Jump to content
Dogomania

Tekuś-pies w typie rasy Appenzeller. Znał tylko łańcuch i strach :( MA DOM!!


Katia94

Recommended Posts

Chciałam przedstawić kolejną bidę znajdującą się pod opieką Fundacji Mondo Cane inspektorat Jelenia Góra.

 

Zgłoszenie dotyczyło agresywnego psa, którego karmią jedynie sąsiedzi , jego schronieniem jest rozpadająca komórka, a łańcuch jest stanowczo za krótki.  Na miejscu okazało się, że są 2 psy : Tekuś i Puszek ( wydarzenie Puszka: http://www.dogomania.com/forum/topic/143298-puszek-9-miesi%C4%99czny-psiak-dwukrotnie-wyl%C4%85dowa%C5%82-w-kom%C3%B3rce/)

Oba przywiązane w komórkach. Właścicielkami okazały się dwie panie (mama z córką). Mama tłumaczyła, że była dwa tygodnie w szpitalu, niby rozumieją w czym problem, ale były zupełnie pozbawione inicjatywy i chęci aby coś zmienić. Zgłoszenia dokonali sąsiedzi, którzy dokarmiali psa przez ten czas – bez tego Tekuś na pewno by nie przeżył. Zostało uzgodnione, że Tekuś dostanie budę na zimę, a drugi piesek pójdzie do adopcji. Podarowaliśmy paniom również karmę dla piesków.
Kolejnym razem zawieźliśmy budę a na miejscu okazało się, że dzień czy dwa dni wcześniej doszło do interwencji policji. Ktoś z sąsiadów zadzwonił, bo Tekuś zawiesił się w okienku tej szopki (stąd rany na szyi, weterynarz zwrócił też uwagę na stare grube blizny, które świadczą o wcześniejszych podobnych przypadkach). Podobno przed tym wypadkiem z oknem zerwał się i został pogryziony przez psy (uszy przegryzione na wylot, rany na całym ciele po zębach - twierdzi wet). Po tym zdarzeniu starsza właścicielka powiedziała, że chce oddać psa do schroniska i żeby pomóc jej w tym. Pies nie miał udzielonej żadnej pomocy weterynaryjnej. Nie był w dalszym ciągu regularnie karmiony ani nie miał świeżej wody do picia. Stwierdziliśmy, że trzeba go jak najszybciej zabrać, żeby uniknąć czegoś gorszego. Teraz Tekuś jest już bezpieczny w hoteliku i dochodzi do siebie.
Nasi wolontariusze spędzili z nim cały dzień. Tekuś jadł z ręki, w samochodzie, leżał przytulony do człowieka, dał się głaskać, był bardzo spragniony kontaktu z człowiekiem. U weterynarza był przerażony, ale ani razu nie zawarczał, spokojnie chodził na smyczy.
Tekuś, póki był malutkim szczeniakiem mieszkał w domu na życzenie dzieci z którymi się wychowywał, a gdy podrósł – poszedł na łańcuch. Na początku któreś z dzieci brało go z tego łańcucha na spacer, a potem sami wiecie… Pieskie życie. Weterynarz oszacował jego wiek na około 6 lat.
W hoteliku Tekuś zachowuje się ładnie. Nie zaczepia innych psów, jest grzeczny

 

W takich warunkach Tekuś żył:

 

83592673483668726635.jpg

30090943092144594294.jpg

 

Podobno jeszcze kilka lat temu miał budę i łańcuch ale po śmierci męża właścicielki, ta nie dawała sobie z psem rady. Buda się rozpadła, łańcuch wyrwał i tak wylądował w komórce...

 

 

Psiak jest już do adopcji :) Przy przeuroczy , nie ma w sobie żadnej agresji...

Znajdzie w końcu swojego człowieka który go pokocha... ?

 

Jego wydarzenie:

https://www.facebook.com/events/286070601582120/?fref=ts

 

Niestety miesięczny koszt utrzymania Tekusia to 400 zł.. Fundacja ma też innego psa co daje razem 800 zł za sam hotelik.

