Jump to content
Dogomania

Dużo psów- kupione,znalezione,kradzione?


gojka

Recommended Posts

BTW system mający chronić psy do adopcji  NIE JEST szczelny - i też zdarzają się przekręty.

 

Są ludzie poszukujący w schroniskach (zwłaszcza tam - bo od różnych fundacji pozyskać psa jest stosunkowo trudno) psów w typie rasy i nimi handlujący.

 

Fakt że schrony są przepełnione nie ma tu wiele do rzeczy - te psy na ogół trafiają do osób ktore następnie nimi owo schronisko i tak zasilą - bo jaki typ człowieka kupi dorosłego psa czy podrostka niewiadomego pochodzenia, od przygodnego handlarzyny?

Ktoś kto malo odpowiedzialnie podchodzi do tematu i traktuje psa jak zabawkę, rozrywkę, kolejny gadżecik.

Zabawkę, rozrywkę, gadżecik kupuje się TANIO więc i szuka się "promocji". Choćby u handlarza na olx.

 

Co do "dziwnych" adopcji, polecam ten tekst:

 

http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika/art6568.html

 

- być może mamy do czynienia z czymś takim w przypadku osoby opisywanej w tym topiku, choć te psy w typie rasy... zastanawiajace.

 

P.S.

Spike, jak mawiał Chesterton, fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem... uparcie nie chcą być inne, niż są. Powtarzam: zdarzyło mi się być świadkiem kradzieży - to nie kwestia "jedna panienka drugiej panience powiedziała...".

Także przygotowując się do pisania tekstu (do dużego ogólnopolskiego magazynu o psach) wykonuje się rzetelny research. Rozmawiałam z rzecznikiem policji oraz z ofiarami kradzieży (tych napadów w Warszawie).

Ukradzione psy nie były szczeniakami, były w typie rasy, i owszem.

 

Najstarszy skradziony pies o ktorym rozmawiałam z właścicielami miał - bagatelka - 15 lat.

 

Złodziej najpierw kradnie, potem sprawdza, co mu w ręce wpadło. Taki lajf.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...