótce...

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie otrzymalam wiadomosc od Niuki. Ona rowniez jest jak najbardziej "za" klasa dla maluchow. :wink:

W Czechach podobno istnieje podobna konkurencja. Pieski mialyby mozliwosc oswojenia sie z torem, publicznoscia, halasem. I oczywiscie - bylaby super zabawa :lol:

Pod moja prosba podpisuje sie Tola i Raisa. Sa jeszcze jacys chetni? 8)

Link to comment
Share on other sites

Hej, a kundelki moga startowac? Jesli tak to moze i ja bym sie skusila z moja dziewucha. Robull, Zielsko mowila kiedys ze moglabym wpasc do Was na probe na trening, czy propozycja jest jeszcze aktualna? Czy np. jutro jakos rano bym mogla? Chcialabym zobaczyc jak ta moja bedzie sie zachowywala, ostatnio mam z nia troche problemow jesli chodzi o kontakty z ludzmi.

Link to comment
Share on other sites

Mami i S-ka :lol: , jestem jak najbardzij ZA :P . Niestety nie zależy to ode mnie, ani od nas, a raczej od GKSP.

Nie wim czy wiesz, ale przymierzając się do organizacji zeszłorocznych zawodów w KArczewie chcieliśmy wprowadzić na polskie zawody klasę 0 i pomysł tem nie spokał się z przychylnym spojrzeniem ze strony GKSP. Na szczęście z roku na rok sytuacja zmienia się na lepsze i nie wykluczam takiej ewentualności w przyszłości. Być może będą to właśnie te zawody w lipcu, być może inne... zobaczymy.

kingula, nasz klub jest otwarty i oczywiście zapraszamy Cię jutro do nas. Niedziela jest dniem, kiedy nie ma żadnych kursantów, a na placu są same klubowe psy od godz. 9 do... 8) .

Link to comment
Share on other sites

Nie wim czy wiesz, ale przymierzając się do organizacji zeszłorocznych zawodów w KArczewie chcieliśmy wprowadzić na polskie zawody klasę 0 i pomysł tem nie spokał się z przychylnym spojrzeniem ze strony GKSP. Na szczęście z roku na rok sytuacja zmienia się na lepsze i nie wykluczam takiej ewentualności w przyszłości. Być może będą to właśnie te zawody w lipcu, być może inne... zobaczymy.

To moze by jakis strajk zrobic np. glodowy? Albo transparenty przygotowac i stac tydzien, krzyczac przed budynkiem siedziby GKSP, jesli oczywiscie taki istnieje? 8)

A na powaznie, to moze warto przypomniec im o takiej klasie.

Niemniej jednak, na pewno nie mailowo, bo Russ mi do tej pory nie odpisal. :-?

Link to comment
Share on other sites

Ejj..!

Przegladalam wlasnie kalendarz zawodow i zauwazylam, ze 1 sierpnia odbeda sie takie w Legnicy. Nie wiedzialam, ze bede miala przyjemnosc ogladac trzy konkursy, nastawilam sie tylko na dwa.

One sa podczas tej legionowskiej wystawy?

Link to comment
Share on other sites

Mami, oficjalnie nie ma klasy A0. Regulamin FCI, wg. ktorego odbywaja sie zawody, nie przewiduje tej klasy. Pies startującu w egzaminach na kategorie (oficjane proby pracy) musi miec ukonczone 18 miesiecy. Natomiast (teoretycznie) nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobic na zawodach "gry" - nieoficjane przebiegi. W takich nieoficjanych konkursach moga biegac psy w kazdym wieku. Osobiscie uwazam, ze mozna takie przebiegi wprowadzic w Polsce, tak jak ma to miejsce w innych krajach.

Zawody w Legnicy (inne tez) odbywaja sie zawsze na wystawie. Wlasciwie wyjatkiem byly tylko zeszloroczne zawody konczace Puchar Polski Agility, ktore odbyly sie w Karczewie pod Warszawa.

Link to comment
Share on other sites

Robull, a na czym polega w Forcie różnica pomiędzy "kursantami" a "klubowmi psami"?

Z infomacji jakie posiadam od Niuka, moge wywnioskowac, ze psy klubowe to grupa zaawansowana, ktora bierze juz udzial w zawodach, pies nie musi uczyc sie podstaw jedynie udoskonala swoj przebieg. A kursanci to pieski poczatkujace.

Link to comment
Share on other sites

Mami, dziękuję za pomoc :P

Flaire, niej więcej o to chodzi, a dokładniej, to kursantem jest pies/osoba biorąca udział w kursie. Klubowe pieski należą natomiast do członków SKA FORT, czyli osób trenujących już jakiś czas, udzielających się w klubie, utożsamiających sie z nim i reprezentujący go na zawodach. A czemu pytasz?

P.S.

Na priva odpowiem Ci jutro :wink:

Link to comment
Share on other sites

A czemu pytasz?
No chyba wytłumaczyłam na priv :wink: . Potrzebuję zrozumieć o co chodzi z tym klubem, a nie całkiem jeszcze kapuję.

Czyli, czy dobrze rozumiem, że mogę się zapisać na kurs nie będąc członkiem klubu i wtedy jestem kursantem i nie mam pewnych uprawnień (np. reprezentowania klubu na zawodach), ani obowiązków (np. płacenia składek?), które mają członkowie? I odwrotnie, mogę się zostać członkiem nie będąc kursantem? I czy są jakieś wymagania, które członkowie muszą spełniać ? (np., jak piszesz, trenować "jakiś czas"? jeśli tak, to jaki?)

P.S.

Na priva odpowiem Ci jutro :wink:

Dziękuję! Na pytania powyżej możesz też na priv, jeśli wolisz.
Link to comment
Share on other sites

Czyli, czy dobrze rozumiem, że mogę się zapisać na kurs nie będąc członkiem klubu i wtedy jestem kursantem i nie mam pewnych uprawnień (np. reprezentowania klubu na zawodach), ani obowiązków (np. płacenia składek?), które mają członkowie? I odwrotnie, mogę się zostać członkiem nie będąc kursantem? I czy są jakieś wymagania, które członkowie muszą spełniać ? (np., jak piszesz, trenować "jakiś czas"? jeśli tak, to jaki?)

Na pytania powyżej możesz też na priv, jeśli wolisz.

Nie na priv - prosze odpowiedzieć na forum jeśli można. :nono:

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie na priv - prosze odpowiedzieć na forum jeśli można. :nono:

:lol:

Wybacz, ale to są wenętrzne sprawy klubu i nie będę się tutaj o nich rozpisywał. To ja mam jeszcze kilka pytanek, jeśli mogę... Bo tak naprawdę to nie miałam zamiaru pytać o nic, co nie byłoby dostępne dla każdego, kto byłby ewentualnie zainteresowany klubem. Prosiłam o priv nie dlatego, że chodziło o jakieś tajemnice czy prywatne sprawy, ale raczej dlatego, że nie chciałam innych zanudzać niepotrzebnymi im informacjami. Ale wygląda na to, że inni są zainteresowani... Więc może wytłumacz czemu informacje, o które pytałam nie są dostępne każdemu pytającemu??? Bo ja naprawdę nie chcę żadnych tajemnic!

I jeszcze jedno pytanie: informacje te, o które prosiłam są na pewno zawarte w jakimś statucie klubu. Czy orientujesz się może, czy taki statut, według polskiego prawa, może być prywatnym dokumentem, czy też musi być dokumentem publicznym? (A z mojego priva wiesz już, dlaczego mnie to wszystko interesuje :wink: ).

Z góry dziękuję za odpowiedzi (jak i za obiecanego priva).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...