 

Dlatego musimy niestety prosić o wsparcie finansowe:

Fundacja MONDO CANE - Inspektorat Jelenia Góra
ul. Grodziska 13, 96-321 Żabia Wola
konto Bank Pekao S.A. 31 1240 6348 1111 0010 4975 2491

w tytule " Za Hotelik Tekusia"

 

Bardzo się otworzył, rozweselił. Uwielbia chodzić na spacery i być tulonym <3

 

Znajdźmy psiakowi nowy dom ! Zasługuje na to..!

 

Najnowsze zdjęcia:

80626898401131733513.jpg

ZOBACZCIE JAK PROSI !

 

Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=99sLwb5wVK8&feature=youtu.be

 

Kontakt w sprawie adopcji:501 436 264 lub [email protected]<script cf-hash='f9e31' type="text/javascript"> /* */</script>

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To trzeba chyba indywidualnie ustalić cenę w zależności od wagi pieska. Za sunię o wadze ok.20kg płaciliśmy 12 zł/doba (z karmą). Są to kojce z indywidualnym wybiegiem ale pieski są też wypuszczane  do ogrodu . Hotelik jest na Dogo więc są informacje na bieżąco i zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tekuś zmienił się nie do poznania. Z ujadającego głośno wręcz agresywnego psa, stał się cudownym przytulaskiem :) !

Na prawdę zasługuje na nowy domek i swoją rodzinę... tylko że nikt nim się nie interesuje :(

[URL=http://www.iv.pl/viewer.php?file=51018321440744326595.jpg]51018321440744326595_thumb.jpg[/URL]

(większe po kliknięciu w miniature)

Link to comment
Share on other sites

Trochę sie "wymądrzę", ale myślę, że ten tekst do ogloszeń trzeba zmienić, bo w tej formie odbiera psu szanse na dom niestety. Przepraszam, że tak piszę, ale naprawde treść tekstu jest ważna w szukaniu psu domu, a zdjęcia jeszcze ważniejsze.

Zeby nie było, że tylko krytykuję  ;-)  to oczywiście proponuję napisanie nowego tekstu, pod warunkiem oczywiście, że bede miała mozliwość porozmawiania przez telefon z tymczasowym opiekunem psiaka.

Bardzo przydałyby się też dobre zdjęcia.

Pies w typie rasy powinien dość szybko znaleźć dom, tylko potrzebuje reklamy.

A tak w ogóle, to czy on jest naprawdę tak duży jak Appenceller? bo mi sie wydaje, że predzej jest jak Entlebucher, są podobne, ale jednak Entlebuchery sa troche mniejsze... Wiem, że to dyskusyjne, no, ale ludzie czasem widząc ogloszenie o psie w typie rasy , której nie znają, szukaja w necie informacji o tej rasie, a o Appencellerze mozna przeczytac np. że waży ok. 30 kg...  Tekuś chyba tyle nie waży?

Link to comment
Share on other sites

Problem polega na tym że psiak jest w hoteliku oddalonym o 70 km od miejsca gdzie jest nasza fundacja ... Przy następnym "wypadzie" do hoteliku planujemy zabrać ze sobą osobę która fotografią się zajmuje żeby porobiła zdjęcia psiakowi no i innym jakie tam są. Nie wiem niestety kiedy to będzie a wypad na same zdjęcia psów jest kosztowny.... Niestety fotki jakie mamy robili nasi wolontariusze i innymi nie dysponujemy  na tą chwile.

Tekuś jest średniej wielkości psem podchodzącym pod dużego. Na moje oko ponad 20 kg może ważyć. Ale to tylko na moje oko ;)  Niestety na tych rasach się nie znam. Ktoś gdzieś napisał że psiak przypomina Appencellera i faktycznie wydaje się podobny ;)  Z tego co widze na wikipedii te psy ważą od 20-30 kg co by pasowało.Entlebucher mam wrażenie że to jest pies "dłuższy", a Tekuś na pewno psem o dlugiej budowie nie jest :D

Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc przy opisie dla psiaka, na pw wyślę dane do właściciela hoteliku który się psiakiem zajmuje ;) Myślę że bez problemu odpowie na wszystkie pytania

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...